Samsung UE60J6240

maniek000

New member
AW - DVB-T/C -jaki jest tuner.Co do matrycy 100 Hz to moim zdaniem taka jest,żeby być na 100% pewny trzeba sprawdzić w menu serwisowym.
UE40J6240-50 Hz
UE50J6240-100 Hz
UE60j6240-100 Hz

Dzięki! Tylko czy w sklepie będą na tyle łaskawi, że pozwolą wejść w menu serwisowe. Z tego co przeczytałem różnie bywa - straszenie utratą gwarancji etc.
 

jordana

New member
Wszystkie telewizory samsunga z serii j 6*** mają matrycę 120 hz niezależnie od wielkości.I tak np. samsungi z serii j 5*** mają już matrycę 60 hz podobnie jak seria ju 6***,dopiero ju 7*** ma 120 hz. A z nowych wszystkie mają matrycę 60 hz ,oprócz serii ks**** z matrycą 120hz
 

RHJG

New member
Bez reklam
Nie wszystkie,UE40J6240-50 Hz (Samsunga)
w UE40J6200 matryca 100 Hz (Samsunga)
w UE50J6240 matryca 100 Hz (CMO)
w UE60J6240 matryca 100 Hz (Sharpa)
 
Ostatnia edycja:

robertoos188

New member
Wszystkie telewizory samsunga z serii j 6*** mają matrycę 120 hz niezależnie od wielkości.I tak np. samsungi z serii j 5*** mają już matrycę 60 hz podobnie jak seria ju 6***,dopiero ju 7*** ma 120 hz. A z nowych wszystkie mają matrycę 60 hz ,oprócz serii ks**** z matrycą 120hz

Nie wprowadzaj innych w błąd 40j6240 ma na pewno 60hz bo sprawdzałem.
 

Boolq

New member
@Boolq filmy z pendrive'a w 3D będą Ci natomiast działać. Czytałem na niemieckim forum, że nie działają filmy 3D z Bluray na naszych Tv z odblokowanym trójwymiarem

Dzięki za info. Może da się to jakoś zmienić w MS. Ktoś tu pisał że po zmianie modelu na j6400 w PS3 doszły ustawienia 3D. Czy ktoś został przy ustawieniach j6400. Lepiej jest?
 

Boolq

New member
Ważna funkcja jaką zaobserwowałem. Tv obsługuje dźwięk DD i DTS 5.1 po optyku. Trzeba to tylko ustawić w zakładce audio.
Kto super jak ktoś podłącza amplituner KD. Rzadko który tv wypuszcza dźwięk inny niż 2.0
Dobry zakup.
 

Rafal7

Banned
Ważna funkcja jaką zaobserwowałem. Tv obsługuje dźwięk DD i DTS 5.1 po optyku. Trzeba to tylko ustawić w zakładce audio.
Kto super jak ktoś podłącza amplituner KD. Rzadko który tv wypuszcza dźwięk inny niż 2.0
Dobry zakup.
Taka możliwość jest juz od liku dobrych lat, zmiana modelu w Menu Serwisowym nie ma nic z tym wspólnego.
 

Boolq

New member
Taka możliwość jest juz od liku dobrych lat, zmiana modelu w Menu Serwisowym nie ma nic z tym wspólnego.

To przecieź wiadome tym bardziej że nie zmieniałem modelu tv.
Chodzi o to że niewiele tv wypuszcza po optyku prawdziwy 5.1.
Tv w większości wypuszczają dźwięk tylko 2.0
 

skalam

New member
Cześć. Jak któryś/aś z was znajdzie sposób na czerwonawy obraz w 3D w modelu 50J6240 to proszę pisać (prywatnie lub na forum). Większość funkcji w tym tv już rozgryzłem, ale tego jeszcze nie, a chętnie bym coś w 3D obejrzał :)
 

skalam

New member
Jeśli ktoś z was używa do modeli J6420 jakiegoś smart pilota to napiszcie jakie są kompatybilne z tymi telewizorami. Możliwość korzystania ze smart pilotów można odblokować w menu serwisowym.
 

marc1nn

Member
Mam pytanie do osób, które zmieniły model tv w menu serwisowym w celu odblokowania drugiego suwaka. Czy po odblokowaniu i zmianie ustawień widać jakąś znaczącą różnicę w jakości obrazu?
 

voodoo_man

New member
Dzisiaj ogladalem ten tv w nnet, niecale 3300 plus 300 zl rabatu na zakupy w sklepie po okolo 2 tygodniach przy zakupie za minimum 2krotnosc rabatu... Promocja po uju no chyba ze planujemy jeszcze jakis zakup i trafi nam sie to akurat w tym sklepie w dobrej cenie... Tv na trailerze z filmu sniper z ustawieniami AMP na plynny wypadl na tle innych tv bardzo dobrze (porownywalem z tv 60hz zeby zobaczyc roznice: panas dxu601, samsung k5600, philips 6101, jakis lg nie pamietam modelu ale wszystko w okolicy 3tysiecy) lepiej zagral tylko sony chyba w808 albo w809 nie pamietam dokladnie. Mysle ze w tej cenie nie dostaniemy lepszego tv55- 60cali z obecnie dostepnych, pytanie tylko dlaczego promocje sa tak skonstruowane... Jak poszedlem do me zaroponowali mi taka sama promocje - gość otworzyl przy mnie strone z nnet, przeczytal co tam daja i powiedzial ze moga zrobic cos na wzor tego co w nnet... Acha Pan ktory polecal mi tv60hz twierdzac ze zagraja lepiej jak model samsunga z 2015 roku byl pracownikiem me. Co do podswietlenia w sklepie biel byla czysta a czern przyzwoita - ale takie rzeczy to raczej powinno sie sprawdzic w domu a nie na tle jarzeniowek...

Wysłane z mojego m3 note przy użyciu Tapatalka
 
Ostatnia edycja:

marc1nn

Member
Ja kupiłem za 3100, tydzień temu była promocja. Rabat naliczany od razu przy zakupie. Popytaj rodzinę, znajomych, może ktoś będzie robił większe zakupy i weźmie od Ciebie kupon :)
 

kertis

New member
Jeśli ktoś z was używa do modeli J6420 jakiegoś smart pilota to napiszcie jakie są kompatybilne z tymi telewizorami. Możliwość korzystania ze smart pilotów można odblokować w menu serwisowym.


Sprawdziłem, po włączeniu obsługi w MS działa pięknie smart pilot o symbolu RMCTPH (bez odblokowania w MS nie chce się parować).
 

Jagermajster

New member
Witam.
Jakie okulary 3D aktywne z funkcją ładowania polecacie do tego telewizora, które na 100% będą kompatybilne ?
Nie uśmiecha mi się jakoś kupować okularów "na bateryjkę" także Thomson GX-21AB i Samsung SSG-5100GB nie biorę pod uwagę.


@skalam
Co do pilota Smart to na 100% działa BN59-01220B oraz RMCTPH po odblokowaniu w menu serwisowym, bez odblokowania to żaden się nie połączy.
 
Ostatnia edycja:

xR32x

New member
Ogladalem go dzisiaj w sklepie i delikatnie widac na nim efekt teatru, czy da sie to wylaczyc ? Na Panasie ds630 50cali nie bylo efektu teatru wiec mialem porownanie.
 
Do góry