Seria C91H i Q91H

tomek67

New member
kenobi36 napisał:
Boję się że bedziecie mieli problem z wyeliminowaniem pojawiającej zieleni.
Sygnał wzorcowy u mnie ma dwa przebarwienia zielone na przejściu tonalnym szarości. Aby się upewnić wypaliłem płytkę Pioneer plasma repair gdzie wyświetlany obraz jest podobny i w zasadzie z wszystkich sygnałów (HDMI, Component, Video IN, DSub) z 2 różnych odtwarzaczy DVD, i laptopa w 2 miejscach na skali szarości są zielonkawe przebarwienia niezależnie od włączonych lub wyłączonych ulepszaczy obrazu.
Gdyby gdzieś ktoś znalazł opis menu serwisowego to może dałoby się to zlinearyzować o ile wogóle jest taka mozliwość.
Nie mam TV, ale mam projektor Epsona.
Oprócz ustawień RGB mam także:
Gain(jasność) i Offset(kontrasr) dla każdego z kolorów RGB.
Pozwala to znacznie zmniejszyć przebarwienia.
Mam pytanie w TV LCD np. Samsunga są też tak rozbudowane opcje kolorów ??
Ewentualnie w jakich markach są takie opcje ??
 

exit72

New member
Mesiash napisał:
Nie wierzę, że nikt z szacownych użytkowników nowych plazm Samsunga nie ma nbox recordera...
I co oznacza po wyłączeniu TV problem HDCP (wcześniej był komunikat "błąd"). Przez to po włączeniu nie mogę sobie cofnąć TVN 24 bo się nie nagrywa! Nie wiem nawet czy wtedy VOD się uzupełnia :(
I dlaczego tak cicho (patrz post wyrzej)?
POMOCY ;)

Witam,

mam ten sam problem co Mesiash.TV jest podpiete kablem HDMI do NboxR i przy wylaczonym TV pojawia sie taki komunikat.

Jest tego jakas przyczyna?

pozdrawiam
exit
 

SnaQ

New member
@tomek67:
Gain i Offset (jako wzmocnienie i przesunięcię) są w menu Balans bieli. Do tego jeszcze możliwość przesunięcia kolorów pośrednich i punktu bieli w menu Moje kolory. Do tego dochodzi jeszcze Odcień, który przesuwa bodajże wszystkie składowe. Gdy dołożymy do tego suwak Kolor i listę Ton kolorów to mamy 13 elementów sterujących ustawieniami koloru. Kurczę, przydałby się ktoś z jakimkolwiek kolorymetrem bo od ręcznego ustawiania głowa już puchnie.

Przebarwienia, o których mowa są widoczne nawet na materiale HD jeśli dobrze się wpatrzeć, ale są wtedy takie rozproszone, i nie rzucają aię w oczy. Najgorzej to wygląda na sładym sygnale w serialach, które oglądają moje dziewczyny: "Moda na sukces" czy np. "H2O"
 
Ostatnia edycja:

exit72

New member
exit72 napisał:
Witam,

mam ten sam problem co Mesiash.TV jest podpiete kablem HDMI do NboxR i przy wylaczonym TV pojawia sie taki komunikat.

Jest tego jakas przyczyna?

pozdrawiam
exit

Juz sie dowiedzialem:))

Tak przy okazji chcialbym podziekowac wszystkim forumowiczom bo dzieki Wam zdecydowalem sie na zakup C91H w promocyjnej cenie 3050:)
Wasze forum jest skarbnicą wiedzy i dzieki temu przeprnołem przez poczatkowe ustawienia TV.Jest parę małych kwestii których nie rozumiem jak np to,ze nie mam w menu aktywnej opcji ,,auto szeroko,, ale to chyba jest drobiazg.

Telewizor odbiera wysmienicie szczegolnie Discovery HD a reszta programow bez jakiejś szczególnej rewelacji:))

DVD tez ok ,szczegolnie jak zapodalem sobie wczoraj Cassiono Royale w HD.

pozdrawiam
exit
 

tomek67

New member
SnaQ napisał:
@tomek67:Kurczę, przydałby się ktoś z jakimkolwiek kolorymetrem bo od ręcznego ustawiania głowa już puchnie.
Przebarwienia, o których mowa są widoczne nawet na materiale HD jeśli dobrze się wpatrzeć, ale są wtedy takie rozproszone, i nie rzucają aię w oczy. Najgorzej to wygląda na sładym sygnale w serialach, które oglądają moje dziewczyny: "Moda na sukces" czy np. "H2O"
W projektorze mam właśnie te wszystkie ustawienia.
Też miałem przebarwienia, "na oko" nie było szans tego wyeliminować.
Jak w jednym typie scen było ok, do w innym źle.
W zeszłym tygodniu kupiłem Spyder2Express za 335 zł.
To oprogramowanie co jest z nim jest do kitu,
ale doskonale współpracuje z darmowym HCFR.
W weekend ustawiłem tylko gain i offset.
Zupełnie jakbym zdjął zabarwioną szybę z ekranu ;)
Kolory są nieporównywalne. O wiele czystsze.
W ten weekend muszę jeszcze pobawić się w pełną kalibrację.
Jak będę kupować jakikolwiek TV czy projektor to pierwsze pytanie będzie o możliwość ustawień kolorów.
 

