samsung ue65ju7000 czy sony kd-65x8505c

krzysbiker

New member
witam mam zamiar kupić tv 65 cali jak w tytule mam 2 opcje oba telewizory sa bardzo zblizone najważniejsze że maja matryce 120 hz jeden ma androida 2 smart teraz pytanie plusy i minusy prosze o jakies porady co kupić
 

rafcio76r

New member
Bez reklam
Testowałem na własnym materiale wersje 55" i zdecydowanie wybrałbym Samsunga JU7000. Na plus Samsunga:
1) wg mnie lepsza jakość wyświetlanego obrazu (moja subiektywna ocena),
2) stabilny system Tizen, czego nie można powiedzieć o Androidzie w Sony.
3) systemowy Player Samsunga kładzie tego w Sony na łopatki, wrzucasz dysk i masz wszystko uporządkowane w folderach, a nie bajzel jak w Sony czy Panasie, gdzie wszystko jest wrzucone do jednego "worka". Poza tym Samsung mi odtworzył wszystko, a Soniak miał z niektórymi plikami problemy (demka UHD),
4) bardzo fajne rozwiązanie z listwą one connect (mniejsza plątanina kabli przy TV).

Podsumowując Sony X8505C to naprawdę dobry TV, godny polecenia, ale wg mnie Samsung jest całościowo lepszy.
 

strider

New member
Czy przypadkiem ten Sony nie ma matrycy od Samsunga? ;) Ja się nie znam, ale coś takiego mi się obiło o uszy.

Poza tym użytkuję tego Sony'ego jakoś od miesiąca, zrobiłem wszelkie możliwe aktualizacje i ja problemów ze stabilnością nie odczuwam. Może nie doprowadzam tego sprzętu do granic jego możliwości podłączając wszystko, co tylko się da, ale w takiej normalnej domowej eksploatacji: TV z dekodera, filmy blu-ray, youtube, internet, konsola (input lag nieodczuwalny) nigdy mi się nie zawiesił ani nawet nie zwolnił swojego działania.

p.s. nie uważam listwy od Samsunga za dobre rozwiązanie. To kolejne urządzenie, które stoi pod TV i robi bałagan - nie widzę zalet takiego rozwiązania.
 
Ostatnia edycja:

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Rozumiem że nie masz możliwości sprawdzenia obu tych modeli ? Tak to każdy będzie pisał pod względem tego co potrzebuje w tv.. najlepiej samemu to sprawdzić... osobiście od samsunga ja kupowałbym od serii 8 w górę.. a najlepiej seria 9 :)
 

strider

New member
Rozumiem że nie masz możliwości sprawdzenia obu tych modeli ? Tak to każdy będzie pisał pod względem tego co potrzebuje w tv.. najlepiej samemu to sprawdzić... osobiście od samsunga ja kupowałbym od serii 8 w górę.. a najlepiej seria 9 :)

Na tym chyba polega forum by wymieniać swoje doświadczenia? ;) Czemu według Ciebie od Samsunga to od serii 8 w górę? Moim zdaniem przy takich wyborach istotna jest relacja cenowa pomiędzy nimi. Mi akurat udało się kupić Sony'ego za ~7700,-, co uważam za dość atrakcyjną cenę jak za ten model w tamtym momencie.

Na ten moment gdybym miał kupować TV za ~9000,- to bym kupił LG 65UF950V. Sądzę, że w tej cenie LG może być lepszym wyborem, ale gdybym miał do wyboru LG za obecnie jakieś 9300,- i mojego Sony'ego za 7700,- to wciąż bym wybrał Sony'ego.
 
Ostatnia edycja:

colibri75

New member
Troche dziwne.
za 9300 za lg bys wzial dalej sony za 7700 ale za 9000 juz lg.
czyli jakos tych tv i ich mozliwosci vs kasa za nie w pewnym momencie sprowadza sie do 300 zl?
Poza tym jak kupuje tv za 9000 i jest dla mnie ok i spelnia moje oczekiwania, to rzad wielkosci jaka musze i tak wydac powoduje ze i 9300 bym jakos znalazl.
bez urazy ale nie zgrzewam takiego toku rozumowania
 
Ostatnia edycja:

strider

New member
Troche dziwne.
za 9300 za lg bys wzial dalej sony za 7700 ale za 9000 juz lg.
czyli jakos tych tv i ich mozliwosci vs kasa za nie w pewnym momencie sprowadza sie do 300 zl?
Poza tym jak kupuje tv za 9000 i jest dla mnie ok i spelnia moje oczekiwania, to rzad wielkosci jaka musze i tak wydac powoduje ze i 9300 bym jakos znalazl.
bez urazy ale nie zgrzewam takiego toku rozumowania

Napisałem, że gdybym miał w tym momencie kupować telewizor za ~9000,- to bym kupił LG. Obecnie tyle właśnie również mniej więcej kosztuje Sony.

