Seria C91H i Q91H

pietiagoras

New member
Samsung niewinny bzyczeniu

Już miałem dzwonić do serwisu, ale włożyłem głowę pod TV i ... bzyczenie idzie z dołu! Z listwy zasilającej z filtrem przeciprzepięciowym. Listwę montowałem 3 dni temu, już myślałem że mi się albo TV psuje, albo słuch wyastrza. A tu taka siurpryza...
Po włączeniu na krótko do gniazdka mojego PS50-Q91H jest już błoga cisza.
 

Buti

New member
Witam.
Czy to prawda, że na q91h przy wyjściu audio podpiętym do zewnętrznego wzmacniacza nie ma synchronizacji dźwięku z obrazem?
 

jarasinc

New member
Witam serdecznie,
od niedawna jestem posiadaczem c91h i wszystko ladnie pieknie chodzi, ale zauważyłem jeden mankament-mianowcie podaczas meczów piłki nożnej w czasie górnego silnego podania obraz piłki "faluje" tzn. lewo-prawo tak jakby obraz piłki był zakłócony. Czy ktoś z Was spotkał sie już wcześniej z tym, nie wiem może to kwestia ustawień TV, albo sygnału. Mecz chodzi super płynnie ale jak jest wykop do przodu to czasem obraz piłki się tak zachowuje ( górny poziom ekranu). Prosiłbym o odpowiedź i podpowiedź w ewentualnych zmianach ustawień TV.
 

rickson

New member
xbox 360 przez złącze PC

Elo

Mam dziwną jazdę z moim 42Q91...otóż po podłączeniu XBOX'a 360 kablem VGA, który wcześniej miałem wpięty do monitora IIYAMA i konsola wyświetlała obraz bez zarzutu, tym razem po wpięciu do złącza PC w tv obraz pozostaje czarny i wyskakuje mi komunikat, że usługa niedostępna czy coś. Po podłączeniu standardowym kablem Component, dołączonym do konsoli obraz jest wyświetlany bez problemu. WTF?!?!

:hmm:

POMOŻECIE?
 

bionix

New member
Hello.. Tez mialem ten problem. Problem tkwi w ustawieniu konsoli. Musisz ja podpiac do starego monitora i w ustawieniach konsoli ustawic rozdzielczosc 1024x768. Po tym zabiegu obraz na 42q91h po vga bedzie wyswietlany bez problemu. Pozdrawiam.
 

deniro24

Member
Bez reklam
Wczoraj w miejscowym sklepie pojawił się 42Q91H. Cena kosmiczna 4999zł - to chyba rekord świata. Obok stoi 42C91H (jest na sklepie od ok. 2 tyg.) z ceną 3849zł.

Ja mam już dosyć chomikawania filmów i czekania do oglądnięcia ich na nowym tv (a ostatnio uzbierało sie trochę dvd...), więc obdzwoniłem niemal wszystkie sklepy ze skąpca i ceneo, żeby zamówić 42Q91 - ale niestety nie ma nigdzie tego modelu i niewiadomo czy do Świąt będzie. Dzwoniłem też do sklepów, których nazwy pojawiły sie w wątku o braku dostępności tych tv... i nic. Tylko w jednym sklepie powiedziano mi żebym zadzwonił w poniedziałek, a byc może będzie cos wiadomo...

W sumie wszędzie jest wersja 50", ale przy mojej odległości do ekranu 3,30m - 3,50m przy analogowej kablówce będzie napewno tragedia. Tym bardziej, że żona ogląda dużo seriali DivX (Gotowe na wszystko...:(, więc 50" przy takich sygnałach i odległości może narobić mi chyba tylko problemów rodzinnych;)

P.S.
Przeczytałem wątek jeszcze raz od samego początku:p i 50" maja chyba tylko koledzy Sebol81, supczinskib, pietiagoras...

Pozdrawiam.
 

rickson

New member
bionix napisał:
Hello.. Tez mialem ten problem. Problem tkwi w ustawieniu konsoli. Musisz ja podpiac do starego monitora i w ustawieniach konsoli ustawic rozdzielczosc 1024x768. Po tym zabiegu obraz na 42q91h po vga bedzie wyswietlany bez problemu. Pozdrawiam.


Dziękuje bardzo za pomoc, ale mam jeszcze 1 pytanie w związku z tym... czy w takim razie jest sens podłączyć ten tv przez VGA skoro piszesz, ze maksymalnie po tym kablu uzyskam taką rozdzielczość. Przez component nie będzie w tym wypadku lepszy obraz, tzn. wyższa rzozdzielczość?
 

