Seria C91H i Q91H

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Dopiero w sobotę mamy otrzymać plazmę Samsunga c91H . Sam jestem ciekawy . Czekaja już na porównanie 42" Lg PC1 R, Panasonic PV 70 , Panasonic PV 45, Pioneer 4270 Xa - zobaczymy co i jak ?
Sam jestem bardzo Ciekawy konfrontacji.
 

qnrad

New member
kiki napisał:
Dopiero w sobotę mamy otrzymać plazmę Samsunga c91H . Sam jestem ciekawy . Czekaja już na porównanie 42" Lg PC1 R, Panasonic PV 70 , Panasonic PV 45, Pioneer 4270 Xa - zobaczymy co i jak ?
Sam jestem bardzo Ciekawy konfrontacji.
Super! Wreszcie profesjonalny test. Czekamy, czekamy...
 

Worps

New member
Witajcie,
Zobowiązałęm się do opisania swoich wrażeń i doświadczeń w podejmowaniu decyzji o zakupie Q91H więc to czynię.;) Jak większość z nas przed dokonaniem zakupu telewizora studiowało wszelkie informacje ze stron producentów, opinii internetowych i oglądów w sklepach. Opinie sprzedawców dalekie są często od fachowej wiedzy i ograniczają się najczęściej do informacji co się sprzedaje a co nie. Doświadczenie nauczyło mnie, że nie zawsze większość ma rację i to że wszyscy mają etopirynę nie przekonuje mnie do dokonania określonego wyboru ;) W ostatniej rozgrywce pozostały na placu boju trzy maszyny: Q91H, PV70P oraz Hitachi 9700. Panas był faworytem ale odpadł ze względu na gorsze wyposażenie, "zielone cienie", gorszą ochronę przed wypalaniem, brak obrotowej podstawy, sporo niezadowolonych klientów, że nie wspomnę o filtrze odblaskowym, którego brak. W przypadku 9700 bardzo podobał mi się obraz i pewnie również elektrycznie obracana podstawa, ale nikt nie potrafił mi wytłumaczyć dlaczego powinienem zapłacić za niego 2000PLN więcej niż np. za Q91H, który świecił podobnie. Udało mi się nawet dokonać bezpośredniego porównania Samsunga z Panasem i przyznam, że ten pierwszy bardziej mnie do siebie przekonał. Dokonałem więc wyboru i od piątku mam możliwość obcowania z nim już na codzień. Podłączyłem go do cieszącego się nienajlepszą opinią Echostara DSB 606 i cóz...zostałem powalony jakością...:cool: Właściwie oglądając TV z każdej odległości i przy większości kanałów nie ma się czego czepić. Obraz jest klarowny, duża głębia kolorów i czerń....piękna. Zwróciłem też uwagę na biel, która wg mnie istnieje tylko trzeba obraz dobrze sobie ustawić. Zaglądałem również do menu serwisowego i tam też sporo w tej materii można pozmieniać. Być może przesadzę ale większość filmów, które już oglądałem tutaj zupełnie inaczej wyglądają. Mam wrażenie, iż są nawet trójwymiarowe:eek: Jak narazie nie znalazłem w Q91H żadnych uchybień ale pewnie też specjalnie ich nie szukam...w końcu to tylko telewizor i gotować nie będzie:p Spełnia on moje oczekiwania i pozwala mi cieszyć się jakością obrazu zarówno oglądając DVD jak i Tv Sat. Świetnie też spisuje się przy podłączeniu laptopa przez VGA-sam się dopasowuje;) Generalnie polecam bez żadnej ściemy:D Mam tylko problem z podłączeniem Xboxa 360 przez VGA ale to pewnie dlatego, że nie potrafię zmienić rozdzielczości i obraz nie może się dopasować...natomiast przez AV działa b.dobrze.:)
 

muaddib72

New member
:) powtórka pytania ...

