Seria C91H i Q91H

miro.t

New member
kaszpir napisał:
...4. Movie Plus. Niby powoduje to że obraz jest "płynnieszy". Ja na płynnośc nie narzekam , choć ciekawy jestem jak poprawia on obraz...

Witam ponownie.
Tobie Kaszpir już dziękowałem w innym temacie za poradę i teraz też dziękuję. Wiem o tych róznicach, jedynie mnie jeszcze zastanawia ta funkcja. Jak sam piszesz też cie ciekawi opinia czy rzeczywiście poprawia Movie Plus cokolwiek, czy może pogarsza jak tryb Gier.
Tylko o takie info mi chodzi.
Dostałęm propozycje zakupu wersji Q za 4000zł to tez sie zastanawiam czy wybrać białą biel w wersji C czy "płynniejszy obraz" (jeśli to prawda) w wersji Q.
Jeśli wprowadziłem zamieszanie moim niezbyt precyzyjnym pytaniem to przepraszam.
Pozdrawiam
 

One!

New member
Witam

Kiki, dla czego na zdjeciach Panasonic stoi na podstawce od Pioneera? Czy to jest Pioneer po prawej stronie?
Poprosze tez o wylozenie wiekszyh zdjec i fotografowanie z blizszej odleglosci.
 

mr_wtyczka

New member
WolverineXXX napisał:
We wtorek odebrałem plazmę z serwisu.
[CIACH]
Brak mi już słów ...
Serwis odwiedza moją miejscowość jedynie we wtorki więc znowu trzeba poczekać ...
Przepraszam za ostatniego posta, ale cholera mnie już bierze ...

Witam

Śledzę m.in. Twój wątek. Powiedz mi tylko jedną rzecz: skoro TV był uszkodzony, to dlaczego nie zwróciłeś do sklepu, aby wymienic na nowy? Tylko sprawę rozwiązywałeś przez serwis. Ja jak jakiś czas temu kupowałem rodzicom CRT, to w "zwykłym" sklepie SONY 2 x wymieniali mi bez problemu telewizor, gdyż modele miały wady.

Tak czytam ten wątek ( nie jesteś jedyną osobą któej popsuł się SAMSUNG ), wybieram pomiędzy Samsungiem i Panasem i takie głosy wpływają, że coraz bardziej oddalam się od podjęcia decyzji dot.zakupu plazmySAMSUJNGA.

Chętnie przeczytałbym uczciwe głosy osób, którekupiły nowe plazmy SAMSUNGA i są z nich zadowolone :cool:

Pozdrawiam
 

WolverineXXX

New member
Nie wymieniłem bo kupowałem przez internet :(

Ze sklepami stacjonarnymi sprawa wygląda inaczej, wymieniają sprzęt od ręki.

Po ilu naprawach mogę żądać nowego tv ? Trzech ?
 

Sauron

New member
WolverineXXX napisał:
Nie wymieniłem bo kupowałem przez internet
Ze sklepami stacjonarnymi sprawa wygląda inaczej, wymieniają sprzęt od ręki.
Wydaje mi sie ze absolutnie nie ma znaczenia jaki to jest sklep (przy internetowym jest o tyle lepiej ze do 10dni mozesz oddac, ale za to niestety zawsze trzeba wysylac towar) - jesli raz sam bedziesz serwisowal sprzet - musisz to robic dalej, ale normalnie mozesz tez to zalatwiac przez sklep i z nimi sie "meczyc" (czyli masz do wyboru rekojmie sklepu i/lub gwarancje producenta - jesli udziela ;)).
 

kaszpir

New member
WolverineXXX napisał:
Nie wymieniłem bo kupowałem przez internet :(

Ze sklepami stacjonarnymi sprawa wygląda inaczej, wymieniają sprzęt od ręki.

Po ilu naprawach mogę żądać nowego tv ? Trzech ?

W sklepach internetowych można wymienić towar lub oddać chyba w ciągu 2 tygodni ale ...

No właśnie te małe "ale" ...

Towar musi być oryginalnie zapakowany , nie otwierany i nie używany ...

A co do ilości napraw , to ... zobacz w gwarancji ...

PS. Kto Ci naprawiał plazmę ? Serwis lokalny czy centralny ?
Ja z usługi serwisu lokalnego byłem bardzo zadowolony , ale u mnie była tak naprawdę pierdoła (wystarczyło wgrac soft jeszcze raz).
 

WolverineXXX

New member
Serwis lokalny.

20 km od mojego miasta.

Przyjeżdżają tylko we wtorki i zawsze mają problem żeby dopasować się do moich możliwości czasowych ( najlepiej jakbym brał urlop bo ich kierowca po 16-stej jest już mało dyspozycyjny ).
 

