Samusng F6500 vx F6640 vs F6650

RafMat

New member
Po pierwsze Telewizora nie kupuje się po pijaku.A tak na poważnie proponuje takim klientom jak ty najpierw sprawdzić Tv a potem go brać do domu.Myślę że dla Ciebie będzie lepsza inna marka,jak np.Philips (z matrycą Samsunga)która będzie pięknie grać i świecić.Wedle twoich upodobań.

Wysyłane z mojego GT-I9100 za pomocą Tapatalk 2
 

valpurgius

New member
Witam
Posiadam tv UE46F6500 ma on funkcję HBBTV działającą w naziemnej tv, ale ona nie działa. Pisałem do serwisu samsunga znają podobno problem i mają to naprawić w oprogramowaniu. Tylko że jest już wersja oprogramowania 1012 jak kupiłem w kwietniu była 1005 i dalej nie działa. Czy też macie ten problem?
 

prezesss

New member
55f6500 czy 55es6800 ??

Witam,

czy mógłby mi ktoś pomóc w wyborze między tymi dwoma modelami. Dzisiaj byłem w MM i Pan z dział TV powiedział, że różnica jest tylko w kolorze ramki ekranu :p
 

aplok

New member
Po pierwsze Telewizora nie kupuje się po pijaku.A tak na poważnie proponuje takim klientom jak ty najpierw sprawdzić Tv a potem go brać do domu.Myślę że dla Ciebie będzie lepsza inna marka,jak np.Philips (z matrycą Samsunga)która będzie pięknie grać i świecić.Wedle twoich upodobań.

Wysyłane z mojego GT-I9100 za pomocą Tapatalk 2

Dziękuję za odpowiedź oraz wszelkie sugestie.Byłem dzisiaj w innym sklepie w celu sprawdzenia funkcji smart tv na samsungu 6640 oraz innych z serii F.Niestety totalna klapa , facet który mnie obsługiwał był bardzo zdziwiony.Wszystkie samsungi z serii F mają ten sam problem na aplikacjach typu tvp.vod oraz tvn player - obraz jest bardzo nieczysty, zamglony lub niewyrażna-jak kto woli.Po odpalenieu smart tv na samsungach serii ES wszystko jest ok, tak jak powinno być.
Dla mnie jset coś nie tak z tą serią F.

pozdrawiam serdecznie
 

tdx

New member
Bez reklam
Wszystkie samsungi z serii F mają ten sam problem na aplikacjach typu tvp.vod oraz tvn player - obraz jest bardzo nieczysty, zamglony lub niewyrażna-jak kto woli.
Dla mnie jset coś nie tak z tą serią F.

pozdrawiam serdecznie

Z całą? Rozumiem że sprawdzałeś całą rodzinę: F6400 F6500 F6800 bo to TV z tego wątku a przyglądałeś się F7000 i F8000?
W F5500 też? (pisze tylko o modelach z WIFI)

Na na iplexie puszczam kroniki filmowe z lat 50 i obraz jest OK :) obraz nie jest ZMAZANY jedyne co mi przeszkadza to format 4:3 :) :)
 

aplok

New member
Z całą? Rozumiem że sprawdzałeś całą rodzinę: F6400 F6500 F6800 bo to TV z tego wątku a przyglądałeś się F7000 i F8000?
W F5500 też? (pisze tylko o modelach z WIFI)

Na na iplexie puszczam kroniki filmowe z lat 50 i obraz jest OK :) obraz nie jest ZMAZANY jedyne co mi przeszkadza to format 4:3 :) :)

Odpalaliśmy z obsługą saturna większość modeli serii F z aplikacją smart tv - tvp.vod.
Po odpaleniu, w menu aplikacji zlewają się literki, np napis seriale jest tak zlany ze sobą ,że nie ma odstępu między literką a l .Natomiast odpalając to samo na telewizorach serii ES jest wszystko ok.Oczywiście obraz też jest lepszy na ES w smart tv.
 

tdx

New member
Bez reklam
OK ja chce tylko ustalić tą większość bo strasznie nie lubię uogólnień. Możesz podąć jakiś inny model na którym odpalałeś oprócz 6640, bo akurat tego nie mam jak :)
 

patefkrak

New member
Mnie na razie 55F6640 śmiga znośnie (oglądając obraz F8000 myślałem, że będzie gorzej) ogólnie nie narzekam, programy pod nc+ nawet spoko i jestem zadowolony.

Dalej walczę z ustawieniami obrazu, ale to zapowiada się długa walka :)
A może ktoś już ma swoje ustawienia z których jest zadowolony?

Mam pytanie - może ktoś zna odpowiedz - czy jak sobie kupię moduł CI pod nc+ to jest wtedy możliwość zmiany kolejności programów, czy jesteśmy zdani na ustawienie od nc+ które nie zbyt jest fajne i trudno się do niego przyzwyczaić ?
 

