Seria C91H i Q91H

aradius

New member
mój Q91

tv sprawuje sie idealnie, z tym, że mam go dopiero 3 dni. Mam nadzieję, że za 3 lata tez będe mógł tak napisać. Tym bardziej, że nie mam zamiaru schodzic z jakości, ustawiłem na maxa i już.
Co do wypowiedzi na forum, to życze szczęścia tym, którzy zastanawiają się nad kupnem tego modelu, nie ma go w żadnym sklepie oprócz tych dużych... "dla idiotów i dla skner":grin:.
Mam trudności z dźwiękiem z "n"ki, ale ten temat był poruszany. Poza tym naprawdę pierwsza klasa!!!:-D
 

MorpheusPL

New member
Samsung PS-42Q91H zniknął

Witam
Jako, że jest to mój pierwszy post na Forum, choć czytam je od bardzo długiego czasu, witam serdecznie i pozdrawiam wszystkich forumowiczów.
Moje pytanie dotyczy dostępności PS-42Q91H. Może ktoś z kolegów, koleżanek orientuje się co się dzieje z dystrybucją tego modelu ??
Jedyne co przychodzi mi do głowy to fakt, że producent widząc popularność w/w modelu zmniejszył podaż na rynek co jak wiadomo implikuje wzrost ceny.
Chciałbym uzyskać informacje /przejżałem już chyba wszystkie sklepy online/ gdzie w normalniej cenie /nie przekraczjącej 3800PLN/ można go kupić.
Pozdrawiam serdecznie i z góry dziękuję za pomoc
MorpheusPL
 

s1810

New member
Myslę ,że raczej jest to spowodowane popchnięciem klienta do kupna modelu 50" co samsungowi się dosć dobrze udaje. Właśnie taki rozmiar pojawi się u mnie w tym tygodniu:D
 

jawer1

New member
aradius napisał:
Mam trudności z dźwiękiem z "n"ki, ale ten temat był poruszany. Poza tym naprawdę pierwsza klasa!!!:-D


Witam,

jakie masz trudności?
U mnie nbox połaczony przez HDMI i dźwięk na TV jest bezproblemowy (choć sama jakość na Q91 jest słaba).
Jak ogladam filmy, to wyciszam TV i puszczam przez amplituner 5.1
 

rickson

New member
Yo!
Wczoraj kupiłem ten tv w Saturnie (Katowice-Silesia Center) za 4299...taniej nie znajdziesz, chyba że na Allegro, ale po zsumowaniu wszystkich kosztów wychodzi na to samo. Tv masakra! Pozytwynie mnie zaskoczył. Z tabliczki znamionowej z tyłu tv można odczytać, że wyprodukowany w tym !miesiacu! (november 2007) na Słowacji. Jest jedno małe ale............................... "N"ke mam podłączoną hdmi do tv-spoko. Gorzej jak chce podłączyć dvd componentem. Wyskakuje czarny obraz i komunikat brak sygnału:roll: WTF?!?!? Kabble na pewno dobrze podłączyłem. Czyżby padnięte wejście. CO SIĘ STAŁO SIĘ??
 

MorpheusPL

New member
CIEKAWE CO NA TO SKLEPY - ktoś tu KRĘCI

Witam
Dziś dostałem odpowiedź na zapytanie od SAMSUNG Polska oto jej treść:
======================================================
Serdecznie dziękujemy za kontakt.
W odpowiedzi na zgłoszenie pragniemy poinformować:
Telewizory PS42Q91H są obecnie w sprzedaży
i znajdują się na stanie magazynowym,
zatem sprzedawcy mają możliwość ich zamawiania.

Z chęcią udzielimy odpowiedzi na ewentualne następne pytania.

Z poważaniem
Konsultant : Michał , Królak
Samsung Electronics Polska Sp. z o.o.
Centrum Obsługi Klienta
Tel.: 0 801 801 881
Fax: 0 (22) 607 44 48
Witryna: www.samsung.pl
======================================================

I oto jest pytanie, KTO TU KRĘCI, SAMSUNG .... CZY SKLEPY ??
MorpheusPL
 

s1810

New member
A może idąc dalej teorią spiskową to przecież trzeba się jakoś pozbyć tych telewizorów co są na sklepie., koniec roku coraz bliżej.
 

przemasg

New member
rickson napisał:
Jest jedno małe ale............................... "N"ke mam podłączoną hdmi do tv-spoko. Gorzej jak chce podłączyć dvd componentem. Wyskakuje czarny obraz i komunikat brak sygnału:roll: WTF?!?!? Kabble na pewno dobrze podłączyłem. Czyżby padnięte wejście. CO SIĘ STAŁO SIĘ??

