Seria C91H i Q91H

wolfspirit

New member
deniro24 napisał:
W sumie wszędzie jest wersja 50", ale przy mojej odległości do ekranu 3,30m - 3,50m przy analogowej kablówce będzie napewno tragedia. Tym bardziej, że żona ogląda dużo seriali DivX (Gotowe na wszystko...:(, więc 50" przy takich sygnałach i odległości może narobić mi chyba tylko problemów rodzinnych;)

P.S.
Przeczytałem wątek jeszcze raz od samego początku:p i 50" maja chyba tylko koledzy Sebol81, supczinskib, pietiagoras...

Pozdrawiam.

Według mnie to właśnie jest idealna odległośc na oglądanie 50. Filmy i programy w HD i DVD chętnie oglądam nawet z 2 metrów. SD z tej odległości to zbytnia pikseloza. Powiem szczerze, że cierpię gdy muszę przełączać z N na Polsat odbierany przez źle ustawioną antenę naziemną, ale na 42 też w tym wypadku będzie widać szum, odbicia i zakłócenia.
Dla zainteresowanych link:
http://sk2.pl/1596 - Optymalna odległość od ekranu telewizora
 
Ostatnia edycja:

deniro24

Member
Bez reklam
wolfspirit dzięki za zainteresowanie. Tabelek z odległościami było już wiele, każdy kto kilka miesięcy czyta o telewizorach, wspomagając swój wybór, spotkał się z takimi tabelkami. Nie zapominajmy jednak, że to tylko teoria, która nie zawsze idzie w parze z praktyką.

Wierzę Ci na słowo, że HD z 2 metrów przy tej przekątnej daje wiele sastysfakcji. Ja natomiast takowych źródeł nie posiadam. Moja odległość od ekranu (3,30m), wraz z moimi słabymi źródłami (np. kablówka analogowa) narazie skutecznie odstrasza mnie od wielkości 50". Oczywiście DVD ratuje sytuację, ale w mojej kolekcji znajdują się również wersje skompresowane do płyt jednowarstwowych, a co za tym idzie na tak dużym ekranie to wszystko wyjdzie. No i w końcu sprawa ostatnia, ale napewno nie najmniej ważna;) - żona i jej seriale w DivX. Myślę, że divX przy 50" to może być wyczyn godny kamikaze:D A może się mylę?

Dziś jeszcze raz podzwoniłem i nadal 42" niedostępny.

Pozdrawiam.
 

kajot04

New member
egregor napisał:
Moze sie komus przydadza, absolutnie nie rozumiem, dlaczego ostrosc jest ustawiona na 0 :)

HDMI input settings: (............)

moim zdaniem takie przenoszenie parametrów jest zupełnie bez sensu jak sie nie wie z jakiego żródła. Miałem Panasonica S53 , potem Denona 1949 a teraz Toshibe E1 i kazdy z nich niby przez HDMI ale wymagał zupełnie innych ustawień, wiec takie "obce" parametry sa bez sensu. Dodatkowo, widze wszyscy kolor na SZEROKO a o ile pamietam z testów to nie jest najlepsze rozwiazanie , w tym wypadku AUTO jest akurat lepsza opcją.

a, kotos pyta lo ofiltry itp. Wiec Redukcje Szumów sugeruje na OFF bo zawsze powoduje artefakty sporych grup pikseli, natomiast DNI bardzo fajna sprawa, mocne podbicie parametrów przydatne w ciagu dnia w jasnym pomieszczeniu albo przy słabszym sygnale.
 
Ostatnia edycja:

pietiagoras

New member
egregor napisał:
Moze sie komus przydadza, absolutnie nie rozumiem, dlaczego ostrosc jest ustawiona na 0 :)

HDMI input settings:

Mode: Movie
Contrast: 64 (58 for dark room/low light settings)
[ciach]

O ile pamiętam z oryginału, to te ustawienia były polecane dla "docieranych" TV. Po pierwszych x (125?) godzinach autor proponował inne, dynamiczniejsze ustawienia.
Ja bym polecał jednak osobiste preferencje. Ww. przykład nie uwzględnia różnic między egzemplarzami, a te z pewnością są do uchwycenia.
 

sebol81

New member
1000 post w tym wątku należy do mnie...