ŁukaszWP

New member
od kilku dni jestem posiadaczem Q91H
obraz jest super ale podczas wyświetlania bardzo ciemnych obrazów zdarza się, że obraz składa się jaby z dużych czarnych i i prawie czarnych kwadratów
czy to normalne czy może źle poustawiałem parametry w telewizorze:confused:
 
Ostatnia edycja:

wwmm

New member
ŁukaszWP napisał:
od kilku dni jestem posiadaczem Q91H
obraz jest super ale podczas wyświetlania bardzo ciemnych obrazów zdaża się, że obraz składa się jaby z dużych czarnych i i prawie czarnych kwadratów
czy to normalne czy może źle poustawiałem parametry w telewizorze:confused:
Witam kolego, wypadało by przynajmniej podać skąd ciągniesz sygnał do TV i jakiej jakości, może to 10 cm przewodu YDY 3x1.0 (3x1.5...nie wiem?) trzymanego przez teściową , przepraszam za przykład, ale jakiekolwiek dane są potrzebne dla sensownej odpowiedzi.("zdaża" pisze się przez rz, przepraszam,że się czepiam....) Pozdrawiam
 

exit72

New member
Takie pytanie:

wszedlem w tryb serwisowy aby zobaczyc ile h ma przechodzone.Nic nie ruszalem ale od tamtego czasu kilka razy sie zdarzylo ,ze po wlaczeniu tv z uspienia obraz wygladal podobnie jak w trybie serwisowym( czyli niewyraznie i latajace wokolo pixele)

Dopiero restart nboxa pomaga i wszystko jest ok.

Wina tv czy N-ki?

pozdrawiam
exit
 

ŁukaszWP

New member
wwmm napisał:
Witam kolego, wypadało by przynajmniej podać skąd ciągniesz sygnał do TV i jakiej jakości, może to 10 cm przewodu YDY 3x1.0 (3x1.5...nie wiem?) trzymanego przez teściową , przepraszam za przykład, ale jakiekolwiek dane są potrzebne dla sensownej odpowiedzi.("zdaża" pisze się przez rz, przepraszam,że się czepiam....) Pozdrawiam
synał z n-ki po hdmi
przed chwilą skończyłem oglądać doom'a z VOD i prawie w każdej "mrocznej" scenie (więc prawie przez cały film) były takie objawy jak wcześniej pisałem.:???:
 

pietiagoras

New member
ŁukaszWP napisał:
od kilku dni jestem posiadaczem Q91H
obraz jest super ale podczas wyświetlania bardzo ciemnych obrazów zdarza się, że obraz składa się jaby z dużych czarnych i i prawie czarnych kwadratów
czy to normalne czy może źle poustawiałem parametry w telewizorze:confused:
Na oko obstawiam silną kompresję sygnału i związaną z nią artefakty. N'ka rok temu dawała lepszą jakość, kolejne kanały zabierają pasmo i to widać. Czyli wg mnie wina źródła sygnału...
 

pietiagoras

New member
johnsik77 napisał:
[ciach] Nie wiem jak u Was, ale mój Q92H ma problem z przejściami tonalnymi kolorów. Wygląda to w ten sposób, ze w niektórych scenach występują przebarwienia koloru zielonego i czerwonego. Szczególnie to widać np. na zbliżeniach twarzy czy ręki. Tam gdzie pada światło jest ok, ale cienie występujące na policzku już mają przebarwienie koloru zielonego. Takie same przebarwienia są bardzo widoczne również przy styku czoła z włosami. Podobny problem występuje w niektórych ciemnych scenach, gdzie kolor czarny przy styku z jaśniejszym kolorem zostaje przebarwiony na kolor zielonkawy lub czerwony i niebieski. Bardzo dobrze widać ten efekt przebarwień przy obrazie kontrolnym służącym do usuwania powidoków. Moim zdaniem tutaj powinny występować tylko odcienie koloru szarego. U mnie w ciemnych odcieniach szarości obraz przebarwia się lekko na zielono a w jasnych odcieniach obraz przebarwia się na różowo. Czy takie przejścia kolorów są normalne w tej serii telewizorów? Bo wydaje mi się to bardzo nienaturalne. Jak to wygląda u Was? [ciach]

