Seria C91H i Q91H

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
źle napisałem - sorry - powinno być :
jeśli będziesz miał prezentację to sam się przekonasz że to bardzo łatwy wybór.
Taki miałbyć rozwinięty sens.
 

jawer1

New member
Witam

Jak wiecie (Ci co czytają wszystko, wiedzą) od wczoraj jestem "szczęśliwym" posiadaczem 42Q91H.

Pierwsze wrażenia i ...problemy:

1. Myślałem, że obraz z n-ki będzie lepszy (antena mam ustawioną 95/100%)
Całe szczęście, że nie kupiłem 50", bo wg mnie dla 50" to chyba minimum 4,5 metra, jak nie więcej. Ja oglądam 42" z 3,5m - obraz jest ok, ale z 2,5 wg mnie oglądać się nie da.
Może jestem przyzwyczajony do mojego starego CRT, który mimo swojego wieku (ok 8 lat) odbierał super. Oczywiście piszę o kanałach SD, bo HD wiadomo - bajka.

2. Niestety mam też duży problem natury technicznej.
Mój stary CRT był podłączony dość długim kablem S-video (10m - firmy Digital)z kompem (grafika Gainward GF3 500 GS z bardzo dobrym wyjściem TV-out). Współpraca komp<-> CRT była super
Teraz jak powiesiłem plazmę musiałem przedłużyć przewód o 6,5 m - dokupiłem 5m+1,5m Prolinka + 2 x złączkę s-video.
Niestety jakież było moje zdziwienie kiedy po podłączeniu do plazmy i przełączeniu żródła na S-video, pojawił się obraz ale bardzo zamazany (myślałem , że taka sama rozdzielczość na kompie i TV spowoduje, że obraz będzie ostry), słabej jakości - śnieżący, a co najgorsze CZARNO-BIAŁY !!!.

Postanowiłem tak połączone kable podłączyć pod mojego starego Philipsa.
Okazało się, że obraz jest taki sam jak był przy krótszym kablu, piękne kolory i wszystko gra super.

Pomyślałem, że może złącze S-video w plaźmie jest zepsute i postanowiłem podłączyć Samsunga 1,5 m kablem s-video do mojego laptopa (grafika -zintegrowany Intel).
Okazało się, że obraz jest nadal zamazany, ale jakość już była dużo lepsza - zero śnieżenia i oczywiście obraz był kolorowy. Hmm.. no cóż, więc wziąłem laptopa na piętro i jeszcze postanowiłem podłączyć go do tego długiego łączonego kabla S-video (16,5m). Efekt był niestety taki sam, jak przy podłączeniu kompa stacjonarnego.

Tak sobie myślę, że może S-video w 42Q91 nie przenosi sygnału RGB (w instrukcji nie ma o tym słowa)(Philips przenosił RGB na s-video) i w tym jest problem gdy jest długi kabel. Może zamiast kabla S-video <-> S-video zamienić ostatni odcinek kabla na S-Video <-> SCART i podłączyć w samsungu do AV1 (przenosi RGB).
Co sądzicie o tym pomyśle, czy może to coś pomóc.
Może jest jakaś rada, bo moja żona się wścieka , ze nie może oglądać filmów z kompa (nie mówiąc już o bajkach dla dzieci).

3. Do posiadaczy samsunga i n-ki. Jak macie ustawione prametry w nboxie i samsungu dotyczące rodzaju ekranu (rozszeżony, powiększony, bez zmian itp), bo już mam dosyć przestawianiem na różnych pilotach rodzaju obrazu.