witam ponownie ...
ponieważ moje pytanie sprzed kilku dni zginęło w mrokach ;) to powtarzam :):
- jak jest z powidokami na tych plazmach ? Czy po kilku- kilkunastu minutach wyswietlania stałego fragmentu obrazu (logo stacji) zostaje widoczny cień ??
Chodzi o subiektywną ocenę technik zabezpieczania przed wypalaniem ;)
Pytania oczywiścier po posiadaczy plazmy ... czyli .. ;) no dobra nie bedę leciał po nazwiskach ..
dzieki z góry
 

raf5733

New member
Worps napisał:
Zwróciłem też uwagę na biel, która wg mnie istnieje tylko trzeba obraz dobrze sobie ustawić.


Czy mozesz to sprecyzowac?

a)Czy jak wlaczyles plasme to miales biel niebieskawa i ja wyregulowales odpowiednio ? jezeli tak to prosze podaj wartosci bo chetnie bym w sklepie potestowal.
b)Czy moze masz biel niebieskawa ale wierzysz ze moze byc lepsza chociaz nie probowales
c)Masz dobra biel ale uwazasz ze mozesz miec lepsza co juz zrobiles lub planujesz.

Prosze Worps doprecyzuj swoja odpowiedz. Przyznam sie szczerze ze jedynie ta "biel" powstrzymuje mnie od zakupu i gdyby dalo sie to rozwiazac to bylbym szczesliwy i zamiast siedziec na forum ogladalbym filmy :)
 

Worps

New member
raf5733 napisał:
Prosze Worps doprecyzuj swoja odpowiedz. Przyznam sie szczerze ze jedynie ta "biel" powstrzymuje mnie od zakupu i gdyby dalo sie to rozwiazac to bylbym szczesliwy i zamiast siedziec na forum ogladalbym filmy :)
Faktycznie trochę teraz pogrzebałem w ustawieniach i rzeczywiście biel nie jest idealna choć aż tak bardzo mi to nie przeszkadza. Pewnie gdybym miał obok ustawiony jakiś inny tv to widziałbym różnicę i może nawet trochę bym się zdenerwował, jednak na tym poziomie rozwoju technologii trudno będzie szukać ideału. To kwestia kompromisów i dość subiektywnej oceny tego co jesteśmy w stanie zaakceptować w naszym poczuciu estetycznym. A tak do rzeczy! Biel jest niebieskawa...:-| ale w menu serwisowym jest balans bieli, tylko że ja nie mam odwagi aby coś tam zmieniać. I jeszcze jedno...moja wife zajmuje się sztuką plastyczną i wg niej ten tv ma biel...może jednak jesteśmy trochę małostkowi:D ???
 

raf5733

New member
Czyli jednak jest niebieska :( No coz jak Ci nie przeszkadza to nie ma problemu. Mi niestety bardzo. Moze jak Kiki bedzie robil test tej plazmy to uda mu sie to wyregulowac. No i ciekaw jestem Jego opinii na temat tego TV a szczegolnie bieli.

Balansem bieli tez sie bawilem. Troszke mozna to poprawic ale wyeliminowac sie nie da. Na tle innych plazm jest ona niebieska. No i mysle ze smialo mozesz pobawic sie ustawieniami bo masz tam zerowanie i zawsze mozesz wrocic do standardowych. Zreszta po kilkunastu minutach pamieta sie wszystkie opcje co do obrazu. Nie boj nic i smialo walcz :)
 

kaszpir

New member
Worps napisał:
A tak do rzeczy! Biel jest niebieskawa...:-| ale w menu serwisowym jest balans bieli, tylko że ja nie mam odwagi aby coś tam zmieniać. I jeszcze jedno...moja wife zajmuje się sztuką plastyczną i wg niej ten tv ma biel...może jednak jesteśmy trochę małostkowi:D ???
A w C91H biel jest idealnie biała ... Widać zastosowanie "ulepszonej" wersji filtra w Q91H powoduje to że biały wcale nie jest biały ... Wygląda więc na to że C91H lepiej odwzorowuje kolory :) PS. Czy ktoś z Was używa wogóle w C91/Q91H funkcji "oszczędzania energii" ? na czym działanie tego polega ? I czy naprawdę daje wymierne "oszczędności energii ??" ? I drugie czy ktoś z Was korzysta z trybu "dla gier" ? Bo jak dla mnie użycie tej funkcji powoduje że obraz jest brzydszy :) choć może miej męczący dla oczu i .. dla plazmy :)
 

