Samusng F6500 vx F6640 vs F6650

mariogsxf

New member
Teraz widze ze w saturnie jest promocja na model f6640(2199zl) ktorego wogole nie bralem pod uwage,bylem zdecydowany na model 6500 lub 6770 po postach tdxa miala tylko zadecydowac cena.

Czekalem wlasnie na taka akcje promocyjna z poczatkiem roku i sie doczekalem. Ale mam teraz pytanie,poniewaz na postach duzo ludzi pisalo ze w modelu 6640 mozna bardziej dostrzec efekty cloudingu, ponoc jest to bardziej zauwazalne niz w przypadku modelu 6770 i 6500,czy to prawda??


Kolega tdx napisal ze moge smialo brac model 6770 a czy model 6640 tak samo bys mi polecil czy jednak lepiej wybrac z tych poprzednich modeli??

http://www.hdtv.com.pl/forum/991253-post2783.html
 

gwidongwidon

New member
Bez reklam
Teraz widze ze w saturnie jest promocja na model f6640(2199zl) ktorego wogole nie bralem pod uwage,bylem zdecydowany na model 6500 lub 6770 po postach tdxa miala tylko zadecydowac cena.

Czekalem wlasnie na taka akcje promocyjna z poczatkiem roku i sie doczekalem. Ale mam teraz pytanie,poniewaz na postach duzo ludzi pisalo ze w modelu 6640 mozna bardziej dostrzec efekty cloudingu, ponoc jest to bardziej zauwazalne niz w przypadku modelu 6770 i 6500,czy to prawda??


Kolega tdx napisal ze moge smialo brac model 6770 a czy model 6640 tak samo bys mi polecil czy jednak lepiej wybrac z tych poprzednich modeli??

wez odpowiedni material na pendriwe i w sklepie przetestuj tego tv , jak ci sie spodoba to bierz , decyzja twoja8)
 

WojtR

Member
Bez reklam
Teraz widze ze w saturnie jest promocja na model f6640(2199zl) ktorego wogole nie bralem pod uwage,bylem zdecydowany na model 6500 lub 6770 po postach tdxa miala tylko zadecydowac cena.

za 2199 to się chłopi nie zastanawiaj tylko leć do sklepu dopóki się nie skończą :-D

Sam kupowałem w zeszłym roku ten model i jestem bardzo zadowolony ( sypialnia , cimeno ) TV odtwarza wszystko jak leci , poziom czerni bardzo dobry zero cloudingu za tą kasę nic lepszego nie dostaniesz
 

Zweimall

New member
za 2199 to się chłopi nie zastanawiaj tylko leć do sklepu dopóki się nie skończą :-D

Sam kupowałem w zeszłym roku ten model i jestem bardzo zadowolony ( sypialnia , cimeno ) TV odtwarza wszystko jak leci , poziom czerni bardzo dobry zero cloudingu za tą kasę nic lepszego nie dostaniesz



no wlasnie w tym tu chodzi ze za ta kase nic lepszego nie dostane:) bo nawet f6500 w redcoonie jest 100zl drozszy:p czekam tylko na wyplate(lada dzien i od razu lece:) mam nadzieje ze do tego czasu mi ich nie wyprzedadza... ale swoja droga fajna promocje zrobili bo ogladalem ten tv przed swietami i wtedy byl po 2649zl :)

a masz jakies ustawienia pod ten tv sprawdzone? czy tych samych co tdx do f6500 kozystasz?
 

Zweimall

New member
Witam,
zarezerwuj go sobie lub kup przez net z odbiorem w sklepie.
Zawsze możesz zrezygnować.

Pozdr.

tak sie tymi problemami z cloudingiem i ustawieniami zaaferowalem ze zapomnialem i tak oczywistej rzeczy ze faktycznie mozna go sobie zarezerwowac:)
dzieki:)

kurde wlazlem na strone saturna i u mnie w katowicach jest juz niedostepny...masakra...:/
 
Ostatnia edycja:

WojtR

Member
Bez reklam
no się nie dziw to jest najniższa cena jaką widziałem generalnie za 2649 to źle nie było obecna cena jest rewelacyjna
 

Zweimall

New member
No i nie wytrzymalem:)
Jednak dzis kupilem tv samsung f6640 dobrze ze posluchalem kolegi wczesniej i zrobilem rezerwacje on-line bo jak przyjechalem do sklepu to juz wszytskie sajsungi wyszly:)

Przyjechalem odebrac tv sprawdzilem na miejscu czy dziala,zadnych przeciwskazan nie bylo. Przyjechalem do domu rozpakowalem,podlaczylem.
Uruchomilem tryb serwisowy - i mam matryce samsunga:)
ale radosc nie trwala dlugo:/ przyszla matka do pokoju i zapytala co tak dziwnie blyszczy na srodku ekranu...patrze a tam je...ny bad piksel na samym srodku ekranu:/ normalnie sie wkurzylem. Nawet clouding na standardowych ustawieniach byl ciezko widoczny(tylko jak sie patrzyly pod katem na ekran) i lekko przyciemnione rogi ekranu ale to byl bym wstanie przezyc...bad piksela nie...:/

