Seria C91H i Q91H

geroj0

New member
C91h

Witam wszystkich po raz kolejny.Znalazlem jednak w poblizu siebie sklep ktory oferuje Samsunga za dosc rozsadna cene.Jako ze jest to moj pierwszy tak powazny zakup chcialem miec wszystko pod kontrola.Mam jeszcze male pytanko-Czy te wszystkie polepszacze typu wypalanie pikseli i inne filtry sa juz ustawione tak ze jak wlacze tv beda juz tez wlaczone czy trzeba je ustawiac po kolei bo jak czytam wejscie w menu serwisowe nie jest zbyt bezpieczne chyba ze te wszystkie bajery sa gdzies indziej.Dzieki za odpowiedzi i jezeli komus wydaja sie moje pytania naiwne to przepraszam.Fajnie ze znalazlem to forum przynajmniej bede wiedziec co i jak no chyba ze sie predzej wkurzycie na mnie i nie bedziecie odpisywac :p .Mozliwe tez ze to wszystko jest w instrukcji ale jestem tak juz podekscytowany tym tv ze o niczym innym nie moge myslec a bede go mial gdzies pod koniec tygodnia dopiero
 

Worps

New member
..wszystko musisz sobie sam ustawić, ponieważ będzie to pierwsze uruchomienie telewizora. Podstawowe ustawienia są dostępne bez wchodzenia w menu serwisowe i nie musisz się martwić. Ochrona przed wypalaniem również dostępna w menu użytkownika, także bez obaw kupuj i baw się dobrze.:popcorn: :cool:
 

miro.t

New member
Prądożerność C91H

Witam.
Pytanie do tych co mają ten TV już od miesiąca lub dłużej. Czy któryś z was zauważył może jakiś znaczny wzrost zużycia prądu w domu, od czasu zakupu plazmy.
Wiem że temat poboru mocy plazm już był omawiany, ale interesuje mnie jak to jest w praktyce z plazmą samsunga.
Dzięki za info i pozdrawiam.
 

grytek

New member
Sam miałem obawy co do "prądożerności" tego telewizorka. Mogę teraz powiedzieć (po testach sprawdzających), że zużycie energii w żaden znaczący sposób nie wzrosło.Użytkowałem wcześniej Panasona 32" 100Hz. Plazmy używam częściej (przynajmniej w pierwszym okresie użytkowania) a zużycie energii pozostało na tym samym poziomie.;)
 

remigiusz

Member
pomocy/ Jawer1/

przestawiłeś w menu servisowym. aby powrócić do poprzednich ustawień wejdż do menu serwisowego, przejdz na poz.2. OPTION TABLE / SEVICE / zatwierdz ok , następnie wejdz na READY i kursorem w prawo zmień na ON, / w tej chwili napewno masz OFF/ i zatwierdz OK, następnie wyjdz z tego przyciskiem RETURN. wszystko powinno wrócić do normy.
 

Pazurek

New member
geroj0 napisał:
Witam wszystkich po raz kolejny.Znalazlem jednak w poblizu siebie sklep ktory oferuje Samsunga za dosc rozsadna cene.

Jaki to sklep i cena ? Ja mojego C91H kupiłem prawie miesiąc temu w sklepie Avans za 3830 zł była to atrakcyjna cena.
 

jawer1

New member
remigiusz napisał:
przestawiłeś w menu servisowym. aby powrócić do poprzednich ustawień wejdż do menu serwisowego, przejdz na poz.2. OPTION TABLE / SEVICE / zatwierdz ok , następnie wejdz na READY i kursorem w prawo zmień na ON, / w tej chwili napewno masz OFF/ i zatwierdz OK, następnie wyjdz z tego przyciskiem RETURN. wszystko powinno wrócić do normy.

Dzięki bardzo,
Włąśnie 2 godziny temu też na to wpadłem. Wszystko działa. :lol: :lol: :lol: :lol:
Intrnet to potęga, a forum to kopalnia wiedzy.
Serdeczne dzięki za pomoc (mimo, że w tym przypadku jakoś sobie poradziłem):D
Dla Ciebie +50 HDrep
 
Ostatnia edycja:

geroj0

New member
Cena C91H

No Pazurek to mnie zalamales troche. w Avansie obok mnie sypneli cene 4300 a ten sklep co ja myslalem to Neonet w Katowicach tam cena jest 3990 a jutro bede wiedzial jeszcze z Mars tez obok mnie.Czy ten Avans byl na Slasku ?? Jestem z okolic Chorzowa.Zalezy mi na bliskosci sklepu zeby w razie czego nie latac z reklamacja bo auta nie mam.W sklepie w Knurowie jest za 3900 ale tam to ostatnie wyjscie
 

Worps

New member
Panowie, ja swój Q91H kupiłem w Avansie i wówczas kosztował 4999 a wytargowałem 500 i kupiłem za 4499 i transport gratis, czyli prawie tyle ile kosztował wtedy w sklepach internetowych. Nie bójcie się targować!!!:eek:k:
 

kts

New member
Witam

Takie pytanie do posiadaczy(nie teoretyków) Q91:
Czy w trybie HD np. z N-tv lub Blue Ray dziala funkcj Movie plus?
Pozdrawiam
 

jawer1

New member
kts napisał:
Witam

Takie pytanie do posiadaczy(nie teoretyków) Q91:
Czy w trybie HD np. z N-tv lub Blue Ray dziala funkcj Movie plus?
Pozdrawiam

Dostępność funkcji Movie plus nie zależy od rodzaju sygnału, ale od ustawionego rozmiaru. Mozna ją ustawić tylko dla rozmiarów 16:9 i 4:3. Niedostępna jest dla powiększeń i 'bez overscanu'
 

Kokosiak

New member
Q91h

Zauważyłem na swoim telewizorze delikatne fioletowe poprzeczne paski , widoczne przy wyłączonym tv. Sa także widoczne gdy patrzę na ekran pod światło( z odbijającego się okna). Mam pytanie: czy jest to normalny objaw posiadania przez Q91H powłoki antyrefleksyjnej , czy może jest to wada i powinienem zwrócic telewizor.