WolverineXXX

New member
Pan z serwisu poinformował mnie właśnie że wymienione przeze mnie usterki są " niemożliwe " .

Dowiedziałem się również że Samsung wymienia tv na nowy tylko w przypadku braku części.

W innych przypadkach naprawiają do upadłego.

Na wtorek mam mu dokładnie opisać co mnie " boli " i dołączyć do plazmy.

No to napiszę ...
 

mr_wtyczka

New member
WolverineXXX napisał:
Nie wymieniłem bo kupowałem przez internet :(

Ze sklepami stacjonarnymi sprawa wygląda inaczej, wymieniają sprzęt od ręki.

Po ilu naprawach mogę żądać nowego tv ? Trzech ?
Witam

Mogłeś wymienic i to bez żadnego problemu. Gwarantuje to Tobie:
"Ustawa ochronie niektórych praw konsumentów oraz o odpowiedzialności za szkodę wyrządzoną przez produkt niebezpieczny".

Tym bardziej, że miałeś sprzęt zepsuty. Tu możesz sobie przeczytac o tym tak w skrócie: http://monitoruj.pl/pomoc/zwrot/

Co do sklepów stacjonarnych, to właśnie jest zupełnie odwrotnie. To tylko dobra wola sklepu ( walka o klienta, dobrę imię ) decyduje, czy wymienią na inny, czy też nie. Kiedyś było inaczej, ale prawo się zmieniło. Swoją drogą ja jeszcze nigdy nie spotkałem się, aby sklep nie wymienił mi tuż po zakupie wadliwgo sprzętu. Może po prostu kupuję w dobrych sklepach. Szkoda, że nie skorzystaleś ze swoich praw i nie odesłałeś tego telwizorka. Nowy sprawny, to zawsze co innego niż nowy i to od razu po naprawie.

Zawsze jeszcze mógłbyś próbowac cos wskórac w sklepie, jeżeli nie zostałes pouczony o prawach wynikających z powyższej ustawy. Ale znając życie jest to gdzieś na pewno wyszczególnione na stronach tego sklepu, gdyż takie wzmianki mają nawet osoby sprzedające np. na Allegro.

A co do wymiany na nowy przez sewis: w karcie gwarancyjnej musisz miec wyszczególnione co i jak. Ale te zapisy i tak nie mogą byc sprzeczne z prawem cywilnym.

Pozdrawiam
 
Ostatnia edycja:

WolverineXXX

New member
Ze sklepem się przepychałem na początku.
Mają na stronie informację że towar wymieniają za zgodą serwisu.
Ale teraz już wiem że to zwykła ściema bo jak już towar trafi do serwisu to pozamiatane.

no cóż ... człowiek uczy się całe życie ... tylko droga ta nauka :/
 

WolverineXXX

New member
Sklep powolywał się na ten zapis :

"2. Odesłany towar nie może nosić śladów eksploatacji (nie może być używany)"

Jest to największa głupota - jak można wykryć wadę nie używając tv ?
Jak ktoś nie jest jasnowidzem to szanse ma marne ...
 

Sauron

New member
Ale to sie tyczy jedynie zwrotu towaru bez podania przyczyny w terminie do 10dni - nie ma nic wspolnego ze zwrotem uszkodzonego towaru, kiedy chcesz jego wymiany (na towar pozbawiony wad - w ramach rekojmii).
 

remigiusz

Member
Q91h

Przeczytałem Twój test Kiki i po 3-miesiącach rozterek wybrałem jednak
Samsunga, a nie PV70. Dziś rano zamówiłem Q91H, no i jak to zwykle
bywa posypały się akurat wątki krytykujące zarówno podejście Samsunga
do napraw serwisowych, jak i te mówiące o niedoróbkach tego modelu.
Pocieszam się jednak, że na forum PV70 jest podobnie. Mam nadzieję, że
będę jednak należał do grupy osób zadowolonych (taka przecież na tym forum istnieje).Jak go nieco przetestuję, napiszę o swoich odczuciach.
Pozdrawiam wszystkich Forumowiczów.
 

grytek

New member
Jaki pilot?

Witajcie!
Po rekomendacji Kikiegi i wielu z Was (Wszystkim serdecznie dziękuję!!!) Dzisiaj stałem się właśnie szczęśliwym posiadaczem Samsunga 42 C91H.
I na wstępie pytanie:
jak oglądałem TV w sklepie, otrzymałem do testów pilota z podświetlanymi klawiszami (taka żaróweczka). Niestety gdy rozpakowałem pilocik był już zwykły :( (kształtem podobny) ale bajerków mniej.Czy to właściwy pilot do tego Tv, czy otrzymałem może od innego modelu Samsunga??
Pozdrawiam i czekam na info.
 

jjb

New member
Witam,

oto wynik testu plazm w niemieckim czasopismie video (Numer 5/2007)
Wybaczcie ale testy KIKI-ego mimo niewatpliwie dobrych checi i masy pracy z jego strony nie sa wystarczajaco rzetelne aby opierac na nich zakup telewizora.