Wersja C oraz Q są w technologi 50Hz - żadne 75 czy też 100Hz :/
Wersja Q posiada specjalny mechanizm który sprawia, że obraz jest bardziej płynny (w pewnych warunkach), ale to nadal 50 Hz.

Ktoś tu wypowiada się o odległości oglądania...
Ja z 2.5m - 3m oglądam 50 cali i jest na styk (mam ten tv od czerwca, aktualnie na tą odległość wydaje się już powoli trochę za mały). A oglądam głownie Xvid'y i DivX'y (99% to DVDRip). Filmy DVD spokojnie z 2m można obejrzeć... I do tego jeszcze porządne nagłośnienie.
Z bliższej odległości robi się już dyskomfort bo widać zielone mrowienie na czarnych powierzchniach (dolegliwość większości jak nie wszystkich plazm)...

Aha, w modelu C pojęcie "czarnego" koloru praktycznie nie istnieje - choćby nie wiem co i jak ustawialiście... Zawsze będzie to kolor szary. W modelu Q jest lepiej ale rewelacji też nie ma...
 
Ostatnia edycja:

tabipg

New member
Pytanie

Nie wie ktoś jak radzi sobie wersja q91 z fergusonem 7600 uci po componencie?Mam stary dekoder cyfry i zastanawiam sie czy nie zastąpić go wyżej wymienionym.
 

deniro24

Member
Bez reklam
sebol81 z tym DivX'ami to mnie nieźle zaskoczyłeś. Na czym oglądasz DivX'y: z kompa czy z dvd? Jakim złączem podłączasz? No i z czego oglądasz zwykły program telewizyjny: jakaś kablówka (analogowa, cyfrowa), czy może jakaś platforma cyfrowa?

U mnie by było:
- filmy dvd poprzez HDMI (Pioneer DV600),
- filmy DivX, Xvid poprzez HDMI z odtwarzacza DVD specjalnie do DivX'ów (Ferguson lub Manta:)) lub poprzez component (Xbox z XBMC),
- analogowa kablówka.

Tak jak juz wspominałem, odległość 3,30m.

Pozdrawiam.
 

sebol81

New member
Filmy ''komputerowe'' oglądam poprzez komputer - połączenie poprzez dobrej jakości kabel DSUB. Obraz jest bardzo dobry - do filmów OK. Ja ''typowej'' telewizji nie oglądam w ogóle dlatego tv mam podpięty tylko pod kompa i DVD. Może kiedyś w przyszłości...
 
Ostatnia edycja:

xpektor

New member
Jak spisuje sie TV podlaczony do XBOX 360, albo odwrotnie... jak wypada xbox 360 na Samsungach? Za ok 1000zł mozna juz kupic tą konsolke, ale pytanie czy warto sie w to bawic bez Full HD ? Co z filmami w HD, na xboxie je odtworze?
 

egregor

New member
Xbox360 wyglada lux na 42C91H, nie zarejestrowalem zadnego green ghostingu (Fifa 08, Bioshock). Co do filmow HD, to Xbox nie jest odtwarzaczem HD, ale mozesz pobrac krotkie filmy z Marketplace w jakosci HD (720p). Czy wygladaja lepiej niz zwykle dvd... do dyskusji.

Mam pytanko do posiadaczy samsungow C i Q. Jakie macie ustawienia dla poszczegolnych wejsc video (lub ogolne) dla trybu Movie (Film)?
 

