Seria C91H i Q91H

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Ja jestem zaskoczony wyjatkową jakością tego modelu. Kolejna zdjecią jeszcze podczepię ,ale dwa dni siedziałem i starałem się aby zastosować się do porzednich uwag porównań. Aby nie było wątpliwości że te model tak grają .
Dla wyjaśnienia jeszcze raz podam że montowane są tylko te zdjęcia które odzwierciedlają obraz faktyczny.
Mogę tylko dodać że Samsung przy dobrych sygnałach gra super / dotyczy to również zwykłego sygnału/
Duże zmęczenie przy takich porównaniach - bo zdjęć jest setki z jednego porównania.
Ale jeszcze je podczepimy. Telewizory stoją do wglądu w każdej chwili na sklepie .

Hawkmoon - musisz podać jakie masz warunki i czy zamierzasz inwestować w Hd i w jakim czasie?
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
witam
pracujemy na tym , niedługo powiem co i jak . Bo ja przyznam ąe mając lepszą rozdzielczość przed sobą - mam ułatwione zadanie w ocenie jakości.
Zdjęcia Ci wyślę - tylko zostaw wiadomość na priv , które?
 

kaszpir

New member
kiki napisał:
Ja jestem zaskoczony wyjatkową jakością tego modelu. Kolejna zdjecią jeszcze podczepię ,ale dwa dni siedziałem i starałem się aby zastosować się do porzednich uwag porównań. Aby nie było wątpliwości że te model tak grają .
Hehe :)

Czyli widać Panasonic spoczął na laurach produkując PV70 , a Samsung podniósł jakość , poprawił co trzeba i wyprodukował plazmę która wcale nie jest gorsza od droższego o około 700-800zł Panasonica a nawet jest lepsza ...

Na mnie C91H zrobił bardzo pozytywne wrażenie.
Jak narazie jedyny minus tego modelu że nie radzi sobie wogóle z "ucinaniem" letterboxów ...

A obraz ?
Jestem bardzo z niego bardzo zadowolony :)

Wczoraj złożyłem sobie sprzęt do oglądania filmów w HD (z HDMI zgodnym z z 1080p) i dziś zaczynam "testy" sygnału HD na plaźmie :)
 

Hawkmoon

New member
kiki:
hd jak najbardziej i to już niedługo (być może razem z tv)
mam na myśli zarówno nie pełne hd (czyli nasze ukochane platformy c+ i n :p:p:p ) oraz pełne z ps3 (także z blue raya). Ponadto chcę podłączyć pod to dvd hk i kompa - więc jak widać zamierzam nieco zintegrować calutki sprzęt jaki posiadam czy też zamierzam posiadać."

warunki:
pokój duży - ze 60 m (tyle że poddasze, więc powierzchni użytkowej nieco mniej - wiadomo skosy), odległość od ekranu od 3 do 5 metrów (no gdzieś ci kumple musza się pomieścić :p:p:p Zamierzam zainwestować w rolety, więc problem z odbiciem mnie nie interesuje (zresztą i tak nie bardzo mam czas w dzień cokolwiek oglądać).

Podsumowując:
zależy mi zarówno na hd jak i sd, odległość od ekranu od małej do dużej (ale kwestia przekątnej juz raczej rozstrzygnięta >50"), tv chciałbym mieć najpóźniej do meczu z Portugalią (wrzesień dla niewtajemniczonych :p ), więc mam nadzieję, że te panasy full hd się wcześniej pojawią... kiki z góry dzięki za radę
 

janku

New member
skowron9 napisał:
pojawia się przeżroczysta 2 mm obwódka

nie jestem pewien, czy to to samo, ale gdzieś czytałem, że zdarza
się podobnie opisywany objaw i że podobno pomaga wyłączenie DNR

ja w każdym bądź razie nic takiego do tej pory nie zauważyłem,
chociaż jeszcze zbyt wiele filmów się nie naoglądałem - delektuję
się telewizją i koncertami na DVD
za to wczoraj pozapraszałem kumpli na finał LM na nsporcie... no i chłopaki
musieli zbierać szczęki z podłogi, kilka razy
potem jeszcze zaprezentowałem im jakiegoś dżingla z Discovery HD,
i jeszcze coś z DVD - szczęki znowu były na podłodze :)

--
pozdr
janku
 

Bondzio

New member
Wersja Q 42/50 ?

Pytanie do Kiki’ego czy testowałeś może wersję Q Samsunga. Bardzo jestem zainteresowany kupnem tego telewizora jednak cały czas się waham czy kupić wersję C czy może Q (tym bardziej ze 50’ Q na Hoop’li jest w cenie wersji C)
 

janku

New member
to dlaczego się wahasz, skoro takie same ceny ?
panele te same, elektronika identyczna (poza jednym dodatkowym
poprawiaczem obrazu w Q), minimalnie lepsze wyposażenie w Q
no i design - który lepszy, to kwestia gustu

--
pozdr
janku
 

kaszpir

New member
janku napisał:
to dlaczego się wahasz, skoro takie same ceny ?
panele te same, elektronika identyczna (poza jednym dodatkowym
poprawiaczem obrazu w Q), minimalnie lepsze wyposażenie w Q
no i design - który lepszy, to kwestia gustu

--
pozdr
janku

Przecież obudowa w C91 i Q91 jest identyczna ...
 

janku

New member
Q nie ma tego wygiętego paska u dołu
no i ma szczelinę głośnikową na całej szerokości na dole

--
pozdr
janku
 

Bondzio

New member
Czytałem gdzieś o niejakim przekłamywaniu bieli przez unowocześnioną powłokę „anty-reflexową” w wersji Q.
 

