Samsung UE55H6400 kilka pytań

Salas_

New member
Gdzie to jest? Ostatnio oglądałem przy świetle, w ciemności i nie miałem takich rzeczy.

Nie zmieniałem żadnych ustawień. Znalazłem tamto, ale na 100% tego nie ruszalem.

Teraz niby jest ok.

Od wchodzenia w tryb serwisowy coś mogło się porypac?

Jak przywrócić całkowicie ustawienia fabryczne tv? Jeszcze raz sobie przeprowadzę konfigurację.

Nie instalowało mi żadnych aktualizacji po podłączeniu tv, możliwe to jest? Data w menu serwisowym była jakoś marzec bodajże.


Edit// nc+ powinno mi pokazywać 1920x1080 / 50i? A konsola PS4 60p?

W menu serwisowym gdy klikalem na Advenced to nic się nie działo, dlaczego?
 
Ostatnia edycja:

Rafal7

Banned
Jeżeli się wchodzi w menu serwisowe to ustawienia obrazu się z automatu przywracają do ustawień fabrycznych
Tv powinien świetlać 1080p 50
 

Salas_

New member
Aha, ale WiFi np miałem zapamiętane. To może coś się pochrzaniło 'chwilowo' i teraz będzie ok.

Prosiłbym jeszcze o podpowiedzi jakie opcje wyłączyć, a jakie włączyć czy pozmieniać.
 

Salas_

New member
Dla płynnego, ładnie wyglądającego obrazu. Jakie ulepszacze zostawić, jakie wyłączyć / zmienić. Są to moje początki i nie wiem co z czym się je. Za dużo opcji zdecydowanie - ale to dobrze ;)

Kurde macie jakieś pomysły czemu sama jasność ekranu mi się zmieniała? Tryb Eco był raczej na 99% wyłączony jak to przy i ustawieniach początkowych. Dziwna sprawa.

Nie wiem czy w dwóch miejscach nie mam 'dziwnego' podświetlenia matrycy - ten tzw 'kurz'?! Takie też dziwne wrażenie mam czasami jak gram w Pro Evo. Czym to najlepiej sprawdzić żeby wyłapać? Może mi się wydaje i tak ma być, sam nie wiem i wolę sprawdzić, czy Was zapytać.
 
Ostatnia edycja:

Salas_

New member
To przepraszam. Wpisałem w przeglądarkę Banding tv i raczej takiego czegoś nie mam. Więc pewnie to są jakieś moje urojenia :D. Będę w domku porobie jakieś zdjęcia czy nagram video i pokażę żeby się upewnić.

Wczoraj właśnie tryb standardowy był u z automatu sciemniało. Dziwna sprawa.
 

Salas_

New member
Kontrast dynamiczny i tonacja czerni?

A co to jest tryb film? Auto1, Auto2 i wył. jest do wyboru.

Potrzebuję dwóch dobrych kabli HDMI i nie wiem jakie wybrać. 1.4a czy 1.4b czy w ogóle jest jakaś różnica między nimi.
Kabel z konsoli wezmę do PC, więc mają być do konsoli i dekodera.
 

Salas_

New member
Kurzu nie miałem. Dziwny efekt 'przybrudzenia' przy dynamicznym ruchu kamery. TV już oddany. Ja bym nie wziął go więcej. Lepiej parę groszy dopłacić i kupić coś pewnego. Fajne dodatki i cena. Nic poza tym.

Wysłane z mojego SM-N915FY przy użyciu Tapatalka
 

Maverick7909

New member
No widzisz czyli negatywne opinie się potwierdzają o tym tv.To nie ma co ryzykować w ciemno z internetu a tak przy okazji wiesz co będziesz brał innego ?
 

amor_priv

New member
W życiu nie zamienił bym Samsunga na SONY. Mam w domu kilka sprzętów Sony. Telewizor się zepsuł po roku, wieża po około dwóch, nagrywarka DVD właściwie od nowości chodzi jak by chciała a nie mogła. Nigdy więcej nie kupię nic Sony.
 

Salas_

New member
Nie odpowiem Ci czy jestem dopiero będę miał czas żeby potestowac. Póki co aktualizacje oprogramowania jedynie zrobiłem.

Edit // miałem wcześniej 5 serię Samsunga i nie narzekałem... Teraz była po prostu tragedia.

Wysłane z mojego SM-N915FY przy użyciu Tapatalka
 

amor_priv

New member
Ja - po awarii Sony kupiłem Samsunga LE40C650. Byłem MEGA zadowolony. Chopdził przez pięć lat jak nowy. Ale postęp zrobił swoje, zmusił mnie do zmiany. Niedawno kupiłem Samsunga UE40H6400 i jestem jeszcze bardziej zadowolony :)
 

mafia35

New member
Bez reklam
Ja zamieniłem 40C650 na 55H7000 i jestem mega zadowolony. C650 trafił do sypialni i nadal pieknie gra. Pod wzgledem obrazu nadal jest bardzo dobry. W kuchni wisi zabytek Le32M61. Na owe czasy (2005r) był wypasem za 5k zł. Działa nadal bez 1 awarii. Tesciowej oddalem LE32B530. Również gra do dziś bezawaryjnie.

Wysłane z mojego SM-G900F
 
Do góry