Samsung UE48H6640 - no to jedziemy

krionix

New member
A ja mam inne pytanie dotyczace serii H. Czy dodaja inne okulary 3D? W serii F (mam u rodzicow 2x F6500) okulary sa tez dosc male ale najbardziej wk...... (i to bez cenzury nawet) ze nie wiadomo czy sa wlaczone, czy sa w zasiegu TV (to nie dzialalo na bluetooth?). Trudno odczytac stan powiazania/dzialania okularow z migania tej diody. Po ogladnieciu filmu ojciec nie wylacza okularow -nie wiem czy one sie same wylaczaja jak wychodzisz z filmu 3D? Efekt taki ze juz stan baterii jest prawie 0. To starszy czlowiek i sie wkurza ale i mnie.

Dodatkowo jak ma ogladac czlowiek noszacy okulary korekcyjne? Bajer i tyle.

PS
H6640 ma dwa tunery, mozna nagrywac to co na SAT (nawet nc+ z CI?) na USB a ogladac TVP2 w tym samym czasie? Czy jest PIP - ogladam SAT a w PIP widze TVP1 z naziemnej?

Rozumiem ze w serii F moge nagrywac tylko to co widze na SAT i nie przelacze sie w tym czasie na naziemna TV?

Aha jeszcze jedno - w serii F taki TVN player za 1 razem po wlaczeniu TV (z wyciagnieciem wtyczki powiedzmy) odpala sie ok 7 sekund (2 core), a za nastepnym razem juz ok 6 sekund. A jak to wyglada w H?
W tescie nowych filipow na ten rok gosc podal czas wlaczania TVN player na ok 2 sekundy o ile nie mniej (tu na forum). Taki YT na F potrafi lekko zamulic (ale to wina pewnie slabego kodowania i optymalizacji :/). 4 core w H powinny to znacznie dopalic. Mozesz zmierzyc czasy wlaczania TVN player i np YT?
 

dj crazy

New member
A nawiązując do tych porównań z philipsem seria H lepiej poradzi sobie z filmami z USB czy philips serii 7108?

Wysłane z mojego GT-I9300 przy użyciu Tapatalka
 

krionix

New member
Czytalem kolego, juz zapomnialem jednak. TV nie informuje gdy okulary wyjda z zasiegu, widac utrate ostrosci obrazu co prawda ale to po dluzszej chwili. Dioda swieci tylko przez krotki czas (ok baterie oszczedza) a pozniej to juz nic nie wiesz - nie jest tak? O rozlaczeniu nie informuje ani w instrukcji nie bylo informacji czy okulary po wyjsciu z 3D sie same wylacza.

Jakbys mogl zobaczyc szybkosc ladowania TVN player, dzieki.
 

adamo_

New member
Bez reklam
A nawiązując do tych porównań z philipsem seria H lepiej poradzi sobie z filmami z USB czy philips serii 7108?

Wysłane z mojego GT-I9300 przy użyciu Tapatalka


Miałem Philips 6008. Zarówno w samsungu jak i philipsie wszystkie filmy jakie podalem dzialaly mkv, mp4, m2ts.avi, wmv. Różnica jest taka ze napisy w samsungu sa duże i czytelne lepiej się ogląda. W Philipsie z USB był dziwny problem często nie widział nowej zawartości na dysku lub po jej skasowaniu caschowal sobie i nadal nazwy były. Trzeba bylo kasowac przez komputer ukryty plik systemowy z dysku usb. W samsungu nie ma takich szopek
 

TV3D

New member
Bez reklam
To ustawiłem

WHITE BALANCE
Setting Value

R-Offset 25
G-Offset 24
B-Offset 27
R-Gain 20
G-Gain 23
B-Gain 21

Zamiast RGB są CZ.... i wg tego co wyżej.
Z uwagi na to ze lubię delikatny teatr , to sobie ustawiłem tak aby obraz był płynny na granicy


Koledze chodziło o 10p balans bieli i ustawienie każdego z 10 interwałów...
Jak ustawiłeś balans bieli z 10P?
oraz płynność?

tak jak tutaj? z tego linka co podawałeś?
 
Ostatnia edycja:

radier

Member
Bez reklam
Zrozum, że nie ma uniwersalnych ustawień. każdy TV jest inny. Te nastawy pochodzą z amerykańskiej wersji panelu 55".
Wejdź na s k a l i b r u j t v .pl i umów się na profesjonalną kalibrację.

Mylisz banding z efektem odświeżania uchwyconym na zdjęciu, więc jak będziesz dalej grzebał to zrobisz sobie więcej krzywdy niż pożytku.
 
Ostatnia edycja:

forumka

New member
Witam, chciałam zapytać jaka matryca siedzi w tym telewizorze? i czy w kazdym modelu h6640 ta matryca będzie czy moze nie ?

pozdrawiam :)
 

radier

Member
Bez reklam
Nie mam siły ci tłumaczyć, że jesteś w błędzie.

