Nowe telewizory SAMSUNG seria H

Damaranus

New member
Wg. zew. testów - lub opinii - H6400 ma zastąpić serię F6400 ale patrząc na specyfikację, odnoszę wrażenie że jednak H6400 idzie krok dalej i wskakuje za serię F6500.

Czy wiemy już coś więcej o zastosowanych matrycach? Czy tym razem samsung jest producentem matryc czy znów zrzuca to na barki zew. firm? Czy w 50 calach serii H matryca będzie już Samsunga?

Patrząc na promocję w MM za 3500 zł model 48 cali, dopłacam 800 zł do 2 cali więcej w stosunku do 46F6500. Czy jednak nowy Smart i 400 Hz jest tego warte? Pytanie laika. Bo na pewno wnikając w szczegóły okaże się że zmiany są dużo większe.

Nie będę rozpisywał się o swoich potrzebach, bo są niezmienne 46-50 cali max, gdzie 48 wydaje się idealnym kompromisem pomiędzy ceną a rozmiarem, którym jak pisałem wcześniej nie chcę zdominować pokoju.

Mając na uwadze obsługę USB i formatów plików, dostęp do Smarta głównie YouTube, mniej przeglądarka, a także rozsądną cenę i niewielkie wymagania dot. jakości obrazu, widzę nadal duży potencjał w serii F6500. Czy jednak warto dopłacać do nowości?

Na chwilę obecną celuję w 4 modele:
Sony 50W805B w cenie 4000 zł
Sony 50W829B w cenie 4300 zł
Samsung 46F6500 w cenie 2700 zł
Samsung 48H6400 w cenie 3500 zł

na horyzoncie jest także 50H6400, w chwili obecnej wykraczający poza w/w ceny, ale jednak ze względu na SMART wydaje mi się że będzie to w miarę rozsądna alternatywa dla SONY.

Skok cenowy między 46F6500 a SONY jest ogromny, chociaż mamy 4 cale więcej.
50 nie przekroczę. Może ktoś tu z obecnych wypowie się w kwestiach porównania F6500 a H6400

Myślę że to nadal dobry wybór dla osób z mniej zasobnym portfelem, oczekujących mnogości funkcji i technologii z zachowaniem rozsądnej jakości.
 

radier

Member
Bez reklam
W piątek zakupiłem w MM model 48H6400 z gwarancją/ubezpieczeniem na 5 lat za 1 zł.
Cena 3499 za sam TV jest atrakcyjna, a dodatkowa gwara to normalnie 360 zł.

Bez promocji gwarancji bym nie kupił, więc oferta jest wybitnie opłacalna.

Czekałem na model z tegorocznej serii H6400 ze względu na 4 rdzeniowego procka, nowy pilot no i 2" więcej.
Zależało mi przede wszystkim na SmartTV i pod tym względem pozostali producenci są jak dzieci we mgle (chociaż niektórzy dystans skrócili). Dziś na Ipli obejrzałem F1 w HD, narzeczona wymaga TVN playera i VOD.tvp.pl dla seriali.

Pilot z żyroskopem działa bardzo intuicyjnie i pozwala na bardzo szybką nawigację po menu. Niemniej jednak na wsparcie we wszystkich aplikacjach na pewno przyjdzie mi trochę poczekać.
Filmy w *.mkv to od lat dla Samsunga żadne wyzwanie, więc tu byłem pewny, że się nie zawiodę. Przeglądanie katalogów trwa błyskawicznie, ładowanie filmów też. Nawet wyjęcie odpowiedniego pliku z obrazu*.ISO z filmem 3D, przemianowanie na rozszerzenie *.m2ts pozwala cieszyć się znakomitymi efektami 3D. Po włączeniu takiego pliku TV sam przełącza się w tryb 3D. Testowałem w ten sposób Grawitację w 3D i doprawdy są takie sceny, że opad szczęki gwarantowany.

