Samsung UE60J6240

Malix7

Member
Super cena za ten tv i w dodatku 60".

A jak ten Samsung wypada na tle sony 55w80x??? Wiadomo ze wymiarem Samsung wygrywa i ceną tez o kilkaset zl.ale jak inne sprawy-głównie obraz?

Moge mieć trochę zakłamaną rzeczywistość po moim wcześniejszym tv ale dla mnie obraz rewelacja, sam jestem zaskoczony aż tak dobrym obrazem.
 
Super cena za ten tv i w dodatku 60".

A jak ten Samsung wypada na tle sony 55w80x??? Wiadomo ze wymiarem Samsung wygrywa i ceną tez o kilkaset zl.ale jak inne sprawy-głównie obraz?

Strażak aby porównać to trzeba by oba postawić obok . Moje zdania po wtopie z Philipsem, że najlepiej zgrać plansze testowe + inne swoje materiały i testować w sklepie. Jeśli na tym etapie nie zauważysz np: kiepskiej płynności albo jakiegoś innego zjawiska, które cię denerwuje to później praktycznie zawsze obraz można ustawić pod siebie.
Ja kupiłem PUS6561 po przeczytaniu testów (na dwóch forach ), w obu wypadł dobrze .Testy nie wspominały o okropnym bandingu oraz skopanym PNM ,gdzie muszę oglądać albo smużący kiepski obraz albo efekt teatru .
Ale ty już prawie jesteś ekspert od TV ;) trochę czasu poświeciłeś żeby zakupić już dwa modele.

J6240 nie ma androida więc KODI - odpada ( zresztą nie rozumiem zachwytu nad tą aplikacją , mam duży pakiet NC+ i tak nie mam kiedy oglądać wszystkich interesujących pozycji ....).
SONY na pewno jest lepiej wykonany - obudowa ,materiały.
Obejrzyj J6240 na żywo i będziesz miał jakiś ogląd - Sony i Panasa już miałeś :p
 

strazakp

Banned
Pytałem czysto teoretycznie bo również teoretycznie mam caly czas Sony a praktycznie to jest on juz od kilku dni oddany do sklepu na rękojmi. Mysle ze gdyby stalo sie cos takiego ze oddano by mi kasę za mojego sony to poszedlbym tym razem w dobre Fullhd i minimum 60" :)
 

Malix7

Member
Pany a mieliście w kartonie styropian w miejscu matrycy czy tylko te na dole i górze, w starym tv był dodatkowy styropian w miejsce matrycy a tu nie i się zastanawiam czy jakiś ze zwrotów mi się nie trafił :)
 

Malix7

Member
U mnie fabrycznie zaklejony. Karton był na matrycy.

Wysłane z Google Nexus
Jaki karton na matrycy? Ja miałem tylko taką jakby gąbke cieniutką z poliuretanu czy coś takiego, tzn cały tv był w niego włożony i styropian na dole i na górze, oczywiście folie na ramce i jakies taśmy na krawędzi matrycy z obudową
 
Ostatnia edycja:

Smykoo

New member
Źle napisałem o tym kartonie. U mnie bylo dokładnie jak napisał Malix7. Styropian na dole i górze z kawałkiem wydzielonym na matrycę, a tv w gąbce owinięty.
 
Do góry