Seria C91H i Q91H

Pazurek

New member
dawler napisał:
pytanko z innej beczki
czy nowy tv samsunga 42Q91H powinien miec takie naklejki, ja kupiłem i takowych nie było http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/...44e434c13.html
nie wiem czy mam sie martwić czy ten telewizorek juz u kogos przypadkiem nie był, kupiłem go w sklepie ale jeszcze wszystkiego nie sprawdzałem mam go od wczoraj wieczorem

Mój jak kupowałem to był oryginalnie zapakowany, ja rozdziewiczałem pudło ;) naklejki były przyklejone i nie jest to żadna reklama sklepu. Powinny być przyklejone widocznie ktoś je usunął.
 

ANDPOL

New member
Pazurek napisał:
Mój jak kupowałem to był oryginalnie zapakowany, ja rozdziewiczałem pudło ;) naklejki były przyklejone i nie jest to żadna reklama sklepu. Powinny być przyklejone widocznie ktoś je usunął.
U mnie nie było na 100% nigdy nic przyklejone, bo byłby jakiś ślad a obudowa jest dziewicza. Widocznie fabryka klei, albo nie, w zależności ,kto jest odbiorcą. Te, które widziałem w sklepach stacjonarnych też nie miały żadnych naklejek.
 
Ostatnia edycja:

slouON

New member
slouON napisał:
a ja mam pytanko:

jak kupie TV w jakimś mieście poza Warszawa, a serwis jest w Warszawie to jak mi padnie (a padaja) to musze odsyłac do sklepu czy od razu do Samsunga w Warszawie? Czy sklep wysyła sam do Warszawy?
nobody knows? pare osób tego samsunga ma :hmm:
 

johnsik77

New member
problem z q92h

WITAM WSZYSTKICH.
To mój debiut na tym forum. Tak jak większość z Was śledziłem to forum od pierwszego postu. Ale w końcu przyszedł i czas na mnie by podzielić się z Wami moimi spostrzeżeniami z zakupionego tydzień temu PS-50q92h, a tym samym prosić o radę. Tak jak większość forumowiczów decyzję o zakupie tej plazmy podjąłem po przeczytaniu Waszych wypowiedzi. Co prawda moim celem było zakupienie Pionier z serii KURO, jednakże ciągłe odkładanie pieniędzy mnie już znużyło i podjąłem decyzję o zakupie SAMSUNGA. Tym bardziej że idzie wyczytać wiele pozytywnych opinii o tym modelu.

Po wyciągnięciu z ogromnego pudła Plazma robi niesamowite wrażenie. Tym bardziej, iż posiadam wersję Q92H. Od Q91H różni ją chromowany pasek na dolnej krawędzi obudowy. Moim skromnym zdaniem daje on świetny efekt, jeśli chodzi o wygląd całego telewizora. Dla mnie stylistyka o wiele ciekawsza niż w Q91H.

Do telewizora mam podłączoną telewizję „N” kablem component. Telewizor oglądam z odległości 3 - 3,5 m. Tak mam rozstawiony komplet wypoczynkowy. Jeśli chodzi o jakość programów z „N” na 50” to muszę się przyznać, iż spodziewałem się po tej telewizji lepszej jakości. Tak jak już to wspominali inni uczestnicy tego forum z jakością bywa różnie w zależności od kanału i jakości nadawanego materiału w danej chwili na danym kanale. Tak naprawdę z całej gamy programów tylko programy w HD i TVNy nadają się do oglądania z tej odległości. Cała reszta wymaga już 4 – 5m. Przy takiej odległości większość programów jest naprawdę OK. Bardzo duże mam zastrzeżenia do jakości pakietu HBO. O ile na crt 29” wyglądały ok. to na 50” to porażka!

Jeśli chodzi o czerń która niejednokrotnie była przedmiotem sprorów na tym forum, to muszę stwierdzić iż w wersji „Q” jest ona naprawdę dobra. Oczywiście nie jest ona taka dobra jak w KURO, ale jest naprawdę świetna i nie ma się do czego doczepić. A jeśli już włączymy światło to robi się nam z Samsunga prawdziwe KURO. Wówczas czerń nabiera koloru wygaszonej matrycy! A obraz nabiera pięknej głębi.