Nie wiem od kiedy Samsung wprowadził to do menu Obraz, ale teraz można skalibrować pod siebie ustawienia raz i przypisać je do wszystkich źródeł. Bardzo wygodne. Brakowało mi tego w brachola TV 40C650.

Dziś podłączę swojego pieca i potestuję gry.
Sprawdzając Input Lag tak amatorsko z laptopa przesuwając okno w trybie rozszerzonego pulpitu w ustawieniach codziennych (Film, Motion Plus Standard) da się zauważyć małe opóźnienie. Po włączeniu trybu Gra trzeba by się posiłkować jakąś redakcyjną metodą pomiaru bo na oko jest bardzo dobrze.

Na tą chwilę nie wiem jak włączyć HbbTV. Metody z serii F nie działają.
TV dopiero wchodzi na rynek i nawet jak rozmawiam na czacie Samsunga to usłyszałem, że ten model będą mieli u siebie w nadchodzącym tygodniu.

Jak zaproponujecie jakieś testy to postaram się odpowiedzieć, ale od razu zaznaczam, że mam tylko aparat w Smartfonie (N7000).

gypu4yny.jpg
 
Ostatnia edycja:

Damaranus

New member
Wprost:
- odtwarzanie plików filmowych z napisami (USB) typowe pobrane z sieci, low i hight quality, próba nadania okładki do filmu (plik graficzny) i jego wyświetlenie w smarcie,
- przeglądanie zdjęć ( czas ładowania - F6500 z kolejnymi aktualizacjami miał z tym problem, trwało to długo - wczytywanie)
- Stabilność połączenia WiFi
- podłączenie klawiatury Bluetooth,
- kąty widzenia,
- zdjęcia nowego smarta,


Który pilot jest w zestawie? bo na stronie SAMSUNGA jeśli się nie mylę wskazują starego TM z serii F lub nowego z serii H
Poprawiam błąd z 1 posta, H6400 ma 200Hz jedynie w MC chociaż w sieci pojawiają się różne informacje i 200 i 400. Co stawia go pod znakiem zapytania, czy jednak nie lepiej dołożyć 500 zł do Sony W805B lub odciąć 800 i kupić F6500 w 46 calach. Ale rozmiar zachęca.
 
Ostatnia edycja:

Piwek80

Member
@radier
mógłbyś sprawdzić czy da się skonfigurować "warto obejrzeć" dla kablówki gdy źródłem sygnału jest kabel antenowy a nie dekoder?
 

Perykles

New member
Samsunga UE46F6400 można kupić za 2.350zł, UE48H6400 najtaniej za 3.500zł. Wydaje mi się, że ta cena jest mocno zawyżona, bo czym różni się H od F?
- 4 rdzeniowy procesor - nie wiem, czy te dwa rdzenie w ogóle są odczuwalne?
- 2 cale więcej - to w sumie nie aż taka wielka różnica,
- nowy pilot - ale stary chyba też dawał radę,
- 200 CMR więcej - o ile w ogóle H ma 200 więcej, bo różne źródła różnie podają i czy to w ogóle jest odczuwalne, skoro obie matryce mają 100hz?
- seria H obsługuje filmy kręcone w 60 klatkach, F nie.

Czy warto dopłacać za w/w kwestie 1.150zł? Właśnie się nad tym mocno zastanawiam.
 

radier

Member
Bez reklam
Nie sugeruj się numeracją. H6400 ma 400CMR i możesz go porównywać z serią 6500/6800 które kosztują ~2700 zł.

W F matryca jest loterią. 48" to stricte nowe wyroby na ten rok od Samsunga.

@Piwek80
Korzystam z DVB-T i w "Warto obejrzeć" są kanały TV.
 

przeeemek

New member
f6400 ma dużo słabszą matrycę od f6500. Raczej nie porównywałbym do niego h6400. Bardziej do f6500.

(Nie wiemy też do końca co siedzi w 48h6400)

np. 46f6770 - 2999zł w euro obecnie kosztuje - super oferta. Za 3499 mamy nowy model 48h6400 + 5 lat gwarancję. Szkoda, że w sprzedaży nie ma h6500 i nie można porównać obu modeli do siebie.

