Seria C91H i Q91H

janku

New member
dzięki, pojechałem, zobaczyłem - jest w MM, 42 i 50 Q, ceny przesympatyczne, 42Q9 za 5999 pln :)
przy okazji ciekawostka, w electroworldzie z o wiele korzystniejszą ceną stoi 42Q96HD, ogólnoeuropejski model - czy jest jakaś różnica między tym a "polskim" Q91H ? (może, jak to często bywa, polskie edycje są zubożone o DVB-T ?)

--
pozdr
janku
 

jha

Member
janku napisał:
przy okazji ciekawostka, w electroworldzie z o wiele korzystniejszą ceną stoi 42Q96HD, ogólnoeuropejski model - czy jest jakaś różnica między tym a "polskim" Q91H ? (może, jak to często bywa, polskie edycje są zubożone o DVB-T ?)
faktycznie ma DVB-T, specyfikacja 42Q96HD tutaj: PriceRunner

btw. w Szczecinie na pytanie o plazmach z serii 9 robią wielkie :shock: oczy ;)
 

WolverineXXX

New member
2 tygodnie ...

Plazma trafiła do serwisu ...
Powiedzili że trzeba wymienić płytę...
Czas oczekiwania minimum 14 dni ...

Na czas naprawy musiałem przeprosić stary tv ... ale DiscoveryHD na zwykłym tv to już niestety nie to samo ... 28 cali też robi sporą różnicę ...

Cóż ... czekam z nadzieją że po naprawie wszystko będzie już ok.
 

ravenussss

New member
Witam

teraz juz sam nie wiem co wybrac czy 42q91h czy LE40R82B , bo podobno w tych nowych lcd sa lepsze matryce niz w starych juz nie smuza i czarny jest czarny . i co tu teraz zrobic :/
 

kaszpir

New member
Moja plazma poszła we wtorek do serwisu. Dziś zadzwoniłem z ciekawości dowiedzieć się co się dzieje z plazmą i powiedzieli mi że już dostali oprogramowanie do C91H , ale za nic nie mogą wgrać oprogramowania do tej plazmy :( Niby program nie pasuje od starszych modeli Samsunga. Mam nadzieje że serwis w Warszawie szybko prześle mojemu lokalnemu serwisowi odpowiednie oprogramowanie i mam nadzieje że wystarczy wgrać od początku oprogramowanie i plazma ruszy ... Bo już tęsknię za plazmą ... Tak z ciekawości , może by zapytać się czemu nie działa auto-dopasowywanie obrazu w przypadku filmów formacie 4:3 letterbox. Plazma mimo że ustawiona na autodopasowywanie nie "usuwa" czarnych pasów i trzeba samemu to robić ... Jest to ewidentne niedopracowanie oprogramowania , bo widac że funkcja jest ... Tyle ż chyba wogóle nie działa ...
 

kaszpir

New member
ravenussss napisał:
Witam

teraz juz sam nie wiem co wybrac czy 42q91h czy LE40R82B , bo podobno w tych nowych lcd sa lepsze matryce niz w starych juz nie smuza i czarny jest czarny . i co tu teraz zrobic :/
Powiem tak. NIE ISTNIEJĄ LCD które nie smużą ani takie które mają idealną czerń ... Dane podawane przez producentów nijak maja się do rzeczywistości (tak jak np. podawanie czasu reakcji. Sami producenti zamist podawać przejście od czarnego do czarnego , podają szary do szarego , bo dzięki temu można było "zmniejszyć" czas reakcji ;) A co do czerni to jak narazie jest to nie realne aby uzyskać prawdziwą czerń z powodu zastosowanego podświetlenia (świetlówki) Bierz plazmę , a z LCD nie zawracaj sobie głowy ....
 