Problem w tym ze w saturnie nie ma juz modeli zeby wymienic bo wszystkie porezerwowane nawet te z wystawy, i co mam teraz zrobic?? poczekac 10-13 dni i zglosic bad pisela czy od razu jutro to zglaszac???

tdx jesli mozesz to napisz jak go ustawic optymalnie (matryca samsunga:))
 

maxmaxus

New member
To wszystko są modele na tej samej matrycy (100Hz) tylko z CMR 400 lub 600Hz.
Jeśli już miałbym dopłacać to dopiero do F7000.
Cieżko jest porównać te TV bo mają rózną wielkość 720 z Youtuba (kompresja) lepiej wygląda na 40 niż na 46

czy możesz podać kalibracje dla f6650 bo mam taki sam
 

tdx

New member
Bez reklam
Jest kilka :D

Tryb FILM
Podświetlenie: 10
Kontrast: 64
Jasność: 52
Kolor: 45
Ostrość: 50
Odcień Z/C: 50/50
Ustawienia Dynamiczne:
Kontrast dyn: Wył.
Tonacja czerni: Ciemna
Odcień skóry: -2
Tylko tryb RGB: Wyłączone
Przestrzeń kolorów: Auto
Balans bieli: Balans bieli / Wzmocnienie: RED [23/23], zielony [26/24], niebieski [27/27]

albo
Tryb FILM a później
Pświetlenie: 10
Jasność: 44
Kontrast: 85
Kolor: 50
Ostrość: 20
Odcień G50/R50


Tonacja czerni: Ciemna
Balans bieli / Wzmocnienie: RED [24/18], zielony [26/26], niebieski [23/21]
Balans Bieli 10p: RGB: [10IRE: 0/0/1, 20IRE: 6/0/0, 30 IRE: 2/0/0, 40IRE: 0/0/0, 50 IRE: 0/0/0, 60IRE: 0 / 0/0. 70IRE: 0/0/-1, 80IRE: -1/0-1, 90IRE: -1/0/-1, 100IRE: -2/0/-1].


Opcje obrazu:
Tonacja kolorów: Standardowy
Czysty obraz cyfrowy: Wył.
Red. zakłóceń MPEG: Wył.
Tryb Film: Wył.
Motion Plus: Standardowy
Optymalizacja czerni: Niska
 

prezy

New member
Bez reklam
Problem w tym ze w saturnie nie ma juz modeli zeby wymienic bo wszystkie porezerwowane nawet te z wystawy, i co mam teraz zrobic?? poczekac 10-13 dni i zglosic bad pisela czy od razu jutro to zglaszac???
Zgłaszaj natychmiast, tv jest nowy może ci coś zaproponują. Po 10 dniach będzie po "ptokach"
 

Bobekk3000

New member
Ja dzisiaj pojechałem do Saturna w Szczecinie na otwarcie o 9:00. Pod modelem wystawowym mieli ustawione jeszcze około 12 kartonów. Wziąłem pierwszy z brzegu. Podłączyłem u nich i wszedłem do menu serwisowego oraz podpiąłem pendriva z materiałami do sprawdzania cloudingu i bandingu.
Matryca Samsunga 40A1AFAV. Clouding i banding na poziomie zdecydowanie akceptowalnym. Po ponownym sprawdzeniu ekranu już w domu w zaciemnionym pokoju nadal nie widzę żadnych usterek.
Jak za tą cenę (2199zł zł) to nawet nie ma się co zastanawiać tylko brać puki jest na stanie. Kiedy testowałem swój egzemplarz z sklepie, pracownik zabierał jeden karton. Mówił, że to rezerwacja. Nadal jednak stało przynajmniej 10 szt. Ja chciałem do tej pory 6770 bo mi się bardziej kolor podobał i pilot metalowy. Chciałem kupić po sylwestrze bo miałem nadzieję, że jego cena jeszcze trochę spadnie. Nie tylko nie spadła ale jeszcze wzrosła (w RTVEuroAGD do 2999zł). Ja sobie policzyłem ile set złotych zaoszczędzam rezygnując z siwej ramki, metalowego pilota i prostokątnej podstawy to pomyślałem że, byłbym bardzo nierozsądny kupując w tej chwili F6770. Do tego z podstawa nie ma dla mnie żadnego znaczenia bo odbiornik wisi na ścianie.
Mam jeszcze prośbę o podanie jakiś sprawdzonych ustawień obrazu. Na razie ustawiłem tak jak w podano w wątku "problem z ustawieniem f6770"
Choć obraz jest już dużo bardziej naturalny to chciałbym popróbować jeszcze innych ustawień bo ten jest jakby troszkę za ciemny dla mnie.

Edit: Dzięki tdx za podanie sprawdzonych ustawień. Odpisałeś kiedy Ja pisałem i dopiero teraz zobaczyłem twój post.
 
