Seria C91H i Q91H

rasie

New member
Ja kupując 42Q91H wyszedłem własnie z tego założenia, że kupuję telewizor na 2-3 lata (poprzedni 32" miałem równo 2 lata), a to z powodu małej oferty programów HD. Wydatek rzędu 6,5tys zł, na plasme/lcd tej samej przekątnej w FullHD jest obecnie bez sensu. Mój plan jest podobny do planu pigabriela, ten tv powedruje do sypialni, a w dużym pokoju pojawi się >50" FullHD, który za 2-3 lata będzie kosztował zapewne tyle, ile dałem teraz za Q91H, czyli około 4tys zł. Ten telewizor za takie pieniądze, to naprawdę dobry wybór. Poczekajmy, aż platformy hd rozwiną się, bo teraz to jest jedynie chwyt reklamowy mający nas skłonić do kupowania droższych telewizorów i oglądania na nich 2-3 programów... Q91H nie jest na pewno idealny, ale większe zastrzeżenia mam do jakości nadawanych programów na n-ce niż do samego odbiornika. W tej chwili uważam, że nie jest mi potrzebny lepszy telewizor, potrzebna mi jest lepsza platforma cyfrowa... której niestety w naszym kraju nie ma...
 

kaszpir

New member
Dziś wróciła moja plazma 42C91H z naprawy. Trwało to dokładnie miesiąc. Tak długo "szła" elektronika z Warszawy do Torunia. Sam serwis lokalny oceniam bardzo dobrze. prawie dwa tygodnie temu mialem telefon że jeśli do 17.08 nie dostaną zamówionej części dostanę nowy telewizor .. Widac naciski serwisu lokalnego na serwis główny pomogły ... Jednak czas naprawy (miesiąc) zostawił u mnie pewien niesmak do Samsunga a raczej do serwisu głównego (za ślamazarnośc) Wymieniono u mnie jakąś płytkę z elektroniką. Stara była w wersji A , nowa jest w wersji B. Ciekawy jestem czy nowa jest "lepsza" od starej. Mam nadzieje że jest lepsza i już nie będę miał problemów z plazmą :) Tak czy owak znów jestem szczęśliwym posiadaczem plazmy C91H ... PS. Nie wiem co za bzdury ludzie piszą o modelu Q91H. Model C91H i Q91H mają odświeżanie 75Hz. Model Q91H ma jedynie elektronikę polepszającą płynnośc filmów nakręconych w 24fps. Żadnych 100hz nie ma .. Ja osobiście widziałem w akcji Q91H i jakoś tych achów i ochów nie podzielam :) Nie podała mi się w tym modelu jakośc bieli i sama warstwa SuperFilterBright która zbyt "przebarwiała" obraz ..
 

miro.t

New member
Samsung kontra LG

Witam serdecznie.
Mam pytanie, czy ktos z Was porównywał może model 42C91 lub 42Q91 z plazmą LG 42PC51R??
Pytam dlatego, iż była u mnie bracik z rodzinką w poprzedni weekend, jak zobaczył mecz na plazmie to napalił sie na nią jak talib na kurs pilotażu i chce za wszelką cenę kupić, tylko jak był w jakimś sklepie to powiedzieli mu że ten LG jest porównywalny, a może nawet lepszy od Samusunga. Cena jest ponoć niższa, a do tego moze wziąść wersje z dyskiem twardym i tez bedzie taniej niż ten samsung.
Co sądzicie na ten temat, bo juz sam niewiem jak jest, a niechce żeby sie bracik na mine władował.
Pozdrawiam.
 

augustyniak

New member
czy mozecie powiedziec jakie tryby obsluzy q91 pod ps3?
tzn 72-p czy jakie... ma ktos w ogole podlaczone ps3 pod
plazma samsunga q91 albo c91? jesli tak to prosilbym o
wrazenia.
 

Zybi

New member
witam..

ja mam taką sprawę... odkładałem, odkładam i odkładać już nie zamierzam...
waham się między samsunsmiem c91h 42 cale, albo między lcdkiem samsunga r81b 40 cali... do tej pory mialem kablówkę i w ten czas łyknąłbym plazmę, ale od jakiegoś czasu posiadam cyfrę i nie wiem za bardzo... liczę się oczywiście z kosztami, bo te mam ograniczone...
w sklepie plazma gra super, ten lcd także, ale jest podłączone przez hdmi z fajnego odtwarzacza...
co lepiej wybrać w mojej sytuacji??
 

