Seria C91H i Q91H

miro.t

New member
Witam.
Chyba żle zadałem pytanie, chodziło mi o to, która z tych wad jest bardziej uciążliwa w oglądaniu TV. Niebieskawa biel, czy brak lub słaba czerń.
Pozdrawiam.
 

kaszpir

New member
miro.t napisał:
Witam.
Chyba żle zadałem pytanie, chodziło mi o to, która z tych wad jest bardziej uciążliwa w oglądaniu TV. Niebieskawa biel, czy brak lub słaba czerń.
Pozdrawiam.
Model C91H ma bardzo dobrą czerń. Nie rozumiem skąd te bzdury z słabą czernią w C91H. Kolor biały jest także biały. Jeśli w modelu Q91H "nowa" warstwa wprowadza przebarwienia bieli to wygląda na to że tańszy model jest lepszy od droższego :)
 

TRIESTO

New member
WolverineXXX napisał:
Panowie ... bądźmy poważni ...

Zaglądam tu codziennie i czytam zamieszczane pytania oraz odpowiedzi.
Non stop chodzi o to samo.
Co kupić ? Czy warto kupić ? Co lepsze ? itp.

Nie ma obiektywnej i jasnej odpowiedzi na te pytania.
TRIESTO odpowie Wam: Tak ! Kupujcie ! 42Q91H jest świetny ! Bo akurat jego egzemplarz jest bez wad i jemu odpowiada zarówno czerń, biel jak i kolory.
Ja odpowiem Wam: Nie kupujcie bo to bardzo awaryjny sprzęt. Bo akurat mialem pecha i trafiłem od początku na uszkodzony egzemplarz.

Za 4 tys. z kawałkiem nie oczekujcie jakiejś rewolucji , to po prostu plazmy z górnych części mimo wszystko dolnej półki.
Grają proporcjonalnie do wartości za jakie są sprzedawane.
I tyle.
I można jeszcze sto razy zapytać czy biale jest białe a czarne jest czarne, tylko po co ?
Jak ktoś chce to i tak kupi ( często w ciemno ), a jak ktoś jest niezdecydowany to taki już pewnie pozostanie.
Ja kupiłem w ciemno i ... czekam na wieści z serwisu ( którycn po tygodniu czekania ciągle brak ).

Pozdrawiam forumowiczów i milego weekendu !

A co wniósł ten post ?????

Pozdrawiam
 

ArtS007

New member
Bez reklam
TRIESTO napisał:
A co wniósł ten post ?????

Coś mi się wydaje, że niektórzy z Was zapominają, że to forum jest forum wymiany poglądów i ścinanie wypowiedzi, z którymi się ktoś nie zgadza jest nie na miejscu. Każdy ma prawo wyciągać takie wnioski, jakie uważa za słuszne. I jeśli ktoś pisze, że jego zdaniem wyolbrzymianie drobnych niedoskonałości, przy rozpatrywaniu budżetowych modeli, nie ma większego sensu, ma do tego pełne prawo. Każdy głos w sprawie ma, moim skromnym zdaniem, istotne znaczenie. Czasami dochodzę do wniosku, że jeśli nie wydam 15 tys. zł na 42" plazmę, to kupię jakiś złom, który nie da się oglądać. Pamiętajcie, że każdy człowiek ma inną percepcję na różne wady obrazu. Jednemu będzie przeszkadzać delikatny błękit bieli, drugiemu nie, trzeci nie zwróci na to uwagi. Wielu z was podchodzi bardzo poważnie do zaobserwowanych wad. I bardzo dobrze, bo mniej doświadczeni użytkownicy będą wiedzieli na co zwracać uwagę. Jednak sporo z użytkowników podejmuje decyzję jedynie na podstawie ceny, wyglądu i rzutu oka na obraz w markecie. Czasami żałują wyboru, ale jestem przekonany, że w większości przypadków są bardzo zadowoleni z wyboru.

