Seria C91H i Q91H

Mars

New member
SCOTI napisał:
Witam. Wygląda na to że Q91H faktycznie jest bardzo udanym modelem Samsunga. Potwierdzają to testy w różnych magazynach, jak i sami użytkownicy. W związku z tym dziwię się, że nie było testu tej plazmy na tym forum.
Pozdrawiam.
A ja się nie dziwię, bo dla pewnych osób byłoby to niewygodne. Wiadomo, o co chodzi. Napisałem o tym szerzej w innych wątku, więc nie chciałbym się powtarzać. Żal mi tylko tych poszukiwaczy telewizora, którzy zamiast trochę zawierzyć własnym oczom a potem krytycznie poczytać recenzje z różnych czasopism dadzą się zasugerować ludziom, którzy najbardziej zachwalają to, co sprzedają.
 

barneius

New member
Hubik1975 napisał:
Wczoraj w obecności teściów każdego pytałem jak znajdują odcień czerni wyświetlanej na FAKTACH TVN - wszyscy zgodnie stwierdzili, że czarny kolor występujący w programie jest czarny jak obudowa, bez żadnych odcieni szarości etc.
H.
hehe... no tak dobrze to niestety nie jest - kiedy tv wyświetla jasne kolory to ciemne części ekranu wydają się w 100% czarne. w rzeczywistości jednak nie sa tak czarne jak obudowa - ach jakie byłoby to piękne ; )
ale podzielam opinię kolegi - czerń w Q91H jest POWALAJĄCA jak na obecny poziom rozwoju technologii płaskich ekranów...
jeszcze raz podkreślam: 42Q91H naprawdę jest świetny!
 

jawer1

New member
Ja też jestem bardzo zadowolony z mojej plazmy (co widać po plusikach w moim podpisie), ale pozwólcie, że po prawie 3 miesiącach użytkowania napiszę parę krytycznych słów które dotyczą nie jakości obrazu, bo jak wiadomo ta jest super, ale o ergonomii obsługi Q91.

To co mnie doskwiera:

1. Brak autodopasowania obrazu przy zewnętrznych źródłach sygnału.
2. Brak automatycznego wykrywania aktywnego zewnętrznego źródła sygnału.
(Masakra, ja mam dwa tunery TV Sat, magnetowid, PCt i laptopa. Niestety zawsze po podłączeniu zewnętrznego urządzenia trzeba kilkakrotnie przycisną przycisk SOURCE na pilocie, a przy każdym źródle przełączenie na następne trwa ok. 1s. Szkoda, ze nie można wykorzystać do przypisania źródeł klawiszy na górze pilota – DVD, STB, CABLE, VCR ).
3. Brak możliwości wyłączenia nieaktywnych źródeł EURO.

Prawda jest taka, że te wszystkie niedogodności mógłby usunąć upgrade softu. Ale czy się kiedyś czegoś takiego doczekamy?
 

supczinskib

New member
Mars napisał:
Mogę tylko podpisać się pod nią oburącz a niedowiarków odesłać do cytowanej już przeze mnie w innym wątku znakomitej recenzji Q91 w ostatnim numerze AUDIO VIDEO.
A ja moze zacytuje kilka wyrwanych fragmentow z wyzej wymienionego czasopisma dotyczacych testowanych modeli (Panasonic PV70, Pioneer 4280XD, Samsung Q96).

W tescie Pioneera:
"Czern tak gleboka jak z kineskopow CRT. Po zaswieceniu chocby jednej marnej zarowki nie widac, czy telewizor jest wlaczony czy nie [...]. Roznica wzgledem konkurencji jest wprost przygniatajaca. Jedynie Samsung zbliza sie do Pioneera w tej materii."

"Roznice w reprodukcji barw wzgledem zaskakujaco dobrego Samsunga latwo bylo dostrzec na filmie Intro the Blue (Blu-ray)."

W tescie Samsunga:
"Omawiany panel jest najciemniejszy po Ultra Black Pioneera, stosowanym we wspolczesnych telewizorach PDP."

