Samusng F6500 vx F6640 vs F6650

tedi111

New member
Wczoraj kupiłem ostatnią sztukę (z wystawy) 46f6640. Przed kupnem chciałem sprawdzić ile ten telewizor naprawdę chodził. Weszedłem do menu serwisowego ale za ..... nie mogłem znaleść takiej informacji. Możecie mi powiedzieć w którym miejscu to mogę znaleść?? I czy ilośc tych godzin można zmniejszyć (żeby klient myślał że chodził tylko parę godzin) Druga sprawa to przejrzałem parę materiałów na tym tv jeszce w sklepie (w domu go będę miał dopiero w sobotę) ale widziałem straszną ziarnistość na materiałach hd (niewiem może to tylko rip z hd był). Czy da się to jakoś wyeliminować?? Mam 2 tygodnie na przetestowanie tego tv (mogę go oddać w tym czasie bez żadnych problemów, tak mi przynajmniej sprzedawca mówił, i taką kartkę mają w punkcie obsługi klienta). I trzecia sprawa to dodatkowa gwarancja (za 360 zł mogłem przedłużyć gwarancję na 5 lat, narazie wziołem bez ale zanim odbiorę pewnie jeszcze będę miał możliwość zmiany) czy to się wogóle opłaca?? Oglądałem ostatnio materiał na youtubie (link na tym forum) na którym było że psujące się kondensatory w samsungu (które można było wymienić) zmienili teraz na nie wymienialne i troszkę się tego boję, bo półtorej pensji drogą nie chodzi. Dzięki za wszelkie odpowiedzi.
Witam mam pytanko czy udało się jakość usunąć tą ziarnistość m materiałach HD bo ja mam to samo i strasznie czerwone twarze
 

bob1969

Member
Bez reklam
Też zwróciłem uwagę na ziarnistość drugiego planu w którymś z modeli 46F6xxx i nie była to kwestia jakości materiału. Czegoś takiego nie było na innych tv - nie pamiętam jakich.
 
Ostatnia edycja:

pablowit

New member
Kupiłem wczoraj w MM 46F6640. Obraz w telewizorze ustawiłem zgodnie z ustawieniami które znalazłem w internecie jak i na tym forum. U mnie obraz jest bardzo dobrej jakości. Nie zaobserwowałem żadnej ziarnistości na obrazie HD. Testowałem tv na filmach HD z blu raya jak i plikach mkv 1080p odtwarzanych przez tv. Dodatkowo podłączone mam do niego kablówkę cyfrową vectry i nc+. Jakość obrazu na kanałach hd z kabla i satelity jest bdb. Jestem z zakupu bardzo zadowolony. Wcześniej miałem lcd sony 40W4000.
 

fausto1

New member
Bez reklam
Możesz podać te ustawienia? Też mam ten model. Co do ziarna na ekranie to niestety zależy od filmu mam kilka takich Br ze ziarno widać strasznie ale nie z winy tv

Wysyłane z mojego GT-N7100 za pomocą Tapatalk 2
 

zbyniu4

New member
pablowit
Mógłbyś napisać jak wygląda tv pod względem oglądania pod kątami bocznymi i jeszcze jedno jak tv prezentuje się przy oglądaniu sportu np mecze kopanej czy tenis. Jestem fanem filmu akcji i sportu czy on sprawdzi się do tego. Jeżeli jest taka możliwość to proszę o krótki test-opis.
Byłem dzisiaj oglądać tv ale w sklepie nie ma takich możliwości do sprawdzenia jak w domu.
 
Ostatnia edycja:

pablowit

New member
Calibration Settings

Picture Mode Movie
Backlight 16
Contrast 96
Brightness 47
Sharpness 13
Color 50
Tint G50/R50


Advance Settings
Dynamic Contrast Off
Black Tone Off
Flesh Tone 0
RGB Only Mode Off
Color Space Auto
10pt White Balance On
Gamma +1
Expert Pattern Off
xvYCC Off


Picture Options
Color Tone Warm2
Digital Noise Filter Off
MPEG Noise Filter Off
HDMI Black Level Normal (Low if available)
Film Mode Off
Auto Motion Plus Off
LED Motion Plus Off


10pt White Balance On
Interval Red Green Blue
1 0 1 0
2 1 0 -2
3 0 0 2
4 0 0 0
5 -1 0 +1
6 0 -1 0
7 -1 -2 -2
8 0 2 1
9 1 0 0
10 2 1 0

White Balance
Setting Value
R-Offset 25
G-Offset 25
B-Offset 27
R-Gain 19
G-Gain 22
B-Gain 21

Kobinowałem trochę z tymi ustawieniami. Przygotowałem sobie dwa profile film i standard z lekkimi modyfikacjami w zależności o źródła. W zależności od profilu pewne opcje są poblokowane. Moje modyfikacje to przestrzeń kolorów na orginalne, barwa na ciepłe 1, motion plus na płynny. Dla 3d zwìększyłem podświetlenie do 20 i jasność do 60 a dla ps3 tylko jasność do 55.
 

pablowit

New member
Meczów nie miałem jeszcze okazji oglądać. Tenis na eurosporcie hd wygląda bdb. Co do filmów akcji to nie zauważłem żadnego smużenia czy artefktów obraz jest płynny. Kąty standardowe jak zwykłym lcd czyli raczej na wprost lub pod niewielkim kontem. Obraz porównywałem na filmach własnych które już oglądałem a programy tv do sony 40w4000.
 

fausto1

New member
Bez reklam
Ok dzięki. :) a co do ps3 to jakieś ustawienia konsoli robiłeś co do obrazu.? Pamiętam że jest taka opcja cos odnośnie wygładzania krawędzi

Wysyłane z mojego GT-N7100 za pomocą Tapatalk 2
 

zbyniu4

New member
Dzięki fausto 1 za odpowiedź. Zastanawiam się nad kupnem bliźniaka F6770-inna podstawa. Co do kątów piszesz że jest ok tylko napisz jakich. Chodzi mi głównie o kąty baczne tj jak to wygląda przy 30, 40 stopniach. W sumie to mam pokój w prostokącie to kąty w gr. 30' będą akceptowalne. Aha napisz jak prezentuje się 3D i czy oczy nie bolą.
ps
mecze są dla mnie ważne ale ważniejsze żeby nie było bandingu. Wcześniej miałem Lg lw 570 i clouding był w nim widoczny "gołym okiem". Także to bym przeżył ale nie banding. Bardzo ważna jest dla mnie płynność!!!!!!!!
 