ANDPOL

New member
Tryb serwisowy?

Czy wejście w tryb serwisowy nie pozostawia po sobie śladów,tzn. czy tv nie rejestruje,że ktoś był w trybie serwisowym.Gdyby tak było,to w przypadku uszkodzenia serwis mógłby się wypiąć.Ponieważ za parę dni przyjedzie do mnie 42Q91 ze sklepu internetowego zamierzam sprawdzić ile ma godzin pracy,czy jest faktycznie nowy.
 

Mesiash

New member
Witam!
Od kilkunastu tygodni jestem szczęśliwym posiadaczem Samsunga PS50-C91H. Mam kilka pytań do bardziej zaawansowanych użytkowników.

1. Czy nowe oprogramowanie na N-box recorderze spowodowało u Was, że przestał działać tryb DVI? Co prawda działa tryb HDMI, ale bardzo cicho nawet jak mam TV na max. Czy macie takie same problemy? W dodatku przy HDMI nie działa sterowanie głosem z pilota Nboxa :(
2. Jakl oglądacie normalne kanały? Powiększacie, rozciągacie czy standardowo? Bo ja głównie oglądam w 4:3 i już po kilku tygodniach zauważyłem ślady na plaźmie(wypalanie?) w miejscu krawędzi obrazu z czarnymi paskami. Widać je jak oglądam coś w 16:9.
3. Czy też po wyłączeniu TV pojawia wam się na nbox'ie komunikat problem HDCP? Czego to dotyczy(przypuszczam, że to właśnie przyczyna problemów z trybem DVI)
Z góry dziękuje za odpowiedzi :)
 

Mesiash

New member
Nie wierzę, że nikt z szacownych użytkowników nowych plazm Samsunga nie ma nbox recordera...
I co oznacza po wyłączeniu TV problem HDCP (wcześniej był komunikat "błąd"). Przez to po włączeniu nie mogę sobie cofnąć TVN 24 bo się nie nagrywa! Nie wiem nawet czy wtedy VOD się uzupełnia :(
I dlaczego tak cicho (patrz post wyrzej)?
POMOCY ;)
 

supczinskib

New member
Q91H mocno poszlo w dol przynajmniej 50 cali, obecnie kosztuje tyle samo, a w niektorych miejscach nawet mniej niz C91H. 50Q96H, ktore w praktyce od 50Q91H rozni sie wbudowanym tunerem cyfrowej telewizji naziemnej w AudioVideo 9/2007 otrzymala bardzo dobra ocene.
 
Ostatnia edycja:

airjack

New member
Mesiash mam recordera i C91H i mam ten sam problem. Tryb DVI nie działa, choć wcześniej działał bez problemu. Po włączeniu obraz miga, a dźwięk przerywa. Podłączałem mojego nboxa pod LCD sony i tryb DVI z tym tv działa. Wina jest ewidentnie po stronie softu. HDMI wcześniej nie działało, teraz działa choć w tym trybie nie ma regulacji głośności, ale tak jest z każdym tv. Dla mnie jest to uciążliwe, bo wcześniej pilota od tv używałem tylko do włączenia i leżał sobie pod stolikiem, a teraz muszę mieć 2 przy sobie. Poirytował mnie komunikat nboxa w trybie DVI. Podczas migania udało mi się przeczytać, żebym podłączył recordera kablem komponent. Jeśli mi go zaspopnsorują to spoko mogę podłączyć, ale nie zamierzam ponosić dodatkowych kosztów, bo programiści się nie popisali.
Czekam na poprawkę i mam nadzieję, że nie będzie ona dopiero za jakieś pół roku jak będą dodawali jakieś nowe super - hiper funkcjonalności.
 