Wysłane z mojego GT-N7000 przy użyciu Tapatalka
 

adamo_

New member
Bez reklam
Zgadza się ,to jest wina odświeżania matrycy:-(

TV odszedł w siną dal do ZWROTU:!:


Ja nie mam takich problemów. Odświeżanie jest super , obraz tez, wczoraj tryb gry testowalem.i tez super na Xbox 360. czern znakomita a micro dimming mimo tego jaki artykul przytacza tdx z ktorego wynika ze to raczej dynamiczna regulacja kontrastu to ja uwazam ze jest to przydatne dziala to na tyle inteligentnie ze czern jest czarna a skoki jasnosci i przyciemniania plynne. Podtrzymuje ze jedynie 3d mnie rozczarowalo w porównaniu do pasywnego.
 
Ostatnia edycja:

dj crazy

New member
Rozmawiałem z promotorem samsunga i zapewniał mnie ze w tym modelu jest matryca samsunga, ale sprawdzić nie chciał... A moje pytanie widać różnicę obrazu między 6400 a 6640? Może ktoś bardziej doświadczony się wypowiedzieć?

Wysłane z mojego GT-I9300 przy użyciu Tapatalka
 

dj crazy

New member
Od wczoraj mam ten model, nie wiem dlaczego napisałem w temacie o 6400 :D

Jak narazie nie zauważyłem jakiś drastycznych problemów z nim nie zauważyłem podświetlenie matrycy równomierne. TV działał przez 4h bez przerwy i nie zauważyłem żadnych zaciec pasów ciemnych itp oglądałem mecz na Polsat Sport HD i bez zarzutu. Chodź tryb piłka nożna słaby bardzo ;/
Podłączyłem również naziemna i nie znalazł żadnego kanału...

Może ktoś podrzucić ustawienia kalibracyjne obrazu?

Pilot Smart jest bardzo fajny dobrze leży w dłoni a sterowanie wskaźnikiem działa bezbłędnie... M
Nie mogę tylko włączyć screen mirroring z galaxy s3 znajduje mi go ale wywala ze nie można włączyć odbicia lustrzanego.
Aplikacje Smart działają bardzo dobrze ipla YouTube bez zaciec żadnych.
Więcej narazie nie miałem czasu sprawdzać..
Dostałem za 3599 bo 2szt były razem brane :)

Wysłane z mojego GT-I9300 przy użyciu Tapatalka
 

tdx

New member
Bez reklam
dj crazy jaki rodzaj strojenia wybrałeś?

@TV3D pieprzniecie w TV na tyle lekko że nie poszła matryca a na tyle mocno że uwaliło podświetlanie ;D
 

Koqs77

New member
dołączam się do tematu, od wczoraj jestem szczęśliwym - myślę ,że mogę tak napisać - posiadaczem H6640 55".
Obraz z dvb-t (kanały hd ) bardzo ładny , miło jestem zaskoczony jakością kanałów SD , myślałem że będzie gorzej. W MM sygnał SD na trybie sklepowym wyglądał zdecydowanie gorzej. Aktualnie specjalnie nie ustawiałem , oglądam na trybie "FILM" po drobnych korektach.
Funkcje Smart - bez zastrzeżeń . Aplikacje typu player , ipla , yotube działają bez zacięć.
Testowałem z 10 plików mkv (720 , 1080 ) wszystko działa , jakość super , napisy czyta.
Drugi pilot bajka , obsługa telewizora rewelacyjna ( myślę , że główny pilot zbędny ;)
Odnośnie 3D , delikatnie mówiąc rewelacji nie ma , w LG które posiada szwagier , efekty 3D zdecydowanie lepsze. (testowane na tym samym pliku Na szczęście dla mnie ta funkcja nie jest istotna.

Krawędzie i rogi matrycy podświetlone równomiernie , clouding widoczny w kilku miejscach , ale tylko przy zgaszonym świetle i przy ciemnym tle. Nie jest najgorzej.

Do tej pory martwi mnie tylko jedno i tutaj na pewno podpowie @tdx.
Czasami widać delikatne przycięcia ( sygnał z DVB-T , kanał np. tvp 2 HD)
Czy to jest kwestia ustawień czy jakiś problem z TV ?
Dziś jadę po moduł do NC+ to zobaczę jak z satelity może to jest kwestia sygnału.
 

dj crazy

New member
Ja na sygnale z satelity i niezauwazylem przyciec żadnych. Ale mam porównanie do modelu dziewczyny ojca który kupił go razem ze mną i tam na kanałach SD jest gorsza jakość obrazu niż u mnie na SD cyfrowego Polsatu. Clouding dziś sprawdzę. Również mam na filmowym ale itak obraz do kalibracji...

@tdx
Skanowalem analogowe i cyfrowe w tym konfiguratorze i nic nie znajduje.

Wysłane z mojego GT-I9300 przy użyciu Tapatalka
 
Do góry