Samsung UE60J6240

Waldorff

Member
No jak nie, są 2 ikony. Wystarczy kliknąć.

Swoją drogą Cortez ciężko coś zobaczyć na tych zdjęciach. Chyba, że rozchodzi się o te artefakty pod logiem to widać faktycznie jakieś "krzaki". Może to po prostu błędy mpeg albo coś z matrycą. Na banding raczej nic nie da się poradzić. Jeśli na jednym tv jest wszystko jest w porządku, za to na drugim pojawiają się jakieś problemy to lepiej zadzwonić po serwis.

Ok jeszcze raz się przypatrzyłem. Tam gdzie jest gość od migowego możliwe, że to jest jakiś błąd od bluescreena w studio. Chyba, że masz takie "efekty" na wszystkich kanałach to serwis na pewno.
 
Ostatnia edycja:

CORTEZ

New member
Wszystko po kolei:
1) ten efekt (uchwycony tylko na 2 wycinkach, więc niewielkie powierzchniowo) widoczny na zdjęciach to promil tego, co jest momentami widoczne (pokrywa się obszarem z tym pasem w poprzek ekranu - pionowy o wym. ok. 10 cm szerokości)
2) widoczne niezależni od źródła, wychwycone na NC+, ale podobnie jest jak pisałem na zewn. źródłach i TV naziemnej
3) a są dni z kolei jak dzisiaj np. nie pojawiły się ani razu.

W związku z tym pytanie: co może być przyczyną takich zakłóceń (obstawiam jakieś pole magnetyczne) z zewnątrz, które nie występuje np. w weekendy? W domu, gdzie stoi TV nic się nie zmieniło.
 

boxster

Member
Jest możliwość połączenia słuchawek/głośników bluetooth różnych firm. Funkcja jest ukryta w menu serwisowym.
Instrukcja: MENU SERWISOWE; telewizor w stanie czuwania i po kolei INFO-MENU-MUTE-POWER, wybieramy Option i pilotem OK, wybieramy Engineer Option i pilotem OK, wybieramy BT_AUDIO_ON_OFF i przestawiamy na ON, następnie wyłączamy telewizor pilotem i włączamy, wchodzimy w zwykłe menu, Dżwięk, Ustawienie głośnika i tam mamy Słuchawki Bluetooth, lista słuchawek Bluetooth i tu należy sparować słuchawki.

Sprawdzone działa... ale dziwne jest tylko to, że kolega posiadający tv 50" musiał to odblokować, a np. ja w tv 60" miałem tą funkcję aktywną.
 
Ostatnia edycja:

kerad77

New member
Wczoraj telewizor wypluł informacje o nowej wersji softu, ktoś już instalował i może coś powiedzieć o zmianach?

wysłane przez tapatalk
 

Chase

Member
Ostatnio zauważyłem, że z tyłu obudowy obok wyjść HDMI i USB prześwituje jakieś czerwone światło. U Was też tak jest?
 

Chase

Member
Pewnie optyk

Wysłane z mojego SM-G928F przy użyciu Tapatalka
Wygląda to tak jak na załączonym zdjęciu. Widać to tylko wtedy kiedy w pokoju jest ciemno.
Prześwituje dokładnie zza wyjścia digital audio out, ale podejrzewam, że może to sygnalizacja złącza Ethernet?
 

Attachments

  • DSC05246.JPG
    DSC05246.JPG
    125,8 KB · Wyś: 671

Janek UK

New member
Full hd czy ultra HD

Witajcie,
Zarezerwowałem właśnie ten model tv w sklepie na S, ale mam wątpliwości czy nie lepiej wybrać jakiś model z 4k. Czy ewentualnie jest jakiś model warty uwagi w cenie ~3000? Odległość od TV to 2,3 m stąd moje obawy czy aby do full HD 60'' to nie za mało?
Wiem z innych postów, że użytkownik Kiki sprzedaje i poleca Tlc 4k.
Pozdrawiam
 
Ostatnia edycja:

Paw3los

New member
Witajcie,
Zarezerwowałem właśnie ten model tv w sklepie na S, ale mam wątpliwości czy nie lepiej wybrać jakiś model z 4k. Czy ewentualnie jest jakiś model warty uwagi w cenie ~3000? Odległość od TV to 2,3 m stąd moje obawy czy aby do full HD 60'' to nie za mało?
Wiem z innych postów, że użytkownik Kiki sprzedaje i poleca Tlc 4k.
Pozdrawiam
Zdecydowanie za mała odległość na 60 cali w FHD. Z tego właśnie powodu odsprzedałem go teściowi.

Wysłane z mojego ALE-L21 przy użyciu Tapatalka
 

Janek UK

New member
Trochę za późno odczytałem posta... Tv już u mnie. Ogólnie obraz bajka. Faktycznie trochę przesadziłem z wielkością, myślałem, że to się nie zdarza. No nic raczej go zamienię na PHILIPS 55PUS6401/12. Czy może jest coś lepszego UHD 55" za około 3000 zł ?
 

Paw3los

New member
Trochę za późno odczytałem posta... Tv już u mnie. Ogólnie obraz bajka. Faktycznie trochę przesadziłem z wielkością, myślałem, że to się nie zdarza. No nic raczej go zamienię na PHILIPS 55PUS6401/12. Czy może jest coś lepszego UHD 55" za około 3000 zł ?
Wstrzymaj sie z tak niską serią Philipsa. Sprawdź, czy będzie Ci pasował chwalony ostatnio TCL.

Wysłane z mojego ALE-L21 przy użyciu Tapatalka
 

Janek UK

New member
Wstrzymaj sie z tak niską serią Philipsa. Sprawdź, czy będzie Ci pasował chwalony ostatnio TCL.

Wysłane z mojego ALE-L21 przy użyciu Tapatalka

No właśnie TCL 55 C70 mnie zaintrygował, niestety obecnie nie ma jak go zobaczyć "na żywo".
Tak przeglądam ofertę Saturna i sam nie wiem co wybrać. Na zwrot mam 7 czy 14 dni - mam nadzieję, że nie będą robić problemów bo był zamówiony online z odbiorem w sklepie, płatność gotówką. W regulaminie coś piszą, że zwrot w ciągu 14 dni na konto, ale w jakiś tam okolicznościach nawet od razu.
 

Janek UK

New member
No chyba, że się przyzwyczaję do tych 60", ale wczoraj nawet głowa mnie zaczęła pobolewać od "paczenia".
Pograłem dziś rano w BF1 na ps4, odpaliłem Blu-ray`i myślałem, że jest ok - dopóki nie przeczytałem posta :)
 
Do góry