"Biorac pod uwage, ze Samsung jest dwukrotnie tanszy od Pioneera, zapewnia jeszcze lepsza (czytaj: znakomita) relacje jakosci do ceny. Reasumujac, jest to bardzo udany telewizor, ktory polecilbym nawet wideofilom - jako znacznie tansza alternatywe dla Pioneera."



Chcialbym jeszcze zwrocic uwage na pewien aspekt, w tescie Pioneera jest napisane, ze w nowym panelu KURO udalo sie 5-krotnie obnizyc poziom czerni, natomiast w tescie Samsunga jest napisane, ze poziom czerni jest 2.5-krotnie wyzszy niz w panelu Pioneera, czyli poziom czerni w Samsungu jest nizszy niz w poprzednich modelach Pioneer'a.

Q91H.jpg


 
Ostatnia edycja:

geroj0

New member
C91 a kablowka cyfrowa Vectra

Witam po dluzszej nieobecnosci.Chcialem spytac czy jest ktos z okolic Slaska kto ma cyfrowa Vectre podpieta do C91 bo ja zastanawiam sie czy jest sens dokupywac kabel euro-euro bo tylko tam jest takie wejscie a widzialem na allegro dobry kabel za 65 zl i czy to wogole da jakis rezultat bo na tym zwyklym euro co mi dali do tunera to ten obraz jest jakis dziwny a nie sadze zeby dodawali jakis dobry kabel.Moze ktos z was ma te Vectre i zmienial kabelek jest jakas wieksza roznica ?? Mysle nad cyfra+ ktora jednak ma mniej kanalow niz Vectra ale chyba ma lepsza jakosc.Niby to jest cyfrowa kablowka ale jakos nie jestem o tym przekonany bo ten tuner to nie ma nawet wejsdcia hdmi.Chcialbym w koncu moc sie cieszyc czystym soczystym obrazem a umowe mam na 2 lata i nie wiem czy inwestowac a kabel czy nie bo mam przeczucie ze to nic nie da.A tak w ogole to ja jestem ciekaw jakosci HD na tej plazmie bo niby jest HD Aa rozdzielczosc 1024-768 to chyba nie jest HD pelne.Nie widzialem jeszcze kanalow HD i nie wiem ogolnie co mam robic
 

SCOTI

New member
Witam. Dziś zauważyłem dalszy spadek cen na modele C91H i Q91H Samsunga. Być może obserwujemy właśnie zapowiadną na jesień inwazję cenową i Samsung zaczął jako pierwszy.
 

cola0760

Member
Witam
szybkie pytanka dot C91h:

1) czym czyscicie ekran w swoich plazmach? (rozumiem, ze kozacka szmatka dostarczana z tv, przeznaczona jest do czyszczenia obudowy)
2) Czerń HDMI - mam ten parametr non-stop nieaktywny, a mam podpiete dvd przez taki kabelek
3) obraz w 16:9 - tu temat troszkę złozony. Powiedzcie mi dlaczego film na dvd (dla przykładu) nagrany w 16:9 nie jest wyswietlany na całym ekranie tylko ucina góre i dół jak to się działo w tv 4:3? Oczywiscie moge sobie dopasowac obraz, ale bez rozciagania sie nie obejdzie, a tym samym deformujemy obraz :(

dzieki za ew odpowiedzi
pozdrawiam
 

xavras

New member
Pasy na ekranie.