barneius

New member
Witam szczególnie serdecznie wszystkich, którzy opisywali w tym wątku swoje wrażenia z użytkowania plazm Samsunga. Dzięki Wam dwa tygodnie temu w moim mieszkaniu zawisła plazma 42Q91H. Telewizor w mojej ocenie jest znakomity. W zasadzie nie mam żadnych poważnych zastrzeżeń. Długo zastanawiałem się nad tym czy wybrać lcd czy pdp i jak mi się wydaje wybór plazmy był słuszny. Wiadomo - nie jest to fullHD ale poki co materiału HD jest naprawde tyle co kot napłakał. Choć chciałoby się oglądać tylko HD rzeczywistość jest taka, że jakieś 80% tego co oglądam to SD. Niewątpliwie zaś SD wygląda lepiej na plaźmie. powiem więcej, nie spodziewałem się, że SD będzie wyglądalo tak dobrze!
Żródłem sygnału jest u mnie dekoderHD Philips Syfry podłączony kabelkiem HDMI (Tech+Link z serii WiresCR) oraz DVD Yamaha S661 podłaczone takim samym kabelkiem. Mimo że na konkurencyjnym formum większość twierdzi, ze Syfra lepiej chodzi po componencie u mnie lepiej sprawdza sie HDMI - po componencie (kabelek tej samej firmy i tej samej serii) miałem zakłócenia - ledwie widoczne (ale jednak!) paseczki zchodzące z góry na dół. Być może to kwestia tego, ze kabel idzie w ścianie tą samą rurką co zasilający... W każdym razie po HDMI nie ma "paseczków" i jest git.
Obraz HD (C+ film, C+ sport, NG HD) - genialny. Obraz SD - dużo zależy od kanału ale generalnie jest bardzo dobrze! Spodziewałem się, że niektórych programów nie da sie ogladać a jest super! W szczególności tvn'y i tvp wygladają jak na SD świetnie.
Obraz z DVD - brzytwa. Naprawdę świetnie to wyglada. Próbowalem również podłaczyć DVD po componencie - obraz jest równie dobry ale haczy się przy szybkich scenach... Po HDMI wszystko ok.
Ogólnie o tv: kolory znakomite, kontrast świetny, czerń jest czarna, biel jest biała. W tym miejscu przyznam, że nie zauważam zupełnie przekłamywania bieli, która ponoć w wersji Q jest nieco różowa na skutek powłoki polepszającej czerń.... Dla mnie biały jest biały. Być może, gdyby postawić obok wersję C widać byłoby różnicę. Póki co jeden TV na scianie mi jednak wystarczy ; ) W mojej ocenie warto kupić wersję Q - ma rzeczywiście lepszą czerń (wystarczy spojrzeć na wersję Q i C wyłaczone - ekran C jest szary, ekran Q czarny (z leciusieńkim odcieniem fioletowego - fakt). Stąd czerń w C nigdy nie będzie "czerniejsza" od tej szarości kiedy tv jest wyłaczony.
Poza tym w mojej ocenie wersja Q jest ładniejsza (ale o gustach się oczywiście nie dyskutuje...) - swoją drogą design jest genialny - w prostocie wszak piękno!
Zastrzeżenia? w zasadzie jedno: nie ma możliwości przyporządkowania wejść hdmi do numerów kanałów. Taką mozliwość miałem w moim starym Sony. Przez to trzeba zmieniać źródła jednym przyciskiem (umieszczonym na pilocie w nie najdogodniejszym miejscu). Na domiar złego nie ma możliwości dezaktywacji złącz Scart nr 1 i 2. Za kazdym więc razem kiedy przełaczam z DVD na Syfrę musze się przez nie "przebić". Swoją drogą może ktoś zna na to sposób (założę za chwilę oddzielny wątek z tym pytaniem)?
Podsumowując: z czystym sumieniem polecam Q91H każdemu kto jeszcze nie zdecydował o tym jaki tv kupić!
I jeszcze jeden argument: cena! Aż dziwne, że za tak niską cenę dostaje się tak dobry produkt.
PS. Jestem bardzo wymagający jeśli chodzi o jakość elektroniki. Tym bardziej cieszę się, że 42Q91H spełnia moje oczekiwania (przy czym mam na uwadze obecny poziom rozwoju technologii płaskich tv - bo zawsze mogłoby byc lepiej :p )
PS.2: Zapomniałem napisać o powidokach - ten temat dość często się przewija. Rzeczywiście pojawiają sie one jesli dłużej ogląda sie ten sam program z nieprzezroczystym logo (np. C+HD - co za badziew!) - znikają jednak momentalnie po paru sekundach ogladania innego kanału. A zatem tym sie w ogóle nie przejmuję! Po prostu używam i cieszę sie dobrym obrazem!
 
