Samusng F6500 vx F6640 vs F6650

marden24

New member
Witam,
mój dostawca telewizji dostarcza mi programy cyfrowe i analogowe (60 cyfrowych i 40 analogowych). Jest możliwość sortowania kanałów tak by zajmowały pozycję od 1 do 100. (obecnie cyfrowe 1-60, analogowe 1-40). Samsung F66
 

Zweimall

New member
No jestem juz szczesliwym posiadaczem blue raya,obraz piekny...ale cos jest z dzwiekiem nie tak...

Podlaczenie mam takie:

Z blue ray do TV kablem HDMI a do Ampli optykiem, i z TV drugim optykiem do Ampli.

Problem w tym ze jak puszczam film z pendriva przed usb w TV, to dzwiek jest duzo lepszy niz przez Blue ray!!


Przy ogladaniu filmu z pendriva na TV, wchodze w opcje dzwieku w TV i tam jest takie cos jak wyjscie cyfrowe audio,ustawiam tam dolby digital lub dts i od razu na ampli mi sie wlacza DD albo DTS i dzwiek extra.

Blu ray tez jest podlaczony optykiem do ampli,(i dodatkowo HDMI do TV)ale kiedy puszczam film z plyty blue ray na Ampli nie wlacza sie opcja DD ani DTS:/ i dzwiek jest slaby:/
Probowalem tez puscic ten sam film z usb na blue ray i tez dupa:/ i zglupialem.

Ma ktos pomysl jak to poprawic?? to kwestia ustawien czy co? czy cos z podlaczeniem nie tak?
 

tdx

New member
Bez reklam
może nie ustawiasz dts/dd na wyjściu z TV tylko ciągle leci PCM i stąd jest ciszej

zobacz co masz w
Menu ekranowe > Dźwięk > Dodatkowe ustawienia > Wyjście cyfr. audio>>Format dźwięku
 

Zweimall

New member
może nie ustawiasz dts/dd na wyjściu z TV tylko ciągle leci PCM i stąd jest ciszej

zobacz co masz w
Menu ekranowe > Dźwięk > Dodatkowe ustawienia > Wyjście cyfr. audio>>Format dźwięku

tzn jak puszczam film z pendriva przez TV to wtedy mam mozliwosc zaznaczyc w tych ustawieniach o ktorych piszesz DD lub DTS.
Problem w tym ze puszczajac przez Blue ray ,nie podswietlaja mi sie te opcje w TV i jest tylko PCM. A przeciez blue ray jest podlaczony do tv przez HDMI a do Ampli optykiem. To powinien wykrywac sciezke dzwiekowa DD albo DTS:/

Juz mi pomogli na dziale audio:) Musialem przelaczyc w Blue Rayu w opcjach dzwieku na "bitstream nieprzetworzone" i teraz Ampli wykrywa poprawnie zrodlo dzwieku:)
 
Ostatnia edycja:

Zweimall

New member
Mam pytanko
Wymieniełem wkoncu TV na nowy(bez bad piksela) dokladnie ten sam model (f6640) ta sama wersja softu co w poprzednim (1113),a jednak jest pewna roznica...w tym TV z bad pikselem mialem aktywna funkcje
opcje --> opcje obrazu--> poziom czerni HDMI i moglem je przelaczyc na brak albo niskie.
A w tym wymienionym TV wogole mi sie te opcje nie podswietlaja...i nie rozumie dlaczego? Ten sam TV ten sam soft te same urzadzenia podlaczone...wiec o co tu chodzi??
 

tdx

New member
Bez reklam
ale w jakim trybie film? naturalny? standard?
bo z usb poziom czerni HDMI mieć nie będziesz, musisz mieć coś po hdmi :D
 

Zweimall

New member
no napisalem ze film i standart:)

hmm jak ogladalem film na blue ray tez nie moglem tego zalaczyc...ale moze dlatego ze wlaczylem BD wise ,na blue ray i na TV?
 

Zweimall

New member
wylaczylem BD WISE ale dalej mam nieaktywne poziom czerni HDMI...
teraz sprawdzam na DVD i do tego tryb film tez jest niepodswietlony a w starym tv moglem to tez wlaczyc...
 

zbyniu4

New member
Z tego co piszą na stronie samsunga BD wise będzie działać tylko w tedy gdy do tv jest podłączone kino dom. obsługujące BD wise. No chyba że sprzęt inny, którym dysponujemy tę funkcję posiada.
 

Zweimall

New member
Z tego co piszą na stronie samsunga BD wise będzie działać tylko w tedy gdy do tv jest podłączone kino dom. obsługujące BD wise. No chyba że sprzęt inny, którym dysponujemy tę funkcję posiada.

Ale mi nie chodzi o BD WISE bo ta fukcja mi dziala. Chodzi mi o Tonacje czerni HDMI na poprzednim modelu tego TV jak to wlaczylem to obraz znaczaco sie poprawil,a teraz jak wymienilem to mam ta funkcje nieaktywna...w dodatku teraz patrze na wersje softu mojego TV i widze ze sciagnal najnowszy soft 1117 a na poprzednim mialem 1113 i dzialalo lepiej:/

mozna jakos sciagnac i zainstalowac starszy soft???
 

zbyniu4

New member
Z tego co pamiętam to poziom czerni HDMI po podłączeniu np pena czy dysku po usb od zawsze był nie aktywny było chyba tak również przy odtwarzaniu płyt dvd i bd. Moze coś ci się pomyliło i chodziło o inne ustawienia czerni.
 

Zweimall

New member
Z tego co pamiętam to poziom czerni HDMI po podłączeniu np pena czy dysku po usb od zawsze był nie aktywny było chyba tak również przy odtwarzaniu płyt dvd i bd. Moze coś ci się pomyliło i chodziło o inne ustawienia czerni.

jestem pewny ze chodzi o Poziom czerni HDMI...
Na nodelu TV w ktorym mialem bad piksela moglem to zmieniac bo funkcja byla aktywna a teraz jak wymienilem TV to juz nie moge:/
 

yaroray

New member
Szczególnie do tdx (ale do innych również):
Przeczytałem cały wątek i nadal waham się pomiędzy F6500 i F6640. Cena jest bardzo podobna, więc nie ma znaczenia. Część osób narzekało na ziarnistość/mgłę przy F6640 oraz na zbyt różowe/czerwone kolory. Przeczytałem już, że pomiędzy 400Hz i 600Hz nie ma specjalnie różnicy. Ale jak się ma sprawa cloudingu i głębi czerni w bezpośrednim porównaniu tych dwóch telewizorów. Czy faktycznie F6640 ma większy clouding i czy ma lepszą czerń dzięki micro dimmingowi? Nikt nie pisze o aktualizacjach. Czy przy F6640 jest problem z aktualizacjami w porównaniu z F6500 ze względu na to, że jest on mniej popularny? Będę wdzięczny za szybką odpowiedź, bo dzisiaj do 14 powinienem się zdecydować, bo kończy się promocja, chyba że uda mi się ją jakoś naciągnąć. Z góry dziękuję za odpowiedź.
 
Do góry