janku

New member
wolfspirit napisał:
Wyłażą powoli pewne niedopracowania hardware, a mam nadzieję że bardziej firmware naszych telewizorów. Zjawisko to nazywa się judder (lub "jumping ticker" effect "tudder," short for ticker judder) i w wersji amerykańskiej wyeliminował ją upgrade firmware wprowadzony pod naciskiem niezadowolonych klientów. Ja zauważyłem, że gdy są paski z przesuwającym się tekstem, czasami tekst ten jest płynny, czasami zaczyna dziwnie skakać, czasami rozwala się na linie parzyste i nieparzyste. To jest też efekt tego zjawiska polegającego na złym radzeniu sobie procesora obrazu z interpolowaniem i wstawianiem dodatkowych klatek. Wersja Q może być (ale nie musi) judder free :)
Właściciele Q ujawnijcie czy zjawisko u was występuje. Polecam linki:
http://samsungplasmatvfaq.com/index.php/Judder

sympatyczne określenie: "periodic motion hiccup", faktycznie, trochę jak czkawka to wygląda.
bo mój 42Q niestety posiada tą przypadłość - przesuwający się na dole tekst potrafi co jakieś 5 sekund wykonać taką krótką trzęsawkę...
czasem widać coś podobnego, gdy w TV leci jakiś meczyk futbolowy - piłka też potrafi się zatrząść
na razie to olewam, jeżeli Samsung Polska zrobi wielką akcję serwisową z przyjazdem do klienta, to może łaskawie się zgodzę na naprawę ;)
ale pewnie rzeczywistość okaże się nieco inna - najpierw przez kilka miesięcy będą twierdzić, że nigdy nie słyszeli z żadnego źródła
o tego typu problemach, potem przez kolejne miesiące będą odpowiadać, że to nie dotyczy modeli sprzedawanych na rynku polskim,
no i może po roku wspaniałomyślnie zaproszą do siebie na wymianę firmware (która wskutek czyjejś nieudolności będzie psuła telewizor)

chociaż czytam teraz, że firmware można zaktualizować sobie samemu...
hmm, poczekam może na jakieś doświadczenia na tym polu innych użytkowników serii Q :)


--
pozdr
janku
 

pietiagoras

New member
janku napisał:
chociaż czytam teraz, że firmware można zaktualizować sobie samemu...
hmm, poczekam może na jakieś doświadczenia na tym polu innych użytkowników serii Q :)
Nie bardzo. Wg opisu modeli z US, mają one złącza USB. Ja w 50 Q91 takiego złącza nie posiadam. Pewnie jest gdzieś ukryty serwisowy interfejs, pod obudową.
Poziomy tekst potrafi zadrzeć. Zwalałem tu winę na Nkę, która działą w bardzo kiepskiej jakości (sygnał z anteny zbiorczej) - ma dropy, pixelizuje, czasami rwie dźwięk. A tu może i TV coś dodaje od siebie...
 

janku

New member
ano fakt, brak USB może stanowić pewne utrudnienie w procesie wgrywania softu :???:
zatem pozostaje wystukiwanie bitów palcami w obudowę

(no i jest jeszcze tajemnicze gniazdko "Service", ale ono nie dla nas, zwykłych śmiertelników)

--
pozdr
janku
 

rickson

New member
egregor napisał:
Xbox360 wyglada lux na 42C91H, nie zarejestrowalem zadnego green ghostingu (Fifa 08, Bioshock). Co do filmow HD, to Xbox nie jest odtwarzaczem HD, ale mozesz pobrac krotkie filmy z Marketplace w jakosci HD (720p). Czy wygladaja lepiej niz zwykle dvd... do dyskusji.

Mam pytanko do posiadaczy samsungow C i Q. Jakie macie ustawienia dla poszczegolnych wejsc video (lub ogolne) dla trybu Movie (Film)?



Powiem tak: mam N-kę podpiętą pod ten tv przez HDMI, dvd przez component, xboxa 360 przez PC. Obraz, który ustawiłem był na serio niezły, ale to co zobaczyłem po ustawieniu go wg. parametrów (link) podanych przez Wilka w poście ( "aktywacja movie plus w wersji C"- bodajże ) opartych o kalibrację tego tv z użytym kalibratorem za pare setek $ to ONIEMIAŁEM! Dla mnie zajebista różnica ... na plus o3wiście.
 

wolfspirit

New member
janku napisał:
sympatyczne określenie: "periodic motion hiccup", faktycznie, trochę jak czkawka to wygląda.
bo mój 42Q niestety posiada tą przypadłość - przesuwający się na dole tekst potrafi co jakieś 5 sekund wykonać taką krótką trzęsawkę...
czasem widać coś podobnego, gdy w TV leci jakiś meczyk futbolowy - piłka też potrafi się zatrząść


chociaż czytam teraz, że firmware można zaktualizować sobie samemu...
hmm, poczekam może na jakieś doświadczenia na tym polu innych użytkowników serii Q :)

