Samusng F6500 vx F6640 vs F6650

tdx

New member
Bez reklam
Siegasz za najwyzsza polke nie liczac oledow i ultrahd a wtedy zawsze sie placi wiecej.
Najlepiej pod wzgledem ceny do jakosci prezenruje sie seria 6 od modelu 6500

Wysłane z mojego GT-I9100
 

pema

New member
Wcześniej podpowiadano mi abym sięgnął po F7000 jest w nim lepszy procesor i będzie lepiej obrabiał sygnał SD i jeszcze jakieś inne mechanizmy - czy to prawda i jak ten model zachowuje się w dzień i w nocy.
Może już ostatnie pytanie
-czy 55" z odległości 4 m nie jest za duży ??
 

RHJG

New member
Bez reklam
Witam,moim zdaniem szkoda tak dobrego TV jakim jest F7000 do sygnału tylko SD? Pomyśl o np.NC+,jest prosta zależność:dobry sygnał + dobry TV i jest OK.Generalna zasada jest taka ,że zaczynamy od dobrego sygnału a potem czy równolegle wybór TV.Jak sygnał jest dobry to i w dzień i w nocy jest b.dobrze.Moim zdaniem nie nie jest za duży-przekonasz się o tym po około dwóch-trzech tygodniach.
 

SDman

Banned
Wcześniej podpowiadano mi abym sięgnął po F7000 jest w nim lepszy procesor i będzie lepiej obrabiał sygnał SD i jeszcze jakieś inne mechanizmy - czy to prawda i jak ten model zachowuje się w dzień i w nocy.
Może już ostatnie pytanie
-czy 55" z odległości 4 m nie jest za duży ??

Witam,
od końca -55" z 4m jest za mały nie za duży.
Posiedziałem sporo dzisiaj nad F7000 i F6800 różnica jest i nie zmieni tego nic.
Poziom głębi czerni, wyższy kontrast powoduje lepsze postrzeganie drugich planów
oraz mocniejsze nasycenie kolorów.
Obraz staje się jakby trójwymiarowy bez okularów.
SD jest również zauważalnie lepszej jakości -pewnie przez ten efekt jw.

Ja dzisiaj podjąłem decyzję -czekam na extra ceny F7000 lub F8000 w 55'".
Oglądany będzie z 3-3,5m

PS.
Natomiast cały czas podtrzymuję, że TV F65 i wyżej to rewelacyjny stosunek
jakość/cena.

Pozdr.
 
Ostatnia edycja:

bigmar

New member
Wcześniej podpowiadano mi abym sięgnął po F7000.
-czy 55" z odległości 4 m nie jest za duży ??

Niedawno miałem identyczny dylemat.
Zdecydowałem się na zakup 6650 (dzięki tdx :) )
Jednak na dzień czy dwa przed zakupem "niechcący" zainteresowałem się serią F7000.
Obraz mnie rozwalił jak to w filmikach pokazowych i ....zwątpiłem w słuszność zakupu F6650.

Wrzuciłem na pena pierwszy z brzegu ściągnięty film 3D i jakąś bajkę w avi.
W sklepie odpalono mi to na obu telewizorach. Różnica in plus w jakości obrazu F7000 była zauważalna bez jakiegoś przyglądania się szczególnie przy bajce.
Ostatecznie kupiłem 46F7000, a przeważyło:
- obraz zauważalnie lepszy
- możliwość podpięcia Evo za parę lat i tv nadal nowy :krol:
- czterordzeniowy procesor, smart i jego aplikacje chodzą naprawdę płynnie

Z wielkością miałem problem identyczny.
Pierwotnie celowałem w 55cali przy odległośći 2,70m.
Cudowałem z miarkami w sklepach, gapieniem się naprzemian raz na 46 raz na 55cali, przyklejałem taśmę papierową na ścianę.
Ostatecznie, przytargałem z pokoju obok Samsunga 50cali, pograł trochę i ....55 okazało się być za duże bo już przy 50 czytanie napisów jest małokomfortowe.
Obecnie te 46 są całkowicie optymalne i nawet gdybym miał możliwość kupić 50F7000 to bym się nie zdecydował.

Tak więc w Twoim przypadku 55cali na 4 metry to idealna wielkość.
Może zapytaj w sklepie. U mnie od razu mi powiedziano że jeśli tv okaże się za mały, zabiorą i przywiozą 55. Odwrotnie też to działa bez problemu.
 

pema

New member
Cześć
Dzięki za info. Pisząc posiedziałem.... masz na myśli literaturę czy fizyczne testowanie. Ja zaczynam przekonywać się do F7000. Widziałem go na morele.net za ok 7100 zł. Czy może znacie jakieś miejsce gdzie są tańsze. Mam nadzieję że nie będzie za duży 55" do 4m. pozdrawiam
 

pema

New member
Dzięki za szczegółowy opis twoich przygód z tv. Powiem Ci że czytając twoją historię wszystko odbywa się u mnie identycznie - różnica tylko w calach. Myślę że zdecyduję się na F7000, jeszcze raz zmierzyłem odległość i wyszło mi 4,2 m - myślę że te 55" będzie O.k - co wy na to Panowie.
pozdrawiam
 

SDman

Banned
Cześć
Dzięki za info. Pisząc posiedziałem.... masz na myśli literaturę czy fizyczne testowanie. Ja zaczynam przekonywać się do F7000. Widziałem go na morele.net za ok 7100 zł. Czy może znacie jakieś miejsce gdzie są tańsze. Mam nadzieję że nie będzie za duży 55" do 4m. pozdrawiam

nie no posiedzenie rozumiem jako postanie fizycznie w Saturnie w Łodzi,
inaczej napisałbym poczytałem chociaż to już dawno poczyniłem.
Przy okazji pomogłem chłopakom opchnąć 55F6640 (namówić klienta).
O ze 3h , aż mnie w krzyżu zastrzykało -warto było.

