samsung wszystko o serii n ... le32n71b LE40N71B LE46N71B

golota

New member
golota napisał:
Witam.
Jakim kablem( jak najlepszy dobór końcówek) połączyć samsunga LE32n71b z laptopem firmy ACER Aspire 3692WLMi. Chodzi mi o odtwarzanie DVD.
Z góry dziękuje za odp.

witam
zalezy mi na szybkiej odp. Czy ktos zna odp. na to pytanie?
 

godula-abc

New member
hondaa, z tego co widze to telewizory różnią się nawet o 2-3 tys. złoty w średniej klasie

Wszystko zależy gdzie widziałeś te ceny,
w sklepie jak go dostał pół roku temu to ma cenę kosmiczną

PS Zamówiłem na jutro LE 32 R 32B
ma ktoś coś przeciw???
bo nie znalazłem na tym forum nic na ten temat
 

cinek

Member
godula-abc napisał:
hondaa, z tego co widze to telewizory różnią się nawet o 2-3 tys. złoty w średniej klasie

Wszystko zależy gdzie widziałeś te ceny,
w sklepie jak go dostał pół roku temu to ma cenę kosmiczną

PS Zamówiłem na jutro LE 32 R 32B
ma ktoś coś przeciw???
bo nie znalazłem na tym forum nic na ten temat


Jak jeszcze możesz to zmień na R 71/72 róznica ok. 500 zł ale naprawde warto dopłacić. Też rozważałem R32 ale jak porównałem z tego samego źródła z R71 to zrezygnowałem. R71 mozna kupic już za niecałe 3400 zł...Teraz mam tylko dylemat czy wziąć R71 czy N71...
 

Veida

New member
A może...

Witajcie,

Nie dość, że jestem kobietą i sprawy techniczne są mi po prostu obce (jestem technicznie obojętna):wink: , to w dodatku nie posiadam od dwóch lat telewizora (z wyboru) :rolleyes: . Dlatego też kompletnie nie jestem w temacie...

Szukam telewizora dla mojej mamy, jest niezwykle aktywną emerytką, która cyka zdjęcia cyfrówką i planuje kupić laptopa. Niestety, nie widzi już najlepiej. Zrobiłam wywiad i wybrałam jej omawiany tu model LE32N71B, bo na jej pokój tv 32'' w zupełności wystarczą.

Mam do jutra zarezerwowaną jedną sztukę w euro, myślę, że poradzę sobie z omawianym w wątku problemem skoków jasności/ciemności (może nawet ona go nie zauważy) ale skoro napisaliście, że da się wyłączyć, jestem spokojna.

Trapi mnie coś innego. Czy mama w ogóle wykorzysta potencjał tego LCD, czy może wybrać coś tańszego? Ale porównywalnego klasą?

Będzie go używała do oglądania analogowej kablówki, zdjęć z karty z cyfrówki, podłączała do kompa (raczej nie do gier, chyba, że mój syn za klika lat dorośnie do jakiejś konsoli...) Może kiedyś do dvd...

Do tego modelu przekonuje mnie możliwość oglądania zdjęć bezpośrednio z karty(??? - tak twierdzi sprzedawca i ktos tu coś o tym pisał) oraz 6000:1, czyli podobno dobry kontrast. Poprawcie mnie, jeśli się mylę, ale opieram się na tym, co tu przeczytałam i na opinii sprzedawcy.

Poradźcie chłopaki...

Veida
 

ciuszkin

New member
Samsung le32N71b albo w

Witajcie !
Na początek chciałbym powiedzieć, iż jestem bardzo zadowolony z tematów poruszanych na tym forum. Duzo nowych rzeczy można się dowiedzieć, i w związku z tym mam pytanie : Czym różni się le32n71b od le32n71w ? wiem tylko tyle że ceną,.
Proszę o odpowiedź !
 

voltra

New member
konstant napisał:
Czyli jednak mozna wylaczyc Dynamic Dimmer?
Moglby ktos potwierdzic?
Bo jesli tak to biore ten TV.

Absolutnie potwierdzam. Wielkie dzięki tomkaz. To się nazywa fachowa porada. Moim kolegom pomogło.

PS. Naprawiony. Jade po odbiór.
 
Ostatnia edycja:

Woju4

New member
Kupiłem le32n71b. Pierwsze i drugie wrażenie bardzo dobre. :) Bardzo dobry obraz (ogądałem mecz Wisły) i to ze zwykłej anteny na dachu . Co do migotania to dlamnie zupełnie niezauważalne (jestem totalnym laikiem jeżeli chodzi o sprawy TV) ale po Triluxie który miałem 10 lat to to jest super.
Pozdrawiam.
Niezdecydowanym :confused: "normalnym" oglądaczom polecam.
 

nocnyMarek

New member
Veida napisał:
Poradźcie chłopaki...
Wszystko zależy od ceny średnia to ~4500, ale widziałem już za poniżej 3500, aktualnie jest dostępny w RTV EURO AGD za 3999 i to nie jest zła cena.
Wyraźnie słabsze modele da się kupić od ok 2500.
Miałem taki rok temu przez tydzień (model chyba R32?),
co skutecznie (jak na razie) mnie wyleczyło z TV LCD do kablówki.
Tak ten model ma czytnik kart, weż kartę z cyfrówki niech Ci zaprezentują
jak to działa wprost z karty, a kontrast jest jeden z najlepszych,
(lepszy ma tylko topowy model za 10kzł)
 