Ostatnia edycja:

Slots123

New member
tak w temacie ale z innej beczki ...

czy ktos z uzytkownikow moglby przyslac mi na maila (raczu@poczta.onet.pl) dobrej jakosci fotke swojego samsunga.
potrzebuje fotke modelu C91H i Q91H - najlepiej wylaczonego, aby dokladnie bylo widac jego wyglad zewnetrzny.
chcialbym zwiekszyc poziom WAF (wspolczynnik akceptacji zony) i pokazac jej oba modele ..... bo powiedziala ze szkoda jej czasu na chodzenie ze mna po sklepach ...
 

supczinskib

New member

mikey2spikey

New member
barneius napisał:
Witam szczególnie serdecznie wszystkich, którzy opisywali w tym wątku swoje wrażenia z użytkowania plazm Samsunga. Dzięki Wam dwa tygodnie temu w moim mieszkaniu zawisła plazma 42Q91H. Telewizor w mojej ocenie jest znakomity. W zasadzie nie mam żadnych poważnych zastrzeżeń. Długo zastanawiałem się nad tym czy wybrać lcd czy pdp i jak mi się wydaje wybór plazmy był słuszny. Wiadomo - nie jest to fullHD ale poki co materiału HD jest naprawde tyle co kot napłakał. Choć chciałoby się oglądać tylko HD rzeczywistość jest taka, że jakieś 80% tego co oglądam to SD. Niewątpliwie zaś SD wygląda lepiej na plaźmie. powiem więcej, nie spodziewałem się, że SD będzie wyglądalo tak dobrze!
Żródłem sygnału jest u mnie dekoderHD Philips Syfry podłączony kabelkiem HDMI (Tech+Link z serii WiresCR) oraz DVD Yamaha S661 podłaczone takim samym kabelkiem. Mimo że na konkurencyjnym formum większość twierdzi, ze Syfra lepiej chodzi po componencie u mnie lepiej sprawdza sie HDMI - po componencie (kabelek tej samej firmy i tej samej serii) miałem zakłócenia - ledwie widoczne (ale jednak!) paseczki zchodzące z góry na dół. Być może to kwestia tego, ze kabel idzie w ścianie tą samą rurką co zasilający... W każdym razie po HDMI nie ma "paseczków" i jest git.
Obraz HD (C+ film, C+ sport, NG HD) - genialny. Obraz SD - dużo zależy od kanału ale generalnie jest bardzo dobrze! Spodziewałem się, że niektórych programów nie da sie ogladać a jest super! W szczególności tvn'y i tvp wygladają jak na SD świetnie.
Obraz z DVD - brzytwa. Naprawdę świetnie to wyglada. Próbowalem również podłaczyć DVD po componencie - obraz jest równie dobry ale haczy się przy szybkich scenach... Po HDMI wszystko ok.
Ogólnie o tv: kolory znakomite, kontrast świetny, czerń jest czarna, biel jest biała. W tym miejscu przyznam, że nie zauważam zupełnie przekłamywania bieli, która ponoć w wersji Q jest nieco różowa na skutek powłoki polepszającej czerń.... Dla mnie biały jest biały. Być może, gdyby postawić obok wersję C widać byłoby różnicę. Póki co jeden TV na scianie mi jednak wystarczy ; ) W mojej ocenie warto kupić wersję Q - ma rzeczywiście lepszą czerń (wystarczy spojrzeć na wersję Q i C wyłaczone - ekran C jest szary, ekran Q czarny (z leciusieńkim odcieniem fioletowego - fakt). Stąd czerń w C nigdy nie będzie "czerniejsza" od tej szarości kiedy tv jest wyłaczony.
Poza tym w mojej ocenie wersja Q jest ładniejsza (ale o gustach się oczywiście nie dyskutuje...) - swoją drogą design jest genialny - w prostocie wszak piękno!
Zastrzeżenia? w zasadzie jedno: nie ma możliwości przyporządkowania wejść hdmi do numerów kanałów. Taką mozliwość miałem w moim starym Sony. Przez to trzeba zmieniać źródła jednym przyciskiem (umieszczonym na pilocie w nie najdogodniejszym miejscu). Na domiar złego nie ma możliwości dezaktywacji złącz Scart nr 1 i 2. Za kazdym więc razem kiedy przełaczam z DVD na Syfrę musze się przez nie "przebić". Swoją drogą może ktoś zna na to sposób (założę za chwilę oddzielny wątek z tym pytaniem)?
Podsumowując: z czystym sumieniem polecam Q91H każdemu kto jeszcze nie zdecydował o tym jaki tv kupić!
I jeszcze jeden argument: cena! Aż dziwne, że za tak niską cenę dostaje się tak dobry produkt.
PS. Jestem bardzo wymagający jeśli chodzi o jakość elektroniki. Tym bardziej cieszę się, że 42Q91H spełnia moje oczekiwania (przy czym mam na uwadze obecny poziom rozwoju technologii płaskich tv - bo zawsze mogłoby byc lepiej :p )
PS.2: Zapomniałem napisać o powidokach - ten temat dość często się przewija. Rzeczywiście pojawiają sie one jesli dłużej ogląda sie ten sam program z nieprzezroczystym logo (np. C+HD - co za badziew!) - znikają jednak momentalnie po paru sekundach ogladania innego kanału. A zatem tym sie w ogóle nie przejmuję! Po prostu używam i cieszę sie dobrym obrazem!

