Samsung ue55mu7002

Lionel

New member
Posiadam 55MU8002 (prawie to samo co MU7000 ;) ) i zauważyłem dziwną przypadłość podczas gry na PS4 PRO. Co jakiś czas, a nie raz w ogóle obraz znika na 1-2 sek i pojawia się znowu - dokładnie tak jak włączamy grę z HDRem. Matryca robi się zupełnie czarna, sekunda i wraca obraz.
Co to może być ? Coś w ustawieniach ? Mam włączony tryb gry, w opcjach TV włączona opcja UHD, czyli wszystko po Bożemu...

Ponawiam... Ktoś coś ?
 

lasyk

New member
Mam tak samo. Poza tym dzisiaj gdy chciałem zagrać w GTA V na PC w 4k to na czarnym tle było widać czerwone mrugajace piksele. Po zmniejszeniu rozdzielczości już tego nie było. Być może to wina uszkodzonego kabla hdmi. Bardzo często go dołączam , zmieniam urządzenia, deptam po nim czy przygniatam fotelem.
 

Lionel

New member
Mam tak samo. Poza tym dzisiaj gdy chciałem zagrać w GTA V na PC w 4k to na czarnym tle było widać czerwone mrugajace piksele. Po zmniejszeniu rozdzielczości już tego nie było. Być może to wina uszkodzonego kabla hdmi. Bardzo często go dołączam , zmieniam urządzenia, deptam po nim czy przygniatam fotelem. ��

Jaką masz wersję softu ? Kurczę dziwna sprawa, na innym forum też są takie przypadki, a nikt nie zna rozwiązania...
 

lasyk

New member
Jaką masz wersję softu ? Kurczę dziwna sprawa, na innym forum też są takie przypadki, a nikt nie zna rozwiązania...

soft 1147. Jeszcze nie aktualizowałem do najnowszej wersji. Ja obstawiam problemy z kablem HDMI a u mnie to niemal pewne w 100%. masa czerwonych pikseli na czarnym tle, trzaski z głośników telewizora i przy poruszaniu kablem różnego rodzaju inne błędy obrazu. Planuję zakup kabla wireway 2.0 4metrowego. Tak przyszłościowo pod konsolę i gry w HDR. Według opinii są to dobre kable za rozsądne pieniądze.
 

viper111

New member
Wszyscy którzy do ceny bazowej jakakolwiek ona jest dorzucają swoją prowizje na produkt, który można kupić gdzieś taniej. np skoro super eksta mega hiper czarny piątek TV był wszędzie za 4300 a ja kupiłem go za 3800 to znaczy ze dymają konsumentów na marketingu reklamie i najważniejsze cenie :)

A podeślesz namiar gdzie kupiłeś za 3800 pln ?
 

javai

New member
Mam 55MU7052 od wczoraj. Podłączone pod amiplituner Yamaha RXV477 przez HDMI ARC.
Zauważyłem, że czasami są takie krótkie milisekundowe zaniki dźwięku. Te zaniki są gdy odtwarzam film z DLNA, Showmax i na Spotify. Nie ma tego gdy jest TV naziemna.
Po optycznym tego nie zauważyłem.
Na razie testuję ten TV na wszystkie sposoby i to jest na razie jedyna rzecz.
Ktoś zauważył coś podobnego?
 

destructor

New member
Bez reklam
Jak poczytasz w google to tak się dzieje na wielu telewizorach, żeby nie napisać na każdym przy dźwięku po HDMI ARC. Optyk rozwiązuje sprawę.
 

destructor

New member
Bez reklam
Ponawiam... Ktoś coś ?
A masz możliwość podłączenia PCta i włączenia gry aby sprawdzić czy tak się też dzieje?

Podobnie miałem i okazało się, że jeden z parametrów powodował chwilowe zaniki ekranu (czytaj czarny ekran). Co się okazało było to przypadłością tej gry. Należało zmienić jakość wyświetlanej trawy z tego co pamiętam. Także różne przypadki chodzą.
 

Waldorff

Member
Szybkie porównanie obrazów Samsung UE55MU7002 vs Samsung Qled 55Q7

https://www.youtube.com/watch?time_continue=23&v=qhjrwmfMKoM

Który wg Was ma lepszy obraz? Odpowiedź wcale nie oczywista patrząc na test...?

