samsung ue65ju7000 czy sony kd-65x8505c

colibri75

New member
Nie chce zasmiecac watku (zalozylem osobny topic) wiec powiem tylko ze samsung jest troche zakrzywiony co przy mojej zabudowie nie jest najlepsze ale akceptowalne
Poza tym sony przez te glosniki naprawde ladnie wyglada nawet wylaczony :).
Aha bardzo dziekuje za Twoja opinie
 

strider

New member
1.nie plec :) miales cene z kosmosu. Twoj normalnie tyle nie kosztuje
2.w cenie przez Ciebie podanej mam tez ps4 :)
3.nie jest na matrycy ips
4.fakt ma lepsze glosniki ale ja tez kupuje kino
5.przekonales mnie, biore js9500- dzieki

Czekaj, czekaj... że ja z kosmosu? Czemu? Był w takiej cenie z tydzień jeśli nie dłużej...

Gdzie ja nakłaniałem na JS9500? ;) Mi to zakrzywienie jakoś nie pasuje i nie rozglądałem się za tym typem telewizora. Nie wiem, czy to dla Ciebie ważne, ale zobacz jak wygląda boisko do piłki nożnej w takim TV. Zwróć uwagę, że jak wejdziesz do jakiegoś marketu to krzywy Samsung nigdy nie będzie miał uruchomionego materiału z piłką nożną. :p
 

ryhley

New member
duzy JU6400 lub JU7000

Colibri75, ja mam podobny problem z 75JU, tyle ze nie mam architekta.

dosyc duzo artykulow przegladalem w ciagu ostatnich dni, chce zmienic mojego wysluzonego LG 55LM760.

moj wybor jest prosty - chce kupic albo samsunga albo LG - one jako jedynie dobrze wspieraja aplikacje Plex - do wygodnego streamowania filmow z mojego dysku sieciowego. szukam duzego telewizora 4K (mam 4m do telewizora), nie-krzywego.

poprzedniego tez mialem LG i nie planuje kupowac telewizora tej marki. bardzo mi zalezalo na dodatkowych aplikacjach (m.in. TVN Player), ktore nie byly dostepne w momencie kupowania go, ale producent/servis obiecywal ze bedzie dostepna w ciagu 2 tygodni.... skonczylo sie na jakichs 9ciu miesiacach. do tego doszly male problemy ze stabilnoscia smart'a.

w tym momencie najbardziej pasuje mi wlasnie JU7000. wolalbym 6400 (ze wzgledu na cene), i tez nie potrzebuje 3D - uzywalem tego w LG moze 10 razy w ciagu ostatnich 2 lat. ale
1. 6400 ma slaba czern (ktos ma moze linka do dobrego testu?) - techradar nie podaje liczb.
2. i dodatkowo (JU6400) podobno slabo pokazuje kolory z widoku z boku.


wiec pewnie 65JU7000.... ale jeszcze sie zastanawiam.
 

RHJG

New member
Bez reklam
Witam z tego co pamiętam to JU6400 matryca 60 Hz, JU7000 - 100 Hz.Ja widzę proste boisko na JS9500,JS9000
 

piteron

Active member
Bez reklam
Bo boisko jest proste. Nie wiem kto to napisał ze w zakrzywionym tv linie proste beda krzywe ale jest to wierutna bzdura
 

krzysbiker

New member
Witam z tego co pamiętam to JU6400 matryca 60 Hz, JU7000 - 100 Hz.Ja widzę proste boisko na JS9500,JS9000


nie 100 tylko 120hz a przy 4 k to minimum ja chyba tez skusze sie na tego samsunga ale czekam jeszcze i zastanawiam sie czy nie poczekac do 2 maja wtedy bedzie szał w media bio bedzie bez vatu

jest taki szpec z bechemarka poczytaj ten temat

w w w.benchmark.pl/testy_i_recenzje/czy-warto-kupic-tani-telewizor-4k.html[/url]
 

(Cy)Gorg

New member
Bez reklam
Bo boisko jest proste. Nie wiem kto to napisał ze w zakrzywionym tv linie proste beda krzywe ale jest to wierutna bzdura

Niestety dla niektórych okrutna prawda, nie widzisz wklęsłości a przez to "krzywych" prostych (inaczej wklęsłych, rysowanych po wycinku wew walca) to spokojnie możesz brać te curved ;-) . Z czasem będą one synonimem starości jak teraz są oznaką nowości, klasyka zawsze będzie wyglądać dobrze.

Do wątku nie jestem obiektywny ale sony x85c nie można zestawiać z samsungiem 7000, to technologicznie dwa różne TV, 120Hz nie zamyka porównania, jest jeszcze HDR, rozszerzony gamut więc bardziej to celuje w TV samsunga 8500/9000, a andek na teraz bardziej na plus niż na minus.
 