Gdybym natomiast stał przed wyborem/możliwością zakupu w tym momencie Sony'ego za 7700,- i LG w aktualnej cenie około 9300,- to wciąż bym wybrał Sony'ego za 7700,-.

Już rozumiesz o co mi chodzi? ;)
 

colibri75

New member
Chyba od poczatku rozumiem :) tylko waga tych 300 pln w skali wydatku i podejsciu mnie dziwi.

Mam podobne dylematy jak w tym watku ale biorac pod uwage na ile lat kupuje tv, oraz roznice w cenie ktora u mnie jest sporo wieksza (5 krotnie) mam po prostu diametralnie inne podejscie.
dlatego Twoje zdanie mnie zaciekawilo.
 

strider

New member
Chyba od poczatku rozumiem :) tylko waga tych 300 pln w skali wydatku i podejsciu mnie dziwi.

Mam podobne dylematy jak w tym watku ale biorac pod uwage na ile lat kupuje tv, oraz roznice w cenie ktora u mnie jest sporo wieksza (5 krotnie) mam po prostu diametralnie inne podejscie.
dlatego Twoje zdanie mnie zaciekawilo.

Nie, nie rozumiesz... Jakie 300zł? Przy cenie 9300,- za LG i 7700,- za Sony? Tu masz 1600,- różnicy pomiędzy nimi i w wypadku wybieram Sony'ego. Czy do tego momentu się rozumiemy? ;)

Teraz natomiast mamy sytuację na rynku następującą: LG ~9300,- i Sony ~8900,- i w tym układzie cenowym wybrałbym pewnie LG.
 

colibri75

New member
Ok.
myslalem ze przy 9000 za lg bralbys je bez wzgledu na cene sony ;-). Stad te 3 paczki roznicy.
wracajac do watku.
dla mnie sony to taka niespodzianka przez androida
stabilnosci samsunga jestem pewny.
Ja bym bral ju7000
Zanim zona z architektem nie zabila mojego pomyslu na 75 cali w salonie bardzo duzo o nim czytalem i na formach i pisalem z uzytkownikami.
bardzo pozadny sprzet
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Na tym chyba polega forum by wymieniać swoje doświadczenia? ;) Czemu według Ciebie od Samsunga to od serii 8 w górę? Moim zdaniem przy takich wyborach istotna jest relacja cenowa pomiędzy nimi. Mi akurat udało się kupić Sony'ego za ~7700,-, co uważam za dość atrakcyjną cenę jak za ten model w tamtym momencie.

Na ten moment gdybym miał kupować TV za ~9000,- to bym kupił LG 65UF950V. Sądzę, że w tej cenie LG może być lepszym wyborem, ale gdybym miał do wyboru LG za obecnie jakieś 9300,- i mojego Sony'ego za 7700,- to wciąż bym wybrał Sony'ego.

Oczywiście że forum jest do tego - tylko zauważ że jeśli w takowym temacie trafi się przez przypadek 10 lubiących tv samsungi to napiszą wiadomo co, to samo tyczy się jeśli trafi się 10 co lubi Sony... dlatego najlepszym wyborem jest poczytanie testów i samemu sprawdzenie - a forum traktować jako pomoc. Natomiast podjęcie decyzji wyłącznie na swojej obserwacji co zauważyliśmy na żywo przy porównaniu obu modeli..
 

strider

New member
Testy też bywają bardzo subiektywne. Tak, czy owak w moim trybie korzystania z telewizora, problemów ze stabilnością systemu nie potwierdzam. Przypuszczam, że najnowsza aktualizacja mogła coś wnieść w tym temacie.

Generalnie mogę też powiedzieć, że jestem bardzo zadowolony z zakupu.
 
Ostatnia edycja:

colibri75

New member
No i to jest jakis konkret. Niestety jak czyta sie o tym co maja inni, srednio. A o samsungu ma tizenie nic nie widzialem, no prawie.
Stad bardziej sie sklaniam, choc akurat model sony o ktorym ja mysle po prostu bardzo mi sie podoba, no i jest plaski. Tutaj trudniejszy wybor ale tak jak napisalem, dla mnie samsung
 

strider

New member
Nie wiem jak inni korzystają z TV. Ja na przykład nie odczuwam żadnej potrzeby wgrywania przeróżnych śmieci z Google Market'u. Uważam, że od tego typu zadań są inne urządzenia. Poza tym nie od dziś wiadomo, że jak wgrasz do swojego Androida masę różnych aplikacji różnej jakości i do tego wykorzystujesz powiedzmy 90% dostępnego miejsca to taki system nie ma prawa poprawnie funkcjonować. Poza tym gdybym już miał fantazję korzystania z jakiegoś oprogramowanie na TV to bym podłączył laptopa przez HDMI, a do laptopa podczepił bezprzewodową klawiaturę z touchpad'em i w ten sposób bym działał.

