Samusng F6500 vx F6640 vs F6650

rewop04

New member
Przeprowadź kolejne próby i podziel się swoimi opiniami :)
I jak możesz, to sprawdź ten sport jeszcze raz na F6640

a więc tak, byłem, widziałem, testowałem. 3 godziny, bardzo uczynny i kompetentny sprzedawca. a jednak się zdarzają... :) lubię jakość obrazu, ale umówmy się, nie będę radykałem. testowaliśmy tylko samsungi, na inne marki już nawet nie patrzę (widziałem kątem oka też grają fajnie, ale ile można wybierać.)

ale najważniejsze:
1. kto ma kasę to nowa seria F7000 i szczególnie 8000 po prostu niszczą obrazem. nie wspominam o multimedialności, ale jakość obrazu świetna.
2. kto ma mniej kasy to modele jak wyżej ale serii es - też piękny obraz ale zauważalnie gorszy.
3. komu zależy, aby jak mniej wydać pozostaje seria 6 i tu testowałem modele 6400, 6800, 6900, 6640 i 6500. do wyboru do koloru - co kto woli. ciężko wyłapać różnice, ale tak jak modele es 7 i 8 ustępują jakością obrazu do modeli seri F7 i 8, tak analogiczna jest różnica pomiędzy serią F 6 i es 7 i 8.

miałem ustawione obok siebie 46 cali lub 40 kolejno f6500, f8000 i es7000 i f6500 naprawdę daje radę przy droższych braciach jakością obrazu, chociaż różnica jest bardzo duża (jeszcze raz napiszę f8000 wyświetla kapitalnej jakości obraz)

szukając jakiegoś konsensusu cenowego i mając na uwadze, że koniecznie musi być 55 cali wybór padł na model f6500 (jutro zakup - potrzebny samochód). tak też doradzał mi sprzedawca, chociaż starałem się, aby przekonał mnie do 6640 jednak mówił nie... nawet odradzał i to sensownie argumentując :) faktycznie myślałem, że to 600Hz zrobi jakąś różnicę, a tu wielki zawód.

nic jutro jeszcze wrzucę w hd mecz piłki nożnej i koszykówki, bo dzisiaj przez przypadek nie wziąłem.

ogólnie wszystkie tv pięknie czytają z USB i dysku. Hobbit z BR powala jakością.
"załamał" mnie na początku efekt teatralności w tych telewizorach, ale po wyłączeniu funkcji "motion plus" wszystko idzie jak należy :)

ech jakby tego es8000 55 cali jeszcze obniżyli o kilka stówek to bym dopłacił, ale tak jest różnica 2tys. to jednak dużo pomiędzy f6500 :)) kto wie, może jutro pod wpływem impulsu... na razie stoi na 55f6500 i nawet już nie chcę się zastanawiać mad czymś innym. i tak będzie służył tylko do telewizji hd z nc+ i filmów z dysku więc na pewno sprawi się dobrze.

a jak komuś zależy na multimedialności to współpraca samsunga tv ze smartfonem i tabletem to po prostu bajka. tutaj samsung stworzył prawdziwe centrum multimedialne.

to tak na szybko. jak komuś pomogłem to się cieszę, jak zagmatwałem to przepraszam :)
jeszcze dodam, że w sieciówkach można np tv zwrócić w ciągu 2tyg jak coś "będzie nie tak", więc jak ktoś ma blisk do sklepu to może brać w ciemno w kartonie swój tv (warto chyba tylko sprawdzić czy matryca jest cała, aby jak coś nie zarzucono, że to my uszkodziliśmy)
 
T

Tgamer

Guest
a więc tak, byłem, widziałem, testowałem. 3 godziny, bardzo uczynny i kompetentny sprzedawca. a jednak się zdarzają... :) lubię jakość obrazu, ale umówmy się, nie będę radykałem. testowaliśmy tylko samsungi, na inne marki już nawet nie patrzę (widziałem kątem oka też grają fajnie, ale ile można wybierać.)

ale najważniejsze:
1. kto ma kasę to nowa seria F7000 i szczególnie 8000 po prostu niszczą obrazem. nie wspominam o multimedialności, ale jakość obrazu świetna.
2. kto ma mniej kasy to modele jak wyżej ale serii es - też piękny obraz ale zauważalnie gorszy.
3. komu zależy, aby jak mniej wydać pozostaje seria 6 i tu testowałem modele 6400, 6800, 6900, 6640 i 6500. do wyboru do koloru - co kto woli. ciężko wyłapać różnice, ale tak jak modele es 7 i 8 ustępują jakością obrazu do modeli seri F7 i 8, tak analogiczna jest różnica pomiędzy serią F 6 i es 7 i 8.