Ostatnia edycja:

piteron

Active member
Bez reklam
Nie bede brał pokrzywienca bo mi sie nie podobają ale tylko i wylacznie wizualnie jak wisi na ścianie.Co do wkleslosci i wypuklosci linii to proponuje zapodac tablice testowe i popatrzeć obiektywnie. Jedynie gdzie zniekształcenia sa widoczne to w momencie jak staniemy obok telewizora wtedy faktycznie linia idaca od boków ekranu sie zalamuje ale to tylko dlatego ze nie widzimy jej poczatku. Ale kto tak oglada tv
Klasyka powiadasz,pragne przypomnieć ze klasyką geometri przesttzennej jest wlasnie wycinek walca. Nie po to ludzie sie zachwycają Imaxem aby nie przenieść tego na warunki domowe
Powtarzam jeszcze raz nie jestem zwolennikiem curved ale to nie znaczy ze mam szukac na siłę wad tej technologii. Zreszta może nie w tym roku ale w przyszlym cos tak czuję ze plaskie ekrany znikną tak samo jak zniknie full hd , a nawet w obecnym nie da sie kupic topowego tv z płaskim ekranem (niestety)
 

(Cy)Gorg

New member
Bez reklam
Nikt tu wad na siłę nie szuka, to jest subiektywna prawda dla ludzi dostrzegających wklęsłość a przez to wygięte proste.

Wklęsłość to moda jak 3D, które ku mojemu zadowoleniu padło, czy powoli pada ;-). Czy znikną płaskie, aż takim pesymista bym nie był. Droga jest w bardziej w kierunku półprzeźroczystych, przeźroczystych czy nieprzeźroczystych naklejanych ekranów na to co tylko będziesz chciał. Jak ekran w eskę będzie dla kogoś git, to taki sobie strzeli.
 
Ostatnia edycja:

piteron

Active member
Bez reklam
Bo subiektywnie ludzie przez dziesieciolecia byli przekonani ze to co płaskie jest ok jest synonimem dobrego obrazu. Wszelakie matchline trinitrony itp siedza jeszcze w świadomości
A prawda jest niestety taka ze nasze oko widzi wlasnie w 3d i dlatego bardzo waznym aspektem jest zachowanie równej odległości każdego oka od obrazu
Nie miało to znaczenia w przypadku 21.32 cali ale w przypadku wiekszych ale w przypadku wiekszych juz tak
 

(Cy)Gorg

New member
Bez reklam
Za pewnymi technologiami coś się kryje za innymi już jest tylko bełkot marketingowy. Akurat kineskopy trinitron wygięte tym razem "do przodu" były o wiele lepszym rozwiązaniem niż wygięte obecnie "do tyłu". Dno oka siatkówki jest akurat wygięte jak te stare kineskopy trinitron ;-).
 

piteron

Active member
Bez reklam
I wlasnie dlatego lepiej odbiera obraz który jest wklęsły a nie wypukły bo wszystkie fale są tej samej długości
A co do bełkotu marketingowego to moim zdaniem wiekszym jest cale te iles tam K hdr i inne szpeje
Zresztą polemika chyba wkroczyła lekko poza temat
 

(Cy)Gorg

New member
Bez reklam
Twoja teza jest tylko prawdziwa, kiedy Twoje oko będzie w ognisku tegoż wyciętego walca, każde inne usytuowanie się względem TV będzie ten obraz zniekształcał większym stopniu niż ekran płaski.

Do 4k, HDR, szerszy gamut widać gołym nieuzbrojonym okiem ;-) a wygięty ekran poza byciem "cool" nic nie wnosi. Polemika (?), jaka tu polemika ale pewnie niech wątek wraca do kwestii zasadniczej :)
 

rafcio76r

New member
Bez reklam
Jak ktoś chce TV z ekranem zakrzywionym i testował go w sklepie i mu odpowiada, to niech kupuje, bo grunt to zadowolenie z zakupu. Ja tam zdecydowanie wolę płaski:)
Co do wyboru soniak X8505C vs szajsung JU7000, to nie należy opierać się wyłącznie na opiniach, ale trzeba sprawdzić TV w sklepie na własnym materiale, żeby dokonać wyboru. Mnie obraz w szajsungu bardziej przypadł do gustu, ale komuś innemu może bardziej podobać się soniak.
 

piteron

Active member
Bez reklam
Wracajac do tematu
Jesli Sony ogarnie Androida to Samsung bedzie biednie wyglądać nawet pod względem multimediów
A jesli chodzi o widzenie HDR Gamut itp to proszę dobry materiał i poczciwy js7000 bije wszystko na głowę
m795z596v0k0b184r5x433v4k7e3e8d1.jpg

n4l7t909g040n1d4d554u3e4g7a3m8r1.jpg
 
Ostatnia edycja:
Do góry