Seria C91H i Q91H

pietiagoras

New member
KosteK_ napisał:
Hmm. z odległości 1,5 u mnie wszystko jest wporządku, nie widzę żadnych nieprawidłowości, które by mnie zaniepokoiły, nieco zabawy z ustawieniem parametróe obrazu i wszystko wg mnie jest w najlepszym porządku.. ;) Jak na razie jestem zadowolony, a jeszcze bardziej będę jak się w końcu przeprowadzę i rzucę go na nową ścianę nowego mieszkania :)
Ja byłem w miarę zadowolony. W miarę. Bo bliżej przyjrzałem się Panasonikowi z serii PV.
Tuner w Panasoniku słabiutki. Szum, ziarno, itp.
Ergonomia o klasę wyżej niż w Samsungu. Naciśnięcie np. przycisku typu source powoduje że wyświetla się lista wejść i kursorem możemy dojść do właściwej pozycji. W Samsungu trzeba przejść przez Menu aby to uzyskać.
Najważniejsze zaś że kolory przy źródle typu SCART (Cyfrowy Polsat)pokazane są w Panasoniku o klasę lepiej. Są dość płynne. Mój Samsung nie radzi sobie w ciemnych szarościach. Są one pokazane jako czerń z zielonymi pixelami. Te zielone pixle w dodatku nie są stabilne a pływają. Ciemny szary obraz wygląda fatalnie, i to nawet z 3-4m :-(
Czy dotyczy to waszych Samsungów? Czy jest to wada egzemplarza?
 

szajbek

New member
Jeśli chodzi o TV cyfrową (mam Cyfre+) to nie zauważyłem żadnych z rzeczy które podałeś. Czerń bardzo ładnie się wyświetla - nawet z bliskich odległości (brak mieszania zielonego z czarnym). Jednak gdy mówimy o TV analagowej(? - takiej zwykłej :D) to fakt obraz nie jest za ciekawy. Widać mocne smużenie co nie zachęca do oglądania (nawet gdy antene mam podłączoną pod nagrywarkę pioneera - wydaje mi się, ze po prostu mam zbyt słaby sygnał i stąd wynikają te niedogodności).

BTW: Gdyby ktoś nie zrozumiał co napisałem to jutro mogę poprawić post, wybczcie po całym dniu harówy, nie zbyt mi pracuje mózg :)
 
Ostatnia edycja:

NATE

New member
Hej,

mam dla was łatwe pytanie - czy Samsung 42" z seri Q91 wygląda tak samo jak 50" ? NIe mogę nigdzie zobaczyć na żywo 42", a 50" tak i mi się bardzo podoba :D
 

sebol81

New member
pietiagoras, Twój telewizor jest OK - ten typ tak ma.
Po porstu wielu użytkowników na tym forum nie potrafi dostrzeć pewnych wad tych TV (a może nawet i dobrze) ale podane przez Ciebie objawy są normalne. U siebie również dostrzegam te wady...
 

wolojbv

New member
Witam,

od niedawna posiadam 50C91H. Do plazmy chcę podłączyć odtwarzacz DVD (bez amplitunera) oraz chce kupić N-kę. Powiedzcie mi, bo w ogóle sie na tym nie znam w jaki sposób, jakie przewody muszę podłączyć do TV? Czy może być to jeden przewód, który będzie dochodził do TV, czy muszą być to niezależne przewody od dekodera N-ki i DVD. Nadmieniam, iż odległość tych urządzeń od TV to ok. 4 m a także dźwięk bedę odbierał przez głośniki TV.
 

kenobi36

New member
pietiagoras napisał:
Ja byłem w miarę zadowolony. W miarę. Bo bliżej przyjrzałem się Panasonikowi z serii PV.
Tuner w Panasoniku słabiutki. Szum, ziarno, itp.
Ergonomia o klasę wyżej niż w Samsungu. Naciśnięcie np. przycisku typu source powoduje że wyświetla się lista wejść i kursorem możemy dojść do właściwej pozycji. W Samsungu trzeba przejść przez Menu aby to uzyskać.
Najważniejsze zaś że kolory przy źródle typu SCART (Cyfrowy Polsat)pokazane są w Panasoniku o klasę lepiej. Są dość płynne. Mój Samsung nie radzi sobie w ciemnych szarościach. Są one pokazane jako czerń z zielonymi pixelami. Te zielone pixle w dodatku nie są stabilne a pływają. Ciemny szary obraz wygląda fatalnie, i to nawet z 3-4m :-(
Czy dotyczy to waszych Samsungów? Czy jest to wada egzemplarza?
Mój Q96 też tak ma, tyle że w ciemnych obszarach mrowienie (tak mi się kojarzy ten szum) jest złożone z wszystkich składowych. Co ciekawe mrowienie migocze nadal nawet przy stop klatce.
 