Zdaje się że bardziej precyzyjnie opisaliście ze SnaQ'iem i kenobi36 moje obserwacje wynikające z porównania z Panasonikiem.
Od grudniowych postów przez chwilę szukałem przyczyny, m.in. korzystając z obrazów kontrolnych i tablic szarości (np. http://www.burosch.de/shop/shop_content.php?coID=123&&, ale wystarczy sięgnąć po ekran likwidujący powidoki). I mam podobny wniosek. W ciemnej szarości pojawia się sporo zieleni, jasne są praktycznie ok, może lekko się zaróżawiają. Panasonic PV70 miał z kolei problemy z jasnymi szarościami wpadającymi w róż. Czyli to chyba przypadłość tej plazmy. Czy do wyregulowania???

Doszedłem też do wniosku, że dokuczliwość niedoskonałości obrazu (mieszanie kolorów z "pływających" składowych pikseli itp.) w dużym stopniu zależy od położenia TV. Odbiornik stojący na komodzie nie jest oglądany z tak bliskiej odległości jak mój sprzęt wiszący na wysokości oczu, do którego podchodzę na 30cm. No i największe znaczenie ma sygnał. N'ka na TVN24 ustępuje dziś Cyfrowemu Polsatowi, obraz z płyt DVD zwykle mocno szumi w ciemnych obrazach.

Pociesza mnie wczorajszy "test" z jednej z hal z tv. Demo Philipsa pokazujące obraz przewijający się w poziomie/pionie itp. Tylko nieliczne tv były w stanie pokazać płynny obraz. M.in. ... Samsubg seria Q z włączonym Movie plus. Poza nim jedynie topowe LCD (9k+ PLN) pokazywały płynny obraz. Mydlenie krawędzi (opisywane tu jako wada Movie Plus) oczywiście miało miejsce, ale w każdym przypadku (Sharp, Philips, Samsung). Ciekawostka - Pionek 508 nie pokazywał płynnego ruchu (brak odpowiedniej funkcji lub była ona wyłączona), a kolory z bliska wyglądały na podobnie mieszane z migających pikseli haj w Samsungu. Obraz SD na LCD z kolei odstawał od plasm. Trochę mnie to podbudowało :) Nasze TV nie są bez wad, ale (zwłaszcza w serii Q) stosunek obrazu do ceny jest bdb.

Odniosę się jeszcze do komentarzy mówiących o sporej liczbie postów krytycznych zamieszczanych na forum ostatnimi czasy - dla 90% użytkowników ww. niedoskonałości z oddaniem kolorów są niezauważalne. Na moje uwagi znajomi mówią - "czepiasz się". Cóż, pozostaje czekać na ideał...
 

jojoro

Klub HDTV.com.pl
VIP
Mój nowy nabytek

Od kilku dni jestem posiadaczem 50q91h. Nie będe się już tu rozpisywał jakie wrażenie wywołuje ten TV, gdy poprzednio użytkowałem 25'' CRT.
Mam jednak kilka pytań:
1. Nie dotarły do mnie jeszcze zamówione kable HDMI więc męczę się z połączeniem N-tv przez scart(RGB)

Niestety zauważyłem, że TV nie pozwala na przeskalowanie obrazu z 4:3 na 16:9. Gdy wybieram sobie z menu 'powiększenie' to powiększa mi się tylko ten fragment 4:3 obrazu - ale nie jest on rozciągany na boki - tylko góra/dół.
W dekoderze N mogę sobie oczywiście wybrac powiększenie lub rozciągnięcie i wtedy obraz wypełnia cały ekran z lepszym lub gorszym skutkiem, ale sam tv nie robi tego :(
w setup N-TV mam ustawione na TV-panoramiczny.

2. Podłączenie do PC.
Podłączyłem sobie PC do TV kablem D-SUB, wybrałem tryb dla 2 monitora 1024x768 i działa, jednak wyższe tryby powodują wyświetlenie na TV komunikatu 'Tryb jest nieobsługiwany'
Przepisałem nawet do panelu sterowania nvidii dane dla trybu 1360x768 ale panel sterowania nvidii nie chce tych danyh przyjąc:(
3. Jak ustawialiście kolory dla dsub? Żona mówi, że kolory wyglądają okropnie (wszyscy mają czerwone twarze), a jak wybiorę inne tryby niż dynamiczny to biel robi sie niebieska jak w świetle UV.
 

exit72

New member
pare pytań...

