Seria C91H i Q91H

ArtS007

New member
Bez reklam
Miałem podobny przypadek z TV Grundig. Dopiero podłączenie do innego zniazda działało. Może to kwestia jakichś ustawień kamery?

ArtS :)
 

sufitowski

New member
ustawienia kamery odpadają - jak wspominałem podłączyłem tymi samymi wyjściami z kamery tyle że kablem z przejściem na euro i bez problemu obraz i dźwięk ...

Nie wiem czy wołać serwis, czy też to kwestia jakichs ustawień, ale przekopałem instrukcję oraz menu i niczego nie znalazłem ...
 

ArtS007

New member
Bez reklam
Myślę, że warto zadzwonić do serwisu. Nie pomogę ci więcej, gdyż to nie była moja kamera, a zależało mi tylko na nagraniu obrazu z ekranu telewizora w celu pokazania go serwisowi, który twierdzi, że nie widzi wad obrazu, jakie ja widzę.

ArtS :)
 

geroj0

New member
Fioletowe mrowienie

Ja jeszcze raz w zwiazku z moim problemem z fioletowym mrowieniem.Zrobilem kilka fotek.Moze ktos doradzi co zrobic z tym fantem.Dzieki
 

Attachments

  • DSC02398.JPG
    DSC02398.JPG
    28,9 KB · Wyś: 259
  • DSC02402.JPG
    DSC02402.JPG
    64,1 KB · Wyś: 212
  • DSC02403.JPG
    DSC02403.JPG
    67 KB · Wyś: 202
  • DSC02405.JPG
    DSC02405.JPG
    44,7 KB · Wyś: 194

RYBBA

New member
Trudno tu coś doradzać. Jedyna opcja to serwis lub pogodzenie się z faktem. Wiem coś o tym, bo sam posiadam taką usterkę
http://www.hdtv.com.pl/forum/showpost.php?p=148209&postcount=1090
Piszę "posiadam", ponieważ po miesięcznym pobycie plazmy w serwisie (21.01-21.o2), po powrocie i godzinnej eksploatacji stwierdziłem dalej ten sam defekt tyle, że w prawym dolnym rogu.
Dziś ponownie zgłosiłem problem, ale tym razem mam czekać na tel. ze strony Samsunga w sprawie formy kolejnej naprawy
 

sebol81

New member
A co Ty byś chciał z tym zrobić... Czary mary i po problemie?
:)
Telewizor jest "out", pozostaje tylko serwis...
Tylko tutaj przygotuj się na ciężką batalię, bo z serwisem Samsunga bywa różnie - możesz dostać sprzęt całkowicie naprawiony, możesz go dostać częściowo naprawionego (wiem, że to dziwnie brzmi ale takie przypadki miały miejsce), możesz dostać naprawiony w tym aspekcie co zgłosiłeś, ale z kolei z czymś innym może pojawić się problem (z czym wcześniej, sprzed naprawy, nie miałeś problemu)...
Moja plazma też jest "walnięta" (ale w taki sposób, że na razie mi to nie przeszkadza) - najchętniej bym ją już dawno oddał do serwisu - ale jak czytałem tutaj niektóre opinie odnośnie ich serwisu to się na razie wstrzymuje aż siądzie coś poważnego (odpukać w niemalowane drewno) :)
 

RYBBA

New member
Dziś do mnie oddzwonili. Śmiechu warte. Forma usunięcia usterki (tej samej usterki) TO... ponowne wysłanie plazmy do serwisu na koszt samsunga. Ale mi się trafił bonus. Kolejny miesiąc z głowy.
 

aldam

New member
Trochę mnie przestraszyliście tymi usterkami. Tym bardziej , że byłem w saturnie gdzie porównywałem q91 do panasoniców i muszę stwierdzić , że samsung wypada o wiele lepiej. A tu proszę takie kwiatki.
 

archon44

New member
Witam,
doszedłem już do połowy wątku (ok 50 strony), ale jednak nie jestem pewien jak to jest z obcinaniem letterboxów tz. czy cały czas będzie trzeba ręcznie ustawiać sobie obraz przy przełączaniu z programu 4:3 na 16:9.
Wcześniej ktoś napisał że jest taka opcja i samsung powinien robić to z automatu, ale w rzeczywistości tego nie robi. Może nowsze serie telewizorów działają już poprawnie ?
 