LagreN

New member
Witam,

Za kilka dni bede posiadaczem Q91H.

Mam pytanie odnosnie przesylania dzwieku pomiedzy TV a kinem domowym. Czy jesli polacze TV z KD (onkyo 605 + 405) kablem HDMI, to dzwiek z TV bedzie mozna sluchac z kina (przy sciszonym TV), czy musze dokupic osobne kable RCA do dzwieku ?

pozdrawiam
 

slodki32

New member
50c91h

Wczoraj nabyłem rzeczony model za 4499 w MM i narazie jestem zadowolony .Mam dwa tygodnie na przetestowanie sprzętu i ewentualna wymiana na inny lub zwrot kasy, ale co kupię za te pieniądze z ekranem 50"
 

pietiagoras

New member
slodki32 napisał:
Wczoraj nabyłem rzeczony model za 4499 w MM i narazie jestem zadowolony .Mam dwa tygodnie na przetestowanie sprzętu i ewentualna wymiana na inny lub zwrot kasy, ale co kupię za te pieniądze z ekranem 50"
Myślę że dobry wybór.
Ja zamawiałem PS50 Q91 za 5700, ale wówczas w MM model C91 stał za 5300. Dziś miałbym co najmniej dylemat, czy tyle dopłacić za wyższy model.
Niby właśnie zaopatruję się w kamerkę, i HDMI z boku się przyda, ale z drugiej strony 1200 zł to połowa cena AVR 245, który może switchować 3 HDMI wejściowe na jedno wyjście...
 
Z

zidane1978

Guest
42q91h Super Zakup

Dzisiaj Nabyłem Ten Tv Namierzałem Go Od 2 Tygodni Były Różne Pomysły Wszystkie Z Tego Forum I Panasonic I Lg I Hitachi No I Oczywiście Pioneer Za 9000.po Długich Niepszespanych Nocach Zdałem Sobie Sprawę Po Co Za Taką Kase Tv Który Napewno Jest Lepszy Od Samsunga Ale Na Normalne Oko To Rożnice Są Minimalne.kupłem Samsunga Dziśaj W Euro Cena 4390 Ale Za To Raty 30x0% Więc Rata 130 Zeta To Nawet Nie Wiem że Kupiłem A Za Różnice Do Pionieera Nabyłem Super Kino Domowe Samsunga Ht-txq120r I Wyszło I Tak Mniej Niż Pionier.tv Podpiełem Pod Cyfre Dlamnie Bajka, Nawet Jak Podłącze Zwykłą Kablówkę Też Super Lepiej Niż W Stary Zwykłym Tv.
Podsumowując Naprawdę Super Tv Dziękuje Wszystkim Z Tego Forum Za żetelne Wypowiedzi I Namawiam Do Kupna Tego Tv To Naprawdę Rozsądny Wybór Pozddrawiam I Dzieki Zidane!!!!!!!!!:d
 

bionix

New member
rickson napisał:
Dziękuje bardzo za pomoc, ale mam jeszcze 1 pytanie w związku z tym... czy w takim razie jest sens podłączyć ten tv przez VGA skoro piszesz, ze maksymalnie po tym kablu uzyskam taką rozdzielczość. Przez component nie będzie w tym wypadku lepszy obraz, tzn. wyższa rzozdzielczość?

Uzywam 360 po kablu VGA i jak dla mnie obraz jest ok, uzywalem wczesniej LCD 1280x720 i roznicy teraz nie widze w rozdzielczosci. Masz oba kable mozesz sam sprawdzic i wybrac zrodlo. Pozdrawiam.

LagreN napisał:
Witam,

Za kilka dni bede posiadaczem Q91H.

Mam pytanie odnosnie przesylania dzwieku pomiedzy TV a kinem domowym. Czy jesli polacze TV z KD (onkyo 605 + 405) kablem HDMI, to dzwiek z TV bedzie mozna sluchac z kina (przy sciszonym TV), czy musze dokupic osobne kable RCA do dzwieku ?

pozdrawiam

Z tego co mi wiadomo to jezeli twoje kino domowe posiada funkcje ANYNET+ wtedy jest mozliwosc sluchania dzwiekow z TV na kinie domowym przez kabel HDMI.
 