Chciałbym się również podzielić z Wami moim problemem i jednocześnie prosić o poradę. Nie wiem jak u Was, ale mój Q92H ma problem z przejściami tonalnymi kolorów. Wygląda to w ten sposób, ze w niektórych scenach występują przebarwienia koloru zielonego i czerwonego. Szczególnie to widać np. na zbliżeniach twarzy czy ręki. Tam gdzie pada światło jest ok, ale cienie występujące na policzku już mają przebarwienie koloru zielonego. Takie same przebarwienia są bardzo widoczne również przy styku czoła z włosami. Podobny problem występuje w niektórych ciemnych scenach, gdzie kolor czarny przy styku z jaśniejszym kolorem zostaje przebarwiony na kolor zielonkawy lub czerwony i niebieski. Bardzo dobrze widać ten efekt przebarwień przy obrazie kontrolnym służącym do usuwania powidoków. Moim zdaniem tutaj powinny występować tylko odcienie koloru szarego. U mnie w ciemnych odcieniach szarości obraz przebarwia się lekko na zielono a w jasnych odcieniach obraz przebarwia się na różowo. Czy takie przejścia kolorów są normalne w tej serii telewizorów? Bo wydaje mi się to bardzo nienaturalne. Jak to wygląda u Was? Próbowałem to niwelować w Menu potencjometrem odpowiedzialnym za ODCIEŃ i Balansem bieli i innymi sposobami, ale nic nie pomaga. Występuje to zarówno w trybie „film” jak i „standard”.
Czy może jest to wina słabej jakości kabla? Bo muszę się przyznać, że mam kabel jakiś „no name” wątpliwej jakości. Czy wynika to ze źle zkalibrowanego TV? A jeśli tak to w jaki sposób można się tej przypadłości pozbyć? W czym może tkwić problem?
 

Manu_C

New member
trzesace się krawędzie w PS 42q91H

witam szanownych forumowiczów. Opiszę w kilku słowach mój problem, jestem ciekawy, czy ktoś miał taki problem/obserwację: otóż zauwazyłem, głownie podczas transmisji sportowych, lekko trzęsące się krawędzie postaci na jasnych tłach, widać to dobrze (niestety) podczas skoków, gdy na tle jasnych banerów przejeżdzają skoczkowie po skoku, obraz sylwetki czasami lekko się trzęsie wtedy, podobnie jest z tenisem na eurosporcie. Czasami podczas meczów piłka lecąca zaczyna migotać. Zauważyłem, że "zjawisko" głownie występuje wgórnej połowie ekranu. Dodam, ze mam po prostu kablówkę, problem ten jest w sumie nieczęsto widoczny, nie ma reguły, z opcjami próbowałem wszytko, czy to sie kwalifikuje na reklamacje? pozdro
 
Ostatnia edycja:

SnaQ

New member
@johnsik77
Mam dokładnie to samo jeśli chodzi o przebarwienia. Szczególnie drażniące są te zielonkawe cienie na twarzach. Uważam, że zieleń w Samsungach C/Q9x jest lekko skopana, no chyba, że ktoś ma informacje o tym, że serwis sobie z tym poradził. Kłopoty z odwzorowaniem zieleni potwierdza test ustawień kolorów z płytki DVE - nijak nie udało mi się ustawić tego poprawnie. Może trzeba pogmerać w menu serwisowym, ale bez jakiejś dokumentacji na ten temat nie porywałbym się na takie zadanie.

@Manu_C
A czy to nie jest przypadkiem wina MoviePlus? Spróbuj wyłączyć tą funkcję i zobacz czy dalej tak się zachowuje.
 

johnsik77

New member
Hmmmmmmmmmmmmmm

Trochę mnie zastanawia ten fakt że nikt dotychczas przez ponad 1000 postów nie zauważył, bądź nie zwrócił na to uwagi. A skupiano się jedynie na rozważaniach "czy czerń jest czarna, a biel jest biała?". Moim skromnym zdaniem bardzo na marginalnych sprawach, które nie wpływają w istotny sopsób na jakośc codziennego oglądania tv, tak jak właśnie te zielone przebarwienia, które przekłamują rzeczywisty obraz.
No chyba że ja i SnaQ jesteśmy odosobnionym przypadkiem, jeśli chodzi o te dolegliwości.

W związku z tym apeluje do innych posiadaczy modelu C/Q9xH, czy u Was też wystepuje/występował ten problem? A jeśli tak to w jaki sposób poradziliscie sobie z tą wadą?
 

Manu_C

New member
SnaQ napisał:
@Manu_C
A czy to nie jest przypadkiem wina MoviePlus? Spróbuj wyłączyć tą funkcję i zobacz czy dalej tak się zachowuje.
no własnie włączałem i wyłączałem juz wszystko, w każdej możliwej konfiguracji, w sumie czasami cięzko to wychwycic ale przez to teraz jak oglądam ciągle sie skupiam i szukam tego "krawędziowania", paranoja :)
co do zieleni musze się przyjrzeć, bo póki co nie zauwazyłem
 

kenobi36

New member
Mnie raczej denerwował granat zamiast czerni na niektórych filmach. Szczególnie jak szary granitur w cieniu przechodził właśnie w granat. Ale ten efekt widziałem w zasadzie na wszystkich telewizorach LCD i Plazma. Kiedyś nawet jak zwróciłem uwagę na to prezenterowi kamery Sony z obrazem przekazywanym do Sony 46W3000 to mnie rozśmieszył mówiąc że to wina konwersji do full HD.
Więc na razie traktuję ten problem jako problem sygnału nadawanego przez telewizję. Ale że mnie to nadal wkurzało udało mi się zniwelować ten problem w menu obraz - ustawienia szczegółowe - kolory własne - niebieski obniżony do 9. Wtedy pojawiła mi się zieleń wiec też zjechałem z zielonym do 11.
Natomiast zieleń na twarzach też się pojawia ale bardzo rzadko i przypuszczam że też jest to wina po części nadawanego obrazu. Tymbardziej że na dobrych DVD w zasadzie nie zauważyłem ani problemów z Granatem, ani z zieleniami.

