Seria C91H i Q91H

ArtS007

New member
Bez reklam
Sebol, nie używaj pejoratywnych synonimów nazw firm. Masz prawo być poirytowany, ale Samsung, to Samsung, a nie jakiś szaj... No i d... też wykropkowałem.

ArtS :)
 

sebol81

New member
OK, następnym razem poprawię się :) Jednak najgorsze jest to, że u mnie (c91h) w miare upływu czasu coraz więcej pojawia się takich punkcików które ciemniej świecą od pozostałych i w efekcie obraz wygląda jakby był delikatnie zabrudzony. Na jednolitym tle wygląda to masakrycznie. W moim przypadku jak i u kilku forumowiczów z tego wątku to określenie "szaj..." jest chyba tutaj jak najbardziej na miejscu :(
 
Ostatnia edycja:

Undziak

Member
Witam wszystkich:)
Od paru dni jestem posiadaczem 42C91h. Telewizor jak do tej pory pracuje bez żadnych problemów (sądząc po opiniach, wszystko może się zdarzyć, więc TV kineskopowy jeszcze trzymam).
Nie miałem za dużo czasu na zabawę, ale mogę się podzielić kilkoma uwagami i jednocześnie poproszę o Wasze obserwacje.
Generalnie, jak dla mnie jedyną zaletą posiadania plazmy jest duży ekran, no i może w małym stopniu większa rozdzielczość niż w CRT. Cała reszta cech plazmy jest dla mnie gorsza niż w CRT. No, ale byłem tego świadom, chciałem oglądać filmy na dużym ekranie. Siedzę 3m od ekranu.
Czy każdy z posiadaczy zauważył „pikselozę/mrowienie” w przypadku oglądania ciemnych scen? Obraz nie jest przejrzysty.... efekt tak jak na LCD. Na jasnych scenach jest dobrze. Jestem bardzo wymagający i dużo widzę. Są to obserwacje z DVD Panasonica S75 na sygnale puszczonym przez Component (ale na bardzo słabym kabelku). I tu moje kolejne pytania: czy warto kupować DVD z upsamplingiem do 720p lub 1080i? Czy zmiana kabelka component na jakiś firmowy da mi zauważalną poprawę? Czy może lepiej HDMI?
Co do sygnału SD – to jest kiepski, co jest kwestia jakości dostawcy jak i samą specyfiką plazmy. Byłem tego świadom i myślę już o jakiejś platformie cyfrowej.
Plazma wygląda ładnie, hałas pracy jest słyszalny delikatnie z bliska, z 3 m z włączonym dźwiękiem nie słychać. Mój zwykły TV Panasonica pracuje ciut głośniej i nie przeszkadzało mi to.
Będę wdzięczy za sugestie odnośnie połączeń jak i samych źródeł do tej plazmy. Co Wy używacie? Na co zwrócić uwagę? Może ktoś się podzieli ustawieniami? Żeby nie zaśmiecać forum z chęcią popisze maile (adres podam na PW).

Pozdrawiam

Andrzej
 
Ostatnia edycja:

ArtS007

New member
Bez reklam
Undziak napisał:
[...] Żeby nie zaśmiecać forum z chęcią popisze maile (adres podam na PW).
Właśnie po to jest forum, aby je "zaśmiecać" uwagami i spostrzeżeniami. Wówczas uczą się wszyscy, nie tylko Ty. :)

Co do połączeń, wybierz HDMI. Ominiesz konwersję sygnału z cyfrowego na analogowy i z analogowego na cyfrowy. Niewykluczone, że dzięki temu poprawi się jakość ciemnych scen.