muaddib72

New member
witam :)

ponieważ waga w mojej głowie przechyla sie coraz bardziej na rzecz nowego Samsunga - mam pytanie. Czy te super najnowsze technologie zabezpieczające przed wypalaniem naprawde dobrze dzialają ??
Jakie są wrażenia posiadaczy ?? Ten temat był juz wprawdzie dotknięty w tym wątku, ale ponieważ z reguły wychodzi to w czasie użytkowania to może na rzeczy byłoby rozwiać ew. wątpliwości.
Pytanie kieruję oczywiście do posiadaczy nowych plazm :)
:eek:k:
pozdrowienia TIA
 

dziubek123

New member
muaddib72 napisał:
witam :)

ponieważ waga w mojej głowie przechyla sie coraz bardziej na rzecz nowego Samsunga - mam pytanie. Czy te super najnowsze technologie zabezpieczające przed wypalaniem naprawde dobrze dzialają ??
Jakie są wrażenia posiadaczy ?? Ten temat był juz wprawdzie dotknięty w tym wątku, ale ponieważ z reguły wychodzi to w czasie użytkowania to może na rzeczy byłoby rozwiać ew. wątpliwości.
Pytanie kieruję oczywiście do posiadaczy nowych plazm :)
:eek:k:
pozdrowienia TIA

Czytając ten temat od pierwszego postu oraz całą resztę innych dotyczących plazm zaczynam odchodzić od pomysłu zakupienia telewizora LCD jedyną rzecz która jeszcze mnie wstrzymuje przed zmianą decyzji to właśnie to wypalanie, czy w tych nowych modelach samsunga jest to też takie uciążliwe, straszy mnie kilka postów z ostatniego czasu że nie ma plazmy która się nie wypala i że trzeba się z tym pogodzić, wogóle jaka jest trwałość plazm, czy z czasem tracą kolory, kontrast i czy te wypalania są trwałe?
 

jtd

New member
Bez reklam
kaszpir napisał:
Tak z ciekawości , może by zapytać się czemu nie działa auto-dopasowywanie obrazu w przypadku filmów formacie 4:3 letterbox. Plazma mimo że ustawiona na autodopasowywanie nie "usuwa" czarnych pasów i trzeba samemu to robić ... Jest to ewidentne niedopracowanie oprogramowania , bo widac że funkcja jest ... Tyle ż chyba wogóle nie działa ...

Pewnie ze ich zapytaj, masz teraz okazje! Ale przeciez nie usuwa tylko na filmach 4:3, ale tez na kazdym innym materiale 4:3.
 

kaszpir

New member
jtd napisał:
Pewnie ze ich zapytaj, masz teraz okazje! Ale przeciez nie usuwa tylko na filmach 4:3, ale tez na kazdym innym materiale 4:3.

W serwisie mają wgrać mi najnowsze oprogramowanie.
Chociaż wątpie aby było nowsze od tego co jest w plaźmie (bo plazma za nowa ...)

Osobiście uważam że to problem programowy , bo funkcja przecież występuje ,ale wogóle nie działa ...

Tyle że plazma jest za nowa a co za tym idzie napewno oprogramowanie nie jest wolne od wad i zanim wszystkie problemy usuną może potrwać nawet kilka miesięcy ...

Ja mam nadzije że lekarstwem na ten problem jaki u mnie wystąpił będzie wgranie od początku oprogramowania.
Mam taką nadziję że to pomoże , bo już od wtorku plazmy nie mam i bardzo za nią tęsknie ...
 

jtd

New member
Bez reklam
A powiedz mi ta funkcja Movie plus ultra, to dziala tak samo jak na nowych lcd samsunga? Bo tam jest Movie plus (bez ultra), a dziala tak dobrze jak Natural Motion w Philipsikach. Wiec jak to z ta fukcja jest ?
 

kaszpir

New member
jtd napisał:
A powiedz mi ta funkcja Movie plus ultra, to dziala tak samo jak na nowych lcd samsunga? Bo tam jest Movie plus (bez ultra), a dziala tak dobrze jak Natural Motion w Philipsikach. Wiec jak to z ta fukcja jest ?
Samsung Q91H nie ma funkcji Movie Plus Ultra , tylko Movie Plus. Ja w swoim modelu C91H nie posiadam tej funkcji , więc nie odpowiem Ci :)
 

TRIESTO

New member
witam Wszystkich
dawno nic tutaj nie pisałem, ale czytając to ciekawe rzeczy się tutaj dzieją.
mój Q91H działe jak na razie bez zarzutu, jestem bardzo zadowolony.

