Samsung ue55mu7002

Adam85Rbk

Active member
Bez reklam
Nikt Ci nie karze wierzyć...róbcie sobie co chcecie z własnymi telewizorami mnie to szczerze nie obchodzi czy grzebiecie w nim czy nie,informacja taka była i do widzenia nie podlega to dyskusji
 
Ostatnia edycja:

kaper.1981

New member
Bez reklam
mysle ze wejscie w menu serwisowe nie powoduje utraty gwarancji bo np kalibrator ktory kalibruje dany tv wchodzi w menu serwisowe i uruchamia specjalnr tryby w samsungu sa to np cal-NIGHT, oddawałem juz takie tv z takini ustawieniami do trybu serwisowego i zawsze tv był naprawiany bez problemu.
 

czarek46

Banned
mysle ze wejscie w menu serwisowe nie powoduje utraty gwarancji bo np kalibrator ktory kalibruje dany tv wchodzi w menu serwisowe i uruchamia specjalnr tryby w samsungu sa to np cal-NIGHT, oddawałem juz takie tv z takini ustawieniami do trybu serwisowego i zawsze tv był naprawiany bez problemu.
to powodzenia wasza sprawa ja tylko wiem co mówili mi serwisanci ….
 

patrzak

New member
Kiki - kalibrując wchodzisz w menu serwisowe? Masz na to upoważnienie producenta/ów? Traci użytkownik gwarancję po takiej kalibracji?
Stawiam na takie odpowiedzi: TAK, NIE, NIE.

@czarek46, @Adam85Rbk
Ja w swoim fordziszonie wszedłem w menu serwisowe licznika. Straciłem gwarancję na całe autko czy tylko na licznik?
 

czarek46

Banned
Kiki - kalibrując wchodzisz w menu serwisowe? Masz na to upoważnienie producenta/ów? Traci użytkownik gwarancję po takiej kalibracji?
Stawiam na takie odpowiedzi: TAK, NIE, NIE.

@czarek46, @Adam85Rbk
Ja w swoim fordziszonie wszedłem w menu serwisowe licznika. Straciłem gwarancję na całe autko czy tylko na licznik?
Umiesz czytac ze zrozumieniem ??? nawet ostatnio jak serwisant był i wymieniał mi panel to pytałem go o to z ciekawości …. i mówił że traci się gwarancje … a jak jest naprawdę i jak w ogóle serwisy do tego podchodzą to mam to gdzies … wy sobie róbcie co chcecie …
 

Maverick7909

New member
Po co wam wchodzenie w menu serwisowe i doszukwianie się jakiś pierdółow . Ten model tv ja mam akurat 7052 ale to praktyczne to samo chodzi dobrze poprawnie bez kalibracji. Wystraczy dobrze ustawić go w zwykłym menu według swoich upodobań. A jeśli ktoś chce bawic się w kombinacje to niech zleci to zewnetrzej firmie która się tym zajmuje i pisemnie poniesie za to odpowiedzialność. Lepiej niech ktoś napisze czy dziala wyszukiwanie głosowe na jakim sofcie czy nowy soft wspiera flasha. Ja od zakupu mam wyłączną aktualizacje soft 1123 chyba ale flasch chodzi mogę oglodac filmy nawet te nie dla dzieci. Jedynie co to nie mam wyszukiwania glosowego. Ale chyba firma nie wspiera już tej technologi i ma gdzieś swoich klientów . A wypuszczjac tv na rynek polski z angielskim wyszukiwaniem które jest bezużyteczne to chyb tylko u nas taki numer może przejsc. Takie coś jets wogle niedopuszczalne.Pomimo wad multimedialnych słabego dźwięku cyfrowego bezndzejnego zasięgu wi fi braku wyszukiwania głosowego pilota bez zyroskopu słabych kątów bocznych obraz tv jest bardzo dobry. Jednak mialem kupić Sony xe8505 w podobnej cenie i trochę żałuję że nie zamówiłem. Ale teraz tv jaki kupię to Oled 65 jak ceny trochę spadną a samsung będzie w sypialni.
 
Ostatnia edycja:

adcr

New member
zakupiłem go 2 tygodnie temu i totalna klapa ostrosc tragiczna po kalibrcji jeszcze gorzej chyba trzeba reklamowac mam starego samunga le40c650 i obraz żyleta
 

adcr

New member
generalnie kol kiki zaznaczył że może być nie tak to zależy od telewizora mój problem to fatalna ostroś obraz jakby za mgłą
 

kaper.1981

New member
Bez reklam
kalibracje robi sie na miejscu u klienta i jest ona indywidualna dla danego tv , otrzymuje sie na koncu raport z kalibracji i ustawienia które pasuja do danego tv nie inaczej .
kalibracja na odległosc to nie kalibracja bo nie da sie jej wykonac , dziwi mnie ze na profesjonalnym forum jest ona proponowana .
po kalibracji obraz na danym tv jest duzo lepszy bo wyciaga sie max z danej matrycy a w twoim przypadku nie nalezy uzywac nazwy kalibracja bo to co otrzymałes nia nie jest i nalezy sie zwrot pieniedzy . nigdy zaden kalibrator nie powie ci zedane ustawienia nie beda pasowały do twojego tv bo sa robione tylko do niego a w twoim przypadku dostałes ustawienia z innego tv i zwyczajnie nie pasuja pozdrawiam.
 

czarek46

Banned
http://www.hdtv.com.pl/forum/newsy/...-calman-5-dla-niebieskich-czlonkow-forum.html - tu są informacje o kalibracji.
Jeśli masz uszkodzony telewizor to żadna kalibracja mu nie pomoże.
Być może wolisz (12% woli) obraz nie w kalibracji.
I sprawdź bo masz pewnie załączony tryb Eco - który zmniejsza natężenie obrazu.
Wyłącz go i dla Twoich potrzeb zmieni się wyraźnie ostrość widzenia.
Podobno dostał ustawienia mailem …. a teraz mu proponujesz za złotówki ??
 

adcr

New member
podswietlenie 15
jasnosc 0
kontrast95
ostrość 55
kolor 50
odcien z50 c 50
obraz cyfrowy wył
auto motion 7
redukcja 8
lokal dimming niska
contrast enhacer wył
tonacja kolorów ciepły1
gamma bt.1886
bt1886 3
tryb film
 

kaper.1981

New member
Bez reklam
podswietlenie 15
jasnosc 0
kontrast95
ostrość 55
kolor 50
odcien z50 c 50
obraz cyfrowy wył
auto motion 7
redukcja 8
lokal dimming niska
contrast enhacer wył
tonacja kolorów ciepły1
gamma bt.1886
bt1886 3
tryb film
To ustawienia ogólne do ustawien kalibracji jeszcze im dużo brakuje np ustawienie gama,kalibracja kolorów 10 punktowa i kalibracja odcieni szarości.

Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka
 

czarek46

Banned
Te są moje ----Tryb obrazu naturalny --- podświetl. 10 - jasność 0 --- kontrast 95 -- ostrość 20 -- kolor 50 --- czysty obraz cyfrowy wył. -- motion plus wył. -- tryb film wył . -- tonacja kolorów standardowy --- tryby eco wył. -- Kto w ogóle wymyślił że najlepszy jest tryb film ??? kolory zółte a np. śnieg robi się pomarańczowy …. ale …. róbta co chceta
 
Do góry