ArtS :)
 

TRIESTO

New member
witaj ArtS
chyba nieopacznie zrozumiałes mój post.
Wolverine ma chyba zły dzień ze względu na swoja plazme w serwisie .......
Nie zamierzałem byc złośliwy.
Pozdrawiam
 

TRIESTO

New member
Nie ma obiektywnej i jasnej odpowiedzi na te pytania.
TRIESTO odpowie Wam: Tak ! Kupujcie ! 42Q91H jest świetny ! Bo akurat jego egzemplarz jest bez wad i jemu odpowiada zarówno czerń, biel jak i kolory.

To prawda co piszesz Wolverinexxx polecam ta plazme poniewąz mi osobiście odpowiada i jestem zadowolony , ale nigdy nie pisałem TAK , KUPUJCIE ...........
nie rozmumiem dlaczego piszesz coś czego nigdy nie powiedziałem lub powiedziałbym ?????????
Z drugiej strony znowu dlaczego miałbym pisac nieprawde ????? tez nie wiem.
Też kiedyś stałem przed wyborem tv i sporo czasu mineło zanim kupiłem , sporo wiedzy dostarczyło mi właśnie to forum .
miałem w domu 2 szt. C7H które migały i narzekałem na te plazmy właśnie na forum aby inni wiedzieli na co zwracać uwagę przy tym modelu.
Teraz mam Q91H i sprawuje mi sie dobrze więc dlaczego miałbym narzekać????????

Przykro mi tylko ze trafiłeś właśnie na felerny egzemplarz.

dobrej nocy wszystkim
Pozdrawiam
 

miro.t

New member
@kaszpir

Dzięki wielkie za opinie, dzięki niej jestem zdecydowany na zakup C91H tym bardziej że wydam na niego 3800, (chyba że ktos zaproponuje tańszy sklep), a reszte różnicy w cenie (do Q91H) zainwestuje w jakieś DVD z HD.
Tylko jak zwykle trzeba bedzie przewertować forum, żeby wybrać dobre za rozsądną kasę.
Jeszcze raz dzięki.
Pozdrawiam.
 

ArtS007

New member
Bez reklam
Różnicę w cenie zawsze można wykorzystać na kupienie rolet do okien. Moim zdaniem nie ma to, jak obejrzenie dobrego filmu w przyciemnionym pomieszczeniu. :rolleyes:

Osobiście nie lubię oglądać telewizji w jasnym pomieszczeniu. Jest to męczące dla moich oczu. Może dlatego powyższa opcja najbardziej mi odpowiada? ;)

ArtS :)
 

ArtS007

New member
Bez reklam
miro.t napisał:
O co chodzi z tymi roletami, bo niekumam. Czy to do mnie, czy ogólnie?
Ponieważ wybrałeś model bez warstwy antyodblaskowej, to sugestia z roletami może Ci się przydać. Tak naprawdę była to uwaga natury ogólnej. Być może Ty już masz rolety?

ArtS :)
 

miro.t

New member
Witam.
Tylko z tego co wyczytałem w tym temacie, to oba modele mają warstwę antyodblaskową, z tym że wersja Q ma chyba nowocześniejszą, ale być może źle wyczytałem.
Pozdrawiam.
 

kaszpir

New member
miro.t napisał:
@kaszpir

Dzięki wielkie za opinie, dzięki niej jestem zdecydowany na zakup C91H tym bardziej że wydam na niego 3800, (chyba że ktos zaproponuje tańszy sklep), a reszte różnicy w cenie (do Q91H) zainwestuje w jakieś DVD z HD.
Tylko jak zwykle trzeba bedzie przewertować forum, żeby wybrać dobre za rozsądną kasę.
Jeszcze raz dzięki.
Pozdrawiam.
Ja też kupiłem C91H bo stwierdziłem że to co oferuje Q91H nie jest warte ponad 500zł dopłaty :) A te ponad 500zł wolę na coś innego wydać ... (Modernizuję komputer pod HDTV) Dodatkowo teraz wychodzi na to że ta super nowa wersja filtra w Q91H nie jest taka rewelacyjna i wygląda na to że stara wersja filtra jest lepsza od nowej bo nie wprowadza zniekształceń kolorów (biel)
 