Worps

New member
kaszpir napisał:
PS. Czy ktoś z Was używa wogóle w C91/Q91H funkcji "oszczędzania energii" ? na czym działanie tego polega ? I czy naprawdę daje wymierne "oszczędności energii ??" ? I drugie czy ktoś z Was korzysta z trybu "dla gier" ? Bo jak dla mnie użycie tej funkcji powoduje że obraz jest brzydszy :) choć może miej męczący dla oczu i .. dla plazmy :)
Oczywiście ustawiłem tryb oszczędzania energii, choć nie wiem dokładnie w jaki sposób i w jakiej skali to działa, więc na wszelki wypadek włączyłem. Tryb gry uruchomiłem w przypadku urzytkowania xboxa - niestety szybko z niego zrezygnowałem, ponieważ bardziej podoba mi się obraz bez tej funkcji. Dziś zaobserwowałem pierwsze "duszki":p ale potraktowałem je chwilowym wybielaczem i podziałało jak czosnek na wampiry:D :D :D
 

Xardas

New member
SAMSUNG 50C91H - plazma S. 50 cali ! mozna dostac za niecale 7.000 - zastanawia mnie czy nie lepiej kupic takiego kolosa do xboxa360 ,dvd niz LCD ktore osiagaja podobne ceny przy 37-42 calach

C91H:

  • [*]
    Jasność: 1300 cd/m
    [*]
    Kontast: 15,000:1
    [*]
    FilterBright (eliminacja refleksów światła zewnętrznego na ekranie)
Rozdzielczość 1366x768

ma bardzo dobre parametry z tego co widze i jest HD Ready -- nie bedzie problemu ze smuzeniem przy szybkich grach jak to ma miejsce w LCD

co o tym myslicie czy warto kupowac taka plazme do konsoli/PC/dvd czy jednak do tego typu sprzetu tylko LCD ??

 

jtd

New member
Bez reklam
Tak sie sklada, ze nowe lcd samsuga tez nie smuza, ogladalem szybki mecz na eurosporcie i nie dopatrzylem sie zadnej smugi, obraz bardzo plynny, jak na plazmie.

A Ty KASZPIR odebrales w koncu ta swoja plazme ??
 

kaszpir

New member
jtd napisał:
Tak sie sklada, ze nowe lcd samsuga tez nie smuza, ogladalem szybki mecz na eurosporcie i nie dopatrzylem sie zadnej smugi, obraz bardzo plynny, jak na plazmie.

A Ty KASZPIR odebrales w koncu ta swoja plazme ??
Przecież pisałem , że we wtorek (czy też w środę:) plazma do mnie wróciła :)

A co do LCD to nie istnieją takie które nie smużą ...
Są stosowane różne bajery aby smużenie było mniej dokuczliwe , ale ciągle istnieje ...
 
Ostatnia edycja:

kaszpir

New member
Xardas napisał:
SAMSUNG 50C91H

co o tym myslicie czy warto kupowac taka plazme do konsoli/PC/dvd czy jednak do tego typu sprzetu tylko LCD ??


Powiem tak:

Żaden LCD nie da takiej czerni , takiej rozpiętości tonalnej kolorów oraz zupełnego braku smużenia oraz idealnych kątów widzenia jak zwykła plazma ...

Jednak napewno plazma nie nadaje się do wyświetlania jednolitych obrazów przez wiele godzin ...
Więc napewno nie nadaje się jako monitor do pracy do PC ...