RYBBA

New member
Niestety trzeba to robić ręcznie. A działa to tak, że gdy w menu jest "ROZMIAR" ustawiony na "AUTO SZEROKOŚĆ" to obraz 4:3 jest dopasowany do rozmiarów ekranu. Natomiast, gdy nadawany jest program 16:9 to są czarne pasy u góry i na dole. Można to sobie rozszerzyć wciskając przycisk na piloci P.SIZE. Żeby dopasowanie działało automatycznie to musi być podany jakiś sygnał ze strony stacji telewizyjnej. U mnie w kablówce zauważyłem, że na Polsacie2 (na niektórych serialach) i na kanałach niemieckich ta funkcja działa. Tyle o tym ze strony Samsunga
http://erms.samsungelectronics.com/...PG_ID=3&AT_ID=60761&PROD_SUB_ID=41&PROD_ID=-1
 

Madzia123

New member
Samsung PS42Q91H

Witam wszystkich forumowiczow:) jestem posiadaczka tego cudnego telewizorka ale mam problemik i sadze ze mi ktos pomoze bo ja jesli chodzi o elektoronike to sie nie znam na tym wogole.
Kupilam do tego tv dvd Samsunga HD870 i w zestawie sa tylko kabelki czincz ale nie wiem jak je podlaczyc do tv i co pozniej wlaczyc zeby wszystko dzialalo mam tez zamiar kupic jakies lepsze kabelki i tez do was tutaj mam prosbe zebyscie mi doradzili jakie najlepiej kupic ale narazie chce podlaczyc przez czincze zeby zobaczyc czy wogole dziala:)
Z gory dziekuje za pomoc i przesylam buziaczki:*:*:*
 

sufitowski

New member
kalibracja plazmy samsung ps42q91h

Witam,

Czy ktoś miał okazje kalibrować ten ekran sasmunga, możliwość podania "gotowca" z ustawieniami ... ?

Pozdrawiam
 

GMB

New member
Witam!

Mam prośbę i pytanie. Otóż mam PS3 i chce zmienić TV z Sony KDL-32 V2500 na 42 cale do 3700zł ze względu na to że potrzebny mi po prostu większy TV na niedługi okres (około rok bo chce potem zmienić na Bravie X). Robię remont w pokoju i jak zawieszę TV na ścianie to 32 cale zniknie. Miałem okazję przyjrzeć się temu modelowi plazmy...

Samsung PS-42Q91H

...i byłem bardzo miło zaskoczony obrazem. Niestety widziałem tylko jak ten TV śmiga pod n tv bo nie było okazji podłączyć do PS3. Dlatego chciałem zapytać jak ta plazma sprawuje się pod PS3 i czy nie ma problemu z wypalaniem się loga bo model Samsung PS42C91H miał ten feler. Zapodałem filmik pokazowy Daewoo i logo tej firmy po paru godzinach pozostało na matrycy lekko widocznie w rogu. Jak wiadomo w grach elemtny stałe obrzu występują bardzo często (zegray w aucie, wyniki w rogu ekranu itp.). Bardzo proszę o opinie na temat modelu PS-42Q91H gdyż jestem w kropce. LCD do 3500zł dobrego nie kupie więc pozostaje mi wybrać coś z plazmy. Jestem zwolennikiem LCD bo te do gry nadają się najlepiej ale pytam o tą plazmę bo jak zobaczyłem jej obraz to mnie wryło w ziemie. Pięknie śmiga. Interesuje mnie też porównanie w poborze prądu względem Bravi 40 calowej.
 