Mabri

New member
Chyba model C jest ładniejszy, ale to kwestia gustu.
Faktycznie te Samsungi grają bardzo dobrze, a jeszcze ta cena!
 

miro.t

New member
Witam.
Jak wiekszość w tym temecie mam dylemat który model wybrać C czy Q. PRoszę o informację czy ta funkcja Movie Plus rzeczywiście coś daje??
Dzięki za info.
 

Hawkmoon

New member
kurcze...
jak macie dylemat to czytacie topic od początku, było o tym już nieraz tutaj...
więcej możesz powiedzieć jak sam porównasz, a jak liczysz że ktoś ci powie co lepiej będzie dla ciebie wyglądać to się zawiedziesz
 

kaszpir

New member
miro.t napisał:
Witam.
Jak wiekszość w tym temecie mam dylemat który model wybrać C czy Q. PRoszę o informację czy ta funkcja Movie Plus rzeczywiście coś daje??
Dzięki za info.

Ehhh ...

Szczerze mówiąc ręce mi opadają jak czytam takie wypowiedzi ...

I ciągłe pytania typu ... kupić model C91H czy Q91H ...

Temat nonstop wałkowany i podano (podałem) różnicę pomiędzy modelem Q91H a C91H.

Z tego co doczytałem model Q91H ma obecnie 2 "wady" jakich nie posiada model C91H (biel wpadająca w odcień niebieski , otoczki przy włączonej funkcji movie-plus).

Trzeba sobie zadać pytanie czy różnice w Q91H warte są dopłaty około 600zł ...

Na te pytanie nikt za Was nie odpowie :(
 

miro.t

New member
Witam.
Coście tacy nerwowi. Czytałem cały temat i jakiejś konkrtnej odpowiedzi nie ma poza tym, że jest i ponoć działa na niektórych filamch i to z automatu, ale o tym czy rzeczywiście poprawia płynnosc obrazu nic nie znalazłem. Po drugie nie prosiłem, żeby mi ktos doradzał co bedzie lepsze dla mnie, zapytałem o konkretną rzecz, która rózni te dwa modele.
Pozdrawiam.

Ps. Różnica cenowa miedzy tymi modelami też już powoli zaczyna maleć.
 
Ostatnia edycja:

kaszpir

New member
miro.t napisał:
Witam.
Cosice tacy nerwowi. Czytałem cały temat i jakiejś konkrtnej odpowiedzi nie ma poza tym, że jest i ponoć działa na niektórych filamch i to z automatu, ale o tym czy rzeczywiście poprawia płynnosc obrazu nic nie znalazłem. Po drugie nie prosiłem, żeby mi ktos doradzał co bedzie lepsze dla mnie, zapytałem o konkretną rzecz, która rózni te dwa modele.
Pozdrawiam.
No cóż jak wkółko odpowiada się na te same pytania ...

Ja osobiście stwierdziłem że nie widzę powodu (sensu) wydawać 600zł za coś co mi tak naprawdę nie jest potrzebne ...

Czyli:

1. Dodatkowe złącze HDMI. Może i by się przydało. Ale umieszczenie z boku jest dla mnie olbrzymim minusem dyskwalifikującym te złącze.
Tak jak pisałem nie lubię jak kable zwisają , a zwisający z boku plazmy gruby kabel HDMi nie jest zbyt ciekawym widokiem
2. Lepsza warstwa "anty-słoneczna". Z tego co wyczytałem to ta warstwa wprowadza zniekształcenia kolorów (biel -> biało-niebieski)
Więc wygląda że warstwa użyta w C7H i C91H jest lepsza bo tych przebarwień nie wprowadza ...
3. Uniweralny pilot. Jak dla mnie bajer nie warty tak sporej dopłaty , tym bardziej że nie jest to pilot samouczący a i sporo sprżetu na nim wogóle nie działa ...
4. Movie Plus. Niby powoduje to że obraz jest "płynnieszy". Ja na płynnośc nie narzekam , choć ciekawy jestem jak poprawia on obraz. Tyle że poprawiacze czasami pogarszają obraz i widać po pierwszych wypowiedziach (obwódki) że tak jest ...
No i dodatkowo to co jest napisane w instrukcji że działa tylko w trybie 16:9 i automatycznym ...
Czyli załóżmy że oglądamy film w letterboxie w TV , powiększamy obraz i .. Movie Plus nie działa :) - lub działa źle ;)

Ja stwierdziłem że szkoda mi 600zł za te "dodatki".
Wolałem zmodernizować sobie peceta pod kątem HDTV :)

Ale mamy wolny wybór. Każdy kupuje według własnych potrzeb ...
 
Ostatnia edycja:

WolverineXXX

New member
c.d. drogi przez mękę ...

We wtorek odebrałem plazmę z serwisu.

Wymienili płytę główną.

Nie ma już bialych kropek po prawej stronie ekranu.

Teraz mam za to niebieskie ciapki które pojawiają się na calym ekranie w ciemnych scenach.

Dodatkowo pogorszyla się dość znacznie jakość obrazu ( większa pikseloza ).

Pojawia się również efekt jakby momentami akcja działa się w zwolnionym tempie.
Mecze piłki nożnej to również porażka , za piłką leci smuga że aż miło.

Brak mi już słów ...

Serwis odwiedza moją miejscowość jedynie we wtorki więc znowu trzeba poczekać ...

Przepraszam za ostatniego posta, ale cholera mnie już bierze ...
 
Do góry