miałem ustawione obok siebie 46 cali lub 40 kolejno f6500, f8000 i es7000 i f6500 naprawdę daje radę przy droższych braciach jakością obrazu, chociaż różnica jest bardzo duża (jeszcze raz napiszę f8000 wyświetla kapitalnej jakości obraz)

szukając jakiegoś konsensusu cenowego i mając na uwadze, że koniecznie musi być 55 cali wybór padł na model f6500 (jutro zakup - potrzebny samochód). tak też doradzał mi sprzedawca, chociaż starałem się, aby przekonał mnie do 6640 jednak mówił nie... nawet odradzał i to sensownie argumentując :) faktycznie myślałem, że to 600Hz zrobi jakąś różnicę, a tu wielki zawód.

nic jutro jeszcze wrzucę w hd mecz piłki nożnej i koszykówki, bo dzisiaj przez przypadek nie wziąłem.

ogólnie wszystkie tv pięknie czytają z USB i dysku. Hobbit z BR powala jakością.
"załamał" mnie na początku efekt teatralności w tych telewizorach, ale po wyłączeniu funkcji "motion plus" wszystko idzie jak należy :)

ech jakby tego es8000 55 cali jeszcze obniżyli o kilka stówek to bym dopłacił, ale tak jest różnica 2tys. to jednak dużo pomiędzy f6500 :)) kto wie, może jutro pod wpływem impulsu... na razie stoi na 55f6500 i nawet już nie chcę się zastanawiać mad czymś innym. i tak będzie służył tylko do telewizji hd z nc+ i filmów z dysku więc na pewno sprawi się dobrze.

a jak komuś zależy na multimedialności to współpraca samsunga tv ze smartfonem i tabletem to po prostu bajka. tutaj samsung stworzył prawdziwe centrum multimedialne.

to tak na szybko. jak komuś pomogłem to się cieszę, jak zagmatwałem to przepraszam :)
jeszcze dodam, że w sieciówkach można np tv zwrócić w ciągu 2tyg jak coś "będzie nie tak", więc jak ktoś ma blisk do sklepu to może brać w ciemno w kartonie swój tv (warto chyba tylko sprawdzić czy matryca jest cała, aby jak coś nie zarzucono, że to my uszkodziliśmy)


Ja też jestem za f6500 tylko nie wiem jak z grami ale jest tryb gry :p

a co do es8000 to czytałem ostatnio artykuł o włamaniech i podgladanie ludzi przez te kamery nawet trafiały te filmiki do internetu pisali ze to tylko w ameryce i ze w innych krajach nie włamuja sie to nie prawda też sie włamuja ale można zakleić okienko z kamera :p


Ja nie mogłem testowac jak ty ale były te 2 modele obok siebie i bardziej mi sie podobał obraz f6500 ale to ustawienia sklepu wiec trzeba zobaczyć samemu :)
 

rewop04

New member
Ja też jestem za f6500 tylko nie wiem jak z grami ale jest tryb gry :p

a co do es8000 to czytałem ostatnio artykuł o włamaniech i podgladanie ludzi przez te kamery nawet trafiały te filmiki do internetu pisali ze to tylko w ameryce i ze w innych krajach nie włamuja sie to nie prawda też sie włamuja ale można zakleić okienko z kamera :p


Ja nie mogłem testowac jak ty ale były te 2 modele obok siebie i bardziej mi sie podobał obraz f6500 ale to ustawienia sklepu wiec trzeba zobaczyć samemu :)

Jeśli chodzi o gry to nie wiem, nie gram, nie testowałem, nie wiem jak Samsungi się spisują w tym zakresie.

Ty różnic obrazu nie widziałeś, dla mnie to była przepaść pomiędzy: f8000/es8000 i 7000/f serii 6, chociaż wszystkie 6 fajnie wyświetlały obraz. Ale powtórzę jeszcze raz i ostatni: es7 i 8 grają pięknie, ale f8000 szok, czerń, biel, kolory, jasność, nie wiem czym oni to uzyskali ale bajka.

możliwość regulacji obrazu w serii f ogromna

jeszcze co zauważyłem, to to, że jak poda się samsungowi słaby sygnał/nagranie to nawet w najwyższych seria obraz jest słabiutki. no ale z gówna bata nie ukręcisz :)

ogólnie trochę kiepski okres do porównań w sklepach, bo większość starszych modeli wyprzedana, a nowych jeszcze dużo nie ma. mam tylko nadzieję, że w tych nowych nie będzie jakichś wad fabrycznych i podobnych niespodzianek :)

jako ciekawostkę dodam, że w dużym konkurencyjnym sklepie telewizory sharp i sony mają super stanowiska i prezentacje HD, a Samsungi podpięte pod sieć z obrazem tak tragicznym nawet na najwyższych modelach, że nie trzeba komentarza. zresztą nieświadomy moich preferencji sprzedawca powiedział, że jak podepnie pod to źródło samsungi, to obraz będzie jeszcze lepszy :)) ale uczciwie przyznam, że obrazy w tych soniakach i sharpach na br też godne.

