Seria C91H i Q91H

pietiagoras

New member
deniro24 napisał:
pietiagoras jak juz będziesz miał tv u siebie to nie zapomnij sie z nami podzielić swoimi wrażeniami ;)

A tak pozatym to jakie źródła będziesz podłączał do swojej 50 calówki?

Pozdrawiam.
Nie omieszkam. Wlasnie mialem tele ze dostawa dzis :)

Żródłem tv jest Nka na baardzo słabym sygnale (antena zbiorcza, wpuszczony analog, cyfrowy i n) - póki co mam rwany obraz i dzwięk, ale to wina sygnału. Zamawiam antenę 80-90 z twinem, i pewnie pojdę w recorder. Konkurencyjne platformy też rozważam - za 3 mies. koniec umowy z N, więc mam wybór...

Poza Nką DVD z H/K DVD37, zdaje się że też ma upconversję...
 

Buti

New member
Pytanie do użytkowników 42 Q91H

Witam.
Od jakiegoś czasu jestem użytkownikiem telewizora panasonic lx70p. Teraz kolej na plazmę. Moim faworytem był tv PV70p ale interesuje mnie rownież Q91H, choć wiem, że jest trudno dostępny. Mam zatem pytania do użytkowników serii Q:
1. Jak jest z gradacją odcieni kolorów? Czy przejścia są płynne, czy widać oddzielające sie odcienie w postaci pasów np. na niebieskim niebie.
2. Czy przy szybkim ruchu jakiegoś dużego obiektu na pierwszym planie widać "pikselizację" - rozmazanie. Pytanie dotyczy sygnału z dekodera np. n-ki jak i sygnału z DVD.
Dzięki za wszelkie informacje - bądźcie bezwzględni dla swoich plazm ;).
 

wwmm

New member
Pilot do Q92H.....

Jak radzicie sobie z funkcją"konfiguracja pilota z innymi urządzeniami, str instrukcji 42-45....), u mnie porażka... 1.Nie działa z DVD PIONNER DV380 2.Nie działa z nowym Samsungiem DSB-H370G(CP HD podobno...), ale pilot z tego dekodera działa na TV !!!!!!!!!!!! 3.N-recorder (biały) będę miał w piątek.... sprawdzę.....ale pewnie też porażka..... Jak wasze piloty, z jakimi urządzeniami działają, z jakimi kodami.... Pozdrawiam
 

cubahdtv

New member
pietiagoras napisał:
Witam miejscowych!

Zdażyło mi się zamówić PS50-Q91H. W piątek dociera :)

Między zamóieniem a dostawą(3 tyg!!!) udało mi się pooglądać zamówiony model w konfrontacji z innymi (http://www.hdtv.com.pl/forum/showpost.php?p=139353&postcount=28). I na niekorzyść Samsungów zanotowałem:
42 C91 vs Q91 - ten pierwszy ma wyraźnie bardziej szarą czerń. No i płynność obrazu przy ujęciach typu obrót kamery. Tu seria C, jak i Panasoniv PV70 skakały. Za to Q91 (ale i trochę C91) w porównaniu z innymi markami dawał jaśniejszy obraz, białe było przepalone jak na LCD, twarze lekko czerwone, ogólnie kolory zbyt nasycone. Tryb standard + zmniejszenie nasycenia pomagały tylko trochę. Na zabawę ze szczegółami (balans bieli, itp) nie starczyło czasu.

Czy możecie skomentować? Czy da się poprzez zaawansowane ustawienia przygasić kolory bez straty dla ciemnych obrazów (zmniejszanie jasności) czy kontrastu? Z góry dzięki za komentarze...

Pozdrawiam,
Piotr (Nowy)

Kupiłem PS-50C91H i to czego niektórzy klijenci nie wiedzą są dwa dryby uruchomienia tv do sklepu i do domu - z tego co widać testowałeś tv w trybie sklep .
Ja uruchomiłem w domu w trybie do domu i slowo regulacja kolorów kontrastów balansów i wszystkiego z tym związanych nie istnieje .
Samsung PS-50C91H - po prostu chodzi dla mnie idelanie - nie mówię że nie po próbowałem innych ustawień ale to co dał producent jest ok - kazdy ma inne potrzeby - ja się wychowałem na LCD i myslałem że jak uruchomię to cacko w domu to się nie da oglądać - a tu niespodzianka jest ok nic dodać nic ująć .
Mam jak narazie problem żeby podłączy kompa po HDMI z kompa wychodzi DVI i tu problem mam pas nałozonego obrazu na srodku ekranu samsunga - ale podejżewam grafikę w kompie bo bardzo stara Giforst 1 z DVI - może to jest przyczyna .
Jak ktoś testował opcje com TV po HDMI z kompa DVI to prosze o sugestie w tym temacie.
 

