samsung wszystko o serii n ... le32n71b LE40N71B LE46N71B

thorontar

New member
tomkaz napisał:
Musiałbyś wejść do menu serwisowego i wyłączyć Dynamic Dimmer, to rozwiąże tą niedogodność, a sprzedawcy się nie dziw, bo tylko menu serwisowe rozwiązuje tą kwestie i pomóc ci oczywiście nie mógł taką radą.

Wchodząc do menu i grzebiąc robisz oczywiście to na swoją odpowiedzialność.

@tomkaz - mam nadzieję że bierzesz odpowiedzialność za bzdury jakie wypisujesz ? Nakłaniasz użytkownika do wejścia do menu serwisowego co grozi uszkodzeniem odbiornika oraz utratą gwarancji ,a co gorsza wcale nie pomoże to na jego problem.

Na twoim miejscu przeprosiłbym za tą sugestię guciapitos.

Natomiast nawiązując do ZGŁOSZONEGO problemu - najpierw należy udać się do sklepu i poprosić aby sprzedawca zrobił podstawowe minimum - przeczytał instrukcję, i przeprosił za brak fachowości.

Rozwiązanie Twojego problemu polega na naciśnięciu MENU z boku TV (nie z PILOTA!) i przytrzymanie przez 5 sekund. TV przejdzie wtedy w normalny tryb z tzw. Shopping mode (trybu demo do wystawiania w sklepie). Sprawdzisz to ustawiając kolory, oszczędzanie energii etc. i naciśnięciu z pilota info - jeśli tryb TV jest Użytkownika a nie Shoping Mode - ustawiłeś wreszcie własny tryb.

TV będzie pamiętał ustawienia (wszystkie) - nie bedzie ich kasował co 30 min - a kasuje prawie wszystko co dotyczy obrazu.

tomkaz napisał:
Wyłączenie/włączenie dynamic contrast powoduje różnice w widzianym obrazie, czy poprawia? - to już subiektywne odczucie.

Pro: dynamiczny ściemiacz powoduje że czerń jest bardziej czarna, ale i obraz ciemnieszy. W ciemnym pokoju subiektwynie daję to poprawę.

Contra: natomiast w jasnym pomieszczeniu subiektywnie nie zauważysz gorszego kontrastu, szczególnie przy słabym encoderze MPEG-2/MPEG-4, efekt nieregularnej i świecącej czerni.

konstant napisał:
2. Jak polecacie ustawic kontrast, jasnosc, itd? Glownie uzywam TV do X360, a widze, ze cos jest z obrazem nie tak, go szybko mecza mi sie oczy.
3. Jesli ustawie format obrazu na 16/9 to dlaczego w niektorych programach mam pasy u gory i dolu? .
Nadaja w formacie 20/9 czy co ? (-__-)

2. Info - czy masz Shopping Mode ? Ten tryb męczy wzrok i po 30 min wraca do ustawień dużej jasności. Wyłącz poprzez przytrzymanie Menu z boku TV na 5 sec (obraz mignie)
3. Tak; 16:10, Cinemascope... Użyj poszerzania pionowego.

Edit Tuptus55: Proszę używac funkcji edit i nie pisać postów jeden pod drugim
 

pagi

New member
Jaka pamięć do USB ??

Jedną z ciekawych możliwości modelu samsunga le32n71 jest oglądanie zdjęć w wysokiej rozdzielczości prosto z kart pamięci.
Czy w związku z tym możecie podzielić się informacją,
1. jaką największą pamięć na USB obsługuje prawidłowo ten telewizor, producent deklaruje pracę telewizora z pamięcią 2GB - chyba w tym czasie większej nie było - (może ktoś podłączał USB 16GB)
2. czy jest możliwe podłączenie zewnętrznego dysku np. 2,5" w obudowie z interfejsem USB, a jeśli tak to czy konieczne będzie zasilanie zewnętrzne - dałoby to możliwość używania znacznie większych magazynów zdjęć.
3. Jaka jest wydajność prądowa złącza USB w telewizorze.

Może ktoś ma większe dyski USB w domu i mógłby to sprawdzić i podzielić się informacją.
 
