Samsung UE55H7000

mirsie

Member
Chodziło mi o obraz ze źródła jakim jest sygnał analogowy.
Dziękuję bardzo za odpowiedzi.

Wczoraj byłem w jednym ze sklepów i miałem możliwość oglądać 55H7000 i 55H6700 obok siebie. Niestety źródło było średnie (SD faktycznie dość słabe) ale materiał leciał w tym samym momencie na obydwu telewizorach. Miałem więc możliwość porównania. Nasuwające się wnioski są takie, że z odległości z jakiej oglądałoby się obraz w miejscu docelowym nie było między nimi różnić w obrazie. Nie miałem też możliwości zaobserować różnicy w wyświetlaniu (120hz/240hz) ale tu pewnie musiałby być odpowiedni materiał np jakiś mecz. Na h6700 były dostrzegalne lekko ciemniejsze rogi. Dokładniejszych testów nie mogłem przeprowadzić ale jeszcze mam taki zamiar. Tak czy owak na tą chwilę mam mieszane uczucia co do H7000.
Na H7000 są za to jaśniejsze rogi. Ma to nawet jakiś sens - zwykle obiektyw ściemnia rogi to się jakoś wyrównuje. Róznica w Hz widoczna jest przy ruchu - prosty test na ruszającą się głowę - włosy w matrycach z niskim odświeżaniem tracą ostrość.
 

piteron

Active member
Bez reklam
ja wiem czy to ma sens
większość filmów mamy z pasami,więc teoretycznie lepiej jak rogi sa delikatnie niedoświetlona niż z rogów mamy prześwity podświetlenia
 

darus75

Member
Na H7000 są za to jaśniejsze rogi. Ma to nawet jakiś sens - zwykle obiektyw ściemnia rogi to się jakoś wyrównuje. Róznica w Hz widoczna jest przy ruchu - prosty test na ruszającą się głowę - włosy w matrycach z niskim odświeżaniem tracą ostrość.

Jeżeli chodzi o H7000 to zdecydowany plus w stosunku do H6700 to ultra clear panel.
Przecież jak się człowiek przesiada z takiej matrycy, to tego półmatu nie da się oglądać....
 

Macherek

New member
H7000 clouding?

Witam Wszystkich,

Mam pytanie do posiadaczy H7000 o clouding. W moim tv występuje - jest lekko widoczny przy planszach testowych i przy czarnym tle. Dwie lekkie plamki na środku. Czy istnieją matryce wogole bez tego efektu w tym tv. Czy Wasze matryce pozbawione sa tego efektu? Zastanawiam sie nad wymiana ewentualna.

Pozdrawiam
Marcin
 

Attachments

  • image.jpg
    image.jpg
    315,8 KB · Wyś: 226

Macherek

New member
zmniejsz podświetlenie matrycy, to zdjęcie przerysowuje trochę Twój problem bo jest za wysokie ISO
Cześć, ok zmniejszylem. W sumie nie widać przy oglądaniu. Jednak czy przy tym modelu nie spodziewać sie rownimiernosci, koledzy z forum zachwalali ze ten model to zero cloudingipu i mozna brać w ciemno.;) wziąłem w ciemno przez internet;)
 

mafia35

New member
Bez reklam
O ile ta technologia nie pokaże innych "kwiatkow". Ostatnio LG podniosło próg wypalonych pikseli z 8 na 12 jeśli chodzi o gwarancję.

Wysłany z Piątej Galaktyki
 

zydok0kr

Member
Witam Szanownych Panów z Forum.
Po przeczytaniu Waszych postów dotyczących SAMSUNG UE55H7000 zdecydowałem się na zakup tego TV. Jest on naprawdę świetny, dotychczas używałem zwykłego LG42 cale LCD, nie ma porównania.
Mam jednak problem: nie wiem jak można by było włączyć funkcję podświetlania napisu SAMSUNG w tym TV. Czy jest to wogóle możliwe?
Bardzo był bym wdzięczny za imformacje.
Pozdrawiam Krzysztof.
 

piteron

Active member
Bez reklam
witam
widac że kolega na allegro chce się zaopatrzyć
Jesli jest blisko i mozna sprawdzić przed zakupem to czmu nie,przypominam ze to sprzedaż prywatna i nie ma zwrotów
 

eLBeG

Member
Bez reklam
55cali?, sprawdź jak tam z cloudingiem i jak okej to bierz... ja mam w 46 calach i jest super. Montują matryce 240Hz AUO lub Sama. Ja trafiłem na AUO, kontrast przed kalibracją 4000:1, po 5700:1.

Edit, to inna sprawa... jeżeli tak daleko
 

mafia35

New member
Bez reklam
Kto przeprowadza takie kalibracje ,że kontrast potrafi się tak zwiększyć.Pytam bo nie znam się na tym.
Gdzie sprawdzić jaką model posiada matrycę?
Pan Maciej s k a l i b r u j t v .pl
Ostatnio wycisnal z h7000 cos kolo 6500:1

Matryce sprawdzisz w menu serwisowym. Na wylaczonym tv cisniesz info menu mute power.

Wysłany z Piątej Galaktyki
 

k0k0t

New member
Witam, mam ten tv od czwartku, czy jest możliwość sprawdzenia w menu serwisowym jaki jest przebieg telewizora i i gdzie to odczytać bo menu serwisowe to dla mnie czarna magia
 
Do góry