Zastanawia mnie jednak ten nagły spadek ceny na tym modelu. W ciagu 1,5 tyg. plazma ta potaniala o 200 PLN i mozna juz ja kupic za 3550 PLN. Jezeli tak ndalej pojdzie to za kilka tyg. bedzie do kupienia za 3 tys. pLN
Dla kontrastu, cena na model panasa LX70 (podobna cena) niestety wciaz utrzymuje sie na dosc wysokim poziomie. Czyżby swiadczylo to o dobrej jakosci LCD panasonica, a slabej jakosci i wad plazmy samsunga?
pzdrw
 

Hubik1975

New member
42Q91H - ocena po tygodniu użytkowania

Studiowałem wątki tego forum od 3 miesięcy, by dotrzeć do momentu zakupu własnej plazmy. Liczyły się dwie - Panasonic 42PV70 oraz Samsung 42Q91H. Generalnie liczyły się do momentu, gdy przeczytałem wyniki testu KIKIego oraz gdy poszedłem do warszawskiego SATURNA przy CH Targówek, gdzie obydwie plazmy stoją obok siebie na jednej półce (wymarzona sytuacja dla niepewnych odnośnie zakupu). Od tego momentu wybór był jeden - Samsung. Sprawa modelu oznaczonego literką C też była jasna, bo telewizor w wersji Q (przynajmniej na demo, które leciało z blue ray'a) odbierał bezdyskusyjnie lepiej. Oczywiście proszę mnie nie ganić, nie polemizować - to subiektywna ocena i mam do niej prawo. Chciałbym zatem po krótce podsumować moje wrażenia z 42Q91H:

1) Wygląd i estetyka - bezkonkurencyjne, elegancka czarna obudowa (w zestawie specjalna szmatka do jej czyszczenia - już kilkukrotnie przecierałem nią obudowę i nie widzę najmniejszej rysy, o czym tu czytałem na wątku...), dyskretna błękitna dioda pod przyciskiem włącznika telewizora (sterowana z poziomu menu - kiedy ma być włączona/wył), do tego linia całej obudowy idealnie zgodna z moim gustem. Panasonic PV70 przy Q91H wygląda jak z innej epoki, no i to wymalowane farbą logo... ale są gusta i guściki.

2) Pilot - przyjemny w trzymaniu, estetyczny, czarny z podświetlanymi przyciskami głosu, programów i źródła aktualnego nadawania. Bez zarzutu.