Kokosiak
 

Pazurek

New member
geroj0 napisał:
No Pazurek to mnie zalamales troche. w Avansie obok mnie sypneli cene 4300 a ten sklep co ja myslalem to Neonet w Katowicach tam cena jest 3990 a jutro bede wiedzial jeszcze z Mars tez obok mnie.Czy ten Avans byl na Slasku ?? Jestem z okolic Chorzowa.Zalezy mi na bliskosci sklepu zeby w razie czego nie latac z reklamacja bo auta nie mam.W sklepie w Knurowie jest za 3900 ale tam to ostatnie wyjscie

Ja kupiłem w sklepie Avans w swoim mieście w Chrzanowie (połowa autostrady między Katowicami a Krakowem ) więc masz z Chorzowa około 45 km, cena miała być 3880 zł ale potargowałem się troche i sprzedał mi za 3830 zł. Zamówiłem i na drugi dzień mi przywieźli :-D Chciałem kupić Q91H ale nie było, sprzedawca dzwonił na magazyn i były tylko dwie sztuki C91H więc kupiłem.
 
Ostatnia edycja:

anri

New member
Kokosiak napisał:
Zauważyłem na swoim telewizorze delikatne fioletowe poprzeczne paski , ........

Chlopaki już na forum pisali o tych pasach. Tak ma być. (u mnie też tak jest - 42Q91) Pisali, że jest to spowodowane taką a nie inną powłoką antyodblaskową...
 

geroj0

New member
Witam.Zdaje relacje z moich bojow z Avansem.Zaatakowalem Avans w Chorzowie-mily pan podal cene 4300 i obiecal ze jak wezme za gotowke to on mi da rabat ale musi podzwonic gdzies i kazal zadzwonic przed 18.Zadzwonilem cena wyniosla 4200-na moja sugestie ze moze by tak 3900 pan stwierdzil ze nie ma szans za taka cena i juz.Jutro zaatakuje jeszcze Avanse w Bytomiu i Katowicach.Chodzi mi zeby bylo blisko ze jak bedzie cos zwalone latwiej bedzie wymienic.Raz mialem przygode z kinem domowym w MM w Czeladzi i potem mialem problemy zalatwic auto zeby wymienic bo jakos nikomu nie pasowalo.W Neonecie w Rudzie Sl cena jest 3950+dowoz gratis wiec jak co tam wezme.Jestem juz tak nagrzany ze za niedlugo to juz chyba mnie rozsadzi.Chcialbym go miec na weekend ale jest szczegol taki ze mam miec przelew w tym tygodniu na konto i dziennie lukam czy jest a bedzie pewnie w piatek.Martwi mnie jedynie odleglosc okolo 2.8 m od tv czy nie bedzie za malo ale jak co to chyba zburze sciane:-D .Ogladac bede cyfrowa kablowke Vectra,divx,dvd i gry na xbox1.Ale co jak co ciesze sie ze znalazlem to forum i fajnych ludzi na nim mam kogo zameczac pytaniami bo zonka juz siada.Pazurek gdzie byl ten Avans co ty kupiles ?? Jak widze reklamy Avansu i Wisniewskiego jak spiewa ze ponizaja ceny to bym chetnie rzucil butem
 

maniekk

New member
GerojO
Jak koniecznie chcesz się targować spróbuj pogadać z kimś w rodzaju kierownika sklepu, ewentualnie działu itp. Tym z reguły bardziej zależy na sprzedaży niż stójkowym z sali; do tego mają większe uprawnienia. Pokaż przy rozmowie konkretne oferty konkurencji np. tego sklepu z Knurowa - 3900 zł (choć pewnie jeszcze coś byś skubnął z tej ceny) lub oferty sklepów internetowych - dzisiaj najniższa cena już 3690 zł. Nie wierzę, że taka sieć jak Avans ma gorsze ceny zakupowe niż sklep osiedlowy, po prostu szukają naiwnych aby utrzymać jak najwyższą marżę
Powodzenia
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
możesz być spokojny co do proporcji - odległości i jakości obrazu. Jak większość dojdziesz do wniosku po miesiącu ,że to żadna wielkość.
 

miro.t

New member
Sklep TopMarket

Witam.
Czy ktoś z Was miał do czynienia ze sklepem topmarket.pl z Warszawy? Pytam bo cena za PS42C91H u nich to 3359zł
Pozdrawiam.
 
J

jery

Guest
No ta cena rewelka. Kilkaset złotych taniej niż w innych sklepach.
Niestety nie mają ich na stanie ale obiecują termin realizacji 7 dni.
Gwarancja Samsung Polska 24 miesiące
Trzeba będzie się pewnie skusić :mrgreen:
 
Do góry