Seria C91H i Q91H

maniekk

New member
geroj0 napisał:
Trochę mnie "przestraszyłeś" tymi smugami, ale jak napisałeś o gratisowym przewodzie euro - uspokoiłeś :) . Na 99% jest to wina kabla. Jeśli faktycznie w dekoderze masz gniazda component kup taki przewód i Twoje kłopoty same się rozwiążą.
Poza tym większość kablówek "z definicji" daje dziadowski sygnał więc może warto się też zastanowić nad zakupem dekodera sat.

Poniżej masz link do opisu typu przewodów AV
http://www.hdtv.com.pl/forum/showthread.php?t=9788

więcej znajdziesz też w dziale szczegóły techniczne
 

geroj0

New member
UFF troche mnie uspokoiles ale nie wiem na 100 procent czy to jest wejscie component tyle ze sa 3 okragle otworki i pisze na zoltym S/PDIF a na czerwonym i bialym L i R.A jezeli nie jest to te wejscie to przepraszam za zamieszanie.Ma to byc kablowka cyfrowa wiec mysle ze jest tym bardziej ze na drugim tv mam sygnal analogowy z tej kablowki tez i jest duzo roznica.Ewentualnie jaki kabelek mi polecacie bo wlasnie zamowilem do x1 component i mam zamiar to gniazdko wykorzystac w tv pod niego chyba ze bedzie lepiej podlaczyc te kablowke.Tuner to DIGIT MF4-K z Techni Sat.Ide do roboty a glowa mi normalnie peka ze zmartwienia.mam tv od piatku przez weekend nic takiego nie zauwazylem.Mam nadzieje ze jak wroce wieczorem bedzie juz na mnie czekac na forum jakies uspokajajace rozwiazanie:) .Pozdrawiam
 

titawa

New member
Laptop A plazma ps42c91

Proszę o odpowiedz jakim przewodem podłączyć laptopa asus Z92f do tej plazmy.
Który przewód da najlepszą jakość byłem dzisiaj zapytać się w sklepie w którym sprzedają plazmy i powiedzieli mi że maja jakieś przewody ale jak podłączali laptopa to obraz był czarnobiały.
dzięki za info chciałem podłączyć lapa aby jakieś filmiki w lepszej rozdzielczości obejrzeć.
 

xtro

New member
geroj0 napisał:
Witam.Po kilku dniach uzytkowania mojej plazmy zauwazylem niepokajace zjawisko.Na kanale sportklub podczas meczu za zawodnikami ciagna sie kolorowe smugi cos jak w lcd przy szybszym ruchu Na innych kanalach sprawa podobna choc moze nie na wszystkich to wykrylem.Dotad tego nie zauwazylem. Przy szybszym ruchu kamery obraz jakby nie nadaza Ustawienia w granicach 50-60 czy ja mam cos zle ustawione moze albo jakies funkcji nie wlaczonej czy juz sie moge szykowac na serwis ?? Dzieki za odpowiedz bo zaczynam sie bac.Czyzby czar prysl ??

Myślę , że za ten "motion blur" odpowiada opcja Redukcja Szumu. Zobacz jak dużą wartość masz ustawioną. Ja na początku ustawiłem na max , a niestety kosztem redukcji zaszumienia jest rozmycie tym większe im bardziej odszumiasz obraz. Jeśli to będzie u Ciebie to, to radzę wyłączyć tę opcję lub ustawić na najmniejszą wartość godząc się z minimalnym rozmyciem obrazu (ja tak zrobiłem i mi nie przeszkadza).
 

xtro

New member
geroj0 napisał:
Jedne kanaly lepsze inne troche gorsze da sie wyrobic.Od razu pytanko do uzytkownikow ze Slaska cyfrowej Vectry-czym macie podpiety dekoder ?? Proba druga dvd-mam Sony ale tez z 3 latka juz mam podpiecie euro-euro tez stary kabelek ze trzyletni-obraz po dostalowaniu zadawalajacy.Jaki kabelek wy radzicie ??