Ostatnia edycja:

Buti

New member
załamka ;/

Witam.
Dziś miałem okazję porównać ze sobą modele C91H, Q91h, Pv70 i Pv7 pod kątem zielonych i niebieskich krawędzi ciągnących się za i przed poruszającymi się białymi obiektami (np piłka, linia boiska itp.). Efekt jest taki, że na wszystkich tych modelach występuje ten niekorzystny efekt w porównywalnym stopniu. Widać to np na białej linii boiska przy przemieszczaniu kamery. Linia jest biała tylko w środku a na jednej krawędzi jest kolor zielony na drugiej niebieski. Słowem jeśłi technologia paneli plazmowych oferuje takie coś to ja juz nie mam w czym wybierać po sprzedaży LCD. Ciekawe jak to wyglądało by w pv45 - choć wątpię, że lepiej.
Obecnie nie mam pomysłu co dalej ;/

Szerzej o problemie tutaj:
http://www.hdtvtest.co.uk/news/2007/04/01/plasma-phosphor-trail/
 

xpektor

New member
Od dłuższego czasu uwaznie czytam to forum, szukajac odpowiedzi jaki TV kupic. Dosyc szybko stwierdzilem, ze LCD z Plazmą nie ma szans, pozostalo tylko wybrac marke i model. W tym momencie zaczely sie schody, a mianowicie panasonic czy samsung. Malo tego czy PV70, czy PV700, czy C91H, czy Q91H, a moze cos z seri PY. Nie wspominam juz o rozmiarze 42" czy 50". Zaczelo sie porownywanie cen, wielkosci, ogladanie w sklepach itd. Po konsultacji z reszta rodzinki (bo glowa rodziniy nie jestem), stwierdzilismy ze bierzemy PS42C91H. Dzwonie po internetowych sklepach i nigdzie w rozsadnych cenach go nie ma. Zniknal tez gdzies PV70. Tatus powiedzial ze 1500 - 2000zł do dostepnych na sklpeach 50 calowek nie dolozy. Przesunelismy wiec zakupy na "po świetach", bo wiadomo taniej, wyprzedaze tego czego ludzie nie lykneli itd.
Sytuacja zmienila sie gdy dostalem info od uzytkownika tabipg, ktoremu w tym momencie chce serdecznie podziekowac, ze w MM mozna dostac PS50C91H za 4400 w KrK, a za 4450 w Rybniku. Decyzja i zakup byl natychmiastowy. Nie bede tu opowiadal o problemach z zaladunkiem tego monstrum do autka, choc ML do najmniejszych nie nalezy. Wieczorkiem telewizorek juz stal w pokoju, a ze ten jest dosyc duzy, 50" pasuje idealnie.
Tymczasowo jest podlaczony do starusienkiego dekodera Cyfry+, przez SCART, jednak obraz i tak jest zaskaukjaco dobry. Osobiscie spodziewalem sie duzo gorszego. Juz nie umie sie doczekac wymiany dekodera, tudzież zmiany platformy na N - wtedy chyba zaczne ogladac cos wiecej w telewizji niz jeden mecz LM na dwa tygodnie, oraz codzienne fakty ;)

Plusy i minusy. Narazie ciezko znalezc te drugie, bo wiem ze ta plazma jest obecnie wykorzystana max w 50%. Gdy reszta sprzetu zostanie dostosowana, wtedy postaram sie wydac jakas ocene, oczywiscie subiektywną.
Tak sobie mysle ze za 4,5k zł nic lepszego w tej wielkosci bym nie dostal.
Jestem zadowolony, nie mowiac juz o reszcie rodzinki.

Dwie fotki swieżo po wyciagnieciu z pudla i podlaczeniu. Jak widzicie wsyzstko zrobione na dziko, bez jakichkolowiek zmian w ustawiieniach itd. Do tego macie porownanie ze starym Triluxem ;)

 

egregor

New member
Wczoraj stalem sie szczesliwym posiadaczem 42C91H. Okrutnie duzy karton :) Zajmie mi 1/2 piwnicy :) Uwagi na gorąco (laickie). Czerń bardzo dobra (lepsza niż na lcd w sypialni, tez samsunga), xbox360 (zarowno gry jak i dvd) po komponencie bez problemow, obraz super, zadnych zielonych krawedzi, obraz po scart (z manty) jak dla mnie ok, ale z bliska na ostrych krawedziach widac mrowienie, z manty wychodzi kabel s-video > scart, ale nie sadze ze to przez to. W starym crt mialem taka opcje zlacza scart > AV i AVS, na tym drugim obraz z s-video byl super, a na zwyklym AV bylo wlasnie to mrowienie. Obraz z kablowki (Multimedia) bez zarzutu, z malymi zakloceniami (pod katem ok 45 stopni, widoczne tylko z bliska). Ogolnie obraz z kablowki analogowej lepszy z bliska (i daleka) niz na LCD w sypalni. W zasadzie jestem zadowolony, bo w koncu widze napisy dobrze :) jednak roznica 32>42 jest spora. Nie bede ukrywal ze kusi mnie teraz Ferguson z HDMI ale musialbym zobaczyc roznice w obrazie, bo wierzcie mi ze po komponencie z xboxa obraz z dvd jest naprawde super.