Tanhauser

New member
airjack napisał:
Też pracuje w serwisie. Kartony są dla klienta, a nie serwisu czy producenta. Orginalne opakowanie zawsze jest najlepszym zabezpieczeniem przed uszkodzeniem podczas transportu. Jak zamiast w karton zapakuje się w coś innego to do kogo później pretensje po uszkodzeniu? Jeśli ktoś wyrzucił karton to jego problem, musi mieć świadomość, że kłopot będzie wtedy jak sprzęt się zepsuje. Karton można rozłożyć i wtedy jest płaski i nie piszcie, że nie można go gdzieś schować, sam mam niezłą kolekcję choć piwnicy w zasadzie nie mam. Dziś sprzętu sprzedaje się coraz więcej dlatego więcej słychać o usterkach. Do tego przy rosnących ilościach produkcji musi się to odbić na jakości, niezależnie od producenta. To, że coś jest tańsze nie musi oznaczać, że jest gorsze.
Powodzenia w załatwieniu sprawy z serwisem, dajcie znać jak sie sprawy potoczyły.

No to policzmy na szybko kartony:

- TV 36"
- ampli
- kolumny
- DVD
- satka
- komp
- monitor
- X360
- żelazko
- mikrowela
- czajnik
- słuchawki (x2)
- karta graficzna
- neostrada
-filtr zewnętrzny do akwarium
- meble
-zabawki dziecka
- itp, itd..
Hali było by mało.... Śmiać mi się chce jak serwis ma problemy typu karton. To są typowe problemy zastępcze, które mają skutecznie utrudnić życie kilentowy. Dobrze, że samochodów nie pakują w kartony. ;)
 

Zoltyy

New member
Powyzsza lista wyglada jak spis z natury zawartosci mojego garazu ;) - no czasem jeszcze miesci sie tam samochod. Jestem tylko wdzieczny Junkersowi, ze nie wymagal trzymania opakowania po stojacym piecu CO do konca 3 letniej gwarancji. :eek:
 

ArtS007

New member
Bez reklam
Trzymanie kartonów, to oczywiście indywidualny wybór, ale nie zmienia to faktu, że towar jest odpowiednio zabezpieczony w oryginalnym opakowaniu. Ciekawe, co by powiedzieli zwolennicy niszczenia opakowań, gdyby im kurier podjechał pod dom z nowiusieńką plazmą zapakowaną w folię z bąbelkami? I kto komu każe trzymać opakowanie od Neostrady lub czajnika? Mija okres gwarancji i z czystym sumieniem, na własną odpowiedzialność, można się tych opakowań spokojnie pozbyć. Pecha mają Ci, którzy nie mają strychów lub piwnic.

ArtS :)
 

airjack

New member
Niestety takie czasy :) Sam mam małą piwnicę i kartony zajmują wiele miejsca, ale wolę je trzymać i być spokojny, że jeśli sprzęt będzie miał jechać do serwisu to zabezpieczę go właściwie. Na szczęście mam tylko połowę tej listy :)
 

StefanCh

New member
Hdmi-cec

Niestety od dłuższego czsu zastanawiam się nad tym co kupić i nie mogę się zdecydować. Między iinnymi biorę pod uwagę Samsunga PS-42Q91H i PSC91H . Różnica między nimi dotyczy również HDMI . W modelu Q jest HDMI-CEC.Proszę o wyjaśnienie jaka jest między nimi różnica?
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
witam dziś dojechały .
Jutro - już porównamy - Z plazmą Panasonica pv 70 , Pioneera 4270 , LG PC1 R oraz LCD Full Hd w klasie cenowej - Tatunga / nowość/
 
Do góry