Seria C91H i Q91H

dziubek123

New member
ANDPOL napisał:
Czy ktoś może napisać z jakich wejść jest dostępny PIP w tych tv?Ściągnąłem instrukcję do tych modeli,ale tam nie ma żadnych różnic,a w specyfikacjach producenta jest PIP w modelu Q i PC PIP w modelu C.Na czym polega ta różnica?
JAk mam podłączonego n-boxa przez HDMI na przez pip mogę podglądnąć obraz który przesyłany jest z aparatu cyfrowego podłączonego do gniazd chinch na boku TV, z pewnością też można uzyskać podgląd na obraz z anteny, pewnie działa to też w drugą stronę.
(mam PS42C91H)
 
Ostatnia edycja:

Pazurek

New member
Na moim PS42C91H prubowałem PIP i działa na wejściach HDMI, PC i Component a nie działa na wejściu Euro i nie chodzi txt z tego wejścia.
 

pigabriel

New member
Witam
Czy któryś z szanownych uzytkowników tej serii samsungów wie jak ustawić aby po włączeniu tv ustawiał się na sygnał z HDMI? Mam podłączoną N-kę przez HDMI ale po wyłączeniu telewizora i po ponownym włączeniu telewizor ustawia się na odbiór sygnału ze złącza nr 1 :x zamiast z HDMI. Nie wiem czy to jest do ustawienia czy trzeba sie z tym męczyć i przestawiać ręcznie za każdym razem?
 

sebol81

New member
W okresie kilku tygodni użytkowania plazmy C91h u mnie ujawniła się kolejna bardzo nieprzyjemna wada tego telewizora.
Na matrycy w plazmie przy dolnych rogach pojawiły się jakieś dziwne ślady. Gdy telewizor stoi naprzeciwko okna widać to na matrycy bardzo wyraźnie (przy czarnym wyświetlanym obrazie - najlepiej przy wyłączonym tv). Ślady te widać tylko w odbijającym się świetle...
Poniżej zdjęcie jak to mniej więcej wygląda :(

tv.bmp

 

sebol81

New member
Poniżej widać opisaną przeze mnie powyżej wadę...
Mam kiepską cyfrówkę dlatego zdjęcie takie słabe ale wadę plazmy widać :( Wprawne oko dostrzeże to od razu... Ja to dostrzegłem parę dni temu całkiem przypadkowo.
W rzeczywistości jak spojrzymy pod odpowiednim kątem to widać bardzo wyraźnie... :cry:



tv.jpg


Pytanie dla posiadaczy tych plazm...
Jak to się prezentuje u Was (mam tu namyśli tych, którzy posiadają ją co najmniej tydzień)?

Powoli zaczynam rozumieć dlaczego te plazmy są takie tanie w stosunku do plazm innych firm :(:(:(
 
Ostatnia edycja:

ANDPOL

New member
Pazurek napisał:
Na moim PS42C91H prubowałem PIP i działa na wejściach HDMI, PC i Component a nie działa na wejściu Euro i nie chodzi txt z tego wejścia.
To bardzo ciekawe,bo instrukcja mówi,że PIP dostępny jest z TV,EXT1,EXT2 i AV .To już teraz zgupiałem.Żebyśmy się dobrze zrozumieli.Czy mały obrazek PIP-a masz z HDMI i PC,czy HDMI masz w oknie głównym a w małym EXT1,EXT2,TV czy AV.Z instrukcji wynika,że taka właśnie opcja jest możliwa.Nie ma możliwości podglądu z HDMI ,PC i Component.
 
Ostatnia edycja:

przemasi

New member
przemasi napisał:
... Jedyne co mnie trochę w niej zawiodło, to czarny kolor - wszyscy zachwalają, że jest on naprawdę czarny, ale niestety troche do tego czarnego brakuje (w menu wszystko sobie ustawiłem jakby ktoś chciał się tego przyczepić :roll: )...
po dwoch tygodniach uzywania tej plazmy wkurzaja mnie dwie sprawy - loga pojawiajace sie przy ogladaniu jednego kanalu wcale nie tak dlugo, mimo ustawien zabezpieczen na max. i ten brak czarnego chyba najbardziej...wczoraj ogladalem na canal+ film silent hill, gdzie sporo mrocznych scen i to byla tragedia w porownaniu z telewizorem kineskopowym - polowe filmu spedzilem na regulacji plazmy, ale cokolwiek robilem to brakowalo czarnego...dodam, ze w pokoju byl calkowity mrok.
 

