Samsung ue60F7000 - warto inwestować w zakup?

Seizo

Active member
Bez reklam
Proszę doświadczonych kolegów o poradę, czy na chwilę obecną warto jeszcze zainwestować w zakup telewizora Samsung UE60F7000 z 2013 roku za kwotę 6500 zł czy za tą ceną lepiej nabyć 55JU7000/7500. Z drugiej strony to 5 cali więcej na korzyść F7000. Czy różnica w jakości wyświetlanego obrazu pomiędzy tymi modelami jest bardzo zauważalna jeżeli chodzi o treści FHD? Na 4K zbytnio mi nie zależy. Zresztą materiału w tej rozdzielczości na chwilę obecną jest jak na lekarstwo. Sygnał odbieram z cyfrowej tv naziemnej, dodatkowo do telewizora jest podłączony PS4. Obecnie użytkuję wysłużonego już 46D6750 ale z racji rozmiarów i odległości z jakiej oglądam tv (około 3,5m) jest on po prostu za mały i szukam czegoś większego w przystępnej cenie. Z tego co się orientuję F7000 ma matrycę 240Hz a seria J7000 120 Hz.
 

RHJG

New member
Bez reklam
Witam do naziemnej szkoda każdego TV lepiej moim zdaniem zainwestować w dobre źródło sygnału na przykład NC+.Co do TV gdzie się uchował TV z 2013 roku? Jeżeli chodzi o rozmiar 60" to polecam tańszy Samsung UE60J6200
 

Seizo

Active member
Bez reklam
Nasza telewizja słynie z tego ze i tak nie ma czego oglądać, nie ważne czy to telewizja naziemna czy jakaś inna. Pracuję Od 9-17 więc nie widzę sensu płacić komuś za coś czego będę używał bardzo sporadycznie chociaż może w przyszłości rozważę taką opcję. Filmy i tak oglądam przeważnie w 720p/1080p. Gry to wiadomo FHD.
F7000 znajdziesz jeszcze w kilku sklepach internetowych za 6499 zł.
Tańszy nie zawsze jest lepszy pomimo że to nowsza seria. Miałeś do czynienia z tym modelem? Smart działa płynnie? W moim przypadku często używam np. YouTube'a. Matryca 50/60 czy 100/120?
 

RHJG

New member
Bez reklam
Ja mam odmienne zdanie,no ale skoro tak uważasz,masz prawo ok....skoro go polecam to tak,smart działa płynnie,matryca 120 Hz.
 

Seizo

Active member
Bez reklam
Szanuję Twoje zdanie. Po prostu ja częściej oglądam filmy z płyt czy innych nośników niżeli to co oferują stacje telewizyjne. Zresztą nie zalogował się tutaj by podważać czyjeś sugestie, tylko aby zasięgnąć porady ludzi obeznanych w temacie. Nie mniej jednak nie skreślam opcji korzystania z usług np. NC+ w przyszłości. Budżet na zakup do 7 tyś, może masz jeszcze jakieś typy? I zasadnicze pytanie. F7000 to był jeden z topowych modeli samsunga. Posiada on matrycę 240 Hz a J6200 120Hz. Czy w tym przypadku jest jakaś kolosalna różnica na plus dla F7000? interesuje mnie też jakość wykonania w przypadku obydwu tych modeli.
 

prezy

New member
Bez reklam
F7000 ma matryce natywną 200 Hz podbitą do 800 Hz. Ponadto to prawda to jeden z topowych modeli Samsunga na bdb matryce i rzeczywiscie przy NC+ dopiero widac efekty. Osobiscie uderzyłbym w F7000 ale wybór nalezy co Ciebie.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Odpuściłbym . Masz z nowych :
- Sharp 60 XUE8772
- Philips 65PFS7559
- Hitachi 65HZT663
- TCL 58 S7806
- Sony 65 W855
 

Seizo

Active member
Bez reklam
Odpuściłbym . Masz z nowych :
- Sharp 60 XUE8772
- Philips 65PFS7559
- Hitachi 65HZT663
- TCL 58 S7806
- Sony 65 W855

Kiki, dlaczego byś odpuścił tego tego Samsunga? Do Androida w TV nie jestem przekonany. Wszędzie piszą że kuleje itp. A możesz powiedzieć coś o 55JU7500? Odległość od TV około 3.5 m boję się że może być za mały.
 

prezy

New member
Bez reklam
Różnice niewielkie w stosunku do F7000. Jeżeli masz dostęp do nowego Tv to warto skorzystać. Odległosć 3,5 m ok, jednak wszystko zależy rownież od jakści wyświetlanego materiału - pamiętaj o tym.
 

Seizo

Active member
Bez reklam
Różnice niewielkie w stosunku do F7000. Jeżeli masz dostęp do nowego Tv to warto skorzystać. Odległosć 3,5 m ok, jednak wszystko zależy rownież od jakści wyświetlanego materiału - pamiętaj o tym.

Więc z tego co napisałeś można wywnioskować że obecne matryce 100 Hz montowane w nowych telewizorach Samsunga np. JU7500 niewiele odbiegają od tych 200 Hz montowanych 2 lata temu?
 

Seizo

Active member
Bez reklam
Panowie powiedzcie mi jeszcze jedną rzecz. Jak to jest z tą funkcją UHD Upscalling. Czy to prawda co pisze Samsung "UHD Upscaling poprawia jakość obrazu bez względu na to, czy jest to Full HD, HD czy nawet SD. Redukuje szumy i skaluje treści o niższej rozdzielczości, a następnie wyświetla je w jakości zbliżonej do Ultra HD 4K". Jeżeli tak to łykam 55JU7500 który jest nawet tańszy od tej Fki koszten 5 cali różnicy.
Znalazłem na necie coś takiego i wygląda to imponująco. Tą funkcję zachwala nawet sam wstawiający.
https://www.youtube.com/watch?v=wF7QZjR9xag
 

prezy

New member
Bez reklam
Panowie powiedzcie mi jeszcze jedną rzecz. Jak to jest z tą funkcją UHD Upscalling. Czy to prawda co pisze Samsung "UHD Upscaling poprawia jakość obrazu bez względu na to, czy jest to Full HD, HD czy nawet SD. Redukuje szumy i skaluje treści o niższej rozdzielczości, a następnie wyświetla je w jakości zbliżonej do Ultra HD 4K".

Nieprawda.
Prawdziwy jest tylko kreatywny marketing.
Korzystniej wypada F-ka. Jeżeli masz możliwość to porównaj oba TV a akcji.
Ja osobiście jestem zawiedzony tymi "nowymi" modelami.
No cóź, to rynek ustala zasady :-(
 
Do góry