Ostatnia edycja:

konstant

New member
Mam podlaczonego do tego LCD Xboxa 360 przez Component, czy mozna jakos zrobic zeby po wlaczeniu konsoli TV automatycznie przelaczyl sie wlasnie na componenta?
 

Prezesmaks

New member
porownanie

Witam Panstwa

Pomijam fakt ze jestem nowy, poniewaz wystarczy spojrzec w lewo :).
Tak sobie czytam i czytam opinie na temat N-ki Samsunga. Ogolnie rzecz ujmujac jestem teraz na wakacjach w Polsce i bardzo niedlugo wracam do UK. Po powrocie nastapi zakup LCD. Oczywscie nie pytam jaki itd bo to jest totalnie indywidualna kwestia. Znalazlem w UK oto taki model:
http://www.samsung.com/uk/products/television/tftlcd/le40n73bdxxeu.asp?page=Specifications

A moje pytanie: jaka jest roznica miedzy N71? Link prowadzi do N73. Czy to jest poprostu roznica w nazewnictwie? Z tego co widze to w Polsce nie ma np. modelu R74. Dziwne to wszystko... Bynajmniej bylbym wdzieczny jesli ktos potrafilby wylowic jakies diametralne roznice.

Pozdrawiam

Prezesmaks
 
Ostatnia edycja:

siwy_pl

New member
zastanawiam sie nad kupnem tego modelu i duzo uwaga zwracam na jego wspolprace z PC

w instrukcji jest napisane, ze przez zlacze PC rozdzielczosc idzie na poziomie 1360x768 , z kolei maks rozdzieloczosc przez zlacze HDMi jest 1080i

czy jest jakas jakosciowa roznica czy podlaczne kompa do zlacza PC czy HDMI ?

w instrukcji jest zastrzezenie " Nie probuj podlaczac komputera do zlacza HDMI/DVI to spowoduje wyswietlanie czarnego ekranu " - czy to jest pewne bo jak przegladam forum to wiekszosc lcd da sie podlaczyc przez zlacze HDMI do kompa

dzieki za odp
 

ghost

New member
witam wszystkich w Nowym Roku! jestem nowy na forum, zastanawiam się nad kupnem le32n71 versus philips 32pf7411. Uderzyła mnie jedna rzecz czytając wątki. Wątek n-ki jest bardzo rozbudowany z licznymi użetycznymi info (menu servisowe, dinamic dimmer itd). To oznacza jednak że jest wiele niedoróbek w tym modelu, natomiast w wątkach o 32pf7411 nie ma takich przykrych niespodzianek. czyli philips lepszy?
 

corey81

New member
ghost napisał:
witam wszystkich w Nowym Roku! jestem nowy na forum, zastanawiam się nad kupnem le32n71 versus philips 32pf7411. Uderzyła mnie jedna rzecz czytając wątki. Wątek n-ki jest bardzo rozbudowany z licznymi użetycznymi info (menu servisowe, dinamic dimmer itd). To oznacza jednak że jest wiele niedoróbek w tym modelu, natomiast w wątkach o 32pf7411 nie ma takich przykrych niespodzianek. czyli philips lepszy?

ja jako sprzedawca w sklepie rtv agd jestem rozczarowany jakoscia serii N i serii F

mnie osobiscie rozpierdolila seria M - wreszcie dokladnie "przypatrzylem sie tej cholerze" i dynamiczne sceny na M-ce mnie rozpierdalaja
 

ciuszkin

New member
Pomocy !!!

Po długich rozważaniach i opieraniu się na opiniach fachowców tego forum kupiłem dzisiaj ten model Samsunga 32N71B. Proszę bardzo o pomoc, ponieważ jestem załamany.Już po pierwszych chwilach oglądania z cyfry+ odechciało mi się. Obraz faktycznie niezły ale problem to widoczne smużenie przy szybkich,dynamicznych scenach
np : facet szybko ruszył ręką a za nią jakby cień !
Niewiem może tak ma być ? może ja jestem przewrażliwiony ? albo trzeba ustawić odpowiednie wartości w trybie, kontraście,jasności lub jeszce coś innego ? próbowałem troche coś samemu czarować ale wydaje mi się, iż jakby ten obraz nie nadążał za gwałtownymi ruchami. Jak ktoś może mi pomóc to proszę o rady, jestem już nastawiony na zamiane tego modelu na coś innego, ale jak niewiem na co ? P.S. głośniki też nie mają efektu !!!
 

ciuszkin

New member
Pomocy !!!