Czasami żałuję że korzystam z tego forum. Wolałbym chyba żyć zadowolony w nieświadomości. ;)
 

kenobi36

New member
Czyli:
Albo luminofor czerwony i niebieski nie jest doskoały albo przetwarzanie obrazu robi spustoszenie z kolorem albo użyłeś jakiejś folii dodanaej do gazetki zamiast profesjonalnego filtru albo wszystkiego po trochu.
Ja bym jeszcze sprawdził jak to będzie wyglądać przez DSUB.
 

SnaQ

New member
Swego czasu ktoś w tym wątku wspominał o "glinianych twarzach" czy to aby nie chodziło właśnie o to złe odwzorowanie kolorów i zielone cienie?

A tak dla zobrazowania wrzucam jak mniej więcej wygląda u mnie plansza kolorów z DVE przy patrzeniu na nią przez zielony filtr:


Podczas gdy powinna wyglądać tak:
 

johnsik77

New member
SnaQ piszesz, że kalibrowałeś TV za pompcą płyty DVE. W związku z tym mam pytanie:
Jaki model TV posiadasz wersie Q czy C?
Czy kalibrowałeś może TV pod złącze HDMI?
Jakie optymalne ustawienia TV wyszły Ci po zastosowaniu DVE, dla pomieszczenia w nocy, przy całkowitym zaciemnieniu? Dla trybu FILM jak i STANDARD. Chodzi mi o ustawienia kontrastu, jasności, ostrości,kolor, odcienia, ton kolorów a także ustawienia dla poszczególnych barw koloru w MENU "ustawienia szczegółowe" (balans bieli, kolory własne).
Też właśnie jestem na kupnie tej płyty kalibrującej, ale nie wiem gdzie ją można kupić.
 

SnaQ

New member
Powiem Ci, że poza ustawieniem jasności, koloru i odcienia DVE nie na wiele się zdał; kontrastu za bardzo ustawić według wskazówek z tej płyty się nie da, bo skierowana jest ona głównie do posiadaczy kineskopów CRT. Tak! Ustawienie kontrastu bazuje na bloomingu i scanlines, czyli na zjawiskach widocznych na tradycyjnych telewizorach. Na płycie są też wskazówki dla innych typów wyświetlaczy, ale prawdę mówiąc mogłem "machać" kontrastem w zakresie (o ile pamiętam) 30-95 a i tak obraz kontrolny cały czas spełniał wymagania, tzn. pola gradacji szarości nie zlewały się. Ustawianie jasności za to przebiega bezproblemowo. Podobnie kolor i odcień. Gorzej już z dopasowaniem składowych koloru, a właściwie tylko jednej - wspomnianej zieleni. Ja już nie wiem, może po części to wina samej plazmy, która przecież jak sami zauważyliśmy trochę dziwnie tę zieleń wyświetla, a może też wina filtra dołączonego do płyty, który IMHO wydaje się być nieco zbyt jasny. Za to jakiekolwiek kombinacje w podmenu balansu bieli nie przynoszą niemal żadnego efektu, gdy patrzeć przez filtry, choć wyraźnie zmieniają obraz gdy patrzeć bez nich. Ustawiałem obraz dla wszystkich złącz (poza antenowym) ale nadal nie jestem zadowolony z efektu, a szczególnie na HDMI. Żona pewnie już myśli, że mi odbija bo siedzę wieczorami przy telewizorze oglądając plansze kontrolne, a nie filmy :D
Ach, byłbym zapomniał - mam C91
 

kenobi36

New member
Boję się że bedziecie mieli problem z wyeliminowaniem pojawiającej zieleni.

Sygnał wzorcowy u mnie ma dwa przebarwienia zielone na przejściu tonalnym szarości. Aby się upewnić wypaliłem płytkę Pioneer plasma repair gdzie wyświetlany obraz jest podobny i w zasadzie z wszystkich sygnałów (HDMI, Component, Video IN, DSub) z 2 różnych odtwarzaczy DVD, i laptopa w 2 miejscach na skali szarości są zielonkawe przebarwienia niezależnie od włączonych lub wyłączonych ulepszaczy obrazu.

Przebarwienia występują w ciemnym obszarze. Jeśli nawet mocno to skorygujemy to dla odmiany tam gdzie było dobrze pojawi się fiolet.

Gdyby gdzieś ktoś znalazł opis menu serwisowego to może dałoby się to zlinearyzować o ile wogóle jest taka mozliwość.

I tu pytanie do użytkowników innych plazm, jak na sygnale Pioneer Plazma Repair zachowują się ich nabytki. Czy mają idealną szarość czy jakieś przebarwienia.
 
Do góry