Samsung UE55H6400 pierwsze boje

derk72

New member
No to od wczoraj jestem użytkownikiem samsunga UE55H640
Jest to mój pierwszy smart TV i przyznam że wcześniej nie miałem styczności z takimi telewizorami :(.
Oczywiście zaraz po wejściu do domu z TV " coś Ty kupił za mebel, nie było większych" !!!
Wcześniej miałem 32" więc przeskok duży, zwłaszcza jak się mieszka w bloku.
Telewizor mam zamiar powiesić na ścianie, na chwilę obecną stoi jak poprzedni.
Jak jesteśmy przy temacie powieszenie, mam pytanie.
Jaki zestaw polecacie do powieszenia na ścianie ?
Wcześniej myślałem o takim który pozwoli na regulację w wszystkich płaszczyznach, ale teraz wystarczy regulacja kąta w pionie.
Do telewizora mam podpięty tuner Ariva 102E.
W tunerze mam ustawioną rozdzielczość 1080i .
Czy w/w tuner ze względu na swoje parametry może pogorszyć jakość obrazu ?
Z ustawieniami obrazu się jeszcze nie bawiłem, pewnie każdemu odpowiadają inne.
Mogę prosić o wasze ustawienia, nazwie je zalecane :) ?
Do telewizora muszę zakupić kabel HDMI.
Czy w/w telewizor wymaga jakiegoś odpowiednie kabla, ewentualnie jaki polecacie ?
Następne pytania pewnie będą dotyczyć smart TV .
Jak sprawdzić jaką mam matrycę w samsungu ?
 
Ostatnia edycja:

tdx

New member
Bez reklam
Trzeba było żonie powiedzie że zastanawiasz się czy aby nie zamienić na 65" ;)

Jeśli siedzicie na wprost TV to faktycznie wystarczy tylko regulacja góra dół cena takiego uchwytu nie powinna przekroczyć 100zł...

Jeśli ktoś będzie oglądał TV z boku to wąskie kąty tego TV będą przeszkadzać. Wtedy uchwyt z regulacją prawo lewo.

Co do samego uchwytu nie ma znaczenia firma tylko to by był zgodny z VESA TV i miał odpowiedni udźwig....

Owszem może, najlepiej sprawdzić 720p i 1080i i samemu ocenić z którym obrazem lepiej sobie radzi TV

W temacie o H6400 masz ustawienia wystarczy poszukać

Zwykły działający kabel HDMI wystarczy, nie musi być ani złoty ani gruby. Ma działać

Info o tym jak sprawdzić matrycę masz w faqu w mojej stopce
 

derk72

New member
Trzeba było żonie powiedzie że zastanawiasz się czy aby nie zamienić na 65" ;)

Jeśli siedzicie na wprost TV to faktycznie wystarczy tylko regulacja góra dół cena takiego uchwytu nie powinna przekroczyć 100zł...

Jeśli ktoś będzie oglądał TV z boku to wąskie kąty tego TV będą przeszkadzać. Wtedy uchwyt z regulacją prawo lewo.

Co do samego uchwytu nie ma znaczenia firma tylko to by był zgodny z VESA TV i miał odpowiedni udźwig....

Owszem może, najlepiej sprawdzić 720p i 1080i i samemu ocenić z którym obrazem lepiej sobie radzi TV

W temacie o H6400 masz ustawienia wystarczy poszukać

Zwykły działający kabel HDMI wystarczy, nie musi być ani złoty ani gruby. Ma działać

Info o tym jak sprawdzić matrycę masz w faqu w mojej stopce


Masz lub możesz mnie pokierować do FAQ Samsung seria H ?
Szczególnie mi chodzi o ustawienia :(
 

derk72

New member
Witam
Wczoraj powiesiłem telewizor i muszę przyznać jak wisi prezentuje się o wiele lepiej. Co do wielkości, to z żoną już się przyzwyczailiśmy.
Teraz kwestia doboru ustawień obrazu i audio.
Na temat ustawień obrazu jest sporo, to do audio nic nie znalazłem :(.
pozdrawiam Wesołych Świąt
 
Do góry