--
pozdr
janku

W wersji naszego tv aktualizacja firmware jest poprzez złącze service. Podobno służy do tego specjalna aplikacji serwisowa. Kto miał w domu serwisanta niech opowie. Znalazłem na forach informację, iż ten efekt i zostawianie specyficznych powidoków po jasnych scenach może być powodowany poprzez cyfrową redukcję szumów DNR - którą należy wyłączyć. Postaram się to przetesować bo DNR mam włączony.
http://www.dtvforum.info/index.php?showtopic=49183&st=940&p=829184&#entry829184
 
Ostatnia edycja:

Mychu

New member
Witam, jestem posiadaczem 42Q91H od 2ch miesięcy. Generalnie wysztko gra ale mam kilka problemów. Postanowiłem się nimi podzialić (pisałem w innym wątku ale ten wydaje mi się bardziej do tego pasować).

I problem - współpraca z nboxem (chodzi o dźwięk i obraz)

1.Jak nbox podłączony jest do Q91 hdmi i w nboxie mam DDigital na nie to wszystko gra, dzwięk ściszam pilotem tv.
2. Jeśli chce mieć dźwięk DD w kinie domowym kiedy ogladam np filmy, vive itd. a jeśli oglądam tvn24 to w dżwięk tylko w TV - to jedynym wyjściem jest podączenie dżwięku do Q91 chcinczami, przestwienie nboxa na dvi i włączenie w setupie nboxa opcji DDigital na TAK.
Wtedy wszystko gra, dźwięk możemy +/- także pilotem nboxa, ale...no własnie... jesli włączam TV, następnie włączam nboxa to obraz pojawia się na ułamki sekund z 3-4 razy po czym wywala komunikat na TV że nie rozpoznano źródla sygnału (czy coś w tym stylu). Musze wtedy wyłączyć i włączyć jeszcze raz nboxa żeby grało dobrze...
Powiem szczerze, ze jest to uciążliwe i musaiłem wrócic do opcji pierwszej bo mnie trafiało.
Nie wiecie czyja to wina? nboxa czy tv? Jak to przeskoczyć?

II Problem - wczesniej tu przytaczany
Chodzi o "drżenie" piłki (nożnej :) ) w górnej części ekranu. Widać to przy wykopach bramkarzy, ja piłka pleci lobem i osiaga górną część ekranu, to drży. W dolnej części ekranu (napisy na tvn24 nie zuważyłem - u niektórych też występuje)

Jest to pretekst żeby wzywać serwisanta? Nie chce mi się ściągać tv z wieszka, demontować mojego "ambilight" i wozić się z nim...
 

egregor

New member
rickson napisał:
Powiem tak: mam N-kę podpiętą pod ten tv przez HDMI, dvd przez component, xboxa 360 przez PC. Obraz, który ustawiłem był na serio niezły, ale to co zobaczyłem po ustawieniu go wg. parametrów (link) podanych przez Wilka w poście ( "aktywacja movie plus w wersji C"- bodajże ) opartych o kalibrację tego tv z użytym kalibratorem za pare setek $ to ONIEMIAŁEM! Dla mnie zajebista różnica ... na plus o3wiście.

Ktory link konkretnie do ustawien obrazu? Moze podaj po prostu swoje ustawienia.
 

janku

New member
wolfspirit napisał:
Znalazłem na forach informację, iż ten efekt i zostawianie specyficznych powidoków po jasnych scenach może być powodowany poprzez cyfrową redukcję szumów DNR - którą należy wyłączyć. Postaram się to przetesować bo DNR mam włączony

na tego juddera DNR chyba raczej nie ma wpływu - ja mam redukcję szumów wyłączoną od samego początku
(co innego te powidoki, dlatego właśnie wszyscy odradzają włączanie DNR)


--
pozdr
janku
 
Do góry