Po długich rozważaniach i opieraniu się na opiniach fachowców tego forum kupiłem dzisiaj ten model Samsunga 32N71B. Proszę bardzo o pomoc, ponieważ jestem załamany.Już po pierwszych chwilach oglądania z cyfry+ odechciało mi się. Obraz faktycznie niezły ale problem to widoczne smużenie przy szybkich,dynamicznych scenach
np : facet szybko ruszył ręką a za nią jakby cień !
Niewiem może tak ma być ? może ja jestem przewrażliwiony ? albo trzeba ustawić odpowiednie wartości w trybie, kontraście,jasności lub jeszce coś innego ? próbowałem troche coś samemu czarować ale wydaje mi się, iż jakby ten obraz nie nadążał za gwałtownymi ruchami. Jak ktoś może mi pomóc to proszę o rady, jestem już nastawiony na zamiane tego modelu na coś innego, ale jak niewiem na co ? P.S. głośniki też nie mają efektu !!!
 

ciuszkin

New member
Bezradność !!!

Jestem już bezradny ! Dodatkowo w moim modelu 32N71 wykryłem dzisiaj te miganie obrazu-ściemnianie, o którym już wcześniej było pisane na tym forum. Podczas odtwarzania z nagrywarki filmu Batman i Edi dawało znać o sobie podczas ciemnych scen. Kurde tak się cieszyłem z kupna tego TV, dostałem go w RTV Euro za 3999zł. Jestem ciekawy skąd go wyczaśli jak od dłuższego czasu ich nie było.Jeżeli ktoś mi może pomóc to proszę o rade, bo już nawet myślę o wymianie na inny model.
Czytałem o tej funkcji Dynamic Dinner, ktoś pisze że mu pomogło, inny że nie wolno ponieważ grzebanie w menu serwisowym grozi utratą gwarancj itp...jestem z tego cały głupi !!!
Jeżeli ktoś może mi pomóc to proszę o to !!!

P.S. Design tego TV nie do zastąpienia, głośniki tragedia, 30% tego co potrawi z siebie wydobyć LG PX4RV,jedynie pomoże kino-zestaw.
 

Czacha

New member
pozioma linia

neeoo napisał:
Od kliku dni jestem szczęślwym posiadaczem samsunga Le32N71B, sygnał z siatki. Mam jeden problem na ekranie pojawia się pozioma linnia która przechodzi z góry na dół lub odwrotnie. czy to zależy od sygnału czy może od omawianej na tym funkcji Dynamic Dimer. Czekam na pomoc

też to mam - czasami na niektórych programach - na pewno nie ma nic wspólnego z dyn. dimmer. Niestety nie powiem teraz na których programach bo nie jestem w domu. Czy u Ciebie jest na wszystkich czy na wybranych programach ? Na jakich?
 

bonoo2

New member
Co do lini - na zwyklym sygnale mialem to na TVN jedynie - ale linia przechodzila w pionie z prawej do lewej, na pozostalych wszystko ok.
Osobiscie jestem zadowolony z tego modelu i nie dostrzegam problemow, choc czeka mnie jeszcze test z xbox360 ktorego mam nadzieje kupic juz z HDMI i sprawdzic jak to smiga.
 