Ja jak już wiedziałem że przyjedzie do mnie ten TV wcześniej udałem się na kablowe zakupy. Po pierwsze kupiłem listwę przepięciową z bezpiecznikiem jako kabel zasilaący, wymieniłem kable antenowe tak by były możliwie nie za długie (na razie mam tylko kablówkę analogową, ale prosiłem techników o maksymalne wzmocnienie sygnału i teraz mogę określić go mianem dobry+, a na kilku kanałach bdb.), do również leciwego wideo kupiłem kabelek najlepszy jaki mieli akurat w MM tzn. EuroRGB-EuroRGB 3 metrowy HAMA (koszt 45zł) z drukrotnym ekranowaniem, i w sumie jestem bardzo zadowolony z uzyskanej jakości obrazu. Kabel pewnie kupił bym i droższy, ale o tej długości były albo "firmowe" po 15-25zł albo właśnie HAMA w wersji "box" więc wybór padł na ten drugi. Dla wzmocnienia dźwięku TV podpiąłem jego wyjścia wibeo do wieży (nie mam niestety zestawu 5.1). W sumie wyszło to całkiem przyzwoicie , ja jestem zadowolony :)
 

gipsmen

New member
witam

sluchajcie wskazcie mi post jakie sa roznice miedzy modelem Q a C ( czy to tylko liczba hdmi?) bo szukam w postach i nie moge natrfaic na to, a przekonalem sie jednak do plazm samsunga po ostatnich zagrywkach panasonica :( i wlasnie jestem zdecydowany na jeden z tych modeli i chcialbym wiedziec jakie sa roznice
pozdr
 

jawer1

New member
gipsmen napisał:
sluchajcie wskazcie mi post jakie sa roznice miedzy modelem Q a C ( czy to tylko liczba hdmi?) bo szukam w postach i nie moge natrfaic na to, a przekonalem sie jednak do plazm samsunga po ostatnich zagrywkach panasonica :( i wlasnie jestem zdecydowany na jeden z tych modeli i chcialbym wiedziec jakie sa roznice
pozdr

Witam
różnice
1. Wygląd (moim zdaniem ładniejszy C :) )
2. Wyjścia HDMI (3 w Q (jedno z boku), 2 w C)
3. Funkcja MoviePlus (eliminacja smużenia dynamicznych obrazów) w Q (w C jej nie ma, ale ja nie widzę jakiś wielkich różnic w obrazie po jej włączeniu)
4. Obsługa Anynet+ w Q (obsługa innych użądzeń Audio/Video jednym pilotem)
5. Ultra FilterBright (eliminacja refleksów światła zewnętrznego na ekranie) w Q. W C jest bez Ultra :)
6. PIP (jeden tuner) w Q a w C PC PIP (nie wiem jaka jest między nimi różnica)
7. Jasność w Q 1300cd/m, w C 1500cd/m
8. Inny pilot (w Q bardziej skomplikowany ze względu na konieczność obsługi Anynet+

To chyba tyle. Sprzet jest super, szkoda tylko że nie działa autodopasowanie obrazu.
 

gipsmen

New member
hmm ciezki wybor ale 3 hdmi to by sie przydalo w sumie, bo reszta to widze ze srednio potrzebna hehe a sluchaj jak jest z 1080p czy jest downscaler w jednym i drugim czy w ogole nie maja?
pozdr
 

kts

New member
Do jawer1:

Ty jak zwykle uparcie podajesz suche fakty na temat różnic między dwoma modelami. Zmierzam do tego, że funkcja Movie Plus według Ciebie i notki na str. producenta to:"eliminacja smużenia dynamicznych obrazów". Moje pytanie brzmi czy widziałeś jak to działa w praktyce(film DVD, Blue ray)? Z tego co piszesz to chyba nie. Otóż oczywiście oprócz braku smużenia, nadaje ona ruchomym scenom niesamowitą płynność ruchu, obraz staje sie bardziej ostry,
widać wyraznie drugi plan. Jak to niektórzy nazywają powstaje efekt "teatrzyku, filmu dokumentalnego". Nie wszystkim może sie to podobać. Moim zdaniem jest to super funkcja warta dopłacenia różnicy do ver.Q. Widziane już filmy z włączoną tą funkcją można oglądać z nowymi wrażeniami.
Pozdrawiam
 
