Samsung UE60J6240

afti

New member
Witam,
Wracając do wymiany matrycy w moim telewizorze, jestem już po.
Wymiana na nówkę sztukę wyjętą z oryginalnego kartonu przebiegła sprawnie i trwała 20 minut.
Panowie z serwisu nie byli ,bardzo rozmowni z trudem nakłoniłem ich w pogląd w tryb serwisowy.
Mnie interesowało kiedy nastąpiło pierwsze uruchomienie tv, i jaką dysponuje matrycą, okazało się iż pierwsze uruchomienie pokrywało się z dniem mojego zakupu.
Matryca 120 mhz Sharp.
Podpytując o możliwość odblokowania możliwości 3D spytali skąd wyciągam taką wiedzę bo jest to bajka wyssana z palca, i różne bzdury ludzie piszą na forach.
Pytając o ewentualność czyszczenia matrycy po okresie gwarancji koszt uwzględniając model UE60J6240 to kwota 700 zł, oraz nie prawdą jest to iż serwisy odmawiały czyszczenia bezpłatnie w ramach gwarancji.
 

eSeMGijos

New member
Ustawienia trybu sports są na sztywno i zawsze takie same nie da się ich zmienić?
Zacząłem kombinować z ustawieniami obrazu i wydaje mi się że teraz jest inaczej niż było.
Czy ktoś ma obadane ustawienia pod oglądanie meczy?
 

Paw3los

New member
Po trzech tygodniach użytkowania TV mogę się wypowiedzieć z pełną odpowiedzialnością.
Nie kupujcie tego modelu!! Jest tandetnie wykonany, ma olbrzymi judder, nawet w trybie gra, co dyskwalifikuje go jako TV do gier. Wczoraj oglądając Shreka na TVN, obraz po prostu "cofał się" co jakiś czas - szarpanie było okrutne. Nie pomaga wyłączenie wszystkich ulepszaczy, ba pojawia się wtedy delikatnie wyczuwalne migotanie. Do tego wszystkiego dochodzą wycieki światła widoczne na czarnym tle, kiedy patrzy się pod kątem. Pomaga poluźnienie ramki, ale wtedy ze szpary między tylną obudową i ramką widać prześwity. TANDETA!!!
Napisałem w tej sprawie do Samsunga (nie wspomniałem o wyciekach, bo zauważyłem je wczoraj) i czekam na odpowiedź.
 

Smykoo

New member
U mnie nic nie tnie. Obraz płynny i na wysokim poziomie, kolory, kontrast. Co do wykonania to zwykła półka średnia. Faktycznie zwykły plastik i tyle. Ale sam wygląd elegancki. U mnie też występują wycieki światła pod kątem​ na czarnym tle, ale to nie przeszkadza w oglądaniu.
 

boxster

Member
@Paw3los
Ja używam równolegle tego tv i starej plazmy Panasonica i nie zauważyłem żadnej różnicy jeśli chodzi o płynność. Obraz jest brzytwa i dla mnie jak najbardziej nadaje się do grania - mam rozegranych już kilkanaście godzin na xbox360. Tak podczas grania jak i oglądania tv nie zauważyłem drgań, cofania się obrazu innych wad... a uwierz mi, że bałem się po przejściu z plazmy.
Możliwe, że trafiłeś na jakiś felerny egzemplarz.
 

Paw3los

New member
@boxster
Dzięki za komentarz. Napisałem do Samsunga i czekam na ich reakcję. Wczoraj zrobiłem factory reset i podłączyłem xboxa pod gniazdo STB. Delikatnie poprawiło to sytuację, ale daje się zauważyć szarpnięcia i zwolnienia w klatkach. Myślałem, że konsola nie wyrabia, ale LG LED nie ma tego problemu.
Eksperymentowałem z ustawieniami kontrastu dynamicznego i czerni. Zauważyłem, że wyłączenie ich pogarsza płynność.
 

boxster

Member
@kerad77
Po najnowszej aktualizacji 1490 wbudowana przeglądarka nadal bezproblemowo odpala filmy ze strony cda.
 

afti

New member
boxster@
Opowiadając na Twoje pytanie, odnośnie wymiany matrycy jak pisałem wcześniej Panowie z serwisu nie byli zbyt rozmowni.
Nie dowiedziałem się co dolegało matrycy, nie był to kurz. z wielką łaską na moją prośbę weszli w tryb serwisowy ,abym mógł zobaczyć pierwsze uruchomienie tv, oraz zastosowaną matrycę.
Nie mieli chęci mi zademonstrować trybu serwisowego więc odmówiłem prawa do gwarancji korzystając z rękojmi zakupu...jakie było ich zdziwienie więc poskutkowało natychmiast tym bardziej iż nową matryce mieli już z sobą.