szajbek

New member
Najlepiej podłączyć odtwarzacz DVD przez kabelek HDMI (lub przez comopnenty) do telewizora. Jeśli chodzi o dekoder N'ki to można podłączyć go przez jakiś kabel do odtwarzacza (może być np scart) i dopiero z odtwarzacza do TV. Tylko, że jeśli kupujesz N'kę (zakładam, iż kanały w HD będziesz oglądał) to przedstawiony wyżej sposób nie będzie spełniał Twoich oczekiwań, bo sygnał będzie słabszy. W takim wypadku najlepiej podłączyć osobno kablem HDMI (lub componenty - nie którzy wolą je bardziej niż HDMI, ja jako przeciętny użytkownik różnicy nie widze).

Kupiłem sobie nagrywareczkę, więc żeby móc nagrywać kanały z telewizji cyfrowej zrobiłem coś takiego: podłączyłem nagrywarke przez kabelek HDMI (kupiłem jakiś jeden z najdroższych, dałem za niego coś koło 500zł i zbytniej różnicy nie widze między componentami za 60...) i dekoder Cyfry+ również przez HDMI (troszkę tańszy za 300 ^^ - wybaczcie tą dygresję, ale gdzieś swój żal musiałem wylać :???:).
Następnie dekoder i nagrywarkę przez scart :)
Ot tyle co trzeba zrobić :)



Co do postu pietiagorasa to chciałbym dorzucić jeszcze swoje trzy grosze :) Otóż i u mnie pojawiają się smużenia (ściślej mówiąć kontury postaci lekko są rozmyte) przy oglądaniu filmów DVD (gdzie akcja jest szybsza, np. Matrix, The Bourne Ultimatum)
 
Ostatnia edycja:

wolojbv

New member
dzięki za podpowiedz szajbek. A jak sprawa się ma z głosem? Czy podłączenie dekodera N-ki do TV przez kabel HDMI załatwi cały problem? tzn. wizja i fonia. Pytam się bo słyszałem jak gość który sprzedawał jakim klientom dekoder N-ki mówił,że podłączając przez HDMI oglądam tylko kanały nadawane w HD a w pozostałe kanały będą bez głosku - tylko wizja i należy dodatkowo podłaczyć scart.
Sprawa jeszcze DVD. Ponieważ mój odtwarzacz DVD nie wyjści HDMI to tak jak pisałeś podłaczenie przez component tzn. 3 x RCA? A co z głosem? Czy muszą być dodatkowo dwa przewody?. Pytam bo przewody będę chciał ukryć w ścianie i nie chciał bym zrobić błędu
 

tolkien

New member
kenobi36 napisał:
Mój Q96 też tak ma, tyle że w ciemnych obszarach mrowienie (tak mi się kojarzy ten szum) jest złożone z wszystkich składowych. Co ciekawe mrowienie migocze nadal nawet przy stop klatce.
Mam to samo tylko na C91 ..jedyna pociecha ze widać to tylko z bliskiej odległości . Normalnie oglądam z 3 metrów i nic nie widać
 

szajbek

New member
wolojbv - odpowiedź dostałeś na PW, nie ma co zaśmiecać tego tematu :)

Ja mam do Was pytanie Panowie. Czy u Was dzieje się tak, że kontury postaci są lekko rozmazane? Podszedłem kiedyś ze swoim odtwarzaczem do Saturna i postanowiłem zobaczyć jak to jest na innych TV. Sprawdzałem Sharpa (kosztował 7800zł - nie pamiętam modelu, pamiętam tylko cenę) i jakiegoś Panasonica (8900zł). One także pokazywały mocne rozmazania obrazu. Zmieniłem odtwarzacz, nadal to samo. Zmieniłem kable, problem nadal pozostaje. Na końcu wpadłem na pomysł żeby zmienić płyte z filmem. Efekt taki sam... Co więc może być problemem?