ArtS :)
 

GoliMilan

New member
Mam c91h od prawie tygodnia. Po tym okresie nie żałuję ani jednej złotówki wydanej na tą plazmę. Obraz z kablówki, zwłaszcza TVP1 i TVP2, to niezbyt ciekawe doświadczenie ale akurat tego byłem swiadomy jeszcze przed zakupem;) Ale już z dvd po hdmi po prostu miód-malina:D Oglądam z około 3m i jestem zachwycony. Wizualnie telewizor sprawia wrażenie kilkakrotnie droższego niż w rzeczywistości. Minusów(odpukać) brak. Jeśli jednak jakieś by się przytrafiły na pewno się nimi podzielę. Pozdrawiam wszystkich i dzięki za pomoc w podjęciu słusznej decyzji.
 

cola0760

Member
Niestety loga stacji sie wypalaja :(
ostatnio oglądałem nałogowo Tour De France na EUROSPORT i godzina spędzona na usuwaniu powidoków niestety nic nie dała :(
 

wwmm

New member
Logo

cola0760 napisał:
Niestety loga stacji sie wypalaja :(
ostatnio oglądałem nałogowo Tour De France na EUROSPORT i godzina spędzona na usuwaniu powidoków niestety nic nie dała :(
Wypala się tylko logo EuroSport w czasie Tour de France, bo logo też jest pewnie na dopingu!!!!!!!!:grin::grin::grin:
 

Musio1968

Member
Bez reklam
Masz rację, nie żartuj z cudzego problemu !!!!!!

Jak wydasz kilka tysiączków i pojawią się problemy to sam będziesz prosił na forum o pomoc !!! Na duszki najlepszy jest " śnieg " podobno pomaga !!! Poczytaj na forum Hitachi !!!!!! Pozdrawiam:) :) :)
 

tabakus

New member
podłączenie PC pod "naszą plazmę"

Cześć,
Witam wszystkich plazma-maniaków. Przeglądam na bieżąco wszystkie posty w tym wątku i po przeczytaniu wszystkich (!!!!!) postanowiłem dołączyć do posiadaczy Q91H. Telewizorek już "jedzie". Chciałem podziękować wszystkim, którzy tworzą te forum a szczególnie ludzi z tego wątku. Bez was kupiłbym LCD a potem pluł bym sobie w brode.... Mam małe pytanie do użytkowników "naszej" plazmy. Czy podłączacie PC-ta do plazmy po HDMI. Mam juz kilka filmów HD i chciałbym wiedzieć czy w ten sposób można połączyć oba urządzenia. Telewizor nie obsługuje 1080p więc co będzie jeżeli mam taki film na kompie i spróbuje go odpalić przez HDMI. Może pisze jakieś głupoty bo jeszcze wiem niewiele - jeżeli tak jest proszę mnie wyprowadzić z błędu. Pozdrawiam jeszcze raz.

TABAKUS
 

jawer1

New member
Witam,

Ja filmy HD z kompa puszczam przez D-SUB, bo niestety nie mam karty z DVI lub z HDMI. Ale nawet przez D-Sub filmy nagrane w HD wyglądają rewelacyjnie (DVD się chowa).
Inną sprawą jest to, że w instrukcji do Q91 jest napisane że przez HDMI nie można podłączyć PC-ta. Może to stwierdzenie jest związane z obsługą standardu HDCP?
Sam chętnie chciałbym wiedzieć czy da się podłączyć przez HDMI kompa z grafą Radeon 2400/2600 HD. Te nowe karty mają złącze HDMI zgodne ze standardem HDCP (i są w miarę tanie):)
 

przemasi

New member
Witam,
chciałem tylko podziekować wszystkim w tym wątku za pomoc - warto przeczytać, jeśli ktoś tego nie zrobił, a chce kupić plazmę. Ja kupiłem po namyśle model C91H i jestem zadowolony. Bardzo fajny sprzęt, szczególnie przy sygnale z komputera. Dla porównania podłączyłem pod jedno złącze D-SUB w karcie monitor LCD i z drugiej tę plazmę i puściłem kilka próbek, w tym zdjęcia - obraz na plazmie dużo lepszy niż na monitorze - różnica w kontraście od razu widoczna. Jedyne co mnie trochę w niej zawiodło, to czarny kolor - wszyscy zachwalają, że jest on naprawdę czarny, ale niestety troche do tego czarnego brakuje (w menu wszystko sobie ustawiłem jakby ktoś chciał się tego przyczepić :roll: ). Ale znowu w porównianiu do LCD to jest duuuużo lepiej i tak, bo na plazmie widać braki w czerni TYLKO kiedy sceny są bardzo ciemne. Po za tym obraz jest rewelacyjny - za te pieniądze nie ma się co zastanawiać jesli ktoś sie jeszcze waha...
 