Dla Wszystkich posiadaczy UE60J6240 mam istotne pytanie, czy działa Wam analogowe wyjście audio kabel cinch-cinch tv po spięciu z wzmacniaczem nie wysyła dźwięku.
Wzmacniacz sprawny, kabel sprawny.
 

boxster

Member
@afti
Ten tv ma wyjście analogowe audio, ale chyba tylko po minijack. Cała sekcja component jest chyba tylko z opcją "in".
 

Paw3los

New member
Po trzech tygodniach użytkowania TV mogę się wypowiedzieć z pełną odpowiedzialnością.
Nie kupujcie tego modelu!! Jest tandetnie wykonany, ma olbrzymi judder, nawet w trybie gra, co dyskwalifikuje go jako TV do gier. Wczoraj oglądając Shreka na TVN, obraz po prostu "cofał się" co jakiś czas - szarpanie było okrutne. Nie pomaga wyłączenie wszystkich ulepszaczy, ba pojawia się wtedy delikatnie wyczuwalne migotanie. Do tego wszystkiego dochodzą wycieki światła widoczne na czarnym tle, kiedy patrzy się pod kątem. Pomaga poluźnienie ramki, ale wtedy ze szpary między tylną obudową i ramką widać prześwity. TANDETA!!!
Napisałem w tej sprawie do Samsunga (nie wspomniałem o wyciekach, bo zauważyłem je wczoraj) i czekam na odpowiedź.

Okazało się, że trochę emocje wzięły górę. Nie do końca jest tak strasznie. Szarpnięcia obrazu są tu bardziej widoczne niż na starym TV, ponieważ ma płynniejszą matrycę. Ze względu na "średniopółkowość" Samsung nie jest w stanie wszystkiego zatuszować. Winny jest przede wszystkim dekoder NC+. Resztę potwierdzam, jak napisałem we wcześniejszym poście.
 

Sluper

New member
Witam, a jak ten model się ma w stosunku do Samsung'a UE58J5200? Czy jeżeli chodzi o klasę telewizora są na podobnym poziomie? Wiem, że J5200 nie ma wbudowanego wifi ale za to jest bardziej energooszczędny (A++)
Jak wypada kwestia wyświetlanego obrazu czy da się odczuć różnicę pomiędzy nimi? Sam osobiście posiadam Samsunga już wiekowego F6640 i z jakości obrazu jestem bardzo zadowolony chociaż to model 40 calowy.
 

eSeMGijos

New member
Witam, a jak ten model się ma w stosunku do Samsung'a UE58J5200? Czy jeżeli chodzi o klasę telewizora są na podobnym poziomie? Wiem, że J5200 nie ma wbudowanego wifi ale za to jest bardziej energooszczędny (A++)
Jak wypada kwestia wyświetlanego obrazu czy da się odczuć różnicę pomiędzy nimi? Sam osobiście posiadam Samsunga już wiekowego F6640 i z jakości obrazu jestem bardzo zadowolony chociaż to model 40 calowy.

UE58J5200 to matryca 50Hz, średnio to wygląda na papierze.

Model UE60J6240 mam w domu, oglądam go z około 7 metrów i z tej odległości nie widać żadnej pixelozy a silnik graficzny ładnie "ulepsza" słabsze pliki video. Do oglądania meczy dla mnie wystarczy i za tę cenę jest naprawdę ok.

Ja polecam UE60J6240.
 
Ostatnia edycja:

CORTEZ

New member
Panowie proszę o pomoc: kupiłem 2 egzemplarze 60J6240 i o ile jeden nie budzi zastrzeżeń, to drugi po 2 miesiącach bezproblemowej i satysfakcjonującej eksploatacji zaczął niedomagać. Proszę o pomoc w zidentyfikowaniu uszkodzenia/błędu/usterki, nie wiem jak to nazwać. Wklejam zdjęcia, które nie do końca oddają chyba złożoność problemu. Otóż niezależnie od źródła (platforma NC+, sygnał naziemny, BR, nośniki zewnętrzne od 2 tygodni raz z większym, raz z mniejszym natężeniem widoczne jest coś na kształt pasa (jakieś 5-6 cm od prawej krawędzi przez całą wysokość ekranu, sporadycznie pojawiają się jakby powidoki/plamy na spodniej krawędzi, najczęściej w kolorze purpurowym/jasnozielonym lub żółtawym. Czasem nie występują wcale, czasem jest aż nazbyt widoczne, niezależnie od tonacji kolorów wyświetlanych na ekranie. Matryca? Co z tym począć? Z góry dziękuję za podpowiedzi.
Na pierwszym zdjęciu widoczne toto poniżej loga stacji, na drugim nieco powyżej ramion pana od j. migowego (dodam, że przechodziłem już procedurę resetu do ustawień fabrycznych, ale nie pomogła)

44f6390ac883b.jpg.html

865d5bce69dbe.jpg.html
 
Do góry