Samsung ue55es8000 - opinie, pomoc przy wyborze egzemplarza i ustawieniach

Canin1

New member
Witam,
Jako że jest to mój pierwszy post na tym forum witam wszystkich serdecznie. Żeby nie było bezproduktywnie do rzeczy:

Przymierzam się do kupna w/w modelu tv. Wertując internet trafiłem na to forum, w związku z tym chciałbym prosić użytkowników tego tv kilka słów na jego temat - jak się sprawuje, czy jesteście zadowoleni itp.
Druga sprawa: jestem kompletnie zielony w temacie telewizorów. Od czasu gdy ostatni raz kupowałem telewizor minęły wieki. Dlatego prosiłbym o doradzenie w jaki sposób wybrać/sprawdzić egzemplarz w sklepie (czy na terenie sklepu po przejściu przez kase... nieważne). Z tego co wyczytałem do tej pory należy "wybrać egzemplarz bez cloudingu", gdzie indziej z kolei doczytałem że efekt ten jest cechą LCD'ków i każdy to ma... koniec końców nie wiem jak z tym jest. Jak to sprawdzić, jak sobie z tym radzić, na jakie jeszcze inne parametry/wady zwrócić uwagę. Tv tani nie jest więc chciałbym kupić pełnosprawny produkt. Jeśli ktoś posiada jakieś narzędzia pomocne przy testowaniu tv typu plansze itp będę niezmiernie wdzięczny.

I na koniec - czy warto. Obecna cena (ok 7-8k zł) to mój górny budżet jaki zamierzam przeznaczyć. Niedługo samsung wypuszcza nową generacje więc może warto się wstrzymać z zakupem ok 2 m-cy i sprawdzić czy ceny trochę nie spadną (evo kit wyjdzie taniej ;) )
Widziałem też że dużo osób poleca plazme panasonic tx-p55vt50e - natomiast u mnie tv będzie wisiał w dobrze nasłonecznionym pokoju i to w dodatku pomiędzy dwoma oknami (z roletami co prawda ale nie każdemu za każdym razem chce się to zasłaniać) więc czy tu plazma się sprawdzi? Przed Tv siedzę głównie wieczorami ale kilka razy w miesiącu zdarza się weekend a dni będą coraz dłuższe...

Później na pewno poproszę o pomoc w kalibracji ale to może już po kupnie...

Z góry dziękuje za odp.
Pozdrawiam
Paweł
 

lajkonik122

Klub HDTV.com.pl
vip
Ja sam osobiscie wybral bym panasonica, sam mam ich telewizor i moze nie akurat ten model ale tez plazme i nie mam problemow z ogladaniem, zwlaszcza jesli ogladasz wieczorami. Pozatym sam mowisz ze masz rolety wiec imo nie bd mial zadnych problemow z obrazem ktory na plazmie jest niesamowity. Na takim tv rownierz super wygladaja wszelakie gierki jesli masz zamiar podlaczyc konsole.
pozdrawiam
 

Canin1

New member
W sumie 1:1... a jakieś rady odnośnie testów przed zakupem? na tym w sumie mi najbardziej zależy. Z góry dziękuje.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Jeśli będziesz grał w necie to Samsung ma zbyt duży Input Lag.
I brałbym Panasonica WT50
http://www.hdtv.com.pl/forum/panaso...twarty-witamy-nastepce-krolewskiego-rodu.html

Lub Philipsa 55PFL 8007
http://www.hdtv.com.pl/forum/philip...007-na-rok-2012-r-wielkosci-40-46-i-55-a.html

Najważniejsza sprawa dla gracza jest jak najmniejszy input lag w telewizorze.
Najlepszy Input Lag ma Philips 40 PFL 8007 :
Philips 46PFL7007K/12 - test otwarty . Stawiamy na najwyższą jakość .
Dodatkowo masz :
- dual games
- Ambilight Spectra 3
- 4 pary okularów 3D
- głośnik basowy wbudowany w telewizor
- dodatkowe głośniki w podstawce
- podstawka służy jako uchwyt na ścianę
- 800 Hz
- Pilot z klawiaturą
- Pointer
- Szczotkowane aluminium
- konwersja 2D do 3D
- cienka ramka 4 mm
- extra czerń bo nie ma tradycyjnych dyfuzorów
 

Canin1

New member
Kiki - tv raczej do grania ni będzie zaprzęgany ale i tak zabiłeś mi ćwieka :), muszę poczytać o tym philipsie ale wygląda zachęcająco. z tego co widzę dają 2 pary okularów a nie 4 i jak to jest z tym ambilightem bo powiem szczerze oglądam na ytube i raczej mnie to błyskanie wkurza... może na żywo jest inny odbiór.

ps. doczytałem że w tym tv jest matryca samsunga. czy to znaczy że jakość obrazu nie będzie się różniła w tych modelach?
 
Ostatnia edycja:

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Możliwość regulacji ambilightu jest ogromna. I to jest naprawdę super sprawa.
Okulary na razie zostałbym przy 2 szt bo jak inni dojdziesz do tego wniosku co inni, tzn że odłożysz je w kąt.
Jakość obrazu oparta jest na procesorach.
 

Canin1

New member
Kiki jeśli byłbyś łaskaw - przekopałem temat tego philipsa i nie moge znaleźć testu tego modelu który przeprowadzałeś. Moge prosić o jakiś namiar na ten tekst?
Z tego co widziałem bardzo entuzjastycznie się wypowiadałeś o philipsach, ale jeśli postawić obok siebie samsunga i philipsa to bez zwracania uwagi na dodatki sama jakość obrazu jak ma się względem siebie w tych modelach? i pytanie czy taki laik jak ja jest w stanie zauważyć różnice?
 

habbar

New member
Jeśli będziesz grał w necie to Samsung ma zbyt duży Input Lag.
nie jes tak źle

The Samsung 46ES7000 performed very well in our gaming tests. Of key importance is the “lag” caused from the internal video processing, causing a delay from the input to the time it’s displayed on the screen. On normal settings the 46ES7000 has a delay of around 102ms, but enabling the dedicated “Gaming Mode” brought the lag down to 34ms, a very respectable time which will work very well for gaming
 

Canin1

New member
Dobra, obraz obrazem a jak z awaryjnoscią tych tv. przegladałem topic o philipsie i kolorowo to nie wyglada na forach. Szczerze to poświeciłbym troche jakości obrazu w zamian za w miare bezstresowe użytkowanie tv...
 
Do góry