ANDPOL

New member
przemasi napisał:
po dwoch tygodniach uzywania tej plazmy wkurzaja mnie dwie sprawy - loga pojawiajace sie przy ogladaniu jednego kanalu wcale nie tak dlugo, mimo ustawien zabezpieczen na max. i ten brak czarnego chyba najbardziej...wczoraj ogladalem na canal+ film silent hill, gdzie sporo mrocznych scen i to byla tragedia w porownaniu z telewizorem kineskopowym - polowe filmu spedzilem na regulacji plazmy, ale cokolwiek robilem to brakowalo czarnego...dodam, ze w pokoju byl calkowity mrok.
Dzisiaj oglądałem jedyny egzemlarz z tej serii,jaki jest osięgalny w Łodzi:( w sklepie dla idiotów i zauważyłem po wejściu component poziomy pas na środku obrazu widoczny na szarych tłach.Czy ktoś zauważył coś podobnego w swoich tv?Obraz z wejścia antenowego raczej bardzo miernej jakości,po componencie dużo lepszy,ale właśnie z tym pasem.A tak wogóle,czy ktoś wie GDZIE W WIELKIM MIEŚCIE ŁODZI MOŻNA ZOBACZYĆ TE TELEWIZORY LIVE???Jedyny jaki znalazłem to 42 wersja Q za 5999 zł.
 
Ostatnia edycja:

Pazurek

New member
ANDPOL napisał:
To bardzo ciekawe,bo instrukcja mówi,że PIP dostępny jest z TV,EXT1,EXT2 i AV .To już teraz zgupiałem.Żebyśmy się dobrze zrozumieli.Czy mały obrazek PIP-a masz z HDMI i PC,czy HDMI masz w oknie głównym a w małym EXT1,EXT2,TV czy AV.Z instrukcji wynika,że taka właśnie opcja jest możliwa.Nie ma możliwości podglądu z HDMI ,PC i Component.

Ja mam tak że aktualnie pod plazmę mam podłączoną: kablówkę, dvd pod złącze 1 czyli Euro, tuner satelitarny Dreambox DM7000 poprzez Component i laptopa na PC.
PIP mi działa np. na załączonym PC mogę mieć w oknie podglądu kablówkę i złącze 1 – 2 oraz prawdopodobnie (jest nie podświetlone) AV ale nie podłączyłem tam nic, może popróbuje kiedy magnetowid podłączyć (nie ma podglądu na wejście Component i PC). Ten sam podgląd mam na podłączonym Dreamboxie na Component.
PIP nie działa na złączu 1 i 2 DVD czyli Euro. Pod HDMI na razie nie mam nic podłączone więc nie wiem jak na nim jest. Najbardziej jestem zadowolony z podłączonego laptopa obraz żyleta i internet mam na pół ściany.

ANDPOL napisał:
Dzisiaj oglądałem jedyny egzemlarz z tej serii,jaki jest osięgalny w Łodzi w sklepie dla idiotów i zauważyłem po wejściu component poziomy pas na środku obrazu widoczny na szarych tłach.Czy ktoś zauważył coś podobnego w swoich tv?Obraz z wejścia antenowego raczej bardzo miernej jakości,po componencie dużo lepszy,ale właśnie z tym pasem.A tak wogóle,czy ktoś wie GDZIE W WIELKIM MIEŚCIE ŁODZI MOŻNA ZOBACZYĆ TE TELEWIZORY LIVE???Jedyny jaki znalazłem to 42 wersja Q za 5999 zł.

Jak wyżej pisałem mam DM7000 podłączony na wejście Component i żadnych pasów nie mam :eek:k:
 

miro.t

New member
przemasi napisał:
brak czarnego chyba najbardziej...wczoraj ogladalem na canal+ film silent hill, gdzie sporo mrocznych scen i to byla tragedia w porownaniu z telewizorem kineskopowym - polowe filmu spedzilem na regulacji plazmy, ale cokolwiek robilem to brakowalo czarnego...dodam, ze w pokoju byl calkowity mrok.