NightCrawler

New member
Jutro w domku bede mial w koncu samsunga c91 wersja 42".
Na szczescie bede mogl sobie go potestowac i w razie czego (gdyby cos nie gralo ale mam nadzieje ze bedzie ok) zwrocic...
Zobaczymy jak to bedzie. Narazie niestety bedzie podlaczone do testow tylko kablowka, laptop, dvd... n'ka dopiero jak uda mi sie ustalic z sasiadem powieszenie anteny u niego na balkonie :).
 

MorpheusPL

New member
Jeszcze poczekam po nowym roku bedzie po 3k pln.

Witam
Szukałem TV od kilku miesiecy wiec 2 dodatkowe mnie nie zbawią.
Aktualne praktyki sklepów, zwłaszcza internetowych, polegające na przetrzymaniu - przeciwnika - :) są conajmniej żenujące.
Kiedy zacytowałem odpowiedź Samsunga Panu Mariuszowi Bobowskiemu z Max24.pl polecił mi, bardzo niegrzecznie, żebym sie odczepił i kupił sobie w Samsungu bezpośrednio ten TV. Ciekawe co na to jego przełożony ...
Pomijając już aspekty kultury osobistej i profesjonalnego podejścia do klienta nie sądzą chyba, że kiedy wreszcie pokażą ten TV klientom to ludzie sie na nie rzucą w cenie 4000-5000 pln. bo akurat święta idą - no chyba że tak sądzą ...
Także ja narazie rezygnuje - ciekawe jak koledzy - koleżanki.
Pozdrawiam
Morpheus_PL
 

przemasg

New member
s1810 napisał:
No ale podobno u samsunga są , a w sklepach nie ma.

No okazuje się, że nie ma u Samsunga też. Dzwonił do mnie pan z infolinii Samsunga dzisiaj (dzwoniłem do nich jakies 4 tyg. temu w sprawie braku tego TV w sklepach). Powiedział, że u niech też nie ma, że mniej się produkuje tego modelu niż się sprzedaje:) Popyt przerósł podaż, ot co...
 

goresh

New member
witam

na początku tylko zaznaczę że temat był już przemielony na tym forum, nie wiem dlaczego autorowi tematu nie bardzo chciało się poszukać. Temat zwał się "dostępność c91 i q91h a w zasadzie jej brak" (lub cos bardzo zbliżonego :))

ja na tv czekałem 3 dni po zdecydowaniu się na zakup, tak samo jak w tamtym temacie, polecam sklep centrumpromocji.pl, za tv dałem 3750 i tyle, jak bym chciał jeszcze z dostawą kosztowałby dodatkowo 100zł, tak więc nadal taniej jak w sklepach typu MM i Saturn :)

odpowiedzi samsunga w sprawie dostępności są zawsze takie same, i inne nie będą, bo przecież nie stwierdzą "nie mamy, kupcie sobie np LG", przy czym samsung w ogóle się z tymi tv nie wyrabia, np do Polski przychodzi średnio po 7-10 sztuk tego tv, więc ciężko go złapać :)

co do podłączeń :) też miałem problem na początku :) z componentem, miałem różowy obraz, ale chyba poprostu kabla nie dopchnąłem bo podłączyłem jeszcze raz i już było ok :)

aha z n-ki nie da się chyba puścić sygnału bez tv jeżeli używamy hdmi :) dekoder cały czas sprawdza czy aktywny jest telewizor, i jak nie no to lipa :)

pozdrowionka :cool:
 

Slots123

New member
MorpheusPL napisał:
Witam
Dziś dostałem odpowiedź na zapytanie od SAMSUNG Polska oto jej treść:
======================================================
Serdecznie dziękujemy za kontakt.
W odpowiedzi na zgłoszenie pragniemy poinformować:
Telewizory PS42Q91H są obecnie w sprzedaży
i znajdują się na stanie magazynowym,
zatem sprzedawcy mają możliwość ich zamawiania.

