Samsung UE48H6640 - no to jedziemy

tdx

New member
Bez reklam
Nadawanie > Ustawienia kanałów > Kraj (obszar) w obu przypadkach jest PL?
potem
Nadawanie > Automatyczne strojenie >> DVB-T dla naziemnej/ DVB-C dla kablówek

@Koqs77 motion plus na off i czy dalej się przycina?
 

dj crazy

New member
@up

Nie mam wyboru dvb_t c tylko naziemna kablówka i tak cyfrowa i analogowa w naziemnej. Przeskanowalem i cyfrowe i analogowe, ale nic.

Wysłane z mojego GT-I9300 przy użyciu Tapatalka
 

dj crazy

New member
@up

Nie mam wyboru dvb_t c tylko naziemna kablówka i tak cyfrowa i analogowa w naziemnej. Przeskanowalem i cyfrowe i analogowe, ale nic.

Wysłane z mojego GT-I9300 przy użyciu Tapatalka

Byłem w cyfrowym polsacie i te ich zasady to jedna wielka kpina.. Aby uzyskać moduł CI to musze od nowa podpisać umowę na nowy okres czasu bo oni nie mogą porostu mi wymienić, ani nawet dać za gotówkę modułu. Pozostaje korzystanie z dekodera ;/

Wysłane z mojego GT-I9300 przy użyciu Tapatalka
 

Damaranus

New member
Zapytaj o wymianę serwisową, UPC teoretycznie też każe podpisać nową umowę, ale serwis może go wymienić za 80 zł na CI+. Nie wiem o co dokładnie im chodzi, zapewne wew. procedury, ale też niby nie można ale można. Bo podpisujesz umowę na dany zestaw.

Dla mnie to bzdura, w dobie zmieniającej się technologii, to trochę upupiające, zablokować się umową. To tak jakby karty sim były przypisywane do danego telefonu.

Swoją drogą, jakie są faktyczne różnice w 6640 a 6700 poza stopką i tym że pierwszy dostępny jest tylko w MM?

Już nie pytam o tunery i MD w stosunku do 6400.

Jak czytam opinie pierwszych użytkowników H oraz W829B to mam wrażenie, że wielki zachwyt już przeminął i klapa wyszła. Cena 829B spada na łeb i szyję, a dopłata do H6700 wydaje się mało sensowna (48') skoro za 700 zł mniej i bez MD, nikt nie jest w stanie przedstawić faktycznych korzyści jakości czy funkcjonalności w stosunku do niższego modelu.
 

Facik

New member
Panowie,
zamierzam kupić ten model, ale 55" (Samsung UE55H6640).

Mam jedno pytanko? Czy przeglądarka w tym TV ma flash playera? A dokładniej chodzi mi o weeb.tv :) będzie chodzić?
 

Henry

Active member
Bez reklam
@dj_crazy, też chcę kupić ten TV, napisz jaką masz odległość do TV. Mam dylemat czy 55'' z ok. 3 m (poniżej) nie będzie za duży, chodzi mi głównie o kanały SD, bo w przypadku HD to nie problem.
Już co prawda zawracałem z tym głowę tdx'owi, ale jakoś dalej nie daje mi to spokoju... ;)
 

dj crazy

New member
Mam 48, nie mam jeszcze powieszonego na ścianie i odległość mam około 3,5 metra ogląda się bardzo dobrze na kanałach SD cyfrowego można oglądać, wiadomo idzie do patrzeć się braku jakości ale zależy też od programu. Jeżeli miałbym kasę pewnie kupiłbym 55, ale trudno naprawdę stwierdzić nie mając porównania do takiej 55. Ale myślę że będziesz zadowolony, ale w sklepie 55 nie wydaje się dużo większy w mieszkaniu będzie zupełnie inaczej. Jeżeli kupujesz na miejscu Weź przetestuj zawsze możesz oddać przecież. Ja pewnie bralbym 55 chodź każdy mi odradzal mówiąc ze za duży na odległość 3,5 metra, ale jest duży pierwsza godzinę później juz jest spoko. Gdyby nie cena 55 pewnie bym wziął zobaczyć jak wygląda 55 w pokoju ;d