Mam pytanie do Kaszpira....?
Czy wchodziłe czasami w swoim tv w menu serwisowe.?????

Pozdrawiam
 

kaszpir

New member
jtd napisał:
Aha, ale swoja droga ja bym wzial juz ten model z movie plusem hehe :cool:
Wiesz ... Ja na TV plazmowy chciałem wydać nie więcej niż 4000zł. Ustawiłem sobie na sztywno granicę jaką mogę wydać. Zawsze jest tak że można dołożyć kilkaset złotych i kupić coś lepszego , później znów dołożyć i znów coś lepszego i tak w kółko ... Ja stwierdziłem że dopłata około 500zł , za 1 dodatkowe gniazdo HDMI , pilot uniwersalny + lepsza warstwa "antysłoneczna" + bajer który coś tam lekko polepsza obraz z przypadku szybkiego ruchu to stanowczo za dużo jak na 500 zł ... Tym bardziej że podobno Movie Plus działa tylko w trybie automatycznym ustawienia obrazu ... A przecież przy połączeniu component lub HDMI ten tryb nie jest dostępny ... Szczerze mam inne wydatki i wolałem kupić ta plazmę niż np. Panasonica PV45 który mimo tego że bardzo lubię ta markę , tak naprawdę mało oferuje za swoją cenę ...
 

kaszpir

New member
TRIESTO napisał:
Mam pytanie do Kaszpira....?
Czy wchodziłe czasami w swoim tv w menu serwisowe.?????

Pozdrawiam
Tak. Mam nawet wykonane zdjęcia z menu serwisowego :) Podzielę sie zdjęciami , ale pod warunkiem że także jakiś posiadacz Q91H podzieli się zdjęciami z menu serwisowego (wszystkich menu i podmenu). Ciekawy jestem czym różni się menu serwisowe C91H od Q91H , bo patrząc w C91H w menu jest sporo funkcji powyłączanych :) Sam jestem ciekawy do czego służą i co dają :) Bo może sie okazać , że wystarczy coś włączyć i będzie dostępne Movie Plus ;) hehe ...
 

TRIESTO

New member
hej Kaszpir
Ja byłem tylko raz w menu serwisowym , i zauważyłem jedna ciekawą rzecz.... mianowicie plazma resetuje niektóre ustawienie i np. zmienia ustawienia czerni na wejściu HDMI , po właczeniu tv trzeba zmienic ten parametr - może to zauważyłes jak nie to może bedzie to dla ciebie przydatne info.

Powiem tak ----NIE MA POWODÓW ABY WCHODZIC DO MENU SERWISOWGO

ja zrobiłem to raz i to był ostatni raz.
 

kaszpir

New member
TRIESTO napisał:
hej Kaszpir

Powiem tak ----NIE MA POWODÓW ABY WCHODZIC DO MENU SERWISOWGO

ja zrobiłem to raz i to był ostatni raz.
To oczywiście wiem ... Wszystkie ustawienia wracają do fabrycznych ... Ja nic nie kombinowałem w menu ... Według mnie menu serwisowe to fajna rzecz. Można zobaczyć kiedy TV był wyprodukowany , jak użyta jest plazma , jaka wersja oprogramowania , ilość godzin "używania" Dodatkowo jest mnóstwo różnych ustawień. Ciekawy jestem jak ustawiony jest Q91H. Czyżby nikt nie mógł zrobić zdjęć z menu serwisowego i tutaj ich umieścić (z Q91H) ??? Ehhh ...
 

kts

New member
Kaszpier? JAK to jest z tym trybem Movie Plus, ktory działa Twoim zdaniem tylko w automacie. To jest bez sensu: podlączam np PS3 po HDMI jako player lub inny odtwarzacz HD i nie moge korzystac z dobrodziejstw tego trybu, to jakas pomyłka. Jestes pewny swoje tezy. Potwierdz ja jakims wiarygodnym linkiem.....
 
Do góry