Z chęcią udzielimy odpowiedzi na ewentualne następne pytania.

Z poważaniem
Konsultant : Michał , Królak
Samsung Electronics Polska Sp. z o.o.
Centrum Obsługi Klienta
Tel.: 0 801 801 881
Fax: 0 (22) 607 44 48
Witryna: www.samsung.pl
======================================================

I oto jest pytanie, KTO TU KRĘCI, SAMSUNG .... CZY SKLEPY ??
MorpheusPL


chyba jednak Samsung troche "mija sie z prawda", no bo - tak jak juz napisal ktos wyzej - co innego maja powiedziec klientowi ...
mam znajomego ktory pracuje w duzym sklepie RTV i potwierdzil mi ze juz od dluzszego czasu probuja zamowic ten model w Samsungu, ale nic nie dostaja ...
 

pietiagoras

New member
Pierwsze wrażenie jak najgorsze ;-)
Po pierwsze: strasznie ciężki. No i jak stoi na podstawie wygląda na wielkie monstrum.
Po drugie: musze przenieść ścienny uchwyt wyżej. Zostawiłem zapas gdy wieszałem starego LCDka 32", ale wysżło że za mały. TV ląduje na głośniku centralnym, bo otwory do mocowania uchwytu na plecach TV są dość wysoko. Tak więc bez wiertarki się nie uda :-(

Sam obraz? Wieczorem zdecydowanie ustawienie Filmowe. Inne tryby dają zbyt intensywne światło.
W dzień? Odwrotnie. Dynamiczny sprawdza się na TVN24 w pełnym świetle znacznie lepiej. W porównaniu z matowym LCD jest kiepsko. No i czerń powłoki (TV off) wcale w pełnym słońcu nie jest czarna. W sklepie Q wyglądał na czarny, C na bardziej szary. W rzeczywistości Q jest fioletowoczarny.

Co do jakości obrazu: strasznie widoczne są wady sygnału. Wczoraj w nocy jakiś film na TVn strasznie szumiał. Można by winić TV za brak czerni, ale inne kanały nie były tak złe. DVD nie testowałem.

Testy będę w stanie wykonać dopiero dziś, jak popracuję wiertarką. Czy jesteście w stanie polecić jakieś testowe narzędzia (obraz testowy na DVD czy coś w tym guście) aby ew. korygować kolory i parametry obrazu?
 

tolkien

New member
Rzeczywiscie ciekawy ten artykuł w GW. Wydaje mi się że jednak prawda jest jak zwykle po środku. Producenci nie wyrabiają ale sprzedawcy chcą na tym ugrać bo Święta niedługo i ludziska gorączkowo podchodzą do tematu kupna wymarzonej plazmy. Próbują wcisnąć w zamian cos niechodliwego ( tak mi proponowano w max.24 i w topmarket) albo zniechęcają tych oczekujących, którzy zamówili jeszcze po niższej cenie a obecnie maja już nowe ceny ( topmarket ) mimo ze nie wywiązali się ze starych zamówień.
 

oski_Tm88

New member
w sprawie dostępności

powiem tak, pracuję w pewnym sklepie z tradycjami...
nie ma go w żadnej znanej nam hurtownii
oficjalnie praktycznie w hurtach brakuje jakichkolwiek plazm
są jakieś Lg model 35 jakieś philips 50 i to wszystko (i chyba jeszcze samsung c6 czy jakoś tak) sam polując na plazmę q91 mam jedną sztukę w dostępności z racjiswojego zawodu, waham się między nim a pv700 panasa...
 

pp56825

New member
jak sie juz zdecydowalem na samsunga q91 jakis miesiac temu, to zabraklo go w sklepach, zaczolem szukac dalej i znalazlem [ wspomnianego przez kolege oski ] troche drozszego panasa pv700 i juz chce kupowac kiedy okazuje sie ze jego tez nie ma i nie zapowiadalo sie zeby byl. wiec sie wkor.... i kupilem LCD toshiba 42z3030 i jestem teraz bardzo zadowolony. :)


Pewnie z q91 i pv700 tez byl byl zadowolony bo to swietne TVki.
 