Witam.
Czy któryś z użytkowników może sie jakoś ustosunkowac do tej opinii?? Czy to znów jakiś wadliwy model, czy jednak rzeczywiście czerń, nie jest tak ładna jak sie to mówi.
Pozdrawiam.
 

dziubek123

New member
Ja nie mam problemów z czarnym kolorem, jest jak smoła porównując do mojego monitora LCD. Nie sądze by się dało gołym okiem zaobserwować większą czerń, wkurza mnie natomiast fakt że gdy z prądu się wyłączy to traci ustawienia.
 

lech64

New member
Witam,
Kupilem Samsunga 42C91H tydzien temu i nie mam zadnych problemow. Nie zauwazylem tez, zeby gubil ustawienia po wylaczeniu zasilania.
Pozdrawiam:)
 

maxi

New member
Mam pytanie czy ten TV bedzie dobrym wyborem do konsoli PS3 i ogladania Cyfry plus i normalnej TV?
Czy lepiej jakis inny (jaki? może LCD?)?
pozdro
 

lech64

New member
Niestety dopiero dzis zauwazylem, ze na ciemnym tle widac utrwalone elementy obrazu np logo stacji pomimo wlaczonej opcji zapobiegajacej wypalaniu. Zrobilem tez test i wylaczylem zasilanie i po ponowym wlaczeniu ze zdziwieniem stwierdzilem, ze 3 kanaly mialy przestawione czestotliwosci.
 

airjack

New member
Mam ten tv od ok. 2 miesięcy czarny jest czarny, ale zależy to od jakości nadawanego kanału. Mam n-kę, na kanałach HD jest smoła, tvn-y mniej, ale oceniam na bdb, za to na tvp już widać braki.
 

Mars

New member
Ocena plazmy PS42Q91H

Telewizor PS42Q91H użytkuję od miesiąca i jak dotąd sprawuje się doskonale. Wydaje mi się, że przynajmniej część tych wadliwych egzemplarzy, które opisywano na tym forum i gdzie indziej, pochodziła z zakupów internetowych. Owszem jest taniej, ale i ryzyko wzrasta. Nie jest tajemnicą, że nie ma pewności skąd pochodzą egzemplarze oferowane po super atrakcyjnych cenach w sieci. Czasem warto dać nieco więcej za kupno w sklepie, który fizycznie istnieje i można pogadać z kompetentnym sprzedawcą.
Co do samego telewizora to moim zdaniem jest to jedna z najlepszych plazm na rynku w tej klasie cenowej a dorównuje wielu droższym modelom. Zresztą w jednym ze sklepów zrobiono prawdziwy test, gdzie zakryto część obudowy i logo producenta. Okazało się, że w typowych warunkach oświetleniowych i ślepym teście różnice w jakości obrazu były na granicy percepcji (uwaga dotyczy zwłaszcza tak hołubionego tu producenta na "P"). Prawdziwe testy audiofilskie czy wideofilskie powinny być anonimowe. Inaczej to parodia.
Czy warto kupić wersję Q? Zdecydowanie. Rzecz w lepszym filtrze antyodblaskowym i lepszej elektronice. Ma ona bogatsze ustawienia obrazu, tryb 100Hzowy (movie plus). Trzecie złącze HDMI paradoksalnie jest tu najmniej ważne.
Chciałbym się też odnieść do podnoszonych tu usterek serii C i Q. W testowanym przeze mnie egzemplarzu nie zauważyłem migotania obrazu, niebieskawej bieli (można to dokładnie skalibrować), smużenia (zdarza się to tylko, gdy ustawi się cyfrowy filtr redukcji szumu na max. takie smużenia ma w tym trybie także Panasonic w tryb na "dynamiczny" i to efekt typowy). Nie ma też jakichkolwiek pasów, zniekształceń kolorów czy nierównomiernego świecenia matrycy, gubienia ustawień itd. Problemu powidoków także nie zaobserwowano. To, że logo powoli gaśnie i po kilkunastu minutach bywa jeszcze widoczne to efekt typowy i ma to każda plazma. Zresztą oglądanie na ekranie spłaszczonych głów to średnia przyjemność, więc od czego jest zoom? Wtedy logo w ogóle znika.
Przy okazji chciałbym podnieść kwestię głośności pracy zasilacza. Plazma zawsze będzie głośniejsza niż LCD, bo matryca zasilana jest wysokim napięciem. Jeśli ekran z kolorów składowych RGB wyświetla kolor biały, to znaczy, że zasilacz pracuje na maks. możliwości. W telewizorach kineskopowych czy LCD też będzie wtedy słychać, że zasilacz pracuje głośniej. Użytkowany egzemplarz pod tym względem jest bardzo cichy.

Reasumując czasem wydaje mi się, że niektórzy użytkownicy po prostu szukają "dziury w całym" albo żądają sprzętu idealnego. Taki nie istnieje.

Pozdrawiam wszystkich forumowiczów i użytkowników plazm serii C i Q.
 
Do góry