Pozdr.
 

Grendel

New member
Mam nadzieję że nie będzie za duży 55" do 4m. pozdrawiam

Ja będę siedział w odległości 2,8-3,3m od tv i w sumie 50" wydaje się idealne. Ale....
Telewizory maleją i to jest fakt niezaprzeczalny.
Kiedyś miałem mieszkanie z najwiekszym pokojem ok. 15m2 i kupiłem tv 37". Po jakimś czasie żałowałem braku tych 5", choć tragedii nie było.
Teraz raczej nie popełnię tego błędu. Tym bardziej, że żona nie chce słyszeć o mniejszym niż 55".
Więc wybór ograniczył się do serii. Podoba mi się F7000 ze względu na obraz i świetnie działający filtr antyrefleksowy. Tylko ta cena....
 

bigmar

New member
Cześć
Widziałem go na morele.net za ok 7100 zł. Czy może znacie jakieś miejsce gdzie są tańsze. Mam nadzieję że nie będzie za duży 55" do 4m. pozdrawiam

Kupiłem w moim mieście w sklepie Neonet za 4900pln, na stronie mają za 5499pln.
Może podpytaj w Twojej okolicy, może zejdą do rozsądnej kwoty.
 

pema

New member
Cześć,
czyli co 55" model F7000 będzie o.k - przy odległości 4m ????

..... 4900pln ale jaki model kupiłeś bo na ich stronie 55" F7000 kosztuje 7999
 

Kacper1985

New member
Witam Panowie!

W nawiązaniu do mojego tematu:
hdtv.com.pl/forum/inne/103125-plazma-czy-lcd-hdtv-do-wszystkiego-poszukiwany.html#post959546

Mam pytanie jak z input lagiem w f6770? Tdx napisał że około 33ms. Na internecie nie mogę odszukać żadnych testów tego modelu.

Waham się pomiędzy jakimś f6xxx a 50st60, z tym że przeczytałem dziś 5kilo informacji że ta plazma do grania to tak śreeedniooo... a preorder na PS4 już zamówiony.
 

WojtR

Member
Bez reklam
Witam Panowie!

W nawiązaniu do mojego tematu:
hdtv.com.pl/forum/inne/103125-plazma-czy-lcd-hdtv-do-wszystkiego-poszukiwany.html#post959546

Mam pytanie jak z input lagiem w f6770? Tdx napisał że około 33ms. Na internecie nie mogę odszukać żadnych testów tego modelu.

Waham się pomiędzy jakimś f6xxx a 50st60, z tym że przeczytałem dziś 5kilo informacji że ta plazma do grania to tak śreeedniooo... a preorder na PS4 już zamówiony.

input lag ok 30-stu paru , co do plazmy też się zastanawiałem nad ST60 do sypialni tylko całkowicie odpadł z uwagi na wyraźne wskazanie w instrukcji producenta sposobu montażu - ileś tam cm od ściany ... finalnie po przebadaniu rynki na ścianie wylądował F6640 i jestem zadowolony ( zero clouding-u bo jakiś czas tu nim straszono , doskonały smart , TV łyka wszystko + wygaszanie więc naprawdę z poziomu czerni i kontrastu jestem zadowolony )
 

Ivanez

New member
Podpowiedzcie mi Panowie co jest grane, w RTVEuro ten 46f6500 kosztuje teraz 3800, a teoretycznie lepszy od niego 46F6770 3700 zł. Tak w ogóle ten drugi to zdaje się jest sprzedawany tylko przez RTVEuro i Ole a to wiadomo to samo. Nie idą im te tviki czy co?
 

Grendel

New member
Podpowiedzcie mi Panowie co jest grane, w RTVEuro ten 46f6500 kosztuje teraz 3800, a teoretycznie lepszy od niego 46F6770 3700 zł. Tak w ogóle ten drugi to zdaje się jest sprzedawany tylko przez RTVEuro i Ole a to wiadomo to samo. Nie idą im te tviki czy co?

Po prostu @tdx ma zasięg ogólnopolski, hehe.
 

skorup84

New member
46f6770 jest teraz u nich w promocji z nowej gazetki, normalnie kosztował 3990. 46f6500 dostaniesz za ok 3300 w innych sklepach więc nie dziwię się że zeszli z ceny bo to prawie identyczne modele:) 6640 i 6650 też już zeszły do ceny 3500-3600:)
 

tdx

New member
Bez reklam
Ivanez spokojnie możesz kupić F6770 dostaniesz nawet ładniejszy pilot :)
A fakt faktem że F6500 powinien mieć na pudełku tdx Edition ;P
 
Do góry