Ostatnia edycja:

sebol81

New member
jawer1 napisał:
Witam
różnice
1. Wygląd (moim zdaniem ładniejszy C :) )
2. Wyjścia HDMI (3 w Q (jedno z boku), 2 w C)
3. Funkcja MoviePlus (eliminacja smużenia dynamicznych obrazów) w Q (w C jej nie ma, ale ja nie widzę jakiś wielkich różnic w obrazie po jej włączeniu)
4. Obsługa Anynet+ w Q (obsługa innych użądzeń Audio/Video jednym pilotem)
5. Ultra FilterBright (eliminacja refleksów światła zewnętrznego na ekranie) w Q. W C jest bez Ultra :)
6. PIP (jeden tuner) w Q a w C PC PIP (nie wiem jaka jest między nimi różnica)
7. Jasność w Q 1300cd/m, w C 1500cd/m
8. Inny pilot (w Q bardziej skomplikowany ze względu na konieczność obsługi Anynet+

To chyba tyle. Sprzet jest super, szkoda tylko że nie działa autodopasowanie obrazu.
Jest jeszcze jedna bardzo ważna różnica...
W modelu C wyświetlany kolor biały jest biały natomiast w modelu Q w wyniku zastosowania lepszej warstwy antyrefleksyjnej kolor biały nigdy nie jest biały - podchodzi zawsze pod kolor niebieski lub różowy :) Coś kosztem czegoś. I podczas oglądania na modelu Q można czasem zauważyć takie pasy od tej warstwy antyrefleksyjnej...
Przez tą "małą" wadę zdecydowałem się na tańszy model C.
Komputer najlepiej podłączać do tych plazm poprzez kabel D-SUB (przy dobrym kablu obraz jest żyleta bez jakichkolwiek zakłuceń). Poprzez HDMI-DVI nie da rady (w instrukcji tak jest napisane).
jawer1, co masz na myśli mówiąc że nie działa autodopasowywanie? Przecież w tym telewizorze jest taka funkcja... Masz dopasowywanie do szerokosci plazmy, do wysokosci plazmy itp...
A poprzez kabel Euro (nawet najdroższy) nie warto podłączać czegokolwiek do tej plazmy bo obraz jest według mnie nie do przyjęcia (w porównaniu do componenta i HDMI) - obraz jest zamazany i takie smugi występują... Blee :)
 

jawer1

New member
kts napisał:
Ty jak zwykle uparcie podajesz suche fakty na temat różnic między dwoma modelami, twierdząc ze nie warto dopłacać do ver. Q:
Zmierzam do tego, że funkcja Movie Plus według Ciebie i notki na str. producenta to:"eliminacja smużenia dynamicznych obrazów". Moje pytanie brzmi czy widziałeś jak to działa w praktyce(film DVD, Blue ray)? Z tego co piszesz to chyba nie. Otóż oczywiście oprócz braku smużenia, nadaje ona ruchomym scenom niesamowitą płynność ruchu, obraz staje sie bardziej ostry....

Nie wiem co masz na myśli "ty jak zwykle uparcie" (ale to tylko szczegół) :roll:
Co do DVD i Blue ray, rzeczywiście jeszcze nie widziałem obrazu z tych źródeł. Jeśli jest tak jak piszesz, to zapewne ta funkcja jest warta wydania paru setek więcej. Ja na sygnale z analogowej anteny ani z N-ki różnic nie zauważyłem (ale może z tych źródeł nie miałem prawa zauważyć).

sebol81 napisał:
W modelu C wyświetlany kolor biały jest biały natomiast w modelu Q w wyniku zastosowania lepszej warstwy antyrefleksyjnej kolor biały nigdy nie jest biały - podchodzi zawsze pod kolor niebieski lub różowy Coś kosztem czegoś. I podczas oglądania na modelu Q można czasem zauważyć takie pasy od tej warstwy antyrefleksyjnej...

Rzeczywiście biały z tą warstwą jest bardziej niebieski niż w C, ale można to podregulować za pomocą szczegółowych ustawień obrazu : Balans bieli i Kolory własne.
Pasy od warstwy antyodblaskowej są prawie niewidoczne przy włączonym TV (w zasadzie dopiero po twojej wypowiedzi zacząłem się bardziej przyglądać i je zauważyłem (na ciemnym tle tylko))


sebol81 napisał:
co masz na myśli mówiąc że nie działa autodopasowywanie? Przecież w tym telewizorze jest taka funkcja... Masz dopasowywanie do szerokosci plazmy, do wysokosci plazmy itp...

Auto szerokośc można ustawić tylko dla kanałów ustawionych na TV - w moim przypadku tak oglądam tylko POLSAT i TV4. Niestety gdy sygnał pochodzi z zewnątrz (u mnie N-ka przez HDMI) ustawienie rozmiaru na "Auto szerokość" jest niedostępne.
 