Na czacie konsultant samsunga potwierdził mi, że tv ma w specyfikacji cmr 400Hz.
 
Ostatnia edycja:

slawko_23

New member
Bez reklam
A napiszcie czy divx Jume odtwarza poprawnie. Mam na mysli upscaling materialu Sd. Na wspomnianym filmie widac to.dobrze po czolowce, gdzie napisy sa ostre lub nie.
 

Perykles

New member
Radier, jak z płynnością tego modelu - masz do czegoś porównanie? Najbardziej interesuje mnie, jak się na tym ogląda mecz. Podłączyłem dziś usb z meczykiem w wersji 720p m.in. do Samsunga F6640, który ma 600cmr i powiem szczerze, że nie dało się tego oglądać. Lot piłki był taki poszarpany...to samo na Lg690, Toshibie L. Dopiero Sony W815 dał radę. A przecież H6400 ma "tylko" 400cmr.

I co miałeś na myśli, mówiąc o loterii w przypadku serii F, czego nie doświadczymy w H?

Z obsługą flasha zapewne nie ma problemów?
 
Ostatnia edycja:

Damaranus

New member
Wg. Samsunga i ich specyfikacji 200 Hz, a wg. większości sklepów 400

Info z samsung.pl - Clear Motion Rate 200

Wg. już obecnych w sieci opinii jednak H6400 ma zastąpić F6400, bo wg. informacji prasowych 6500 też ma się pojawić.

Samsung LED 6 TV series [H6500, H6400, H6410 & H6200] - FullHD ( i inne tego typu, link przykładowy)

Więc cena wydaje się przesadzona, chociaż ja specem nie jestem od TV, w końcu to nowość.

Co do wielkości, jako że poszukuję idealnej i dziś testowałem SONY 46, to te 2 cale psychicznie mogą zmienić wiele, fizycznie, niewiele chociaż to jednak 4 cm szerokości więcej. W zasadzie to jak pisałem już wcześniej, powyżej 46 cali wszystko to duże telewizory, 50 to optimum do mieszkania jeśli chcemy mieć coś dużego, ale już ingerującego w wystrój chyba że preferujemy minimalizm i nie zawalimy ściany pierdołami. Tu w zasadzie wszystko będzie świetnym wyborem, byle powyżej 46 cali.

Inaczej jednak ogląda się TV w domu, a inaczej wygląda na półce w sklepie gdy obok stoi coś większego lub mniejszego. Dlatego ten argument przemawia za tym, że nawet skok z 32 do 46 to wielki skok, chociaż wypadało by przy 4 metrach od ekranu mieć 60 cali.

Czekam na dalsze wieści co do tego modelu.
 

Karpaj

New member
Bez reklam
H6400 - F6500
H6500 - F66xx/67xx
H6200 - F6400

Matryce wszędzie 100hz.
48" są produkcji samsunga, 50" - dalej CMI.

Jeśli chodzi o świecenie - na pierwszy rzut oka różnic pomiędzy F6500 a H6400 ciężko się było dopatrzeć - ale to był rzut oka, na nieskalibrowanym trybie sklepowym na demo samsunga :> Na tym to różnicy pomiędzy F5000 a F6500 prawie nie widać.

Nowy pilot jest zauważalnie lepszy. Natomiast te 4rdzenie to raczej marketing, bo system działa porównywalnie szybko, a niektóre kwestie potrzebują jeszcze aktualizacji, jak na początku smart z 2013roku z przeglądarką.
 

przeeemek

New member
H6400 - F6500
H6500 - F66xx/67xx
H6200 - F6400

Też to tak widzę. Z tym, że H6500 ma mieć tylko 400Hz a nie 600Hz. A f6500 ma DVB-S2, którego nie ma h6400. Chciałem uzyskać potwierdzenie od konsultanta z samsunga ale ten się wymigiwał, że nie można porównywać starych modeli z nowymi itp.
 