3) Odbiór programów - do telewizora mam podłączony tuner SAT Fergusona (po scart - hama wersja gold) oraz DVD Samsunga (połączenie jak poprzednio). Pierwsze wrażenia po wyszukaniu programów z naziemnej anteny - miłe zaskoczenie. Telewizor nadzwyczaj dobrze radzi sobie z przekazywaniem sygnału z naziemnej anteny, żadnej nadmiernej ziarnistości poprostu można bezproblemowo oglądać! Oczywiście kolejny etap to odpalenie tunera SAT - tu już z czystym sumieniem powiem, że odbiór przerósł moje najśmielsze oczekiwania. Po lekturze tego wątku na forum byłem przygotowany (małżonkę również przygotowałem, bo kobietom ciężko zrozumieć, że nowinki technologiczne wymagają poświęceń...) na kiepski obraz w stosunku do 29 calowego CRT Sony, którego używaliśmy dotychczas. Tu poprostu siedziałem jak wryty! Jakość na kanałach TVN, TVP, VIVAch, Eurosport, Canal plus... - doskonała!!! Ziarnistość minimalną, czy też niedoskonałości ekranu widać przy zbliżeniu się na ok.70cm do ekranu... powyżej tej odległości nie ma o czym mówić, Samsung radzi sobie świetnie! My oglądamy obraz z odległości około 2,5 m. bo tak jest rozstawiony wypoczynek - odczucie na początku jak w kinie w pierwszym rzędzie :), ale optymalnie powiedziałbym to około 4m - przy takiej odległości super komfortowo się ogląda! PDP doskonale wyświetla też obraz widziany pod kątem dla siedzących z boku - żadnych szumów, czy zniekształceń. Generalnie po włączeniu dekodera SAT (po SCART) byłem w szoku, nie chcę myśleć jak ten sprzęt wyświetla obraz pod HDMI :) Pozostałe programy o których nie wspomniałem powyżej odbierają dobrze, jednak widać różnicę w jakości w stosunku do wymienionych powyżej - mówię tu o słabszych stacjach jak TV4, WOT, PULS etc. Oczywiście można bezproblemowo oglądać, ale wyraźnie widać niedociągnięcia w jakości obrazu (zwłaszcza przy starych filmach). Idąc dalej - obraz z DVD żyleta. Nie będę się rozpisywał, panel wisi u mnie na ścianie więc przy włączonym kinie domowym czujesz się jak... w kinie. I o to chodziło! Podłączenie PC po dedykowanym złączu nie stanowiło najmniejszego problemu - telewizor sam się dostraja i po kilku sekundach mrugania diody wyświetla ekran z notebooka w idealnej rozdzielczości. Oglądanie zdjęć z wakacji to bajka - wszyscy byli zachwyceni!!!

4) Jakość obrazu, kolory, kontrast - czytałem ten wątek na forum, czytałem, zapamiętywałem jak wejść w menu serwisowe, przygotowywałem się na poszukiwania węży, powidoków, duszków, stosowanie obrazów przeciw wypalaniu pixeli... no i spodziewałem się fatalnej czerni. Ogłaszam zatem wszem i wobec, być może mam jakis wyjątkowy egzemplarz (z tyłu data produkcji August 2007) ale jakość obrazu jest REWELACYJNA! Chylę czoła przed Samsungiem. Ustawienia dałem na standardowe i po swojemu dostroiłem, bez zbędnych fanaberii, włączyłem systemy poprawiające jakość filmów i DNIe, wszystko zgodnie z zaleceniami w instrukcji - jakość odbioru bez najmniejszego zarzutu. Kolory są nasycone ale nie sztuczne. CZERŃ jest kruczoczarna - zachodzę w głowę jakim cudem pojawiały się na tym wątku opinie o braku czerni. Wczoraj w obecności teściów każdego pytałem jak znajdują odcień czerni wyświetlanej na FAKTACH TVN - wszyscy zgodnie stwierdzili, że czarny kolor występujący w programie jest czarny jak obudowa, bez żadnych odcieni szarości etc. BIEL - jest biała i pisanie o poblaskach fioletu to nieporozumienie, faktycznie jakby się postawiło obok serię C być może minimalna różnica by była, jednak trzeba powiedzieć jasno - w Q91H BIEL JEST BIAŁA i wygląda bardzo ładnie. Powłoka antyrefleksyjna daje dużo, w salonie mam przeszklone praktycznie dwie ściany w tym duża panorama (okno 190x180) znajduje sie na ścianie vis a vis plazmy - spokojnie można oglądać telewizor w dzień bez uczucia siedzenia przed lustrem!