Ogólnie jestem zadowolony, ale chyba bez super zachwytu. Wydaje mi się że plazma Philips 9641D odbierała by lepiej (niestety cena na dziś 6200)
 
Ostatnia edycja:

Mesiash

New member
A dlaczego nie podłączysz kompa z plazmą za pomocą kabla VGA? Przecież po to jest w płaskich ekranach to złącze! Ja dzisiaj podłączyłem (mam od kilku dni 50 C91H) i przyznam, że obsługa PC jest świetna. Obraz sam się dopasował i wygląda świetnie. Ale nie rozumię jednej rzeczy. Nie mogę wybrać rozdzielczości 1360x768, a taka jest chyba zalecana przy 50" (nie ma takiej do wyboru na suwaku w kompie..). Fakt, że na 1024x 768 też wygląda świetnie, ale skoro mogło by być jeszcze lepiej... :)
Co do parametrów obrazu to raczej oglądam z czarnymi pasami po bokach(4:3), czasem powiększam( piletom z N-box'a). Też jestem ciekaw jak inni sobie z tym radzą...
Oglądam z 4 metrów i 50" to wcale nie za dużo. Również mam N i jedynie niektóre pozycje (np. dzisiejsze Opole na TVP) słabo wyglądają, ale zdecydowana większość jest OK. A HD to po prostu bajka! Można z 2 metrów oglądać i pikseli nie widać! Mam nadzieje, że niedługo dojdą nowe kanały wysokiej rozdzielczości...
Jedyny mankament w moim Samsungu to stosunkowo mała głośność. Zdaża się, że muszę dać na maxa i TV i N-box'a, a co dopiero jeśli głośniej chciałbym muzy posłuchać... (wiem,wiem od tego powinien być zestaw kina domowego z głośnikami, ale nie planowałem narazie zakupu, a poprzedni TV był znaacznie głośniejszy-RPTV Philipsa)
 

jawer1

New member
masz rację kabel VGA byłby najlepszy, niestety to stare 10 m S-video jest zamurowane w ścianie i nie mam możliwości położenia tam nowego kabla VGA bez kucia - a to nie wchodzi w rachubę. Zastanawiam się jeszcze, czy by nie puścić przewodu na zewnątrz budynku, ale w takim razie było by ok 22m i trzeba by przeciąć przewód (żeby nie robić dużych dziur w murze na wtyczki) a następnie połączyć go elektrycznie na zewnątrz budynku.
Czy takie połączenie jest możliwe do realizacji na zasadzie skręcenia przewodów i ich zaizolowania?
 

jawer1

New member
Wczoraj o czymś takim pomyślałem, zwłaszcza że takie ustrojstwo mam u siebie od 2 lat ...w szafie nie używane. Dzisiaj spróbuję :)
 

ArtS007

New member
Bez reklam
S-Video podaje na wyjściu rozdzielczość PAL (720 x 576). Co do kabla VGA, to nie wiem, czy to nie są za duże odległości. Używasz komputera do nagrywania?

ArtS :)
 

titawa

New member
pytanko od początkującego

witam wszystkich mam pytanie czy jeżeli do tej plazmy podłącze takie kino domowe samsung ht xq100 on ma wyjście hdmi czy filmy z dvd będą lepsze niż z kina które teraz posiadam philipsa bez hdmi ?
(jeszcze tej plazmy nie mam na razie się zastanawiam czy kupić ja z tym kinem czy bez )
pozdro dla wszystkich
http://www.ceneo.pl/270284
 

ArtS007

New member
Bez reklam
HDMI daje teoretycznie najwyższą jakość obrazu, ale nie bez kozery jest zapytać, jak masz w tej chwili podłączonego Philipsa. I może byłbyś tak uprzejmy i wstawił od czasu do czasu jakąś kropeczkę?

ArtS :)
 

titawa

New member
Stare kino mam podłączone przez Scart.
na telewizorze CRT fajnie gra ale nie wiem jak to będzie gdy do plazmy podłącze.
Plazmę już mam zamówioną tylko jeszcze się zastanawiam nad kinem z hdmi.
 

jawer1

New member
ArtS007 napisał:
S-Video podaje na wyjściu rozdzielczość PAL (720 x 576). Co do kabla VGA, to nie wiem, czy to nie są za duże odległości. Używasz komputera do nagrywania?