cubahdtv

New member
pietiagoras napisał:
Pierwsze wrażenie jak najgorsze ;-)
Po pierwsze: strasznie ciężki. No i jak stoi na podstawie wygląda na wielkie monstrum.
Po drugie: musze przenieść ścienny uchwyt wyżej. Zostawiłem zapas gdy wieszałem starego LCDka 32", ale wysżło że za mały. TV ląduje na głośniku centralnym, bo otwory do mocowania uchwytu na plecach TV są dość wysoko. Tak więc bez wiertarki się nie uda :-(

Sam obraz? Wieczorem zdecydowanie ustawienie Filmowe. Inne tryby dają zbyt intensywne światło.
W dzień? Odwrotnie. Dynamiczny sprawdza się na TVN24 w pełnym świetle znacznie lepiej. W porównaniu z matowym LCD jest kiepsko. No i czerń powłoki (TV off) wcale w pełnym słońcu nie jest czarna. W sklepie Q wyglądał na czarny, C na bardziej szary. W rzeczywistości Q jest fioletowoczarny.

Co do jakości obrazu: strasznie widoczne są wady sygnału. Wczoraj w nocy jakiś film na TVn strasznie szumiał. Można by winić TV za brak czerni, ale inne kanały nie były tak złe. DVD nie testowałem.

Testy będę w stanie wykonać dopiero dziś, jak popracuję wiertarką. Czy jesteście w stanie polecić jakieś testowe narzędzia (obraz testowy na DVD czy coś w tym guście) aby ew. korygować kolory i parametry obrazu?

Chłopie niewiem co żeś kupił ale myśę że jak w temacie - piszesz same złe rzeczy o tym TV odwież do sklepu pocałuj w D*****e sprzedawcę z prośbą o zwrot i ciesz się dalej LCD 32 cale .
Napisz jaki masz sygnał czy - siatka - kablówka - TV Sat .
Zarzuć pożądne źrudło to i będziesz miał czerń i całoś ok.
A w myśl polskiego przysłowia widziały gały co brały i ile za to dały -
Swoją 52 kupiłem w promocji NA urodziny Sklepu i jak narazie lepszej ceny w internecie nie znalazłem.
Już gdzies pisałem że jest tryb sklepowy i domowy zarzuc sklepowy i bedziesz Hepy.
Pozdrawiam.
Ps. Przeczytaj instrukcję obsługi wiele ci wyjasni - bo zgrywasz supermena od TV a wygląda jak byś info nie czytał tylko na macanego leciał.
 
Ostatnia edycja:

deniro24

Member
Bez reklam
cubahdtv widać z kulturą u Ciebie na bakier, ale cóż czasem i tak bywa. Jakoś nie widziałem, żeby pietiagoras kogoś obraził, za to Ty niczym zjawa obraźliwie negujesz indywidualne i pierwsze wrażenia z obcowania z nowym tv. Forum jest nie tylko dla takich starych speców od hdtv jak Ty. Człowieku wyluzuj i naucz się przedstawiać swoje opinie nie obrażając przy tym nikogo.

Ja z kolei bardzo sobie cenię pierwsze wrażenie kolegi...
 
Ostatnia edycja:

***mach***

New member
Nie pochwalam agresywnych odpowiedzi takich jak cubahdtv, ale pietiagoras żeczywiście pisze głupoty. Czarny jest żeczywiście fioletowy, tyle zę ja plazmę oglądam jak jest włączona, a wtedy czarny jest OK ;). Gdy ostatnio byłem w kinie zauważyłem że tam dopiero czarny świecił, a chyba obraz w kinowy powinien byc referencyjny. Nawet lcd sharpa 32" u mnie w sypialni ma lepszą czerń. Bardziej liczy się naturalność kolorów, płynnośc przejść tonalnych i w tym temacie obraz kinowy jeszcze przewyższa plazmę, o lcd nie wspomnę. Natomiast w kwesti czerni sprzęt domowy już dawno przegonił kino.
pietiagoras krytykuje plazme za coś co nie ma żadnego znaczenia, ciężar, wielkość, za to że żle sobie powiesił uchwyt, jakie to ma znaczenie.
Zgodze się że plazma bardziej odbija świtło w stosunku do matowego lcd.
 
Ostatnia edycja:

s1810

New member
Ludzie to jest forum można się wypowiadać można kogoś skrytykować , ale wszystko ma jakieś granice. Wyluzujcie trochę.Natomiast nie wiem ,który telewizor w pełnym slońcu zaprezentuje wspaniałą czerń.
 
Do góry