Ostatnia edycja:

radier

Member
Bez reklam
Spójrz na moje zdjęcie menu serwisowego.
Panel jest wspólny 120Hz tyle, że w stanach mają system NTSC 59,94Hz (ze względu na częstotliwość prądu przemiennego, która w USA wynosi 60Hz).

W Europie mamy PAL i 50Hz.
 

Damaranus

New member
Porównania tego typu H6400 --> wskakuje za F6500 są dobre jeśli patrzyć w perspektywie ceny i zbliżonych parametrów, nadal jednak jest to pewna, jakaś tam, seria która podlega aktualizacji i to powinno być wyznacznikiem porównania. Jeśli H6400 przebija F6500, a tym samym nie straci wiele do F66xx czy H6500 to faktycznie różnica w cenie nie jest duża, biorąc pod uwagę że F6500 na 50 calach, nie swojej matrycy, kosztuje koło 4000 zł.

Jeśli H6500 ma mieć 'tylko' 400 Hz to w takim razie potwierdza się info z samsung.pl że H6400 ma tylko 200 Hz, prawda?

Jeśli więc nowy SMART i matryca nie wniosą nic ciekawego nadal moim zdaniem bardziej opłaca się kupić 46f6500. Lub dopłacić i kupić Sony w 50 calach , poświęcając smarta. Ja tylko piszę co myślę.

------- Edit:

Na samsung.com na US napisali :

  • Clear Motion Rate 480
czyli teoretycznie 400 na europę, a nie 200 jak podaje Samsung PL.
 
Ostatnia edycja:

qbek78

New member
Bez reklam
@radier Człowiek cały czas się uczy, dzięki. A da radę wywnioskować jaka matryca jest w Twoim TV tzn. typ i producent? Poza tym miałeś okazję trochę już się pewnie przyjrzeć - banding widoczny, znowu te ciemne rogi etc.?
 

przeeemek

New member
Damaranus masz rację. Z tym, że jest model h6200 - bez okularów i pilota, który będzie miał mieć 200Hz, a f6400 nie miał okularów i dodatkowego pilota, czyli cena już jest niższa.

H6500 ma dodatkowo dvb-s. Ale dopóki nie pojawi się w sprzedaży to można tylko gdybać.
 
Ostatnia edycja:

paeru

New member
Bez reklam
F6400 miał okulary, w tamtym roku każdy tV Samsunga z funkcją 3D powyzej 32 cali miał okulary w zestawie.

Główną różnicą w tamtym roku pomiędzy 6400 a 6500 było to, że 6400 był direct ledem, a 6500 krawędziówką. Nie Hz, które są marketingowym bełkotem. Także nie wiadomo, do którego bliżej H6400, szczególnie patrząc po wykonaniu, które jest tandetne, kiedy F6500 miał już pożądną ramkę.
 

Damaranus

New member
A jak się ma 400 CM z Samsunga Do 400 z Sony np. 805B ?

Bo na dobrą sprawę, jeśli h6400 w cenie 3500 zł ma być jedynie... modelem przejściowym, a ich 400 cm jest bełkotem, to może lepiej poświęcić 500 zł i dopłacić do SONY. Nie myślałem że będzie mnie to interesowało, ale jak czytam np. o oglądaniu meczów i informacje że 400 to za mało... to się zastanawiam mocno. Bo 2 cale mniej niż H i faktycznie jest model F66xx i F67xx które nieznacznie przekraczają 3000 zł ale nadal mieszczą się w cenie 48h64xx
 

SLAV7

New member
Bez reklam
Gdybym miał wybierać pomiędzy F6400 a SONY 50W805, zdecydowanie wybrałbym SONY ze względu na jakość obrazu. Jeśli ciągnie Cię w kierunku SAMSUNG-a to poczekaj miesiąc-dwa na nowe, wyższe serie SAMSUNG-a. Poniżej serii 6500 to klasa niższa średnia.
 
Do góry