Samusng F6500 vx F6640 vs F6650

kpr

New member
To chyba już moje ostatnie pytanie, bo nie do końca kumam.
Local czy global dimming jest lepszy? Czy to jest związane z inaczej rozmieszczonym podświetleniem? Czy to po prostu coś w stylu porównywania hot-doga z hamburgerem?
Zmierzam do tego, że model F6800 (który teoretycznie jest wyższym modelem od F6640) jest tańszy o kilkaset zł. od F6640.. Czy ta różnica to widzimisie Samsunga czy ma jakieś sensowne uzasadnienie ?
 

tdx

New member
Bez reklam
Samsung UE46F6650: Full Review

W 66xx do minusów są słabe kąty i potencjalniy clouding...
46F6650 po kalibracji osiągnął kontrast 3200:1 tak więc tu jest zaleta microdimmingu

W testach F6800 ma kontrast (Full On/Off) 1180:1 a w ANSI 814:1 właśnie przez global dimming, imput lag 30ms
 

HDTV_Fan

New member
Bez reklam
tdx, mysle nad nowymi testami :) - tylko kótry z tanszych ?? moze F6770 ??

Cena podobna do F6640

Jakie to roznice ??

F8000 za drogi do mozliwosci
 

RHJG

New member
Bez reklam
Coś ten Samsung pokręcił,dla mnie F6770 jest lepszy technicznie,przynajmniej na papierze i ważniejsze lepiej świeci jak i wygląda od F6800-to moja subiektywna opinia...
 

kpr

New member
W testach F6800 ma kontrast (Full On/Off) 1180:1 a w ANSI 814:1 właśnie przez global dimming, imput lag 30ms
Czyli kiepsko jak na taki model (cena/jakosc) ?

W 66xx do minusów są słabe kąty i potencjalniy clouding...
A w F6800 clouding jest potencjalnie mniejszy?

F8000 za drogi do mozliwosci

Z tym, że F6800 tańszy od F6640/50, więc dlaczego za drogi do możliwości?
 
Ostatnia edycja:

szuki85

New member
Witam, ja posiadam 46'' F6740 i generalnie obraz jest naprade dobry ale czasami widze ze obraz jest jakby podwojny na niektorych szczegolach (rozmycie na okolo obiektu, zaburzenie obrazu)... jest to strasznie denerwujace. Problem wystepuje na zwyklych programach jak i na HD. Wczesniej mialem Sony i nigdy czegos takiego nie widzialem. zakladam ze moze to byc kwestia ustawien. Jakies porady?
 
Ostatnia edycja:

tdx

New member
Bez reklam
Witam, ja posiadam 46'' F6740 i generalnie obraz jest naprade dobry ale czasami widze ze obraz jest jakby podwojny na niektorych szczegolach (rozmycie na okolo obiektu, zaburzenie obrazu)... jest to strasznie denerwujace. Problem wystepuje na zwyklych programach jak i na HD. Wczesniej mialem Sony i nigdy czegos takiego nie widzialem. zakladam ze moze to byc kwestia ustawien. Jakies porady?

Odpowiednie ustawienie motion plus i czysty obraz cyfrowy/redukcja zakłuceń MPEG powinna zniwelować ten efekt
 
T

Tgamer

Guest
A jak wyglada sprawa imput lag w trybie standart czy sa lagi po multi i jak w trybie gry wiem ze niweluje wszystkie opoznienia ale pogarsza grrafike tylko jak bardzo ?

Wysłane z mojego GT-N8000 za pomocą Tapatalk 2
 

@oonie

New member
Witam, nadszedł czas na zakup telewizora. Jeśli chodzi o markę to w tej kwestii decyzja została podjęta: Samsung. Więc czytając opinie i kwota jaką dysponuję wybór padł na serię 6F. Więc pojechałem sobie do MM, uprzednio sprawdziłem czy jest model jaki chciałbym sobie kupić czyli UE40F6800, był. Oczywiście nie robię zakupów w takich sklepach, bo wiadomo ceny znacząco zawyżone, ale gdzieś trzeba sobie obejrzeć. Przechodząc do sedna UE40F6800 skreśliłem, bo jednak przezroczysta rama mnie jakoś odrzuciła cena tego modelu to 3299, ale zaraz stał UE40F6640 no i właśnie on zrobił mi mętlik, cena dokładnie taka sama. Większość tv miało źródło BR, ale patrząc w tym przedziale cenowym najlepiej świecił F6640. Może też kwestia dodatkowych ustawień, nie wiem. TV głównie będzie mi służył pod PC, oglądanie filmów BR. Sprzedawca doradzał mi właśnie F6640 argumentując właśnie Clear Motion Rate 600 oraz
Micro Dimming, twierdząc, że jest on tylko w wyższych/droższych seriach. Gdzieś też wyczytałem, że pełne 3D jest w serii F6800. Sugestie mile widziane :)
 

tdx

New member
Bez reklam

Faktycznie masz mętlik :)

OD modelu F6500 masz dokładnie takie same matryce różnica jest w CMR 600Hz i microdimming zamiast global dimming.
Korzyść z mcrodimmingu to wyższy kontrast wada możliwy większy clouding
W warunkach sztucznego oświetlenia sklepowego nie widziałem żadnej róznicy
 

martinus123

New member
Do góry