Witam wszystkich. Drodzy forumowicze. Jestem posiadaczem Q91H i w trakcie oglądania obrazu widzę "przebitki" podłuznych pasów, które szczególnie są widoczne na czarnym tle oraz na białym w świetle odbijanym w oknie. Czy ktoś wie co to jest? Wada, czy tak ma być?
pozdrawiam
Xavras
 

Mars

New member
xavras napisał:
Witam wszystkich. Drodzy forumowicze. Jestem posiadaczem Q91H i w trakcie oglądania obrazu widzę "przebitki" podłuznych pasów, które szczególnie są widoczne na czarnym tle oraz na białym w świetle odbijanym w oknie. Czy ktoś wie co to jest? Wada, czy tak ma być?
pozdrawiam
Xavras

Jeśli możesz to zrób zdjęcie. Będzie łatwiej o diagnozę. Może coś z okna odbija się w TV? A może coś innego? Bez obrazka trudno cokolwiek powiedzieć.
 

jawer1

New member
xavras napisał:
Witam wszystkich. Drodzy forumowicze. Jestem posiadaczem Q91H i w trakcie oglądania obrazu widzę "przebitki" podłuznych pasów, które szczególnie są widoczne na czarnym tle oraz na białym w świetle odbijanym w oknie. Czy ktoś wie co to jest? Wada, czy tak ma być?
pozdrawiam
Xavras

Wydaje mi się że mówisz o powłoce antyrefleksyjnej Q91. Taki urok tego Samsunga. Idzie się przyzwyczaić. Ja po dwóch miesiącach już nie widzę tych pasów (no chyba, że bardzo chcę).
 

xavras

New member
Pasy na ekranie cd.

Witam i dziękuję za szybką odpowiedź (podpowiedź). Załączam zdjęcia ekranu na których widać owe podłużne pasy (TV jest wyłączone).
Pozdrawiam
Xavras

PICT1959.JPG

PICT1960.JPG
 

ANDPOL

New member
No własnie się przyjrzałem i u mnie też to jest.Na wyłączonym odbiorniku pod odpowiednim kątem,przy określonym świetle,ale dopiero teraz to zauważyłem(widocznie inaczej stoi tv)Znaczy,że TTTM.
 
Ostatnia edycja:

sebol81

New member
Zaczyna się robić ciekawie...
Ciekawe czy w sąsiednich wątkach też tak testują np. swoje panasy...

Ja mam C91h. Sprawdziłem powyższą anomalię u siebie - nic nie zaobserwowałem. Zarówno przy włączonym jak i wyłączonym tv. Szukałem bardzo dokładnie... Ile mają przepracowane Wasze plazmy?
Sprawdziłem też ten kolor czerwony (i jego pochodne) po komponencie (u mnie DVD) - zarówno przy powiększeniu jak i przy normalnym trybie. Żadnych pasów (na tle czerwonego) nie dostrzegłem. Używam przewodu Profigolda z serii Oxypure. Możecie zrobić fotkę jak to wygląda u Was? W jakim trybie pracuje u Was plazma (dynamiczny, standard, film)???
Z kolei u siebie zauważyłem inny problem z kolorem czerwonym. Otóż w trybie tv (tylko tutaj) w ''standardowym'' trybie ekranu kolor czerwony i jego pochodne przechodzą w kolor różowy. Wygląda to tragicznie, na szczęście u siebie tego trybu nie używam - tylko tryb ''dynamiczny'' i ''film''...

Czytając cały ten wątek (śledzę go od samego początku) można zauważyć, że zarówno modele c91h jak i q91h mają swoje wady i zalety. Dużo szczęśćia zależy tutaj także chyba od posiadanego egzemplarza bo model modelowi nie równy. Jedne kaszanią się po kilku dniach, inne po kilku miesiącach, a jeszcze inne w ogóle... Czysta loteria...
 
Ostatnia edycja:

Hubik1975

New member
Pasy, paski, paseczki...

Panowie,
opisywane przez Was pasy widoczne na wyłączonym panelu PDP występują jedynie w wersji Q91H (stąd kolega posiadający serię C ich nie dostrzegł) i są elementem zastosowanej w tym modelu warstwy antyrefleksyjnej. Paski te są niewidoczne przy włączonym telewizorze ale właśnie one w połączeniu z fioletowym kolorem mają dać efekt przeciwodlblaskowy. U mnie efekt się sprawdza, w porównaniu do panelu w LG u kolegi - Q91H jest o niebo lepszy pod względem odbijania się czegokolwiek w ekranie.
H.
 

