Seria C91H i Q91H

kaszpir

New member
kts napisał:
Kaszpier? JAK to jest z tym trybem Movie Plus, ktory działa Twoim zdaniem tylko w automacie. To jest bez sensu: podlączam np PS3 po HDMI jako player lub inny odtwarzacz HD i nie moge korzystac z dobrodziejstw tego trybu, to jakas pomyłka. Jestes pewny swoje tezy. Potwierdz ja jakims wiarygodnym linkiem.....
Gdzieś czytałem że tryb ten działa prawidłowo tylko przy ustawieniu na tryb automatyczny obrazu. Ale nie musi być to prawda ... Najlepiej jeśli ktoś ma sprzęt podłączony przez component lub HDMI aby to sprawdził.
 

Worps

New member
Witam,
To dzięki temu forum i Waszym opiniom stałem się posiadaczem Q91H od trzech dni i chętnie się podzielę spostrzeżeniami odnośnie tego telewizora. Najpierw jednak ptyanie. Czy ktoś z Was podłączał Xboxa 360 przez VGA do tej plazmy? Kiedy podłączyłem to mam informację, że "tryb niedostępny". Mam wrażenie, że sygnał łapie ale coś jest nie tak. Czsami tylko są sekundowe przebłyski dźwięku i nic więcej. Natomiast przy podłączeniu przez AV hula jak się patrzy. Zanim zadzwonię do serwisu chciałbym czegoś się dowiedzieć tutaj.:hmm: 8)
 

kaszpir

New member
Masz albo uszkodzony kabel , albo coś w konsoli nieustawione :)

No albo plazmę popsuta ;)

Bo podłączająć jakies urządzenie przez VGA , plazma automatycznie wykryje te urządzenie i idealnie dopasuje (pełen automat !!!) obraz.
Tak jak w przypadku monitorów LCd komputerowych ...
 

Worps

New member
Prawdę piszesz Kaszpir. Sprawdziłem to na laptopie- podłączyłem i po chwili sam wszystko dopasował. Zakładam, że kabel mam dobry ale na wszelki wypadek sprawdzę z monitorem LCD. Zastanawiam się jakie ustawienia mogę ewentualnie zmienić w konsoli...?:?
 

raf5733

New member
Witam szanowych Forumowiczow. Czytam forum od kilku miesiecy i musze przyznac, ze jest kopalnia widzy i... rozterek :) Chce kupic plazme 42 calowa, wybor toczy sie pomiedzy C91h lub Q91H a Pana V70.

Samsung przekonuje mnie swoim wygladem i opcjami w menu. Najwiekszym problemem ktory widze jest brak bieli. Chodzi mi o wersje Q. Bialy jest delikatnie niebieski i ciezko jest to zniwelowac. Duzo bardziej naturalnie wygladaja kolory na panasonicu.

Wydaje mi sie takze ze lepsza biel ma C91h. Podejrzewam ze ten problem jest po czesci spowodowany inna powloka antyrefleksyjna w wersji Q. Przy wylaczonej plazmie obraz jest delikatnie fioletowy i na C91 jest po prostu szary. Sadze ze przy pracujacej plazmie ten filolet skutkuje tym ze biel jest niebieskawa. Troche pomaga zmiana kolorow na warm1 ale i tak jest niebiesko.

Czy uzytkownicy Q91 poradzili sobie jakos z tym problemem ? Probowalem regulowac parametry w sklepie ale efekt byl niezadawalajacy.

Podoba mi sie ta plazma ale brak bieli mnie przeraza.
 

kaszpir

New member
raf5733 napisał:
Podoba mi sie ta plazma ale brak bieli mnie przeraza.

W modelu C91H czerń jest czarna a biel - biała ...

Jeśli w modelu Q91H biel nie jest taka jaka powinna , to kup model C91H ...

Mnie osobiście jakoś model Q91H jakoś nie przekonał. Szczerze mówiąc różnice pomiędzy modelem C91H a Q91H są symboliczne , i osobiście według mnie nie warte ponad 500zł :)

Za tę kwotę lepiej sobie kupić DVD z HDMi + dobre okablowanie :)
 

raf5733

New member
Masz racje ze 500zl to kwota troszke nieadekwatna. Z drugiej strony obraz na Q91 ma wieksza glebie niz C91 mysle wlasnie ze dzieki tej powloce ktora niestety rowniez zanieczyszcza biel (typowa bron obosieczna ;) .