Ostatnia edycja:

fausto1

New member
Bez reklam
Co do 3d pojawia się często w filmach poswiata obiektu. Wygląda to tak że np mając przed sobą postać widać jej poswiate czyli jakby taką obrsmowke. Czasem to denerwuje. Winą są tutaj okulary, miałem d6500 ale miały lepszy model okularów i tego nie było

Wysyłane z mojego GT-N7100 za pomocą Tapatalk 2
 

pablowit

New member
Pod kątem 30, 40 możesz spokojnie oglądać. Jeśli chodzi o 3D nigdy nie byłem jego zwolenikiem. Do tej pory oglądałem jedynie kilka filmów w kinie. Muszę przyznać że tv mnie pozytywnie zaskoczył. Narazie oglądałem Avatara 3D z blu ray oraz demo disc 3d z neta. Obraz 3D jest wyrazisty i szczegółowy z dobrą głębiom. Nie widziałem żadnych błędów. Jako że są to aktywne okulary widać migotanie. Mi po chwili nie przeszkadza. Cloudingu i bandingu nie zaopserwowałem.
 

paulus_pl

New member
Po odpowiednim ustawieniu TV cloudingu nie dostrzeżesz. Co do czarnych rogów to jak się uprzesz to pewnie je zobaczysz. Ja ich nie dostrzegam ani na F6500 ani na F6650 a oba mam w domu ;)
Modele które wymieniłeś też są godne polecenia z jakiegoś powodu jednak wybrałeś samsunga


Mam pytanko do Ciebie czy mając oba telewizorki w domu myślisz, że warto dopłacić parę stówek do f6650 czy lepiej wziąć f6500. No i jak z odświeżaniem czy jest jakakolwiek róznica pomiędzy 600 a 400?
 

tdx

New member
Bez reklam
To wszystko są modele na tej samej matrycy (100Hz) tylko z CMR 400 lub 600Hz.
Jeśli już miałbym dopłacać to dopiero do F7000.
Cieżko jest porównać te TV bo mają rózną wielkość 720 z Youtuba (kompresja) lepiej wygląda na 40 niż na 46
 

raffar

New member
Jak już pisałem wcześniej kupiłem ostatnią sztukę z wystawy 46f6640. Chciałbym mu zrobić jakiś reset do ustawień fabrycznych, tak jakby to był nowy tel wyjęty z pudełka. Czy prz takim resecie menu serwisowe też wraca do ustawień fabrycznych?? Bo niewiem czy może kos czegoś tam niepoprzestawiał. W jaki sposób się robi taki reset?? Z góry dzięki za odpowiedź.
 

tdx

New member
Bez reklam
Wciskasz na pilocie kiedy TV jest na czuwaniu:
INFO MENU MUTE POWER

Potem czekasz aż TV się włączy i pojawi nie niebieskie menu
Nic nie kombinujesz tylko wciskasz na pilocie 3x OK. TV się wyłączy i po ponownym włączeniu będziesz mieć TV jak z pudełka :)
 

paulus_pl

New member
To wszystko są modele na tej samej matrycy (100Hz) tylko z CMR 400 lub 600Hz.
Jeśli już miałbym dopłacać to dopiero do F7000.

Tylko, że do F7000 trzeba dopłacić ponad tysiaka, a to już bardzo dużo. No a czy w takim razie CMR 600Hz jest lepszy niż 400Hz skoro to tama matryca...?
 

zbyniu4

New member
Dzisiaj dokładnie obejrzałem sobie moich faworytów tj sony 805, panas et i sam f6770. Powiem tak. Z moich spostrzeżeń wynika że najlepsze i naturalne kolory ma sony ale kiepsko sobie radzi ze sportem zwłaszcza z tenisem i piłką nożną. Sam kolory ma ok, nie zauważyłem ciemnych rogów. Super poradził sobie z moimi filmikami ze sportu. Panas podobnie jak sony nie radzi sobie za bardzo ze sportem, kolory ok. Bardzo mu się grzeje lewa strona tv (ledy z lewej str. ). Kąty lepsze oczywiście w sonym i panasie ale powiem szczerze że w samie też było ok, aż się zdziwiłem że jest tak dobrze. Przy oświetleniu sklepowym nie mogłem sprawdzić jak z cloudingiem w tych tv. Wizualnie wszystkie trzy tv wyglądają super. Pierwsze miejsce dałbym sonemu, drugie samowi a trzeci panas. Generalnie z tych trzech tv, biorąc pod uwagę że matryce sama mają wyższy kontrast i lepszą czerń oczywiście jak dla mnie i lepiej sobie radzą z dynamicznymi scenami mój wybór padł na sama 55F6770.
Tv niedługo będę miał w domu to czeka mnie trochę pracy z ustawieniami. Oczywiście zrobię mu mały test i opisze wrażenia na forum.

ps
jak można to proszę o ustawienia tego tv
 
Do góry