Kuman

New member
Hibik

W porównaniu do jakiego LG?? Chyba nie do 42PC51? Samsung ma szybę i jego powłoki nigdy nie będą tak dobre, jak folia w LG, która zupełnie nie odbija niczego, ekran jest matowy jak w LCD. Chyba, że porównywałeś z jakimś starym LG. One kiedyś też miały szyby i wyglądały jak lusterka, czyli jak tak jak Samsungi nadal....
Pozdro.
 

Mars

New member
Kuman napisał:
W porównaniu do jakiego LG?? Chyba nie do 42PC51? Samsung ma szybę i jego powłoki nigdy nie będą tak dobre, jak folia w LG, która zupełnie nie odbija niczego, ekran jest matowy jak w LCD. Chyba, że porównywałeś z jakimś starym LG. One kiedyś też miały szyby i wyglądały jak lusterka, czyli jak tak jak Samsungi nadal....
Pozdro.

42PC51 też ma szybę. Która plazma LG ma półmatową powłokę zewnętrzną? Ja nie znam. W Panasonicu, droższych seriach owszem. Co co do filtru antyodblaskowgo Samsunga to wg pomiarów lepsze tłumienie odbić światła ma tylko Pioneer z serii Kuro (opinia w recenzji AUDIO VIDEO nr 9 2007, s. 62).
 

Hubik1975

New member
Kuman napisał:
W porównaniu do jakiego LG?? Chyba nie do 42PC51? Samsung ma szybę i jego powłoki nigdy nie będą tak dobre, jak folia w LG, która zupełnie nie odbija niczego, ekran jest matowy jak w LCD. Chyba, że porównywałeś z jakimś starym LG. One kiedyś też miały szyby i wyglądały jak lusterka, czyli jak tak jak Samsungi nadal....
Pozdro.

Widzę, że już kolega powyżej Ci odpowiedział - pozostaje mi potwierdzić jedynie, że jesteś w błędzie. Wspomniane przez Ciebie LG również posiada szybę a nie folię, bo to nie ta liga żeby stosować zabezpieczenie w postaci folii. Odnośnie lusterek nie będę polemizował, bo to nie ma najmniejszego sensu. Napisałem o moich subiektywnych odczuciach, że obraz w Q91H jest bardzo dobrze zabezpieczony przed odbiciami poprzez zastosowanie folii antyodblaskowej (której pasy widoczne na wyłączonym ekranie niepotrzebnie spędzają sen z powiek niektórym posiadaczom :)).
H.
 

mikeL

New member
Yamaha do Samsunga

MatHEO napisał:
(...)zdecydowalem sie na samsunga 42" C91H. Mam jedno pytanie tv jest super jestem baardzo zadowolony, ale mam dvd yamaha, ktore nie ma hdmi, wiec zdecydowalem sie podlaczyc je wyjsciem komponentowym kupilem kabel i podlaczylem bezposrednio do tv, ale nie moge znalezc "source'a" na ktorym jest ten komponent poprostu nie mam obrazu, pewnie cos zle robie pomozcie. Dzwiek mam puszczony przez amplituner, obrazu sie chyba nie oplaca bo musialbym miec dwa kable komponentowe?? Jak podlacze obraz zwyklym czinczem przez wyjscie video to jest obraz, nie wiem co zrobic.
Witam. Dotąd jedynie czytałem wasze wypowiedzi - ale chyba już czas włączyć się do dyskusji. MatHEO rozpoczął swoją wypowiedzią temat, którego szukałem na forum - mianowicie sprzęt Yamahy (bez HDMI) i plazma Samsunga. Na zestaw kina nie mam najmniejszego zamiaru narzekać :eek:k:jednak przez brak wyjścia HDMI pozostaje mi do podłączenia coaxial. MatHEO jest użytkownikiem swojej plazmy już od maja więc przez te trzy miesiące myślę że doszedł do jakiś konstruktywnych wniosków co do swojego zestawu. Może podzielisz się więc nimi ze mną - chciałbym usłyszeć coś niecoś o współpracy pomiedzy tymi urządzdeniami.
Do moich faworytów dłuuuuu....ugo należał Panasonic ze swoim nowym modelem PV70 jednak aktywność na forum użytkowników tej plazmy spowodowała u mnie myślotok - i skierowanie swoich kroków ku "pozycji nr 2" tj. plazmie Samsunga (modeli wybrałem trochę później) Q91H. Wielka szkoda że obecnie (wrzesień 2007) nie stoi ona w żadnym odwiedzonym przez mnie ostatnio sklepie w Gdańsku. Widziałem jak świecą inne modele Sams. i z tego co widziałem jestem mocno zadowolony.
Zapraszam więc do podjęcia wątku przez posiadaczy sprzętu Yamaha (u mnie DVD-S657) i wypowiedzenia się nad zaletami i wadami takiego zestawu.
Z góry dziękuję za informacje.
pozdrawiam :twisted:
 