Ahh i jeszcze jedno. Czy podczas uruchamiania TV "strzyka" Wam? Zawsze jak włącze telewizor to zaczyna mi pykać raz na minutę i tak dotąd aż się w miare dobrze rozgrzeje. Po wyłączeniu znowu zaczyna "strzykać" aż całkowicie się nie "ostudzi". Czy to wina telewizora czy one wszystkie tak mają? Mam Q91H.
 

adamlun

New member
Przez kilka tygodni nie używałem wyjścia na słuchawki (C91H). Dzisiaj chcąc je użyć stwierdziłem, że nie działa. Co może być przyczyną? Sluchawki są sprawne.
Czy jest gdzieś dostępny opis menu serwisowego dla tego odbiornika?
 

wwmm

New member
pykanie.....

szajbek napisał:
wolojbv - odpowiedź dostałeś na PW, nie ma co zaśmiecać tego tematu :)
Ahh i jeszcze jedno. Czy podczas uruchamiania TV "strzyka" Wam? Zawsze jak włącze telewizor to zaczyna mi pykać raz na minutę i tak dotąd aż się w miare dobrze rozgrzeje. Po wyłączeniu znowu zaczyna "strzykać" aż całkowicie się nie "ostudzi". Czy to wina telewizora czy one wszystkie tak mają? Mam Q91H.
Nie mam takich objawów...nic nie strzyka i nic nie pyka.......Mam tylko do wymiany obudowę, bo "prawy pion" się trochę powyginał.....
 

Mesiash

New member
adamlun napisał:
Przez kilka tygodni nie używałem wyjścia na słuchawki (C91H). Dzisiaj chcąc je użyć stwierdziłem, że nie działa. Co może być przyczyną? Sluchawki są sprawne.
Czy jest gdzieś dostępny opis menu serwisowego dla tego odbiornika?
Chyba Twoja plazma zaczyna chorować... U mnie zaczęły się problemy jakiś miesiąc temu. Najpierw sam zaczął przełączać tryby (np. ze standartowego na dynamiczny-czyli full kontrast=nieładny obraz). Co kilka/kilkanaście minut sam przełączał. Po jakimś tygodniu przestał działać dźwięk w TV. Był komunikat, że są podłączone słuchawki (choć wcale nie były). Podłączyłem głośniki zewnętrzne i myślałem że problem zażegnany, ale jakiś tydzień temu prawie całkowicie siadły kolory. Na złączach HDMI wyglądają jakby TV był produkcji radzieckiej sprzed 25 lat. A na innych złączach obraz był masakrycznie rozmyty/niewyraźny ale kolory były normalne. Przytargałem z piwnicy stary TV projekcyjny a plazma czeka obecnie na panów z Samsunga (będą za tydzień-mają ponoć dużo pracy...) Dodam tylko, że chodzi o C91H wersje 50 cali. Acha - reset z menu serwisowego nie pomagał. Ma ktoś pomysł co to za awaria? Oprogramowanie?
 

blur123

New member
Mam pytanko:

Czy reklamował ktoś w Was głośne bzyczenie, jeśli tak to jak to się skończyło? Czy serwis ma jakieś metody na naprawienie tego? Czy będą wmawiać, że to normalne...

U mnie z 4 metrów jest slyszalne... załamka totalna.
 

deniro24

Member
Bez reklam
Witam po długiej przerwie,

szajbek i jak rozwiązałeś problem w grudniu kiedy kupiłeś tv? Wymienili Ci na nowy?

U mnie nie ma żadnych rozmazanych kontur, a strzykaniem się nie przejmuj, no chyba że to Ci aż tak przeszkadza.
 
Ostatnia edycja:

Mesiash

New member
sebol81 napisał:
Mesiash, ile miesięcy ma Twój tv?

U mnie też od czasu do czasu dzieją się różne jaja :(

Mojego Samsunga kupiłem w połowie czerwca, więc stuknęło mu już pół roku. Jeszcze kilka tygodni temu byłem z niego super zadowolony-żadnych problemów(Może tylko widoczne ślady pasów przy 16:9,gdyż w domu oglądają głównie 4:3 bez powiększania/rozciągania). Dopiero jak zacząłem do niego podłączać laptopa (przez D-SUB) pojawiły się pierwsze problemy. Obraz był bez zastrzeżeń, ale jak podłączyłem kabelkiem audio dźwięk (obok D-SUB jest wyjście audio dla PC) pojawiały się (niespecjalnie zauważalne) paski poprzeczzne na TV i ciche buczenie. Myślałem, że to wina kabla audio, ale po zmianie kabla były te same objawy. Później co kilka tygodni zaczęły się pojawiać kolejne objawy o których pisałem w powyższym poście. Powoli staje się jasnym dla mnie skąd ta niska cena plazm Samsunga... A może mam pecha?
 

raafixxx

New member
Witam wszystkich forumowiczów.Tak jak wy jestem posiadaczem plazmy samsunga,mój model to42Q.TV podłączony jest do analogowej kablówki aster city.Moje pytanie jest następujące:czy u was w polskich serialach tv,oraz na obrazie nadawanym ze studia tv kontrastowy obraz biały obok ciemnego rytmicznie faluje,tzn.nasila się i blednie.Nie wiem czy to wina mojego tv czy moze te modele tak mają,a może to kwestia regulacji?
 
Do góry