Sens zakupu telewizora plazmowego

maderos

Member
Bez reklam
A Wy wciąż o tych nieszczęsnych powidokach. Straszycie i straszycie :D . Kup człowieku dobry TV i ciesz się obrazem a nie powidokami.
O poborze prądu przez plazmy chyba już wszytko zostało napisane co można bylo tylko wymyślić.
 

Theng

New member
Kupiłem ST60 i powtórzę po kimś - mina znajomych posiadaczy LCD bezcenna. A nawet porządnej kalibracji nie robiłem tylko wpisałem ustawienia z forum Żałuję jednego - nie miałem kasy na 50". Ale przysunąłem kanapę i jest dobrze :eek:k:.
 

m@rcin

Member
Pomiaru możesz dokonać watomierzem lub metodą techniczną. Wówczas dostaniesz średni pobór mocy. Całkując w dziedzinie czasu dostaniesz średnie zużycie energii czynnej.
Metodę szkolną pomijam bo to zbyt prosta sprawa i niestety mało dokładna, ale zawsze daje jakąś aproksymację.
Dziękuję za wykład ale nie o to pytałem.
Moje rachunki za prąd wzrosły o jakieś 10-15 zł na miesiąc więc nie rozumiem co miałeś na myśli pisząc o wzroście 300%. :-D
 

bluray

Banned
Nie kupuj żadnej plazmy.
Wszyscy wycofują się z ich produkcji z uwagi na brak akceptacji przez rynek.
Marginalna sprzedaż.

Do kluczowych wad dodam: ograniczona funkcjonalność - dopiero w całkowitych ciemnościach wyjdzie walor czerni.
Czy oglądasz telewizje w ciemności czy masz jednak jakieś doświetlenie ?
Bo jak to drugie to olej PDP.

Tgz. "naturalne" kolory to mit związany z małą sprawnością PDP w zakresie jasności.
Obecnie na każdym LCD ustawisz "plazmowy" typ wyświetlania.
w podpisie:
były właściciel KURO PIONEER 5090H.
 

Robert73

Member
Pewnie jak do seriali to wal w LED nie ma sensu oglądać po ciemku bo jeszcze wyjdzie clouding i co wtedy ;-), a tak serio mam ST50 i mi powidok schodził 4 miesiące ( za mocny kontrast dałem i jasność na początku używania TV ) , pisałem o tym na forum ( pasy po bardzo jasnych napisach z filmów puszczanych po usb LG BD 550 ) a co do miny posiadaczy LCD( modeli porównywalnych cenowo) potwierdzam są zaskoczeni jakością obrazu na ST50 .
 
Ostatnia edycja:

Kadajo

New member
Bez reklam
Temat jest prosty. W swojej cenie plazma zapewni ci lepszej jakosci obraz niz LCD.

Sent from my GT-I9300 using Tapatalk
 

kamilprezes

New member
Dziękuję za wszystkie rzeczowe opinie i odpowiedzi. Widzę, że chcąc czy nie rozpętałem małą wymianę zdań :)

Zdecydowałem za plazmą - wybór padł na model TX-P55ST60. Mam nadzieję, że będę zadowolony. U teścia poddałem ostatnio testom model plazmy sprzed kilku lat TX-P42X10Y. Żadnych fajerwerków technologicznych - HD Ready i czytnik kart SD to wszystkie z "dodatków". Naprawdę mi się spodobał - faktycznie obraz rewelacja. Mam nadzieję, że przy ST będzie tylko lepiej :)

Pozdrawiam :)
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Przy Twoim doświadczeniu z plazmą którą miałeś - to będzie extra jakość.
 

GOLUMN

Member
Jestem od tygodnia szczęśliwym posiadaczem 55VT60 i powiem ci że nie masz się co zastanawiać póki jeszcze są.Jak chcesz napisz na PW to dam ci znać do jakiego sklepu możesz uderzyć.
 

SMAUG

New member
Nie kupuj żadnej plazmy.
Wszyscy wycofują się z ich produkcji z uwagi na brak akceptacji przez rynek.
Marginalna sprzedaż.

Do kluczowych wad dodam: ograniczona funkcjonalność - dopiero w całkowitych ciemnościach wyjdzie walor czerni.
Czy oglądasz telewizje w ciemności czy masz jednak jakieś doświetlenie ?
Bo jak to drugie to olej PDP.

Tgz. "naturalne" kolory to mit związany z małą sprawnością PDP w zakresie jasności.
Obecnie na każdym LCD ustawisz "plazmowy" typ wyświetlania.
w podpisie:
były właściciel KURO PIONEER 5090H.

Po prostu bzdury ;-)
 

m@rcin

Member
.... że chcę możliwie jak najkorzystniej wydać te ~5000 PLN i być przy tym zadowolony.