Ok, więc trudno żebym uzyskał na wyjściu 1024 x 768 (małe zaćmienie umysłu), ale nie zmienia to faktu że sygnał nie powinien śnieżyć i byś CZARNO-BIAŁY. Stary CRT to potrafi.

W sprzedaży są kable 20-25 m D-Sub, wiec chyba przenoszą sygnał.

Komputer stacjonarny używam tylko do oglądania filmów, do nagrywania planuję n-box recordera.


A tak przy okazji, 2 dzień testowania plazmy.

Abstrachując od problemu ze złaczem S-video, mój poziom zadowolenia z 42Q91H jest coraz większy:smile: :smile: :smile:

Obraz z TVN-ów z N-ki , jest bardzo dobry, można go oglądać już z 2,5m.
Podobnie jest z innymi kanałami. Niestety to nie dotyczy naszej TVP.
Rzeczywiście wczorajsza transmisja z Opola to była masakra. Myślałem że sztandarowa impreza plenerowa TVP będzie nadawana w lepszej jakości.
Dopiero na plazmie widać różnicę między sygnałami od różnych nadawców. Na CRT ta różnica była dużo ale to dużo mniejsza.

Wydaje mi się, że b.dobrze działa filtr antyodbalskowy w tym TV.
Mój TV wisi 1,5m od dużego okna, a właśnie teraz przez nie świeci niemiłosiernie.
Mimo że mam jasno żółte żaluzje zasłonięte na 1/3 okna to na TV nie widać żadnych odbić. Obraz super, jak wieczorem.

Szkoda, że Anynet+ nie obsługuje Nbox-a, wtedy by można się pozbyć jednego pilota.

Fajnie dział PIP. Wczoraj oglądałem TVN a na PIP-ie podglądałem czy już zaczął się mecz na POLSACIE

Do następnego razu ;-)
 

ArtS007

New member
Bez reklam
To, że jest czarno biały, to na pewno wina wejścia w telewizorze. Czy to jest wejście S-Video, czy łączysz przez Scart?

ArtS :)
 

xtro

New member
jawer1 napisał:
Może jest jakaś rada, bo moja żona się wścieka , ze nie może oglądać filmów z kompa (nie mówiąc już o bajkach dla dzieci).

Moja rada: daj sobie na luz z kompem i kup sobie malutki odtwarzacz Korr'a nawet najmłodszy model za 99 zł (korr.pl), w większości marketów łykniesz go z półki.... czyta praktysznie wszystkie divixy z napisami i co chwila jest upgrade softu. Łączysz go componentem więc nie ma problemu jak w kompie (długie kable). Sam jutro zamawiam tego samsunga i już poluje na dvd z divixem (ja wezme chyba philipsa z hdmi i skalowaniem do 1080p , ale to wydatek rzędu 350 zł)
 

jawer1

New member
ArtS007 napisał:
To, że jest czarno biały, to na pewno wina wejścia w telewizorze. Czy to jest wejście S-Video, czy łączysz przez Scart?

To jest połączenie kablem S-Video <-> S-Video

xtro napisał:
Moja rada: daj sobie na luz z kompem i kup sobie malutki odtwarzacz Korr'a nawet najmłodszy model za 99 zł (korr.pl), w większości marketów łykniesz go z półki....

Niby masz rację ale jest pewne ale...
U mnie w domu nie występują praktycznie płyty CD z divixami.
A to wszystko przez moje dwie małe latorośle (6 i 3lata).
Jak bajki/filmy były na płytach to ich żywotność była bardzo krótka...
Teraz wszystko jest na dysku (gigabajty bajek + filmy).
Komp stacjonarny służy jako multimedialne archiwum.
Tak więc na pewno nie kupię korr-a. Chciałbym znaleźć jednak jakieś akceptowalne połączenie kompa z plazmą.