Poza tym trzeba mieć też świadomość, że są ludzie, którzy potrafią popsuć nawet najdoskonalsze urządzenie elektroniczne. Nie wiem jak to się dzieje, ale jest taki właśnie gatunek ludzki, który co nie weźmie w swoje łapki to zepsuje. Także tego... :p

Żeby było jasne - nie mam nic przeciwko Samsung'owi. Akurat nie brałem tego modelu pod uwagę przy zakupie - chyba nikt mi go akurat wtedy nie polecił? Poza tym mój Samsung, którego miałem jakiś czas temu nie doczekał starości i się popsuł więc miałem ochotę na coś innego. ;)

Niech ktoś bardziej obeznany też się wypowie w kwestii tego, czy omawiany model Sony nie ma przypadkiem matrycy od Samsung'a?
 
Ostatnia edycja:

colibri75

New member
Zgadzam sie w 100% z tym co piszesz o uzywaniu. Mi tez wiele nie potrzeba i raczej bym nie wgrywal zbyt duzo aplikacji. Mam duzy problem bo nie znam nikogo kto uzywa 65x9305C a strasznie mi sie podoba. Rowniez jako element wystroju salonu. Pomijam ze jest jednak zauwazalnie tanszy. Ale z drugiej strony o sony na androidzie czytam rzeczy karygodne: sam sie wlacza, nie dziala pilot, jakies restarty. Nie znam sie czy to moze byc z powodu zasmiecenia systemu.
 

strider

New member
Zgadzam sie w 100% z tym co piszesz o uzywaniu. Mi tez wiele nie potrzeba i raczej bym nie wgrywal zbyt duzo aplikacji. Mam duzy problem bo nie znam nikogo kto uzywa 65x9305C a strasznie mi sie podoba. Rowniez jako element wystroju salonu. Pomijam ze jest jednak zauwazalnie tanszy. Ale z drugiej strony o sony na androidzie czytam rzeczy karygodne: sam sie wlacza, nie dziala pilot, jakies restarty. Nie znam sie czy to moze byc z powodu zasmiecenia systemu.

Z tego, co tam się orientowałem to jeśli chodzi o kwestie systemowe to te TV powinny być bardzo podobne jeśli nawet nie są identyczne. Natomiast 65x9305C to chyba już jest na matrycy IPS o ile się nie mylę?

Ja nie brałem tego Twojego modelu pod uwagę, bo na dzień dzisiejszy kosztuje on około 14000,- czyli praktycznie dwa razy drożej niż mój, a jakoś nie umiem siebie wewnętrznie zmusić, by wydać dwa razy więcej za coś co jest zaledwie trochę lepsze. Wolę pozostać przy moim i za resztę kupić sobie powiedzmy świetnego ultrabook'a i PS4... Więcej bym zyskał gdybym do oglądania założył okulary niż gdybym dołożył 7000,- do tego Twojego przyszłego wyższego modelu. :) Ten Twój zdaje się ma jeszcze tę przewagę, że ma jakieś tam lepsiejsze głośniki, co dla mnie nie jest atrakcją, bo u mnie ten TV podpięty jest pod niezłej klasy kino domowe - dlatego jakość dźwięku z głośników TV jest mi obojętna.

Jeśli chodzi o te karygodne rzeczy to może ten najnowszy soft to poprawił, bo nigdy mi się nie zrestartował, nie miałem problemów z pilotem, nie zawiesił itd. Odpukać w niemalowane - w moim trybie użytkowania TV, który opisałem wyżej takie rzeczy nie mają miejsca i tyle. Nie wiem do końca, czego to jest wina lub zasługa, ale takie są fakty na dzień dzisiejszy.
 

colibri75

New member
1.nie plec :) miales cene z kosmosu. Twoj normalnie tyle nie kosztuje
2.w cenie przez Ciebie podanej mam tez ps4 :)
3.nie jest na matrycy ips
4.fakt ma lepsze glosniki ale ja tez kupuje kino
5.przekonales mnie, biore js9500- dzieki
 
Do góry