Chce miec ten system movie+ no i 3 HDMI szczegolnie ze jedno jest z boku.

Trzecia sprawa za Q to na razie widze ze padaja egzemplarze z serii C. Byc moze to przypadek byc moze nie.

Dlatego szczerze licze ze ktos rozwiazal ten problem z biela. No i ciekaw jestem czy inne osoby tez widzialy to co ja.
 

cis

New member
Model PS-42Q91H obiecali dostarczyć w przyszłym tygodniu ściągam przez sklep mediaexpert z dostawą do domu podłączeniem i ustawieniem przez ich fachowca.
Podzielę się spostrzeżeniami i zwrócę szczególną uwagę na biel i czerń.
 

airjack

New member
Wady są, ale w tunerach cyfrowych modeli LCD i plazm: LA40M81/BDX, LA46M81/BDX, LA32R81/BDX, LA40R81/BDX, PS42Q91/HDX i PS50Q91/HDX
Można więc powiedzieć, że Nas przynajmniej na razie nie dotyczy :)
/wyczytane na nowechtrendy.pl/
 

kaszpir

New member
Dziś dostałem telefon z serwisu i plazma jutro do mnie wróci ... Tak jak przypuszczałem wystarczyło wgrać od nowa oprogramowanie ... Wygląda na to jakby jakaś funkcja się przestawiła i źle działała ... I do tego tylko na Eurozłączu :( Ciekawy jestem czy wgrano ta samą wersje oprogramowania co była , czy zupełnie inną (nowszą) :) "Naprawa" trwała tydzień. Dość długo , ale powodem tego było to że serwis nie miał oprogramowania do C91H i czekał na dostarczenie od serwisu głównego ... Tak czy owak , byłem mile zaskoczony profesjonalizmem serwisu ... Jutro zaczynam testy z HDMI. Kable dostarczone i będziemy podłączać pod PC i testować filmy (a raczej dema HD) PS. Czy ma ktoś z Was może jakieś filmy w HDTV ? Fajnie by było mieć kilka filmów w HDTV a nie tylko same "demówki" ... Sądzę że jakoś byśmy się dogadali :)
 

janku

New member
Witam,

Czy na opakowaniach od tych Samsungów są jakieś znaczniki informujące
o tym, czy transport odbywał się we właściwej pozycji ?

--
pozdr
janku
 

skowron9

New member
Witam wszystkich. Od wczoraj jestem posiadaczem 42Q91H. Kupiłem ten model bazujac na waszych opiniach.Nawet go wcześniej nie widziałem na żywca.Czas mnie naglił.Szybkie pytanko do szanownych uzytkowników tej plazmy, czy przy wyłączonym telewizorze (tak najłatwiej) widzicie pasy na ekranie pochodzące od tego ultra fiter bright, siedzac na wprost? Czy u was jest to powloka jednolita o odcieniu fioletu, chyba.Proszę o szybką odpowiedż, bo nie wiem czy mam panel z trefnym filtrem, czy nie?Dziekuję.
 

skowron9

New member
TRIESTO napisał:
witaj skowron

ż Twoja plazma jest jak najbardziej wszystko w porządku.
Miłego ogladania.
Pozdrawiam

Ave Triesto.Zwracam sie raz jeszcze z tym samym tematem, bo nie zasnę jak sie nie dowiem, czy tak samo to wygląda ( filtr bright w słabo widocznych pasach ) w serii C91H?
Pozdrawiam.
 

TRIESTO

New member
witam
skowron , na pewno w porzadku.
mam ta sama plazme i efekt który opisujesz widoczny jest w słoneczny dzień - widać pasy i ekran jest taki fioletowo- rózowy, natomiast w nocy nic nie widac.
jeszcze raz miłego użytkowania.

jtd.

coś Ci się pomyliło
dzisiaj plame miał odebrać kaszpir ale on ma C91H
Mój tv na razie aprawuję się beż zarzutu.

Pozdrawiam
 

skowron9

New member
Witaj Triesto. Nie pomyliłem się.Wiem, że masz Q9, ale jako jedyny mi odpowiedziałeś. Śledziłem Twoje posty od miesiąca.Myślałem, że widziałeś też plazmy C9. Wielkie dzięki.Pozdrawiam.
 
Do góry