Seria C91H i Q91H

kubast

New member
nowy

Witam Wszystkich

Po długiej lekturze tego forum i kilku wizytyach w sklepach wybór padł na pięćdziesiątkę w wersji Q (w grę wchodziły jescze wersja C, LGPC51 i Panasonic PV70 lub 700).
Tym bardziej martwią mnie ostatnie posty tego wątku, no ale cóż coś trzeba kupić, a poruszam się raczej wśród modeli budżetowych.
Ponieważ w sklepach są jeszcze ceny świąteczne albo telewizory są wykupione, będę wdzięczny za namiar na 50"Q91H w dobrej cenie w Łodzi lub okolicach.

Pozdrawiam
 

jawer1

New member
Witam

Skontaktuj się ze sklepem KON-SUL w Łodzi.(Sklep jest jak najbardziej rzeczywisty - Piotrkowska 309, ale prowadzi też sprzedaż internetową). Jak kupowałem pół roku temu mojego 42Q91H, to wtedy mieli najniższe ceny w Polsce, i jeszcze mi przywieźli do domu za 20PLN. Teraz "twój" TV jest tam oferowany za ok 5848, a w ceneo najniższa cena to 5444. Może dawno nie zamawiali i jak zadzwonisz to dadzą Ci niższą cenę. Ja sklep polecam: tanio, szybko, sprawnie i z dostawą do domu (mieszkam w Łodzi).
Jeszcze jedno: w sklepie jest ok 10% drożej niż u nich na stronie w necie. Jak ja kupowałem to powołałem się na cenę z www i po takiej mi sprzedali.

Swoją drogo ja ze swoim TV nie mam żadnych problemów i powiem szczerze, że z przerażeniem czytałem kilka ostatnich postów na temat awaryjności "mojego" samsunga.

Link do sklepu kon-sul
http://www.kon-sul.pl/produkty_disp.php?id_produkty=1801
 
Ostatnia edycja:

SnaQ

New member
Ja z kolei jak dotąd nie maiłem żadnych kłopotów (ODPUKAĆ!) z awaryjnością mojego C91, a ma już na liczniku blisko 1000 godzin. Po tym czasie użytkowania mogę powiedzieć, że jestem bardzo zadowolony z zakupu. Jedyne mankamenty to źle pomyślane sekwencyjne przełączanie pomiędzy źródłami oraz to, że nie umiem poradzić sobie ze skalibrowaniem zielonego na HDMI. Jakkolwiek bym nie ustawiał to daleko jest od wzorca :( Na komponencie i SCART-ach jest już lepiej choć też nie idealnie. Kalibrował ktoś z was te telewizory?
 

slouON

New member
czy mi się wydaje czy ten Q91 jakiś taki ... AWARYJNY jest??? :roll::roll:

ostatnie posty to same awarie, coś nie gra itd itd

czy po prostu jest ich tak duzo i procentowo te awarie to znikome przypadki??
 

slouON

New member
ArtS007 napisał:
Może ten zielony, to wina odtwarzacza?

ArtS :)
ArtS :) Ty ogólnie często się wypowiadasz w tym wątku... możesz mi jako dość nowej osobie na forum (kilka dni) podsumować czemu tak często ludzie o q91 piszą że się psuje itp? wydaje mi sie czy cos serio jest nie tak z kontrolą jakości w Samsungu?

dzięki

dziś chciałem go kupić, jesli nio to będzie 42PV700 ... (http://www.euro.com.pl/telewizory-plazmowe-i-lcd/panasonic-th-42pv700-plazmowy.bhtml)

drożej ale o Panasonicu nie piszą aż tyle żłego :/
 

szajbek

New member
deniro24 napisał:
szajbek i jak rozwiązałeś problem w grudniu kiedy kupiłeś tv? Wymienili Ci na nowy?

U mnie nie ma żadnych rozmazanych kontur, a strzykaniem się nie przejmuj, no chyba że to Ci aż tak przeszkadza.
Te pykanie aż tak mi nie przeszkadza, aczkolwiek myślałem że dzieje się z nim coś złego.

Jeśli chodzi o rozmazywanie to raczej nie jest wina TV, bo sprawdzałem na kilku TV (nie tylko Samsunga) i wszędzie występował ten sam problem (może słaba jakość sygnału?).

Ogólnie jestem bardzo zadowolony z tego telewizora. Kolory są naprawdę bardzo dobre, tak samo jak kontrast.


EDIT// Chcieli wymienić, ale jak sprawdziliśmy to rozmazywało się nawet na tym drugim (plus sprawdzalem na Sharpie jakimś i Panasie - to samo).
 
Ostatnia edycja:

kaszpir

New member
Mesiash napisał:
Ma ktoś pomysł co to za awaria? Oprogramowanie?
Miałem dokładnie to samo. Do wymiany płyta główna. Ja niestety baaaardzo długo czekałem na naprawę. Winowajcą był Samsung Polska który bardzo długo "sprowadzał" płytę główną. Dopiero "zmotywowanie" przez serwis lokalny serwisu Samsung Polska tym że jeśli do dnia xxx nie dostaną nowej płyty to muszą mi dać nową plazmę zmotywowało ich do tego że wreszcie dostali płytę a ja ostatniego dnia jaki przewiduje najdłuższy czas naprawy otrzymałem plazmę z powrotem. Jedyny "plus" tego że przez to że tak długo czekałem dostałem płytę główną w nowszej wersji "B" , zamiast "A" ;-)
 

Mesiash

New member
kaszpir napisał:
Miałem dokładnie to samo...