Wygląda na to jakby QLED miał trochę bardziej nasycone kolory i minimalnie większą jasność i ostrość. Jakiś wielkich różnic specjalnie nie widać gołym okiem, zwłaszcza przez YT.
Jedna sprawa, która bardzo mi nie odpowiada w MU to te zapałkowate nóżki, no nie mógłbym na to patrzeć szczerze mówiąc :) Musiałby wisieć.
 

destructor

New member
Bez reklam
sprawdzę dziękuje. Masz ten TV ? u Ciebie mecze są fajne ostre i nie ma problemów z "skakaniem , smużeniem" piłki ?
Na dobrym materiale nie będzie smużenia i skakania ale są materiały na których miałem skoki. Przykładem tego jest mecz HD:
https://www.laczynaspilka.pl/reprez...21/wideo-u-21-skrot-meczu-wyspy-owcze-polska1

I teraz zobaczcie:
0:43 mają być ostre płatki śniegu a nie zlepek
0:51 - piłkarze wchodzą na boisku - linia środkowa ma być nieruchoma a nie falować
1:45 - wykop z pola karnego - obserwacja lotu piłki - ma ją być cały czas widać, nie może migać czy chwilowo zanikać
1:50 - ma być łady widoczny śnieg a nie lecące plamy
1:57 - długie podanie - to samo co 1:45
2:16 - strzał na bramkę - jak wyżej
2:23 - wrzutka na pole katne - jak wyżej
3:05 - wykop na drugą połowę boiska - jak wyżej
i inne podobne sytuacje.

We wszystkich lotach piłki na Samsungu MU70xx, MU80xx piłka znikała i się pojawiała podczas moich testów różnych egzemplarzy. Jeśli ktoś ma ustawienia, w których to nie będzie występowało to poproszę. Odtwarzałem z pendriva po ściągnięciu filmu.
 

Kunta Kinte

New member
Ja posiadam 55MU7052. Nie zauważyelm u siebie żadnych smużeń, podwójnych piłek w piłce nożnej ani tym bardziej przycięć obrazu. Albo mam wyjątkowy egzemplarz albo aż tak bardzo wrażliwego oka nie mam żeby dostrzec tego typu problemy.
 

frogi4

New member
U mnie również na tym meczu U21 nie ma efektu znikającej piłki. Jest oczywiście drganie w niektórych fragmentach lotu, ale nie znikanie.
Włączyłem również mecz piłki nożnej i siatkowej na kanałach z kablówki (HD) i jak dla mnie jest OK, nic nie znika.
Jednak wolę szachy :)
TV : 55mu7072 - ustawienia fabryczne (upłynniacz: 10/3).
Firmware: 1151
 

javai

New member
Na dobrym materiale nie będzie smużenia i skakania ale są materiały na których miałem skoki. Przykładem tego jest mecz HD:
https://www.laczynaspilka.pl/reprez...21/wideo-u-21-skrot-meczu-wyspy-owcze-polska1

I teraz zobaczcie:
0:43 mają być ostre płatki śniegu a nie zlepek
0:51 - piłkarze wchodzą na boisku - linia środkowa ma być nieruchoma a nie falować
1:45 - wykop z pola karnego - obserwacja lotu piłki - ma ją być cały czas widać, nie może migać czy chwilowo zanikać
1:50 - ma być łady widoczny śnieg a nie lecące plamy
1:57 - długie podanie - to samo co 1:45
2:16 - strzał na bramkę - jak wyżej
2:23 - wrzutka na pole katne - jak wyżej
3:05 - wykop na drugą połowę boiska - jak wyżej
i inne podobne sytuacje.

We wszystkich lotach piłki na Samsungu MU70xx, MU80xx piłka znikała i się pojawiała podczas moich testów różnych egzemplarzy. Jeśli ktoś ma ustawienia, w których to nie będzie występowało to poproszę. Odtwarzałem z pendriva po ściągnięciu filmu.

Sprawdziłem wczoraj u siebie na 55MU7052 i nie zauważyłem nic niepokojącego z powyższych problemów. To chyba było nawet na fabrycznym ustawieniu trybu naturalnego.
 

javai

New member
Mam 55MU7052 od wczoraj. Podłączone pod amiplituner Yamaha RXV477 przez HDMI ARC.
Zauważyłem, że czasami są takie krótkie milisekundowe zaniki dźwięku. Te zaniki są gdy odtwarzam film z DLNA, Showmax i na Spotify. Nie ma tego gdy jest TV naziemna.
Po optycznym tego nie zauważyłem.
Na razie testuję ten TV na wszystkie sposoby i to jest na razie jedyna rzecz.
Ktoś zauważył coś podobnego?

Zrobiłem taką konfiguracje:
Podłączenie do aplitunera przez optyk i HDMI
Wybór dźwięku na TV jest HDMI.
W amplitunerze ustawiona kontrola przez HDMI ale wyłączone ARC

Przy takiej konfiguracji wczoraj nie było zaników dźwięku i mam sterowanie głośnością z pilota od TV, ampli włącza się i wyłącza razem z TV. Dźwięk idzie na pewno o optyku bo gdy go rozłączyłem to nie było dźwięku.
 
Do góry