Ostatnia edycja:

geroj0

New member
Chcialbym podziekowac Xtro za rozwiazanie mojego problemu z rozmyciem wyglada na to ze za to byla odpowiedzialna funkcja redukcji szumow mialem na maxa ustwione przy wylaczeniu tej funkcji juz nie widac smuzenia.Dzieki raz jeszcze za fachowosc i obeznanie w temacie.I dzieki za to forum !!!!:grin: Pozdrawiam wszystkich i dobrej nocy zycze.A kable i tak zmienie na lepsze
 

titawa

New member
proszę o pomoc

Proszę o odpowiedz jakim przewodem podłączyć laptopa asus Z92f do tej plazmy.
Który przewód da najlepszą jakość byłem dzisiaj zapytać się w sklepie w którym sprzedają plazmy i powiedzieli mi że maja jakieś przewody ale jak podłączali laptopa to obraz był czarnobiały.
dzięki za info chciałem podłączyć lapa aby jakieś filmiki w lepszej rozdzielczości obejrzeć
 

jawer1

New member
titawa napisał:
Proszę o odpowiedz jakim przewodem podłączyć laptopa asus Z92f do tej plazmy.

Najlepszy przewód to D-Sub - D-Sub (sygnałowy taki jak do połaczenia laptopa z rzutnikiem lub monitorem)
Ja mam taki przewód o długosci 20m. Obraz bajka :grin: :grin:
 

titawa

New member
laptop a plazma

jawer1 napisał:
Najlepszy przewód to D-Sub - D-Sub (sygnałowy taki jak do połaczenia laptopa z rzutnikiem lub monitorem)
Ja mam taki przewód o długosci 20m. Obraz bajka :grin: :grin:

co jeszcze muszę zrobić podłączyłęm laptopa tym przewodem z plazmą ale ekran plazmy mam czarny ?
w plazmie wybrałem PC
 

jawer1

New member
Zapewne masz zainstalowane odpowiednie sterowniki do karty (chyba że coś kombinowałeś przy instalacji Windy (przy sterownikach do karty graficznej)
Jeśli nie to aby przełączyć ekran z laptopa na tv zazwyczaj należy wcisnąć kombinację klawiszy
Fn + F4 lub Fn + F5 (tak jest w HP, Toshibie i Acerze)
Po ok 1-2 sek ekran powinien się przełączyć na TV.

Zazwyczaj są dostępne trzy tryby.
1. Jeśli raz naciśniesz kombinację to ekran laptopa zgaśnie i przełączy się na TV.
2. Jeśli przytrzymasz klawiisz Fn i dwa razy naciśniesz na F5 (F5 jest w Toshibie) to będziesz miał tryb klonowania - powinien być ten sam sygnał i na matrycy laptopa i na TV
3. Jeśli jeszcze raz naciśniesz w/w kombinację to powinien wrócić stan pierwotny - brak sygnału na TV i sygnał na matrycy laptopa

Myślę że w Asusie jest podobnie.
Czy jest to klawisz F4 czy F5 albo inny F.. można się zorientować po oznaczeniach na klawiszach.

Pod białym napisem F4 czy F5 powinien być namalowany obrys ekranu TV lub mały komputerek łamany przez obrys ekranu.

Jeśli sobie nie poradzisz to wejdź we właściwości ustawień karty graficznej, zakładka ustawienia, klawisz zaawansowane a dalej musisz znaleźć dostępne ekrany (monitor albo rzutnik) i uaktywnić go.

Mam nadzieję że napisałem dość zrozumiale:)
 
Ostatnia edycja:

MacGege

New member
Witam,


To Ja mam, jedno pytanko. Czy ktoś z użytkowników modelu q91, ma podłączonego lub miał Maca przez łącze mini-DVI???. Jeżeli tak to jak z obrazem i jaki kabel został użyty.
 

geroj0

New member
Component a C91H

Witam braciszkowie.Kupilem kabelek component do podpiecia xboxa(ten pierwszy nie 360) podlaczylem z tylu plazmy wedlug kolorkow i pokazal sie obraz z media center ale taki pokropkowany.Pewno trzeba cos tam poustawiac w xboxie i tv.Pomozecie ?? Dzieki
 
Do góry