Do konsoli czemu nie , tak w większości nie ma do czynienia z elementami statyczymi (sam gram na plaźmie na Xboxie , choć sporadycznie bo nie mam czasu (2 dzieci :)

Do DVD - tylko plazma ...

Więc musisz przemyśleć ...

Jeśli ma służyć jako ekran do PC to tylko LCD ...

Do grania w ostateczności plazma się nadaje , ale trzeba uważać aby wiele godzin nie była narażona na znajdujące się jakieś stałe elementy na ekranie.


Ja osobiście wolałbym plazmę ...
Pomimo swoich wad ...
 

kaszpir

New member
Worps napisał:
Oczywiście ustawiłem tryb oszczędzania energii, choć nie wiem dokładnie w jaki sposób i w jakiej skali to działa, więc na wszelki wypadek włączyłem. Tryb gry uruchomiłem w przypadku urzytkowania xboxa - niestety szybko z niego zrezygnowałem, ponieważ bardziej podoba mi się obraz bez tej funkcji. Dziś zaobserwowałem pierwsze "duszki":p ale potraktowałem je chwilowym wybielaczem i podziałało jak czosnek na wampiry:D :D :D

Ja jestem ciekawy na jakiej zasadzie te oszczedzanie ma działać. Po włączeniu zauwazyłem że kontrast się zmiejszył ...
Więc mam oszczedzanie wyłączone :)

A tryb "gracza" to samo na Xboxie stwierdziłem co Ty. Obraz jest gorszy , może jest mniej męczący ale brzydszy :)
 

ArtS007

New member
Bez reklam
kaszpir napisał:
Ja jestem ciekawy na jakiej zasadzie te oszczedzanie ma działać. Po włączeniu zauwazyłem że kontrast się zmiejszył ...
Właśnie na takiej, jak piszesz. Mniejszy kontrast, mniejsza jasność, mniejsze nasycenie itp. dają właśnie zmniejszenie poboru mocy.

ArtS :)
 

jtd

New member
Bez reklam
To KASZPIR wymienili ci soft na nowy i powiedz mi czy teraz nadal nie dziala autodopasowanie przy letterboxach, czy juz dziala ?
 

miro.t

New member
Witam.
Panowie zastanawiam sie nad zakupem C91 lub Q91. Z tego co piszecie to w C91 jest biel lepsza, a w Q91 czerń. Czy mgółby ktoś powiedzieć w sumie to na jaki z tych kolorów bardziej zwracac uwagę, bo juz pomału mam mętlik w głowie.
Pozdrawiam.
 

WolverineXXX

New member
Bądźmy poważni ...

Panowie ... bądźmy poważni ...

Zaglądam tu codziennie i czytam zamieszczane pytania oraz odpowiedzi.
Non stop chodzi o to samo.
Co kupić ? Czy warto kupić ? Co lepsze ? itp.

Nie ma obiektywnej i jasnej odpowiedzi na te pytania.
TRIESTO odpowie Wam: Tak ! Kupujcie ! 42Q91H jest świetny ! Bo akurat jego egzemplarz jest bez wad i jemu odpowiada zarówno czerń, biel jak i kolory.
Ja odpowiem Wam: Nie kupujcie bo to bardzo awaryjny sprzęt. Bo akurat mialem pecha i trafiłem od początku na uszkodzony egzemplarz.

Za 4 tys. z kawałkiem nie oczekujcie jakiejś rewolucji , to po prostu plazmy z górnych części mimo wszystko dolnej półki.
Grają proporcjonalnie do wartości za jakie są sprzedawane.
I tyle.
I można jeszcze sto razy zapytać czy biale jest białe a czarne jest czarne, tylko po co ?
Jak ktoś chce to i tak kupi ( często w ciemno ), a jak ktoś jest niezdecydowany to taki już pewnie pozostanie.
Ja kupiłem w ciemno i ... czekam na wieści z serwisu ( którycn po tygodniu czekania ciągle brak ).

Pozdrawiam forumowiczów i milego weekendu !
 
Do góry