ps. a kamerkę zawsze możesz obrócić ;)
ps2. i dziękuję użytkownikowi "tdx", który mi sporo rzeczy na priv wytłumaczył :)
 

eres72

New member
A mógłbyś napisać, co przeważyło na korzyść F6500, wszak wydawać by się mógło, że F6640 z micro i 600hz to lepszy wybór :)

napisał przecież że nie widać różnicy pomiędzy 400 a 600Hz i że micro się sprawdza lepiej przy edge

"myślałem, że to 600Hz zrobi jakąś różnicę, a tu wielki zawód."
" micro dimming ma tylko sens przy krawędziowym podświetleniu panelu a cała seria 6 ma diody umieszczone za matrycą."
 
Ostatnia edycja:

S.M.ok

New member
Przychylam się do pytania przedmówcy: dlaczego ostatecznie wybrałeś 6500 a nie 6640 z micro dimmingiem?
Sam mam ten sam dylemat z zakupem co ty i chyba też zostanę przy serii f6.
 

lestek

New member
hej mam f6640.. w weekend napisze taką małą recenzje z poziomu zwykłego "kowalskiego" i porównam z moimi tv w innym pokoju...mam nadzieje że ktoś będzie zainteresowny
 

S.M.ok

New member
Byłem dziś w MM i bardzo miły gość wyjaśnił mi, że:

- f6500 ma 200Hz ale nie ma krawędziowego podświetlania
- f6640 ma 100Hz ale ma podświetlanie krawędziowe

Czyli albo mieć rybkę albo akwarium (porada Pana z MM - kupić ES7000 ;))
Czy ktoś może potwierdzić jeszcze tą informację?
 

tdx

New member
Bez reklam
Byłem dziś w MM i bardzo miły gość wyjaśnił mi, że:

- f6500 ma 200Hz ale nie ma krawędziowego podświetlania
- f6640 ma 100Hz ale ma podświetlanie krawędziowe

Czyli albo mieć rybkę albo akwarium (porada Pana z MM - kupić ES7000 ;))
Czy ktoś może potwierdzić jeszcze tą informację?

Potwierdzić raczej nie bardzo cała seria F6xxx ma matryce 100Hz, porada pana w sprawie zakupu może i słuszna :)
 

patefkrak

New member
Podzielę się pewnymi uwagami. Stałem się posiadaczem kolejnego już telewizora w swoim życiu. Tym razem potrzebowałem 55 cali i po pewnym czasie wybór padł na Samsunga F6640. W konkurencji była nowość Sony 802 (co prawda droższy i lepiej wyświetlający obraz, ale jest mniej multimedialną maszyną) i coś z serii F7000 lub F8000 (ale tu już cena jest wysoka, ale gołym okiem widać, że wyświetlany obraz jest o niebo lepszy od serii 6). Ale wykalkulowałem sobie, że nie warto teraz dopłacać tych 4 tysięcy złoty, bo za 5 lat telewizor za 6 tys. i za 10 tys. będzie już egzemplarzem muzealnym, a tym samy można zaoszczędzić 4 tyś na jakiś tam kolejny model w przyszłości - ale to moje rozumowanie :)
A co do samego telewizorka. Powiem szczerze, że sprawuje się i wyświetla programy nawet lepiej niż myślałem. Mam nc+ i oczywiście jest różnica w sygnale nadawania programów, ale jest moim zdaniem całkiem przyzwoicie. Dużo oglądam sportu i mecze Ligi Mistrzów oglądało się bardzo przyjemnie – nie powiem :) Zobaczymy, jak będzie z Ligą Polską w weekend :)
A znowu nie jestem jakimś tam zwariowanym fanatyczny oglądaczem, który patrzy na rogi co wyświetlają i czy czarny jest faktycznie czarny :) Traktuje to urządzenie jako zwykły telewizor :)
Oczywiście trzeba walczyć z ustawieniami obrazów, a tych jest na prawdę dużo i ciężko to zrobić. I pewnie to jeszcze troszkę potrwa, aż człowiek znajdzie te właściwe. A ustawień na forum dużo i każde inne. Jak by ktoś posiadał jakieś sprawdzone to chętnie przetestuje u siebie.
Z multimediami na razie się poznaje i zaprzyjaźniam. Ale wygląda na to, że wszystko śmiga. Strasznie fajnym rozwiązaniem jest ALLSHARE - straszne wygodne w użytkowaniu jak dla mnie.
I jeszcze jedno, gdzie wydaje mi się Samsung wyprzedził Sony i to bardzo – to ten pilot multimedialny. Sposób sterowania wszystkim to bajka (a wiem tym bardziej co mówię, bo jestem osobą która ma niesprawne palce, a i tak wszystko śmiga fajnie i obsługuje się bezproblemowo) i nie mam na myśli sterowania głosem, bo to tzw. pic na wodę, ale takie ogólne użytkowanie.
Takie są moje spostrzeżenia dotyczące tego telewizora - trzeba mieć świadomość, ze są lepsze, fajniejsze, droższe - ale ten spełnia swoją role telewizora i domowej rozrywki :)
 