I pytanko do posiadaczy tych plazm.
Czy te cuda typu Cyfr. red. szumow, DNIe, Dynamiczny kontrast, Poprawianie krawedzi i inne usprawniacze wyłączyć? I czy np. w necie jest jakis przepis jak ustawic sobie (ja wiem ze to subiektywne opinie wlascicieli, ale zawsze cos) balans bieli, kolory itd. dla poszczegolnych zrodel obrazu? Te dyngsy ferytowe zaklada sie tylko na kable zasilajace czy rowniez na kable audio/video?
 
Ostatnia edycja:

egregor

New member
Ustawienia dla trybu FILM znalezione w Sieci

Moze sie komus przydadza, absolutnie nie rozumiem, dlaczego ostrosc jest ustawiona na 0 :)

HDMI input settings:

Mode: Movie
Contrast: 64 (58 for dark room/low light settings)
Brightness: 36
Color: 48
Tint: G 54/46 R
Sharpness: 0
Color Temp: Warm2
DNR: OFF
DNIE: OFF
Dynamic contrast: OFF
Black level: OFF
Edge enhancement: OFF
HDMI black level: LOW (IRE 0)

My detailed settings:
Colorspace: WIDE (Rec. 709)
Gamma: 0
White balance:
R offset: 13
G offset: 15
B offset: 15
R gain: 13
G gain: 15
B gain: 15

Component input settings:

Mode: Movie
Contrast: 65 (58 for dark room/low light settings)
Brightness: 35 (36 for dark room/low light settings)
Sharpness: 0
Color: 48
Tint: G 54/46 R
Color temp: "Warm2"
Dynamic contrast: OFF
Black level: OFF
Edge enhancement: OFF
DNIE: OFF
DNR: OFF

My detailed settings:
Color space: WIDE
Gamma: 0
White balance:
R offset: 13
G offset: 15
B offset: 15
R gain: 13
G gain: 15
B gain: 15

Mode: Movie
Contrast: 65
Brightness: 38
Sharpness: 22
Colour: 45
Colour tone: Warm2
Black adjust: off
Dynamic contrast: off
edge enhancement: off
colour space: wide
Dig NR: off
Active colour: off
DNie: off
Move Plus: off

Dynamic contrast: OFF
Black level: OFF
Edge enhancement: OFF
DNIE: OFF
DNR: OFF
 

wolfspirit

New member
jarasinc napisał:
Witam serdecznie,
od niedawna jestem posiadaczem c91h i wszystko ladnie pieknie chodzi, ale zauważyłem jeden mankament-mianowcie podaczas meczów piłki nożnej w czasie górnego silnego podania obraz piłki "faluje" tzn. lewo-prawo tak jakby obraz piłki był zakłócony. Czy ktoś z Was spotkał sie już wcześniej z tym, nie wiem może to kwestia ustawień TV, albo sygnału. Mecz chodzi super płynnie ale jak jest wykop do przodu to czasem obraz piłki się tak zachowuje ( górny poziom ekranu). Prosiłbym o odpowiedź i podpowiedź w ewentualnych zmianach ustawień TV.

Wyłażą powoli pewne niedopracowania hardware, a mam nadzieję że bardziej firmware naszych telewizorów. Zjawisko to nazywa się judder (lub "jumping ticker" effect "tudder," short for ticker judder) i w wersji amerykańskiej wyeliminował ją upgrade firmware wprowadzony pod naciskiem niezadowolonych klientów. Ja zauważyłem, że gdy są paski z przesuwającym się tekstem, czasami tekst ten jest płynny, czasami zaczyna dziwnie skakać, czasami rozwala się na linie parzyste i nieparzyste. To jest też efekt tego zjawiska polegającego na złym radzeniu sobie procesora obrazu z interpolowaniem i wstawianiem dodatkowych klatek. Wersja Q może być (ale nie musi) judder free :)
Właściciele Q ujawnijcie czy zjawisko u was występuje. Polecam linki:
http://samsungplasmatvfaq.com/index.php/Judder
http://www.youtube.com/watch?v=D_tZKaYe_DA - film naprawionej plazmy bez juddera :(. efekt z judderem chyba sam nakręcę.
http://www.dtvforum.info/index.php?showtopic=49183&st=880&p=819755&#entry819755
- w Austalii JoelR też widzi to zjawisko :)
 
Ostatnia edycja:
Do góry