Jakie kodowanie napisów musze ustawić w napi projekt bo na kompie jest ok a na tv połowy znaków nie mam ;/
Wysłane z mojego GT-I9300 przy użyciu Tapatalka
 
Ostatnia edycja:

Henry

Active member
Bez reklam
Dzięki, wydawało mi się, że masz 55'', jeszcze trochę potestuję w roznych sklepach zanim kupię :)
 

mafia35

New member
Bez reklam
Zapytaj o wymianę serwisową, UPC teoretycznie też każe podpisać nową umowę, ale serwis może go wymienić za 80 zł na CI+. Nie wiem o co dokładnie im chodzi, zapewne wew. procedury, ale też niby nie można ale można. Bo podpisujesz umowę na dany zestaw.

Dla mnie to bzdura, w dobie zmieniającej się technologii, to trochę upupiające, zablokować się umową. To tak jakby karty sim były przypisywane do danego telefonu.

Swoją drogą, jakie są faktyczne różnice w 6640 a 6700 poza stopką i tym że pierwszy dostępny jest tylko w MM?

Już nie pytam o tunery i MD w stosunku do 6400.

Jak czytam opinie pierwszych użytkowników H oraz W829B to mam wrażenie, że wielki zachwyt już przeminął i klapa wyszła. Cena 829B spada na łeb i szyję, a dopłata do H6700 wydaje się mało sensowna (48') skoro za 700 zł mniej i bez MD, nikt nie jest w stanie przedstawić faktycznych korzyści jakości czy funkcjonalności w stosunku do niższego modelu.
Tylko, że 50w829 ma micro dimming. W menu sony nazywa sie to dynamiczna kontrola led...
 

dj crazy

New member
Weeb.tv działa bez zarzutu na przeglądarce 0 lagow ;)

Jak mam komuś coś sprawdzić piszcie śmiało. Rano wrzucę filmik jak działa przeglądarka komuś może się przyda

Wysłane z mojego GT-I9300 przy użyciu Tapatalka
 

bartixpl

New member
Weeb.tv działa bez zarzutu na przeglądarce 0 lagow ;)

Jak mam komuś coś sprawdzić piszcie śmiało. Rano wrzucę filmik jak działa przeglądarka komuś może się przyda

Wysłane z mojego GT-I9300 przy użyciu Tapatalka

To i ja Cię wykorzystam możesz napisać czy jest może appka HBOGO
 

dj crazy

New member
To i ja Cię wykorzystam możesz napisać czy jest może appka HBOGO

HBOGO apka jest działa, filmy odtwarza bez zarzutu.

Filmik z Weeb.tv wrzucę później bo nie wrzucił się na neta ;/

Naziemna nadal mi nie działa ;/ dziś wejdę na dach i sprawdzę antenę.

Wysłane z mojego GT-I9300 przy użyciu Tapatalka
 

Koqs77

New member
@Koqs77 motion plus na off i czy dalej się przycina?

Wczoraj za długo nie testowałem tv , ale podłączając sygnał z nc+ przez moduł było ok i nie przycinało. (mam wrażenie , że jakość obrazu dużo lepsza niż z dvb-t)
Motion Plus w trybie "film" jest ustawiony na "płynny" .
Inna sprawa , że w trybie "naturalny" ( nie wiem jaki tam jest MP) parę razy przycięło.

@tdx myślisz , ze mogę zastosować ustawienia tv z H6400 55" , które wstawiłeś . Wczoraj próbowałem te z FAQ do serii F6640 , ale efekt był kiepski. Obraz ciemny , brak kontrastu , kolory blade.

Druga sprawa , nie wiem dlaczego nie mogę wejść w tryb serwisowy , robię tak jak opisałeś do serii F - próbowałem kilkanaście razy i nic.
Chciałem sprawdzić producenta metrycy.
 

tdx

New member
Bez reklam
próba nie strzelba ale żeby była jasność to nie kalibracja...
Najgorzej jest ustawić balans bieli i 10p balans bieli to to już mega indywidualna sprawa matrycy reszta raczej jest podobnie...

z F nie ma co próbować :)

za wolno to pewnie robisz
TV na standby i szybko wciskasz: "info menu mute power"
 
Do góry