Jeśli chodzi o pobór prądu - słyszałem, że plazma pobiera najwięcej przy wyświetlaniu jasnych scen. Przy ciemniejszych ponoć pobiera bardzo mało co sumarycznie daje niewielkie różnice ale to tylko zasłyszane gdzieś od kogoś :) Dlatego chciałem to zweryfikować u osób, które plazmę używają na co dzień.

Powiedzcie mi jeszcze czy jest sens dopłacać do modelu VT? Ma podwójny tuner no i nagrywanie na HDD ale nie sądzę, żebym tego potrzebował.

Tak jak ktoś pisał powyżej VT ma wentylatory, które jednak są słyszalne a ST nie ma. Czy jeszcze jakieś różnice? :)
...

Różnice są na plus (np. inny panel, procesor, dodatkowy pilot, kamera, inny wygląd) ale czy warte dopłaty ponad 1kzł to musisz sobie sam odpowiedzieć.
Wentylatory słychać ale czy oglądasz telewizję bez dźwięku? :wink: Można się przyzwyczaić albo we własnym zakresie wytłumić hałas (ja tak zrobiłem i jestem zadowolony z efektu).
Średni pobór dla 50" to ok. 200W (przy CRT miałem 100W :grin:) Rachunek wzrósł o jakieś 10-12 zł na miesiąc, co z prostego matematycznego obliczenia (poziom szkoły podstawowej) wynosi ~ 10% :razz:
Ktoś pisał bzdury że panel tak się nagrzewa że podgrzewa dodatkowo pomieszczenie!
Chyba oglądał plazmę tylko w sklepie, gdzie stała w nasłonecznionym miejscu i z dynamicznym ustawieniem obrazu.
Z wypaleniem i powidokami będziesz walczył jak będziesz używał dużego kontrastu.
To nieprawda że tylko w nocy będziesz miał piękną głęboką czerń. Nie wiem jak ST ale VT ma dobry filtr.
Mam nadzieję że pomogłem w decyzji. :wink:
Pozdrawiam
 

kamilprezes

New member
Tak jak pisałem - wybór już padł :) Jedzie do mnie 55ST60. Jak przyjedzie i go przetestuję to podzielę się wrażeniami na forum :)

Dziękuję wszystkim za rady, opinie, uwagi etc. :)
 

kamilprezes

New member
Pierwsze wrażenie po uruchomieniu TX-P55ST60

No i doszedł cały zdrowy i skalibrowany :)

Mieliście rację - wrażenia z oglądania są niesamowite. Jest to całkowicie inny obraz od tego, który do tej pory znałem z telewizorów LCD - ten z PDP jest znacznie cieplejszy i przyjemniejszy dla oka. Jakość czerni jak i pozostałych kolorów - miazga, ciężko mu dorównać. Może biały jest ciut za mało biały ale czepiam się trochę. Podobnie jak i przejścia tonalne, odcienie barw - super. Spisuje się zarówno na wymagającym jak i na nędznym jakościowo materiale. Odpalałem filmy na BluRay, materiały z kompa, telewizję N, DVB-T. Płynność ruchu niesamowita.

Funkcje internetowe, malowanie po ekranie i inne bajery działają sprawnie podobnie jak i telewizja DVB-T. Dźwięk "na dwa razy". Mój stary Sony miał przyjemniejszy w odbiorze dźwięk (KDL-32W4000)

TV mało bzyczy w zasadzie trzeba się zbliżyć i mieć bardzo cicho ustawioną głośność. - mnie nie przeszkadza. Słynny problem 50HZ - nie wiem czy jest, na razie nie zauważyłem.

Dziękuję wszystkim kolegom za cenne rady i wskazówki :)
 

ROMAN38

New member
Bez reklam
No i doszedł cały zdrowy i skalibrowany :)

Mieliście rację - wrażenia z oglądania są niesamowite. Jest to całkowicie inny obraz od tego, który do tej pory znałem z telewizorów LCD - ten z PDP jest znacznie cieplejszy i przyjemniejszy dla oka. Jakość czerni jak i pozostałych kolorów - miazga, ciężko mu dorównać. Może biały jest ciut za mało biały ale czepiam się trochę. Podobnie jak i przejścia tonalne, odcienie barw - super. Spisuje się zarówno na wymagającym jak i na nędznym jakościowo materiale. Odpalałem filmy na BluRay, materiały z kompa, telewizję N, DVB-T. Płynność ruchu niesamowita.

Funkcje internetowe, malowanie po ekranie i inne bajery działają sprawnie podobnie jak i telewizja DVB-T. Dźwięk "na dwa razy". Mój stary Sony miał przyjemniejszy w odbiorze dźwięk (KDL-32W4000)

TV mało bzyczy w zasadzie trzeba się zbliżyć i mieć bardzo cicho ustawioną głośność. - mnie nie przeszkadza. Słynny problem 50HZ - nie wiem czy jest, na razie nie zauważyłem.

Dziękuję wszystkim kolegom za cenne rady i wskazówki :)
To teraz żałuj że nie wziąłeś vt60 to dopiero jazda:krol:
 
Do góry