Piotr_the

New member
han5u napisał:
Kurde bylem w euro rtv agd i nie mieli na stanie, nie wiecie jak dlugo beda tam dostepne?

na pewno maja na stanie niech ci sprowadzą z magazynu centralnego albo rozmawiaj z kierownikiem sprzedawcy poprostu nie mogą sprzedawać promocji bo dostają po premi więc gadają ludzią, że nie ma:D
 

kuba1975

New member
Mam dobrą wiadomość dla wszystkich zrozpaczonych funkcją "Dynamic Dimmer". Właśnie odebrałem telewizor z serwisu i wszystko jest ok. Ponoć winne było oprogramowanie. Teraz wszystko gra idealnie.
 

Giks

New member
Nie koniecznie musisz wchodzić do menu serwisowego, to lepiej zostaw specjaliście, bo tam można nieźle namieszać. Telewizory LCD Samsunga mają w menu użytkownika dwie opcje:
1. Oszczędnośc energii
2. Dostosowywanie się jasności świecenia świetlówek w matrycy do jasności otoczenia (chodzi o to, żeby TV nie walił mocno po oczach jak oglądasz film w ciemnym pokoju). "Przyciemnienie matrycy" postępuje skokowo, tak więc to może być to.
Obie opcje można spokojnie zmianiać w menu użytkownika, tak więc polecam najpierw to sprawdzić, a jeśli to nie pomoże to zostaje menu serwisowe, ale w takim wypadku najlepiej zadzwonić do serwisu lokalnego (jeśli masz gwarancję i dowód zakupu) powiedzieć co się dzieje, co się w tym wypadku zrobiło i spytać się czy była by taka opcja, żeby przyjechali do domu. Można też zadzwonić na infolinię Samsunga, bodajże 801-801-881 ale głowy nie dam sobie za to uciąć ;) pozdrawiam i jak możesz to odpisz, czy się udało :)

aa i pamiętaj że jeśli w serwisie zorientują się że wchodziłeś do menu serwisowego, to możesz stracić gwarancję, jak sama nazwa wskazuje jest dla serwisów :)
 

konstant

New member
Ktory LCD bedzie ogolnie lepszy ?
M61 czy N71 ?

Wiem, ze M61 to chyba najbardziej udany model Samsunga, sprawdzony model.
Z N71 sa jednak problemy, ale technologicznie jest nowszy, 2 hdmi, moge kupic go tez na miejscu za 3999.

Wiec ktory TV brac?
 

gostern

New member
Menu serwisowe - dla znawców

Witam

Mamy pytanie do znawców bo troszke mnie to ciekawi.
Jak ktoś z serwisu może sprawdzić że wchodziliśmy do menu serwisowego ?

Pierwszy raz się z takim przypadkiem spotykam żeby taka rzecz była po pierwsze zabroniona i powodowała utratę gwarancji, a po drugie - gdzie zapisują się dane o wejściu do menu serwisowego - o ile wogule takowe się gdzies zapisują?

BTW. Po to chyba to menu jest żeby tam wchodzić. Gdyby było zakazane to nie byłoby ogólnie dostepne przy użyciu wszystkim wiadomej kombinacji klawiszy.


pozdrawiam
Gostern
 

konstant

New member
Mam ten TV od kilku godzin, zadnego migotania narazie nie zobaczylem.
Ale mam inny problem - probowalem przegladac zdjecia z karty MS - wlozylem ja do srodka i LCD jej nie czyta, ale to nic - nie moge jej za chiny wyjac!
Wlazla dosc konkretnie do srodka, a do tego nie ma tam zadnej sprezyny, ktora wypchala by karte po wcisnieciu jej.
W instrukcji nic o tym nie pisze.
Help
 

gorthor

New member
hehehe , no wiec ja mialem podobny problem, tylko po pijaku wsadzilem ms pro bez dodatkowej obudowy.
Wiec u mnie wygladalo to tak, 2 igly, diabelska cierpliwosc, prawie szwedzka precyzja zeby igly dotykaly tylko karty no i toczylem zawziety boj z uparta karta :D
Zycze powodzenia.

PS.
Ja kontra MS Pro 1:0 dla mnie
a i nie rob tego po ciemku, tylko rano na spokojnie. staraj sie tez przed tym nie pic :)

pozdrawiam
 

Przemcio73

New member
gorthor napisał:
hehehe , no wiec ja mialem podobny problem, tylko po pijaku wsadzilem ms pro bez dodatkowej obudowy.
Wiec u mnie wygladalo to tak, 2 igly, diabelska cierpliwosc, prawie szwedzka precyzja zeby igly dotykaly tylko karty no i toczylem zawziety boj z uparta karta :D
Zycze powodzenia.

PS.
Ja kontra MS Pro 1:0 dla mnie
a i nie rob tego po ciemku, tylko rano na spokojnie. staraj sie tez przed tym nie pic :)

pozdrawiam
Dobre:lol: :lol: :lol:
 

konstant

New member
Yes Yes Yes.
Sprawna reka, odpowiednie narzedzia i karta padla po 45s ;)
Teraz bede juz pamietal o adpaterze.
Tylko cos mi Mp3 nie chcialo czytac :/
 
Do góry