Seria C91H i Q91H

remigiusz

Member
myślę WolverineXXX, że nie masz się co męczyć z tym swoim nieszczęściem, wg mnie nadaje się do wymiany, ewentualnie do wymiany płyty- ale jeśli dobrze pamiętam to złą wymienili Ci na jeszcze gorszą?
 

barneius

New member
a ja polecam!

WolverineXXX - musiałeś naprawdę nieszczęśliwie trafić. Ja dostałem nowiutki egzemplarz 42Q91H, sprawdzałem w menu serwisowym ilość przeprowadzonych godzin - okazało się, że to JA go rozdziewiczałem. Jak dla mnie ta plazma jest genialna - jakość obrazu przerosła moje oczekiwania. Mam wrażenie, że SD lepiej wyglada na tej plażmie niż na starym CRT 32 cale 100Hz Philipsa. HD - miód!
Polecam każdemu. Swietny wybór za śmieszną kasę!
 

WolverineXXX

New member
taaa...

Remigiusz - dobrze pamiętasz :)

Pierw miałem super obraz ale ... 2 linie białych kropek przy ogladaniu DVD.

Wymienili płytę, kropki zniknęły ale ... posypało się wszystko inne ...

Dziś nic nie załatwiłem bo pan z serwisu który umie "naprawiać" plazmy nie pojawił się w pracy .
Pewnie dostał cynk że będę dzwonił i uciekł z kraju ;)
 

supczinskib

New member
barneius napisał:
czerń jest czarna, biel jest biała. W tym miejscu przyznam, że nie zauważam zupełnie przekłamywania bieli, która ponoć w wersji Q jest nieco różowa na skutek powłoki polepszającej czerń
Mam dokladnie takie same odczucia, w 50Q91H po kalibracji biel jest biala, a dzieki filtrowi czern bardziej czarna.

ps50q91h.jpg
 
Ostatnia edycja:

deniro24

Member
Bez reklam
@ supczinskib bardzo ładnie to wygląda. Zapodaj więcej fotek jak możesz z różnych źródeł (dvd, divX...). TVN leci z N'ki?

Pozdrawiam.
 

SnaQ

New member
W opisach kilku sklepów internetowych oraz w jednym z postów (Cy)Gorga znalazłem informację, że C91 (a zatem pewnie także Q91) posiada optyczne cyfrowe wyjście audio. Informacji takiej brak jest w specyfikacji na stronie samsung.pl oraz w pobranej stamtąd instrukcji. Sprawa ta bardzo mnie interesuje, bo jeśli takie złącze dodatkowo podawałoby na wyjściu sygnał taki jaki dostaje telewizor z zewnętrznego źródła (np. DD) to zmieniałoby to w zasadniczy sposób możliwości wykorzystania, np. przepuszczenie do taniego kina domowego sygnału z nBoxa, Xboxa Elite i innych urządzeń podłączanych przez HDMI. Ktoś z posiadaczy lub sprzedawców może to potwierdzić lub zdementować?
 

supczinskib

New member
deniro24 napisał:
Zapodaj więcej fotek jak możesz z różnych źródeł (dvd, divX...). TVN leci z N'ki?
TVN24 leci analogowo z kablowki, takze jestem zaskoczony dobra jakoscia. Wiecej fotek nie bede robil, poniewaz moim zdaniem nie ma to sensu, na zdjeciach i tak nie bedzie widac roznicy miedzy DVD, a DivX'em.
 

jawer1

New member
SnaQ napisał:
Sprawa ta bardzo mnie interesuje, bo jeśli takie złącze dodatkowo podawałoby na wyjściu sygnał taki jaki dostaje telewizor z zewnętrznego źródła (np. DD) to zmieniałoby to w zasadniczy sposób możliwości wykorzystania, np. przepuszczenie do taniego kina domowego sygnału z nBoxa, Xboxa Elite i innych urządzeń podłączanych przez HDMI.

Witam,

ale w jakim celu, skoro Xboxa czy nBoxa można bezpośrednio podłączyć do kina domowego za pomocą kabla cyfrowego?
 

deniro24

Member
Bez reklam
supczinskib napisał:
TVN24 leci analogowo z kablowki, takze jestem zaskoczony dobra jakoscia. Wiecej fotek nie bede robil, poniewaz moim zdaniem nie ma to sensu, na zdjeciach i tak nie bedzie widac roznicy miedzy DVD, a DivX'em.

To napisz chociaż z jakiej odległości normalnie oglądasz? Kablówka na 50 calach: wiem, że to tylko fotka i nie ma co się nią za bardzo kierować, ale to wygląda conajmniej bardzo przyzwoicie. A jak z divX'ami na 50 calach (oczywiście dvdRip): da się spokojnie oglądać?

Pozdrawiam.
 

kini0

New member
Bez reklam
dzięki Wam wiem juz jaką plazmę kupię! - 50Q91H.
jeszce tylko jedno pytanie- gdzie i za ile można zrobić sobie profesjonalną kalibrację?
 

deniro24

Member
Bez reklam
kini0 napisał:
dzięki Wam wiem juz jaką plazmę kupię! - 50Q91H.
jeszce tylko jedno pytanie- gdzie i za ile można zrobić sobie profesjonalną kalibrację?

Czyżby fotka supczinskiba przekonała ostatecznie przekonała Cie do tego wyboru?

Zauważyłem, że w sklepach internetowych wersja 50 calowa Q91 jest tanśza od C91.
 

kini0

New member
Bez reklam
A czy to ważne panowie....?
Lepszy bajer- MM w łodzi, stoją dwie stare plazmy samsunga (7k i 11k) oraz 50c91 za 6,5k. Na starszych modelach leci demko HD a na C91 jakiś program z kabla..... I co wybierze przeciętny klient? Przecież P7H to starszy model, gorsze parametry a cena ponad 11k...., a może się mylę i wietrzę spisek tam gdzie go nie ma?
 

SnaQ

New member
@kini0
Jak dla mnie to wygląda na celowe działanie - żeby sprzedać jak najszybciej stare pudła, których nikt, kto się zna na rzeczy by nie kupił.

@jawer1
Kłopot w tym, że większość tanich zestawów kina ma jedno wejście optyczne (o ile w ogóle ma). Mniejsza z tym i tak już zdecydowałem, że jednak kupię amplituner i po krzyku.

Co do telewizorka to jeszcze się waham - pomiędzy 42Q91, 42C91 i Panasonicem 37PV70...
 

motobartcompany

New member
Jestem praktycznie w 90% przekonany na ten TV tylko że w wersji 50 cali, i mam ostatnie pytanie czy ktoś z was używa tej plazmy do gier? jeżeli tak to po ile godzin gracie i jak z powidokami ? może jeszcze ktoś podłanczał tą plazme pod xboxa 360?
 
Do góry