wwns

Member
Witam Kupiłem F6640 za 5799; w MM 2 dni temu, jeden z plusów to dobra czerń i tryb Gry który jest naprawdę dobry ( porównując do sony wielka różnica ) i od razu wyłączyłem motion plus bo nie mogłem się przyzwyczaić
Na +:
Wygląd
Obraz Naprawdę dobry z N
Ps3 bardzo dobry
Głośniki ok dobrze grają
Monetę na prądzie zaoszczędzę
Iplex ( można dodać konto plus i oglądać wszystko bez reklam )
Pilot ten dodatkowy
Okulary 3d dokładają 2 pary

Na -:
Za drogi
Zagmatwane ustawienia i stanowczo za dużo
3D jakieś takie płaskie ( w technologi pasywnej bardziej mi się podobały efekty)
cdn :)
 

S.M.ok

New member
Po wieeelu przemyśleniach kupiłem 55f6500 i muszę przyznać, że nie żałuję.
Nie jest to na pewno f8000, różnica jest ogromna - adekwatna do ceny tych TV, natomiast różnica pomiędzy F6500 a np. ES7000 nie przekonała mnie do dołożenia 1500 złotyszy do serii es7000.
Nie jestem jakimś maniakiem TV, telewizor służy mi do głównie do oglądania naziemnej telewizji i z tej roli wywiązuje się jak należy. Obraz po ustawieniach własnych (3 godziny walki :twisted:) jest super. Programy i filmy w HD (jeśli są faktycznie w HD) ogląda się bardzo przyjemnie nawet z 2m. Programy SD wyglądają normalnie z 5-6m - czyli z takiej odległości, z jakiej je oglądam, z bliska ich oglądanie do przyjemności nie należy, ale to normalne.
Filmy bluray - rewelacja. Nie mam konsoli ale laptop + 55 TV + Far Cry 3 = miodzio :-D
Input laga nie zauważyłem, albo jest niewielki, albo mi po prostu nie przeszkadza.
Co do cloudingu - nie znam się na tym, ale uważam, że jest spory, na szczęście nie przeszkadza mi. W każdym razie jeśli ktoś czytał test ES8000 na tym forum to myślę, że w f6500 clouding jest porównywalny.

Niezależnie od mojej opinii na temat samego TV mam w tej chwili problem techniczny z tym z TV - wczoraj go włączyłem i od tego momentu nie mogę zrobić nic: TV nie reaguje na piloty, nie można go wyłączyć, zmienić kanału, źródła, głośności - nic. Wyłączyć można go jedynie wyjmując wtyczkę z gniazdka.
Fajna sprawa - telewizor ma tydzień i już do serwisu trzeba dzwonić :(
Samsung chyba schodzi na psy, w tamtym tygodniu umarł mi GALAXY SII - podobno na amen, zobaczymy, na szczęście jeszcze na gwarancji... :cry:
 

aplok

New member
Witam,
Mam problem z UE55F6640.Zakupiłem w MM w sobotę i juz po dwóch dniach go wymieniłem.Myślałem że sobie polepszę ale nistety efekty są takie same.
Obraz ogólnie kiepski , raz jest ok raz jest fatalnie ( oczywiście na HD ), oglądając dzisiaj panoramę nie widziałem wyraźnie nawet napisu panorama.
Po odpaleniu tvn player na smart Tv wszystko jest zamglone.
 

tdx

New member
Bez reklam
Witam,
Mam problem z UE55F6640.Zakupiłem w MM w sobotę i juz po dwóch dniach go wymieniłem.Myślałem że sobie polepszę ale nistety efekty są takie same.
Obraz ogólnie kiepski , raz jest ok raz jest fatalnie ( oczywiście na HD ), oglądając dzisiaj panoramę nie widziałem wyraźnie nawet napisu panorama.
Po odpaleniu tvn player na smart Tv wszystko jest zamglone.

A nie jesteś w stanie sprawdzić na miejscu na swoim materiale który TV daje dobry obraz? Choć pierwszy raz w ledzie spotykam się z określeniem zamglony...
Zobacz F6800 albo całkowicie zejdź z samsunga.
 
Do góry