Witam,

od niedawna mam Samsunga C91H i w zwiazku z tym mam pare pytan zwiazanych z ustawieniami telewizora:

1. Nie mam aktywnej funkcji Auto Szeroko
2. w zadnym trybie nie jest aktywna funkcja kolor aktywny
3. w trybie Film nie jest aktywny DNIe

Problemy może totalnie laickie ale prosze o wsparcie:))

TV jest podlaczony do NBox recorder po kablu HDMI.

pozdrawiam
exit
 

wolfspirit

New member
1. Nie mam aktywnej funkcji Auto Szeroko
Ta funkcja nie jest aktywna przy HDMI.
2. w zadnym trybie nie jest aktywna funkcja kolor aktywny
U mnie jest aktywna w trybie "Dynamiczny"
3. w trybie Film nie jest aktywny DNIe
Ta funkcja nie jest aktywna w tym trybie.
 

xpektor

New member
Witam,
Moj TV sprawuje sie swietnie (ps50c91h), jednak przyszla pora aby wykorzystac jego pelne mozliwosci. Niedawno zmienilem kompa wiec postanowilem jak narazie puszczac z niego sygnal HD.
Jesli chodzi o sygnal Video to sprawa jest prosta 8800GT dvi->hdmi i do TV... i mam najlepsza jakosc obrazu. Sprawe komplikuje Audio. Na plycie glownej Abit Ip35 (z zintegrowana karta muzyczna) mam zlacze SPDIF out - cyfrowe oraz standardowe Jackowe wyjscia Audio - czarne, zielone, pomaranzowe itd. Jesli dobrze mysle najlepsza jakosc bedzie przez optyczne, jednak w TV brakuje takiego wyjscia, a przejsciowki ... nie istnieja bo to technicznie nie wykonalne.
Pozostaja wiec Jack'i - gdzie je wcisnac, do ktorego zlacza na TV? Do PC IN - Audio... a hdmi np. do hdmi 1?

W przyszlosci planuje kupno ampli, wiec optycznym poleci do niego, wiec po problemie, jednak potrzebuje jakiegos tymczasowego rozwiazania.

edit.
taki staff mialem przy grafice, cos przyda sie do... audio?
http://www.icomp.pl/thumb.php?sz=500&url=images/produkty/karty_graficzne/514_solo_1199952789.jpg

edit.2
Tak wogole do kompa najchetniej uzlbym wejscia HDMI3.
 
Ostatnia edycja:

wolfspirit

New member
Podłącz video z komputera do gniazda HDMI2. Sygnał audio z zielonego gniazda jack w PC podłącz do wejść Cinch z lewej strony gniazda HDMI2 w TV. Mam tak podłączony tuner od n. Aby telewizor rozpoznawał, iż sygnał audio nie jest podawany cyfrowo przez HDMI i uaktywnił wejścia analogowe sygnał musi być przesyłany w trybie DVI, co w komputerze jest robione chyba domyślnie dzięki przejściówce. Ja podłączyłem komputer poprzez przejściówkę DVI -> DSUB VGA i jakość też jest bardzo dobra, a telewizor świetnie obsługuje to wejście oraz oszczędziłem HDMI. Wejście analogowe audio jack z komputera jest wtedy obok wejścia PC DSUB.
 
Ostatnia edycja:

JackyW

New member
Witam
Od 3 dni jestem posiadaczem samsunga ps 42 Q 91.Nie ukrywam,że zdecydowałem się na niego po lekturze tego własnie forum.Mam do niego podłaczone : tuner Cyfry + przez kabel scart,nagrywarkę dvd też przez scart oraz kablówkę(kabel antenowy przez nagrywarkę dvd do plazmy)Jakość na kablówce średnia (biegnące linie z dołu do góry) to pewnie kiepski sygnał,na cyfrze w porządku.Zastanawia mnie tylko jedna rzecz,mianowicie przy połaczeniu przez scart słychać lekkie, głuche buczenie.Poza tym poziom głosu jest dużo słabszy niż z kablówki.z ciekawości podłączyłem inne dvd przez tradycyjny kabel chinch do gniazd z boku plazmy i buczenia nie było ,a i poziom głosu dużo lepszy niż przez scart.Czy jest to zjawisko normalne ?Bardzo proszę o odpowiedź.To mój pierwszy telewizor inny niż crt,dlatego też będę bardzo wdzięczny za podpowiedzi.
 

przemasg

New member
Normalnie tego buczenia nie ma. Możliwe, że indukuje Ci się coś w kablu SCART, którym masz DVD podpięte do TV. Podłącz inny kabel (ten, którym masz teraz podłączoną Cyfrę +) i zobacz
 

JackyW

New member
No właśnie wymieniłem kabel scart na taki z pozłacanymi końcówkami i podłączyłem do cyfry,ale mam wrażenie ,że problem nie ustąpił.Dziwne jest to,że dzieje się to tylko na wejściach euro.Może rzeczywiście jest jak mówisz i coś indukuje wywołując to buczenie.Nie jestem zbyt dobrym fachowcem w tej dziedzinie i szczerze mówiąc nie za bardzo wiem gdzie szukać przyczyny.
 
Do góry