Nie wiem kolego. Ja mam ten telewizor i u mnie component śmiga, mam podłączonego do tego Belwooda 301U oraz sprawdzałem tuner CP Samsunga i też chodzi)
 

rickson

New member
Ufff, aż mi ulżyło. Problem okazał się błachy. Zachowałem się jak ostatni laik i nie sprawdziłem czy mój Pionek ma włączony (aktywny) component. Teraz wsio śmiga jak należy. Wkurza i dość mocno jedna rzecz. Kablem hdmi tv podłączyłem do "N"ki, a coaxialnym z Nki do amplitunera. We wcześniejszym telewizorze tylnoprojeklcyjnym tej samej firmy po wyłączeniu tv głos np. z MTV leciał niezależnie, a tu L I P A. Jest to dość duże utrunienie ponieważ dziewczyna sprzątając mieszkanie albo czytając gazetki zawsze ma włączoną muzę, a z racji tego, że to plazma to nie na ręke mi ta sytuacja (wypalanie plazmy). Z drugiej strony plazma musiałaby grać parę godzin dziennie na jednym kanale...co się raczej nie zdarza. Będe dalej testował telewizorek.
 

adijazda

New member
coxial????

a jestem ciekaw jak podłączyłeś n-ke coaxialnym???bo mój box biały ma tylko wyjście optyczne....
ps-tak tylko pytam;)
 
Ostatnia edycja:

rickson

New member
no przecież wiadomo, że pomyliłem sprzęty :p Dvd -coax/ Nka-optic miało być. a tak nawiasem mówiąc masz tą samą jazdę? Chodzi mi o to, czy możesz słuchać przez amplituner muzy z kanału muzycznego przy wyłączonym tv?
 

przemasg

New member
rickson napisał:
no przecież wiadomo, że pomyliłem sprzęty :p Dvd -coax/ Nka-optic miało być. a tak nawiasem mówiąc masz tą samą jazdę? Chodzi mi o to, czy możesz słuchać przez amplituner muzy z kanału muzycznego przy wyłączonym tv?

Ja mam Ampli Denon 1907, tuner CP Samsunga, do telewizora idzie po Euro RGB, do amplitunera po optycznym. Też mam żonę, co lubi posłuchać muzy, więc włącza np. VH1 i wyłącza TV. Muzyka przez amli musi grać i gra.
 

pietiagoras

New member
Kolory w serii Q91

Witam miejscowych!

Zdażyło mi się zamówić PS50-Q91H. W piątek dociera :)

Między zamóieniem a dostawą(3 tyg!!!) udało mi się pooglądać zamówiony model w konfrontacji z innymi (http://www.hdtv.com.pl/forum/showpost.php?p=139353&postcount=28). I na niekorzyść Samsungów zanotowałem:
42 C91 vs Q91 - ten pierwszy ma wyraźnie bardziej szarą czerń. No i płynność obrazu przy ujęciach typu obrót kamery. Tu seria C, jak i Panasoniv PV70 skakały. Za to Q91 (ale i trochę C91) w porównaniu z innymi markami dawał jaśniejszy obraz, białe było przepalone jak na LCD, twarze lekko czerwone, ogólnie kolory zbyt nasycone. Tryb standard + zmniejszenie nasycenia pomagały tylko trochę. Na zabawę ze szczegółami (balans bieli, itp) nie starczyło czasu.

Czy możecie skomentować? Czy da się poprzez zaawansowane ustawienia przygasić kolory bez straty dla ciemnych obrazów (zmniejszanie jasności) czy kontrastu? Z góry dzięki za komentarze...

Pozdrawiam,
Piotr (Nowy)
 

supczinskib

New member
pietiagoras napisał:
Czy możecie skomentować? Czy da się poprzez zaawansowane ustawienia przygasić kolory bez straty dla ciemnych obrazów (zmniejszanie jasności) czy kontrastu?
Tryb 'standardowy' nie nadaje sie do niczego. Nalezy wybrac 'filmowy', balans bieli ustawic na 'cieply 1' i dopiero przy takich ustawieniach skorygowac sobie reszte.
 

pietiagoras

New member
supczinskib napisał:
Tryb 'standardowy' nie nadaje sie do niczego. Nalezy wybrac 'filmowy', balans bieli ustawic na 'cieply 1' i dopiero przy takich ustawieniach skorygowac sobie reszte.
Przy takich ustawieniach efekt czerwonych twarzy się potęgował. Było jeszcze gorzej, niż na Standard + Zimny1.

Czy to nie jest tak, że obraz Dynamiczny/Standardowy/Filmowy to są po prostu 3 predefiniowane ustawienia, które w dodatku można modyfikować?

Pozostaje chyba poczekać na dostawę maszyny i potestować. Maszyny z przedziału cenowego 5-6k ustępuje Pionkom i to dość wyraźnie jakości obrazu. Oszczędność oznacza kompromis - a to biel i kolory (Samsung Q), a to czerń (Samsung C, Panasonic PV z matową warstwą jak w LCD), a to obraz SD w paski (Panasonic PV).
 

deniro24

Member
Bez reklam
pietiagoras jak juz będziesz miał tv u siebie to nie zapomnij sie z nami podzielić swoimi wrażeniami ;)

A tak pozatym to jakie źródła będziesz podłączał do swojej 50 calówki?

Pozdrawiam.
 

janku

New member
jawer1 napisał:
U mnie nbox połaczony przez HDMI i dźwięk na TV jest bezproblemowy (choć sama jakość na Q91 jest słaba).
Jak ogladam filmy, to wyciszam TV i puszczam przez amplituner 5.1

tak z ciekawości tylko sie zapytam, dlaczego nie puszczasz dzwięku na stałe przez ampli ?
 

tolkien

New member
MorpheusPL napisał:
I oto jest pytanie, KTO TU KRĘCI, SAMSUNG .... CZY SKLEPY ??
MorpheusPL
Od miesiaca próbuje kupić ten TV ...zamówiłem w 3 sklepach , w tym w jednym około miesiąc temu no i nagle ich zabrakło a co ciekawe nawet sie pojawiły tylko że droższe o około 300 zł.
Wychodzi mi na to ze kręca sklepy bo Świeta tuz tuz ;)
 
Do góry