5) Demony plazm czyli Duchy i Węże - tak więc żadnych powidoków nie stwierdziłem przez tydzień oglądania, były i filmy na TVP1 i TV24 który leci godzinami u mnie, CANAL+ wspominany tu na forum i inne VIVY z lecącymi na dole paskami animowanymi - KOMPLETNIE ŻADNYCH POWIDOKÓW czy koniecznosci uruchamiania czyszczenia ekranu (są dostępne dwie opcje plus jedna działająca w trybie on-line). Standardowo ustawiłem przesunięcie pixeli co 2 minuty jak podano w instrukcji i jak dotąd problem nie istnieje. Węży czy innych artefaktów obrazu również nie stwierdziłem, ba przyznam że będąc na bieżąco z wątkami tego forum jestem na nie szczególnie wyczulony :)

6) Dźwięki zza obudowy - telewizor jest absolutnie bezszelestny, przez tydzień nie wydał żadnego niepokojącego dźwięku, buczenia, huku, szumu etc. Wisi na ścianie i wyświetla obraz :) Tyle.


Reasumując, mogę śmiało powiedzieć, że po przeczytaniu wątków tego forum wiele osób może się niepotrzebnie zrazić do niektórych modeli telewizorów plazmowych. Przed zakupem byłem pełen obaw - teraz z uśmiechem czytam o przeróżnych sprawach, które zauważają użytkownicy tych PDP. Oczywiście zdaję sobie sprawę, że niektórzy kupują plazmę by wyciskać z niej co tylko można i co dnia badać wyświetlanie kolorów na konkretnych obszarach ekranu, nasłuchiwać dźwięki dochodzące zza obudowy, badać organoleptycznie rozgrzanie górnej części obudowy... Dla tych jednak, którzy chcą kupić kolejny TELEWIZOR, który zastąpi stojące od kilku lat w pokoju pudełko CRT - szczerze polecam 42Q91H :) Jeśli chcesz oglądać w idealnej jakości programy HD, w doskonałej programy z satelit via dekoder, w nieco słabszej naziemne - nie zastanawiaj się nad zakupem tego telewizora. Ja od tygodnia się uśmiecham, gdy wychodząc z domu zerkam do salonu na połyskującego Samsunga mrugającego do mnie błękitnym okiem - nie mam wątpliwości, że to dobry wybór.
pozdrawiam wszystkich,
H.
 

Mars

New member
Cóż tu więcej dodać. Kolejna recenzja potwierdzająca wysokie noty dla tego modelu. Mogę tylko podpisać się pod nią oburącz a niedowiarków odesłać do cytowanej już przeze mnie w innym wątku znakomitej recenzji Q91 w ostatnim numerze AUDIO VIDEO. Wnioski były chyba zaskoczeniem nawet dla recenzenta: pod pewnymi względami (czerń, kolory, regulacja gamma, bieli, temperatura barwowa kolorów) Samsung zbliżył się do wzorcowego Pioneera kosztując ponad... dwukrotnie mniej a zdystansował Panasonica PV 70.
 

SCOTI

New member
Witam. Wygląda na to że Q91H faktycznie jest bardzo udanym modelem Samsunga. Potwierdzają to testy w różnych magazynach, jak i sami użytkownicy. W związku z tym dziwię się, że nie było testu tej plazmy na tym forum.
Pozdrawiam.
 

dziubek123

New member
Ja dołącze jeszcze co nieco na temat utrwalania się obrazu, rzeczywiście utrwalają się loga stacji ale co dziwne nie TVP ani AXN lub TVN24 a comedy central najbardziej jest u mnie dokuczliwe( mimo że oglądam ten kanał mniej więcej tylemo co inne), nawet żółte trójkąciki się nie utrwalają, na szczęście można uruchomić wzór sygnału który to po pół godzinie usuwa te utrwalenie. Chcę też zaznaczyć że utrwalone znaczki widać minimalnie (żona mówi że mam jakieś paranoje) i to na całkowicie białym obrazie.
 
Do góry