Wielkie dzięki kaszpir za odpowiedź. Choć nie ukrywam, że mnie troche zmartwiłeś. A mogę zapytać ile czasu dokładnie czekałeś na ostateczną naprawę? I jaki jest maksymalny czas naprawy w Polsce? Bo przyznam się, że nie orientuje się za bardzo w kwestiach prawnych/praw klienta.
Pozdrawiam
 

kubast

New member
jawer1 napisał:
Witam

Skontaktuj się ze sklepem KON-SUL w Łodzi......

Cena ze strony www jest jak najbardziej aktualna (5,9k). W poprzednich postach, niektórzy wypowiadali się, że płacili poniżej 5kpln. Jak trafię taką cenę, biorę w ciemno (prawie;) ).
 

Meter79

New member
Samsung PS-42Q92H

Witam.
Mam mały problem z moją plazmą Samsung PS-42Q92H, po włączeniu uruchamia się tryb dynamiczny obraz, jest bardzo ostry dla oka. Po zmianie na tryb film jest ok, ale zawsze po 30 minutach plazma automatycznie powraca do trybu dynamicznego. Szukałem wszedzie w instrukcji jednak nie mogłem znaleźć opcji, żeby obraz pozostawał w trybie jakim ja sobie życzę. Jest to uciążliwe przy oglądaniu filmów czy TV, bo trzeba trzymać przy sobie pilota :).
:confused:*Czy może ktoś wie jak to zmienić?? Pomocy.:confused:!!!!!!!!!
 

kenobi36

New member
Zerknij czy nie masz właczonego trybu sklep. Nie wiem co oznacza i nie sprawdzałem ale tak mi przyszło do głowy że resetuje ustawienia które przestawią ciekawscy aby telewizor się dobrze prezentował. (To tylko domysły, ale sprawdzić warto)
 

kaszpir

New member
Mesiash napisał:
Wielkie dzięki kaszpir za odpowiedź. Choć nie ukrywam, że mnie troche zmartwiłeś. A mogę zapytać ile czasu dokładnie czekałeś na ostateczną naprawę? I jaki jest maksymalny czas naprawy w Polsce? Bo przyznam się, że nie orientuje się za bardzo w kwestiach prawnych/praw klienta.
Pozdrawiam
Nie pamiętam dokładnie ale chyba z miesiąc ... Trwało koszmarnie długo , ale niestety w gwarancji jest zapis że jeśli muszą sprowadzić cześć z zagranicy to może sie gwarancja przedłużyć ... I widać lubią to "wykorzystywać" :( Do serwisu lokalnego nie mam zastrzeżeń. Uprzejmi , przeprosili za długi czas oczekiwania , nie robili problemów że nie miałem kartonu ...
 

krakers003

New member
Do użytkowników 50Q/C91

Mam prośbę do oglądaczy 50Q91 i 50C91.
Przymierzam się do wybrania tv (Samsung Q lub C 91) i mam dylemat 42" czy 50". Będę na to patrzył z 3-4 metrów, mogę sobie przearanżować pokój, więc dużego problemu tutaj nie ma.
Kwestią kluczową dla mnie jest odbiór sygnału SD z analogowego Astera. Na 42" powinno ujśc, ale na 50" ?
Czy ktoś ma doświadczenia w tym temacie ?
Obecnie używam crt sony 29" i nie chciałbym, żeby było gorzej ...

Pzdr
M<
 

slouON

New member
a ja mam pytanko:

jak kupie TV w jakimś mieście poza Warszawa, a serwis jest w Warszawie to jak mi padnie (a padaja) to musze odsyłac do sklepu czy od razu do Samsunga w Warszawie? Czy sklep wysyła sam do Warszawy?
 

slouON

New member
krakers003 napisał:
Mam prośbę do oglądaczy 50Q91 i 50C91.
Przymierzam się do wybrania tv (Samsung Q lub C 91) i mam dylemat 42" czy 50". Będę na to patrzył z 3-4 metrów, mogę sobie przearanżować pokój, więc dużego problemu tutaj nie ma.
Kwestią kluczową dla mnie jest odbiór sygnału SD z analogowego Astera. Na 42" powinno ujśc, ale na 50" ?
Czy ktoś ma doświadczenia w tym temacie ?
Obecnie używam crt sony 29" i nie chciałbym, żeby było gorzej ...

Pzdr
M<
taka odłegłość to 50" i mysle ze SD zły nie bedzie (na 42 deko lepszy ale chyba da się przeżyć ;) )
 

ANDPOL

New member
dawler napisał:
pytanko z innej beczki
czy nowy tv samsunga 42Q91H powinien miec takie naklejki, ja kupiłem i takowych nie było http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/...44e434c13.html
nie wiem czy mam sie martwić czy ten telewizorek juz u kogos przypadkiem nie był, kupiłem go w sklepie ale jeszcze wszystkiego nie sprawdzałem mam go od wczoraj wieczorem
Myślę,że nie masz się co martwić. U mnie też nie było, a tv jak trafił do mnie do domu, to nie miał jeszcze miesiąca od daty produkcji. Takie naklejki, to tylko w sklepach w celach reklamowych. Z tyłu na naklejce masz miesiąc i rok produkcji.
 
Do góry