Ostatnia edycja:

maxmaxus

New member
ja kupiłem 55"f6650 i jest ok trzeba tylko z kalibrować bo nasycenie kolorów trochę za duże poza tym proponuje innym wymianę kabla hdmi na fh hdmi z 3d około 60 zeta obraz żyleta szczególnie z blu reszta nadajników niema szans z reguły za cienka jakość do możliwości tego tv u mnie na blu po prostu wymiata całą resztę clouding nawet nie wiem co to chyba go nie ma aplikacje ok allshare ok kuma cały sprzęt jedynie 3d jeszcze nie rozgryzłem z tv cienkie a nie mam żadnej płytki z 3d do blu w sumie ok na 4 jak by ktoś miał kalibracje fajną to niech kliknie ja próbuje rużne nawet własne parę mam ale zależy od źródła na minus jedynie pilot uniwersalny niestety nie kuma dekodera z upc raz trybi raz nie poza tym ok zawsze się coś znajdzie niestety to nie 4k ani oled więc niema co rozpaczać chyba że mamy kasę więc nie kupujemy led bo niedługo o nich zapomnimy tak jak o lcd czy plazmach 5 lat i next
 

maxmaxus

New member
Jest kilka :D

Tryb FILM
Podświetlenie: 10
Kontrast: 64
Jasność: 52
Kolor: 45
Ostrość: 50
Odcień Z/C: 50/50
Ustawienia Dynamiczne:
Kontrast dyn: Wył.
Tonacja czerni: Ciemna
Odcień skóry: -2
Tylko tryb RGB: Wyłączone
Przestrzeń kolorów: Auto
Balans bieli: Balans bieli / Wzmocnienie: RED [23/23], zielony [26/24], niebieski [27/27]

albo
Tryb FILM a później
Pświetlenie: 10
Jasność: 44
Kontrast: 85
Kolor: 50
Ostrość: 20
Odcień G50/R50


Tonacja czerni: Ciemna
Balans bieli / Wzmocnienie: RED [24/18], zielony [26/26], niebieski [23/21]
Balans Bieli 10p: RGB: [10IRE: 0/0/1, 20IRE: 6/0/0, 30 IRE: 2/0/0, 40IRE: 0/0/0, 50 IRE: 0/0/0, 60IRE: 0 / 0/0. 70IRE: 0/0/-1, 80IRE: -1/0-1, 90IRE: -1/0/-1, 100IRE: -2/0/-1].


Opcje obrazu:
Tonacja kolorów: Standardowy
Czysty obraz cyfrowy: Wył.
Red. zakłóceń MPEG: Wył.
Tryb Film: Wył.
Motion Plus: Standardowy
Optymalizacja czerni: Niska
o super dzięki przetestuje szybki jesteś :krol:
 

Zweimall

New member
Jest kilka :D

Tryb FILM
Podświetlenie: 10
Kontrast: 64
Jasność: 52
Kolor: 45
Ostrość: 50
Odcień Z/C: 50/50
Ustawienia Dynamiczne:
Kontrast dyn: Wył.
Tonacja czerni: Ciemna
Odcień skóry: -2
Tylko tryb RGB: Wyłączone
Przestrzeń kolorów: Auto
Balans bieli: Balans bieli / Wzmocnienie: RED [23/23], zielony [26/24], niebieski [27/27]

albo
Tryb FILM a później
Pświetlenie: 10
Jasność: 44
Kontrast: 85
Kolor: 50
Ostrość: 20
Odcień G50/R50


Tonacja czerni: Ciemna
Balans bieli / Wzmocnienie: RED [24/18], zielony [26/26], niebieski [23/21]
Balans Bieli 10p: RGB: [10IRE: 0/0/1, 20IRE: 6/0/0, 30 IRE: 2/0/0, 40IRE: 0/0/0, 50 IRE: 0/0/0, 60IRE: 0 / 0/0. 70IRE: 0/0/-1, 80IRE: -1/0-1, 90IRE: -1/0/-1, 100IRE: -2/0/-1].


Opcje obrazu:
Tonacja kolorów: Standardowy
Czysty obraz cyfrowy: Wył.
Red. zakłóceń MPEG: Wył.
Tryb Film: Wył.
Motion Plus: Standardowy
Optymalizacja czerni: Niska

Dzieki wielkie:)
Tv dziala super youtube bez problemow jak niektorzy pisali i to przez wifi:)
Tylko ten je..ny bad piksel:/ Tez uwazasz ze powinienem to jak najszybciej zglosic??
Piksel jest w samym srodku ekranu na rogu to nawet bym sobie darowal ale nie na srodku, a podobno jest tez tendencja ze jak 1 sie wypalil to nastepne lubia sie wypalac w poblizu:/
 

Bobekk3000

New member
Proponuję też, od razu aktualizować firmware do wersji 1116. Z pendriva trwa to chwilę a nie zaszkodzi mieć najnowszy soft. Przy pierwszym włączeniu odbiornika była wersja 1113.
 

cebi1981

New member
Witam, wczoraj zakupiłem ue40f6640 zaktualizowałem firmware do wersji 1116 i teraz nie mam obrazu. TV podpięte do dekodera UPC. POMOCY.
 
Do góry