lech64

New member
Witam,
Ja tez jestem swiezo upieczonym posiadaczem Samsunga PS 42C91H.
Jestem bardzo zadowolony z obrazu, zwlaszcza HDTV.
Czy ktos wie jak wejsc w tryb serwisowy?
Pozdrawiam:)
 

knox

Klub HDTV.com.pl
vip
Witam,
menu serwisowe: [SIZE=-1] Info - Menu - Mute - Power ON
wciskane przy wyłączonym telewizorze ;)
pozdr
[/SIZE]
 

tabakus

New member
plazma samsung cd

Witam ponownie. Troszke szkoda z tym HDMI. Telewizorek niestety wciąż jedzie - sklep internetowy i te ich megaszybkie dostawy. Postaram się, jak tylko będę mógł napisać coś więcej o nowym zakupie. Być może ja też przyczynie się do rozwiania wątpliwości, jeżeli ktoś jeszcze się zastanawia. Nikomu jednak nie polecam wzorować się tylko na zdaniu innych. Najlepiej pojechać do jakiegoś MM i samemu się przekonać. Na początku odwiedziłem Saturn z myślą obejrzenia PV70 Panasonica. I tu troszke sie zawiodłem bo rzeczywiscie obraz jakiś taki ziarnisty, kolory mi nie podchodziły. Siedziałem z 1,5 godziny ustawiałem, regulowałem na różnych sygnałach i nie byłem zadowolony. Zacząłem więc rozglądać za czymś innym... No i wpadł mi w oko Q91H. Pobawiłem się ustawieniami i obraz był całkiem znośny na zwykłej antenie. Kolory żywe ale jednocześnie nie zafałszowane jak w innych samsungach. W sumie pierwszy raz zetknąłem się z tym modelem właśnie na półce w sklepie. Wiedziałem, że ogólnie samsungi (tu określane mianem szajsung) były niepolecane na tym form. I stąd moje zdziwienie testem KIKIEGO (przy okazji pozdrawiam Olsztyniaka - mieszkam niedaleko Pana sklepu - Agore pewnie Pan kojarzy :) ) Jak już potestuje napiszę coś więcej. Pozdrawiam.
 

dziubek123

New member
Do mnie też właśnie "leci" PS42C91H z www.max24.pl skusiłem się na hasło dostawa w max24h co w rzeczywistości oznacza za 2 do 4 dni, już się nie mogę doczekać, w 2 sklepach multi w Szczecinie chyba się już ze mnie naśmiewają ale w nosie ich mieć nie dam im za ten model 4200 zł.
 

krzysiek1313

New member
witam od dzis jestem właścicielem modelu C91H i jak narazie wszystkie pozytywne wrażenia ale zobaczymy. mam pytanie czy ktoś może napisac mnie cos o meni servisowym bo z tego co czytałem jest po angielsku i jeszcze nie wchodziłem w nie. pozdrawiam.:hmm:
 

tabakus

New member
re:menu serwisowe

Na twoim miejscu nie grzebał bym w menu serwisowym. Dla zwykłego użytkownika jest ono raczej nieprzydatne. Oczywiście można zajrzeć do menu po to aby sprawdzić czas używania plazmy. Myślę, że grzebanie w pozostałych opcjach, bez wyraźnej konieczności, nie jest wskazane. Można sobie w skrajnych przypadkach uszkodzić telewizor.
 

pigabriel

New member
ustawienia 42q91

witam
Czy ktos się orientuje czy gdzieś w tym wątku jest jakis link do optymalnych ustawień 42q91? Albo może ktoś z forumowiczów ma jakieś pozytywne doświadczenia z kalibracją tego TV. Mam go jutro otrzymać i łatwiej by było jakbym wiedział jak skalibrować żeby obraz był cacy. pzdr.
 

ANDPOL

New member
PIP-z jakich źródeł?

Czy ktoś może napisać z jakich wejść jest dostępny PIP w tych tv?Ściągnąłem instrukcję do tych modeli,ale tam nie ma żadnych różnic,a w specyfikacjach producenta jest PIP w modelu Q i PC PIP w modelu C.Na czym polega ta różnica?
 
Do góry