ArtS007

New member
Bez reklam
Seria Q opiera się na tej samej matrycy, co seria C. Różnią się nieco wyposażeniem i seria Q posiada dodatkowy filtr przeciwodblaskowy. Dlatego sądzę, że ewentualne problemy z powidokami będą identyczne.

ArtS :)
 

sebol81

New member
Jeśli chcesz zakupić ten TV (obojętnie czy model C czy Q) pod PS3 (czy jakąkolwiek inną konsolę) to "co nie co" raczej Ci się utrwali na ekranie. Generalnie taki stan dotyczy wszystkich plazm (przynajmniej tych tanśzych)...
 

GMB

New member
Dzięki wielkie za pomoc panowie. Jednak chyba będę musiał poważnie rozpatrzyć zakup tej plazmy. Dochodzi jeszcze do tego fakt że potem będę mógł ją sprzedać za dobre pieniądze a mojego obecnego TV (Bravia 32" V2500) za rok (bo wtedy chce kupować Bravie z serii X) nie sprzedam dobrze. Teraz chcę za tą Bravie 3000zł bo jest jeszcze na gwarancji i ma około pół roku. Mam nadzieję że nie zawiodę się na tym Samsungu jeśli zdecyduję się na zakup.

PS. Ta plazma ma rozdzielczość 1024x768. Czy oglądanie takiego TV 42" o takiej rozdzielczości z 2 metrów będzie w porządku? Większość gier śmiga w takiej rozdzielczości ale czy nie jest ona za mała na tak duży ekran oglądany z 2 metrów?
 

mariusz 7908

New member
Niech mnie ktoś pocieszy ze ma ten tv rok i nie ma żadnych problemow bo właśnie go zamówiłem . Jutro mam go odebrać a dokładnie wersja q . Moze mi ktoś podać jakieś ustawienia do po kalibracji ? Przeczytałem cały ten post widziałem zachwyt jednego użytkwonika po wprowadzeniu ustawien podanych ale do wersji C . Natomiast do Q niby w postach były nie za dobre . Jak by ktoś był tak miły i podał mi ustawienia początkowe i do zastosowania pozniej w tej wersji ktore sa najlepsze bede bardzo wdzieczny .Pozdrawiam
 

Pazurek

New member
Rok to jeszcze nikt nie ma bo nie było jeszcze w sprzedaży. Ja mam od Maja wersję C i nie mam żadnych problemów, przynajmniej ich nie widze :)
 

mariusz 7908

New member
Dzieki to jestem pocieszony waszymi odpowiedziami bo i tak wciaz mimo iz zamówiłem to jeszcze moge zminic na lg 42pt81 ale chyba zostne przy samungu pozdrawiam
 

TRIESTO

New member
mariusz 7908 napisał:
Niech mnie ktoś pocieszy ze ma ten tv rok i nie ma żadnych problemow bo właśnie go zamówiłem . Jutro mam go odebrać a dokładnie wersja q . Moze mi ktoś podać jakieś ustawienia do po kalibracji ? Przeczytałem cały ten post widziałem zachwyt jednego użytkwonika po wprowadzeniu ustawien podanych ale do wersji C . Natomiast do Q niby w postach były nie za dobre . Jak by ktoś był tak miły i podał mi ustawienia początkowe i do zastosowania pozniej w tej wersji ktore sa najlepsze bede bardzo wdzieczny .Pozdrawiam

Witaj
Ja posiadam ten tv od roku, pewnie kupiłem go jako jeden z pierwszych
jak na razie wszystko ok, oby tak dalej
nic mi się nie wypaliło , czasami jak zaspię przed tv i leci np. TVN TURBO bez przerwy do np.5.00 rano to utrwali się logo ale następny dzień włanczam w opcjach cały biały ekran na 10-15 min. i po sprawie.
uzytkuje go jak normalny CRT
kupiłem go za 4500 teraz jest widzę dużo tańszy , ale nie żałuję zakupu.
Na pewno nie jest to szczyt techniki , ale w/g mnie to kawałek dobrego telewizora tzw. budżetowego

Pozdrawiam
 
Do góry