Zoladz

New member
walka z 50C91H

Witam,

Ponieważ nie znalazłem w tym wątku za wiele o 50C91H chętnie podziele się moimi doświadczeniami. Otóż, zachciało mi się 42C7H zamienić na większy 50C91H i niestety (wtedy) bardzo się rozczarowałem. Na starej plaźmie były piękne kolory bez zbędnych regulacji, pomimo gorszych rzekomo parametrów technicznych. Nowa plazma 50 calowa, miała wyblakłe kolory, często obraz się rozjaśniał, ściemniał, a przy podłączaniu urządzeń zewnętrznych przez złącza analogowe sygnał PAL czasami ( podkreślam nie zawsze ) był rozmyty, przez co musiałem wszystkie urządzenia (KISS DP-1000, SONY H5) przestawić na NTSC. Po jakimś czasie doszedł jeszcze jeden problem, podłączona do kablówki (ASTER) plazma czasami załączała się ponad 10 sekund i wtedy okazywało się że kanały od 0 do 10 są rozprogramowane. Zjawisko to powtarzało się cyklicznie mniej więcej co tydzień przez kilka miesięcy, a zazwyczaj dawało znać o sobie jak był ważny mecz albo wyścig F1 ;) Doprowadzony do irytacji wpadłem na pomysł zaprogramowania kanałów od 11- tego w górę. Jednak plazma i na to miała sposób. Okazało się że nic nie zaprogramuje ponieważ zablokowane zostało tym razem (nie wiadomo jak) podmenu kanał w menu głównym i nie mogłem nic zrobić. Był piątkowy wieczór i weekend z F1 wisiał na włosku. Dzięki temu forum dowiedziałem się jak wejść do menu serwisowego i znalazłem tam opcję hotelową która spowodowała dziwną blokadę dostępu do programowania kanałów.
Międzyczasie jakieś 2 m-ce wcześniej problem zgłosiłem serwisowi, ponieważ miałem świadomość że to nowy model i niech chłopaki mają czas na skuteczne jego rozwiązanie. I tu pochwała jak zwykle dla serwisu Samsunga - panowie ustali że trzeba wymienić płytę główną i zrobią to u mnie w domu, bez koniecznośći wożenia TV do serwisu. Jak powiedzieli tak zrobili. Płyta została u mnie wymieniona w 15 minut i to już nie ten sam telewizor. Nie wiem jeszcze czy kanały nie znikają ale jakość obrazu, kontrast i kolory są niesamowite, wreszczcie zobaczyłem soczystą czerwień i to przy standardowych ustawieniach. Właśnie tego oczekiwałem od tej plazmy i na tą chwilę nie zamieniłbym jej na żadną inną. Obraz jak żyleta również w PAL'u i to po analogu. Przypuszczam że porównywane przez niektórych z was modele 50C91 z 50Q91 mogły być również obarczone wadami obrazu podobnymi do mojego egzemplarza.
 
Do góry