RafMat

New member
Mam pytanie - może ktoś zna odpowiedz - czy jak sobie kupię moduł CI pod nc+ to jest wtedy możliwość zmiany kolejności programów, czy jesteśmy zdani na ustawienie od nc+ które nie zbyt jest fajne i trudno się do niego przyzwyczaić ?
Tak jest to możliwe.Jeżeli kupisz moduł CI+ będziesz mógł zmienić kolejność programów zostając przy tych samych numerach kanału.:)


Wysyłane z mojego GT-I9100 za pomocą Tapatalk 2
 

patefkrak

New member
Dzięki za odpowiedz :)
Muszę to przemyśleć czy kupić moduł, czy jakiś nowy dekoder - tylko taki, że by udało się pilota sparować. Teraz mam jakiegoś starego Optical 402, ale nie mogę go sparować. Ale za to mam układ kanałów jaki chce, ale dwa piloty niestety.
 

aplok

New member
OK ja chce tylko ustalić tą większość bo strasznie nie lubię uogólnień. Możesz podąć jakiś inny model na którym odpalałeś oprócz 6640, bo akurat tego nie mam jak :)


Testowaliśmy następujące modele:
UE55ES6800
UE55ES7000
UE55ES6340
UE55F6500
UE55F7000
UE55F6800

Niestety ten mój 6640 narazie porażka , jeżeli chodzi o jakość obrazu.Wczoraj przyszedł sąsiad i momentalnie stwierdził, że coś z tym obrazem jest nie tak.
Nie wiem co zrobić, mam jeszcze kilka dni na oddanie TV do sklepu.Obraz jest jakby taki mleczny , lekko niewyraźny , ale czasami np. poszczególne programy na TVN HD są super.Funkcjonalność oraz mulitimedialność tego TV jest bardzo dobra.
Zadzwonię chyba do serwisu, niech przyjadą i ocenią sami jak nic nie zrobią to oddam.
Zastanawiam się powoli nad inną marką.
PS
Może trafiłem na kiepską partię ?


pozdrawiam
 

mazdar1

New member
a kalibrowałeś ustawienia obrazu???? czy oglądasz tak jak dostałes ze sklepu
po ustawieniach fabrycznych trzeba tv skalibrowac,wpisz w googlach "kalibracja samsunga"
 

Camillio

New member
Mam pytanie do użytkowników wersji 46' modelu 6640. Mianowicie jak wygląda sprawa oglądania z odległości 2-2,3m tego tv? jak prezentują się kanały sd no i czy nie widać pikselozy? Jestem mocno zainteresowany tym modelem i zastanawiam się tylko na rozmiarem. A tak na marginesie pojawił się test tego tv na stronie lesnumeriques.com. Wypadł całkiem przyzwoicie.
 

kpr

New member
Czyli jak to w końcu jest z tą serią 6? Cała ma tylne podświetlenie a 600Hz i micro dimming w 6640/6650 to tylko chwyt marketingowy? Do chwili obecnej chciałem kupić F6640, bo w F6800 odraża mnie przezroczysta ramka..
Który model serii 6 jest "najwyższy"? Jeśli nie chce 6800 za wygląd, ani dać się zrobić w bambuko marketingowe to co wybrać?
@tdx, słyszałem że jesteś specem Samsunga, doradzisz cos konkretnego tłumacząc "jak krowie na granicy"? ;-)
 

kris615

Member
Mam F6500. Może ktoś mi opisać punkt menu "Funkcje Smart > Rozpoznawanie głosu" Jest inaczej jak podaje instrukcja. Nie wiem czy u mnie jest coś źle czy są rozbieżności między instrukcją a menu. Ja mam tam dwa składnikiu a instrukcja podaje, że powinny być cztery.
Pozdrawiam.
 
Ostatnia edycja:

tdx

New member
Bez reklam
Czyli jak to w końcu jest z tą serią 6? Cała ma tylne podświetlenie a 600Hz i micro dimming w 6640/6650 to tylko chwyt marketingowy? Do chwili obecnej chciałem kupić F6640, bo w F6800 odraża mnie przezroczysta ramka..
Który model serii 6 jest "najwyższy"? Jeśli nie chce 6800 za wygląd, ani dać się zrobić w bambuko marketingowe to co wybrać?
@tdx, słyszałem że jesteś specem Samsunga, doradzisz cos konkretnego tłumacząc "jak krowie na granicy"? ;-)

Ja mogę napisać tylko to co sprawdzałem, w warunkach sklepowych F6500 i F6640 grają bardzo podobnie musiałbym przygarnąć jednego do domu żeby napisać coś więcej :)
Co do modeli to mamy tabelkę + F6400 co CMR 200Hz i brak DVB-S
tabelkaa.jpg
 
Ostatnia edycja:

kpr

New member
A orientujesz sie czy F6640/50 ma faktycznie podświetlenie tylko na dolnej krawędzi a F6800 na za całą matrycą?
 

tdx

New member
Bez reklam
Oba modele to edge led...
F6640 ma local dimming, F6800 global dimming,

samsungue46f6800fullhdg.jpg


20130412102316.jpg
 
Ostatnia edycja:
Do góry