kp@

New member
ciuszkin napisał:
Po długich rozważaniach i opieraniu się na opiniach fachowców tego forum kupiłem dzisiaj ten model Samsunga 32N71B. Proszę bardzo o pomoc, ponieważ jestem załamany.Już po pierwszych chwilach oglądania z cyfry+ odechciało mi się. Obraz faktycznie niezły ale problem to widoczne smużenie przy szybkich,dynamicznych scenach
np : facet szybko ruszył ręką a za nią jakby cień !
próbowałem troche coś samemu czarować ale wydaje mi się, iż jakby ten obraz nie nadążał za gwałtownymi ruchami. Jak ktoś może mi pomóc to proszę o rady, jestem już nastawiony na zamiane tego modelu na coś innego, ale jak niewiem na co ? P.S. głośniki też nie mają efektu !!!
Chyba niedokladnie czytałeś forum i dane techniczne na temat LCD TV. Szybkość reakcji dla tego odbiornika 8ms a szybkość reakcji dla odbiornika z ekranem kineskopowym 1ms.Na razie słyszałem o odbiornika LCD z reakcją 6ms. Co do dzwięku to dziwię się gdy sądziłeś ze dwa głosniki 10 W mogą zastąpic w pełni jakikolwiek zestaw kina domowego wielogłosnikowy.Te głosniki to jest namiastka .Po to producent zrobił funkcję wyłaczania dzwięku żeby w razie potrzeby uruchomic normalne kino domowe wielogłosnikowe.Jak tak robię jak sam ogladam filmy ale moi domownicy wolą wersję dzwieku z TV.Na dodatek mało jest kanałow filmowych z napisami przeważają z lektorem na które szkoda właczać kina domowe.Głowa do góry jeszcze polubisz ten odbiornik bo przeciez najwazniejsza jest treść programów.
 

ghost

New member
corey81 napisał:
ja jako sprzedawca w sklepie rtv agd jestem rozczarowany jakoscia serii N i serii F

mnie osobiscie rozpierdolila seria M - wreszcie dokladnie "przypatrzylem sie tej cholerze" i dynamiczne sceny na M-ce mnie rozpierdalaja

no i decyzja zapadła - w domu jest 32pf7331, nie ma probkemów z dinamic dimmer, nie przechodzą żadne linie, jest ok!!!
pozdrawiam
 

bartez

New member
WItam

Od dwóch miesięcy jestem szczęśliwym posiadaczem Samsung'a LE32N71B i nie mam żadnych problemów z tym tv o których tu piszecie. Żadnego migania ściemniania itd. Po podłączeniu Xboxa 360 szczęka mi opadła:D obraz brzytwa 100% zadowolenia. A co do N'ki to jestem średnio zadowolony TVP i inne programy nie w HD nadają słabo ale ładniej niż kablówka bo tam to była masakra . Obraz programów HD boski ale jest ich tylko 4szt w tym jeden zagraniczny

Osobiście polecam ten telewizor jest naprawde dobry. W grudniu w euro Agd bylo można kupic tego Samsunga za 3999PLN nie wiem jak teraz.

Pozdrawiam
 

j.jacek

New member
Obniżka!!!!!

Witam
Informuję wszystkich zainteresowanych nabyciem telewizorka le-32n71b że niebawem[koniec stycznia]pojawią się w sprzedaży w dużo lepszej cenie,przewidywana cena ok 3500zł natomiast seria R przewidziana jest do wszelkich promocji w marketach[nie muszę mówić co to oznacza] informacja potwierdzona w 100%
pozdrawiam cierpliwych
 

Han

New member
Witam,to moj pierwszy post,przeczytalem caly watek i ostatecznie zdecydowalem sie na model LE-32N71B trapi mnie jednak
ostatni problem w jakim sklepie go kupic ? wpisywalem w goglach model i porownanie cen obecnie cena oscyluje od 3297 az do 6000zl niechcialbym bym trafic na oszustow,czy mogliby mi panstwo doradzic jakis sklep ? myslalem w zasadzie o trzech :

http://www.chi.pl/x_C_I__P_40415163.html?skad=ceneo
http://www.juka.pl/katalog_one.php?id=1470
http://www.topmarket.pl/telewizory_lcd/SAMSUNG_LE_32_N_71_B.php

Z góry dziekuje
Pozdrawiam.
 
Ostatnia edycja:

margos

New member
Też spodziewałem się obniżki cen, choć nie aż takich. Przed świętami cena promocyjna oscylowała około 4000. Niedawno, gdy zobaczyłem w pierwszym sklepie internetowym cenę 3500 - to pomyślałem że to firma krzak - jednak nie. Ceny faktycznie spadły i już można kupić za około 3300.

Spośród powyższych znam Jukę - jako że są w Krakowie to odwiedziłem ich osobiście. W poniedziałek-wtorek odbieram swój egzemplarz :D.
 
Do góry