Już wyczaiłem kabel D-Sub 20m do połączenia. Czy macie jakieś doświadczenie z tak długim kablem sygnałowym?
 

xtro

New member
jawer1 napisał:
Chciałbym znaleźć jednak jakieś akceptowalne połączenie kompa z plazmą.

Jeśli musi być już ten komputer to jedyne co mi w tej sytuacji przychodzi do głowy to nie kable, a moduł wifi do transmisji obrazu w pomieszczeniach. Przy ustawionej rozdzielczości 1024x768 urządzenia z allegro powinny sobie dać radę z płynnym przekazaniem sygnału np. na złącze DSub. Niemniej nie zapominaj , że takie cudeńka "sieją" fale po częstotliwości 2,4Ghz , a o ile się orientuję to pasmo najbardziej wpływa negatywnie na żywe organizmy jeśli jest sę blisko nadajnika i to przez dłuższy czas (więc może jednak długi dwukrotnie ekranowany kabel VGA?). Pomyśl jeszcze o kablu Dsub-Euro ze wznacniaczem, bodaj HAMA coś takiego produkuje w wersji 15m ale kosztuje to coś koło 350 zł (bodaj w media markt wisiał). Co do małego stacjonarnego Korr'a lub Wiwy/Manty to zawsze jeśli dysponujesz w kompie nagrywarką DVD możana kupić kilka płytek DVD+RW i zgrać bajkę przed projekcją, pozatym niektóre modele stacjonarnych DVD mają port USB więc można kupić czytnik z zgrywać film na np. 2GB kartę SD przed projekcją (koszt rzędu 100zł razem z czytnikiem). Jeszcze jest rozwiązanie pośrednie - kupujesz DVD klasy Kiss z kartą sieciową na wtyk RJ-11 (skrętka) i łączysz go w sieć lokalną z kompem i udostępniasz zasoby odtwarzałce Kiss'a. tyle , że trzeba te 800 zł na najprostszy Kiss wydać. Tyle co mogę Ci doradzić.
 

jawer1

New member
Problem !!!! Pomocy

Coś mnie korciło i przed chwilą wszedłem do menu serwisowego. Nie chciałem przestawiać nic, jednak jak wychodziłem coś musiało się "samo" przestawić.
TV skasował wszystkie zaprogramowane kanały, zresetował ustawienia menu, a co najgorsze sam się teraz resetuje co ok 5sek.
Może znacie jakiś sposób żeby przywrócić poprzedni stan (wystarczy mi oczywiście, żeby się nie resetował)

HELP !!!!!!!!!!!!!!!!!!
 

grytek

New member
Też wychodząc z trybu serwisowego TV "wysypał" mi z pamięci część programów a resztę poprzestawiał.Wyłączyłem TV (z gniazda sieciowego) odczekałem jakieś 10min.Załączyłem i zaprogramowałem wszystko od początku i teraz jest wszystko ok. Napewno niczego nie przestawiłeś?
 

jawer1

New member
Nie nic nie przestawiałem.
Szlag mnie trafia , co mam robić?
TV mam od piątku. Może go oddac do sklepu? (choć nie chce mi się go już ze sciany zdejmować)
Czy dzwonić do serwisu?

Teraz go wyłączylem całkowicie z sieci. Zobaczę za godzinę co się stanie.
 

sebol81

New member
Jakiś czas temu (około pół roku temu) też się zastanawiałem nad systemami wifi do przesyłania obrazu. Wszystko pięknie ładnie tylko jest jedno ale o którym nikt nigdzie nie pisze... W tym systemie sygnał video jest przesyłany w standardzie.... Composit :( Czyli w najgorszym trybie jaki jest możliwy...

Composit -> SVIDEO -> EURO -> EURO (RGB) -> Component -> HDMI
 
Ostatnia edycja:
Do góry