Oto wycinki owego testu, jesli ktos chce wersje pelna jako pdf to prosze o info na PW.

Ogolna tabelka:

testplazm.jpg


Samsung:

samsung.jpg




pozdrawiam
 

malin_f1

New member
Każdy test w każdej gazecie czy to polskiej czy niemieckiej jest przeważnie sponsorowany tak jest w 95% przypadków. Więc daruj sobie wklejanie obrazków z testów bo to bez sensu :) telewizor kupuje się patrząc na niego jednemu odpowadiad obraz z TV X a drugiemu obraz z TV Y. Myślę że lepiej byś zrobił gdybyś uszanował ogrom pracy KIKIEGO który bezinteresownie prezentuje wyniki swoich "naocznych" testów na łamach tego forum. Porównywałem na żywo PV70 C7H i C91H przykre ale prawdziwe Panasonic dość wyraźnie odstaje od Samsunga. no chyba że ktoś lubi patrzeć na wyjątkową ziarnistość jaka jest w PV70 dla mnie ta wada dyskwalifikuje ten TV.
Jak nie podoba Ci się samsung to idź kup sobie panasonica chyba że już to zrobiłeś a teraz żałujesz :D
 

Hawkmoon

New member
Hawkmoon napisał:
kiki:
hd jak najbardziej i to już niedługo (być może razem z tv)
mam na myśli zarówno nie pełne hd (czyli nasze ukochane platformy c+ i n :p:p:p ) oraz pełne z ps3 (także z blue raya). Ponadto chcę podłączyć pod to dvd hk i kompa - więc jak widać zamierzam nieco zintegrować calutki sprzęt jaki posiadam czy też zamierzam posiadać."

warunki:
pokój duży - ze 60 m (tyle że poddasze, więc powierzchni użytkowej nieco mniej - wiadomo skosy), odległość od ekranu od 3 do 5 metrów (no gdzieś ci kumple musza się pomieścić :p:p:p Zamierzam zainwestować w rolety, więc problem z odbiciem mnie nie interesuje (zresztą i tak nie bardzo mam czas w dzień cokolwiek oglądać).

Podsumowując:
zależy mi zarówno na hd jak i sd, odległość od ekranu od małej do dużej (ale kwestia przekątnej juz raczej rozstrzygnięta >50"), tv chciałbym mieć najpóźniej do meczu z Portugalią (wrzesień dla niewtajemniczonych :p ), więc mam nadzieję, że te panasy full hd się wcześniej pojawią... kiki z góry dzięki za radę
sorki że sam się cytuję, ale w sumie to ważne żeby kiki to przeczytał, a w nawale dzisiejszej radosnej twórczości zakopała się nieco ta moja wypowiedź, kiki dzięki z góry za odpowiedź, i nie przejmuj się niewdzięcznikami, wciąz wielu z nas jest ci bardzo wdzięcznych za twoje testy (jtd bez obrazy, ale oskarżasz kikiego o upartość, a sam się upierasz, że jego testy są nierzetelne, czy tak trudno uwierzyć, że plazma panasa może być kiepskiej jakośći???)

PS: nie wiem czy zauważyłeś taki drobny szkopuł, ale w tym teście w porównaniu był model panasa pv71 - a taki model z tego co już tu gdzieś czytałem przeznaczony jest na rynek niemiecki i z tego co ktoś tu pisał dość mocno odbiega (na plus) jakością od obecnego (a testowanego przez kiekiego) modelu pv70...
 

TRIESTO

New member
witam Wszytkich

Poczytałem testy Kikiego no i JESTEM W SZOKU
Jakt to możliwe ze samsung gra ładniej i lepiej od Panasonica???

Samsung po prostu odrobił zadanie domowe, przyłozył się do tej plazmy w przeciwieństwie do Panasonica.
W stosunku do modeli serii "7" seria "9" to zupełnie nowa jakość w przeciwieństwie do Panasonica gdzie po bardzo udanym i popularnym PV60 przyszedł PV70 co do którego większośc miała już wyzsze wymagania a rzeczywistość zweryfikowała pewne rzeczy.
Tak jak na wątku o seri 9 samsunga i PV70 Panasonica - są osby które chwalą te modele jak i te które narzekają na te plazmy , a prawda pewnie jest i tak gdzieś pośrodku.
Dla niezdecydowanych który wybrać - zamówić prezentację lub urządzić sobie "gonitwe po sklepach" i na WŁASNE OCZY ZOBACZAYĆ JAK CO GRA.
Pozdrawiam i miłej nocy.
 
Do góry