samsung wszystko o serii n ... le32n71b LE40N71B LE46N71B

j.jacek

New member
Witam wszystkich
Mam jedno bardzo ważne pytanie,czy udało się już komuś wyłączyć w menu serwisowym funkcje "Dynamic Dimmer">Bardzo proszę o odpowiedź
pozdrawiam
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
witam
Samsung 32 N 71 czy 40 N 71 - to najlepsze obecnie modele na rynku do współpracy z komputerem. O ile 32 N 71 - przy odległosci 3 metry i jakości sygnału nie ustepuje konkurentom / trochę w płynności i ostrym świetle/ o tyle 40 N 71 sprawia więcej kłopotu.
Ale zeby nie trzeba było opierać się tylko na słowach - sprawdź sam ale właśnie w domu ze swojego sygnału.
Konkurencja w wielkosci 40 N 71 - ma szybsze matryce i procesory ruchu . Co przy wielkosci przekątnej ma duże znaczenie.
Ponieważ nie kupujesz na kilka dni - zrób "jazdę próbną"
pozdrawiam
 

Je2ry

New member
A jak wg. Ciebie wypada porownanie Le32M71 i Le32N71 ?
nadal nie jestem zdecydowany a chcial bym zakupic telewizor jak najszybciej wiec prosze o rade
 

golota

New member
kurcze ale ceny spadaja. kilka dni temu LE32N71B KOSZTOWAł 6K. Teraz jest w cenie serii R samsunga( czyli klasa nizej). Ciekawe czy spowodowane to jest wprowadzeniem nowej serii samsunga np. 91? Czy ktos ma jakies przecieki w tej sprawie?
 

Czacha

New member
tuner naziemnej TV cyfrowej w M71?

Je2ry napisał:
No to teraz nic nie wiem :( :niewiem:

Pomocy co wybrac N71 czy M71???????

Dobre pytanie - też się zacząłem zastanawiać od wczoraj kiedy w opisie M71 w MM Marki doczytałem się, że ten model ma tuner DVB co stawiałoby go (pod tym wzgledem) na równi z Sony v2000/v2500. Może ktoś z użytkowników to potwierdzi? Na stronie samsunga nie ma o tym słowa a kompetencje pana z MM pominę milczeniem...
 

kuba1975

New member
Migotanie w LE32N71B

Witam,
mam pewien problem. Kupiłem parę dni temu Samsunga LE32N71B i wykryłem coś, co mnie bardzo irytuje. Telewizor jest podłączony do zwyczajnej kablówki i czasami - zazwyczaj wtedy, gdy emitowana są ciemne sceny - obraz na ekranie jakoś tak "skokowo" zmienia jasność. Przez sekundę-dwie cały obraz robi się odrobinę jaśniejszy lub ciemniejszy. Dzieje się tak, jak wsponiałem wcześniej, zazwyczaj wtedy, gdy emitowane są ciemne obrazy. Czy ktoś mógłby mi wyjaśnić o co chodzi - czy jest to jakaś wada i muszę zgłosić się do serwisu, czy też może jest to jakaś funkcja, którą można wyłączyć. A może te skoki jasności (lub może kotrastu) spowodowane są tym, że telewizor podłączony jest do kablówki a nie do platformy cyfrowej?
 

hondaa

New member
Mam ten sam problem z rozjaśnianiem i ściemnianiem skokowym obrazu.Podłączona N-ka przez hdmi.Powiedżcie czy w innych modelach też tak jest ,ewentualnie czy to jest normalny objaw czy to jakaś wada N71.Dziękuję
 

j.jacek

New member
Witam
Ta uciążliwość o której piszecie to "Dynamic Dimmer" i niestety nie wiadomo jak to wyłączyć w menu serwisowym
pozdrawiam
 

xenon

New member
Wada seri N

Mam ten sam problem z lcd seri N,przy ciemniejszych scenach jasnosc obrazu zmienia sie skokowo wydaje mi sie ze wrecz przypadkowo,nie jest to miganie jak to ktos okreslil powyzej ale jest ewidentna wada.
Funkcja podobno za to odpowiedzialna to Dynamic Dimmer widoczna w menu serwisowym,nie ma jednak jak jej wylaczyc ,jesli nawet ktos to potrafi to nie zmienia to faktu ze Dynamic Dimmer dziala zle i nie spelnia swojej funkcji wiec cala seria N jest wadliwa,podobna przypadlosc ma mój znajomy.
Czy ktos z was juz to reklamowal,co na to serwisy samsunga.
Co na to Samsung -Polska ?
 

Przemcio73

New member
kuba1975 napisał:
Witam,
mam pewien problem. Kupiłem parę dni temu Samsunga LE32N71B i wykryłem coś, co mnie bardzo irytuje. Telewizor jest podłączony do zwyczajnej kablówki i czasami - zazwyczaj wtedy, gdy emitowana są ciemne sceny - obraz na ekranie jakoś tak "skokowo" zmienia jasność. Przez sekundę-dwie cały obraz robi się odrobinę jaśniejszy lub ciemniejszy. Dzieje się tak, jak wsponiałem wcześniej, zazwyczaj wtedy, gdy emitowane są ciemne obrazy. Czy ktoś mógłby mi wyjaśnić o co chodzi - czy jest to jakaś wada i muszę zgłosić się do serwisu, czy też może jest to jakaś funkcja, którą można wyłączyć. A może te skoki jasności (lub może kotrastu) spowodowane są tym, że telewizor podłączony jest do kablówki a nie do platformy cyfrowej?
Witam. Skoki te spowodowane są funkcją "dynamic dimmer" (zaryzykuję, że identyczny jak w moim r32). I nie jest to żadna wada tego lcdeka. A czy da się wyłączyć? U mnie tak.
pozdrawiam
 

kuba1975

New member
To świetnie, ale JAK to wyłączyć? Z góry mówię, że kompletnie nie mam pojęcia jak wejść w menu serwisowe.
Poza tym czy wyłączanie tego Dynamic Dimmera nie jest niebezpieczne dla telewizora? Czy w razie czego, gdyby coś się popsuło, uwzględnią mi gwarancję po takich ingerenecjach w menu serwisowym?
 

kamilek665

New member
Spokojnie można tę funkcję wyłączyć w menu serwisowyn( u mnie w LE37R72B). Po wejściu w menu serwisowe wybierasz drugą pozycje "opcje ..." i tam jest ta funkcja.

Większym problemem jest fukcja "dynamic contrast", która znacznie poprawia obraz lecz po wyjściu z menu powraca do ustawienia off, może ktoś sie już z tym problemem uporał.

Byłbym bardzo wdzięczny za podpowiedź.
 

kuba1975

New member
ok,
ale czy takie ingerencje w menu serwisowe nie spowodują, że utracę gwarancję? Poza tym to chyba świadczy o istotnej wadzie tych modeli Samsunga, skoro mają zainstalowaną tak źle działająca funkcję.
 

glazik22

New member
Witam
Też mam taki przypadek w modelu LE40N71B że obraz w ciemniejszych scenach zaczyna tak dziwnie migotać tak jak to opisują koledzy.
Bardzo bym prosił czy da się to jakoś wyłączyć "Dynamic Dimmer" spod menu serwisowego no i jak wogóle wejść do tego menu i czy niebędzie problemu póżniej z gwarancją???
Pzdr.
 

j.jacek

New member
Witam Kamilek 665
W modelu r72 menu serwisowe jest w pełni dostępne natomiast w serii N nie,do niekórych opcji jest brak dostępu.
pozdrawiam.
ps ciekaw jestem czy w serii M jest podobna sprawa?
 
Do góry